» »

prepisovanje na maturi NEXT GEN - how to

prepisovanje na maturi NEXT GEN - how to

«
1
2

DonMatejo ::

Zdravo!

Kot vedno se moji posti pričnejo z : imam problem. No ja, ubistvu ga ima moja prijateljica (dobra). Gre se za maturo (splošno) iz matematike, ki se nezadržno bliža. Zanimajo me metode, kako prepisovati/sodelovati med maturo, seveda neopazno, pa vaši predlogi za komunikacijo, tudi z zunanjim svetom. Lepo prosim za čimhitrejše in učinkovitejše predloge. seveda so lastne izkušnje le plus.

LP, D.

Boeing ::

Odgovore v stilu, kot ti ga bom zdajle dal, sam neznostno sovražim, a v tem primeru mislim da je več kot primeren:

nauči se naj. Matura je narejena tako, da jo moraš narediti smeje. Če je ne, si si izbral napačno šolo.
Ko segaš po zvezdah ne skrbi, če kakšno zgrešiš... Morebiti ujameš Luno...
R50e AS355n, T-Rex600FBL, T-Rex500FBL, T-Rex450FBL, Futura + JetCat 200SX

T0RN4D0 ::

Hm, matura je narejena res tako da jo je kar težko ne-naredit. Kakorkoli že, prepisovanje je povsem odvisno od nadzora. Če profesorji nočejo da bi kdo prepisoval potem nihče ne bo šlo. Večinoma se jim ne da najbolj gledat, v tem primeru pridejo v poštev vse metode ki si jih lahko zmisliš.

Na faksu mi recimo pomaga telefonček s kvalitnim fotoaparatom in mmsi. Samo ko ponavad ni nobenga junaka ki bi znal rešit in mi poslat nazaj rešitve pravočasno. :) Slušalke z bluetoothom tud ni problem več danes spravt neopazno v uho če maš dolge lase, samo spet moraš najprej spravit podatke kakšne so naloge najprej ven....


Še najlažje se je naučit, čas ki ga bo porabla za en kvaliteten sistem plonkanja bi zadostoval za pozitivno oceno. Poleg tega brez vsaj tolk matematke kot jo moraš znat na maturi za dvojkico po mojem danes še na filofaksu ne prideš skos.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Ciklamen ::

Na to, kakšen nadzor je, se naj raje ne zanaša.

Naj se vsaj proba približno naučit. Ne glede na snov, naj bo to matematika, fizika, kemija, biologija, what ever, plonkanje nasploh ni priporočljivo.
- End of the Post ->

DonMatejo ::

še kdo? vem ja, tudi jst govorim o tem, naj se nauči za božjo voljo, ampak kar je je... zato išče alternative...

bluefish ::

no, ne bo šlo. Na nadzor je res bolje, da se ne zanaša. Povezovanje z "zunanjim svetom" pa zna biti mučno - malo verjetno, da bi tako neopazno govorila, gledala na mobilnik,... za cel potek nalog.

Naj se raje nauči, matura ni neka znanost. Če je ne more odpisati, potem je bolje, da se sploh ne vpisuje naprej.

ravsek ::

Hja, se spomnim, da sem nekje bral neko zgodbico: Tipo je zbral par kolegov, najeli so stanovanje nasproti sole, kupili teleskop, brezzicno vezo in zaceli. Tip si je pac v uho namontiral slusalko, sel na preizkusnjo, potem pa samo kazal po listu, cesa ne zna. Uni so ga gledali s teleskopom in cakali za kupom knjig. Nekdo je hitro poiskal resitev in so mu jo sporocili nazaj preko brezzicne veze.

Saj pravim, to je pomoje bolj znanstvena fantastika, kot pa nekaj, kar se je dejansko zgodilo. Prevec če-jev notri: kaj ce bo sedel tako, da nimajo kolegi neposrednega pogleda nate; kaj ce bodo na oknih zavese; kje bos nasel ravno tisto stanovanje, ki ga rabis, za samo 1 dan.

Je pa zanimiva ideja no :D

Naj se vsaj proba približno naučit. Ne glede na snov, naj bo to matematika, fizika, kemija, biologija, what ever, plonkanje nasploh ni priporočljivo.


Na maturi se vse da komot nauciti za pozitivno. Samo vseeno pa ni vse isto: matematiko bos na primer v vecini primerov se kako rabil na faksu, medtem ko mi je zal vsake ure, ki sem jo porabil, da sem se v srednji soli ucil kaksno biologijo, ali kemijo, s katero v zivljenju ne bom vec imel opravka. Ali pa piflanje zgodovine na pamet. Sej sam sem mogoce plonkal 5x vse skupaj, pa se od tega je bilo vecino pri zgodovini, ko se nihce niti ni trudil tega prepreciti in je bil to itak nacionalen sport. Na faksu je pa vsaj pri nas itak tako strog rezim glede plonkanja, da se ti ne splaca. No ja, po prvih 5 izpitih imam 2-mestno povprecje, tako da bo slo pomoje komot tudi brez plonkanja :))

tony1 ::

Matura je tako strašno enostavna, da se lahko takimle temam lahko samo smejem.

Matematiko sem imel cel četrti letnik šus (limit in posrednih odvodov, ali kaj so že bili, nisem kapiral, pa da je bog), in pred maturo iz mate sem se jo učil en cel dan (predelal prve tri letnike). Bil sem dovolj pameten, da se nisem grebel na višji nivo in pisal vse pike.

Tako, da: shame on you.

;-) ::

preverjeno dela

mikrofon daš v rokav (dolgi rokavi) in potem samo šepečeš kot da govoriš sam sebi, sliši se dobro! In tudi ti slišiš dobro. Dela preverjeno, trije sošolci z tem delajo šolo že od prvega letnika dalje.

Letos sem maturant pa sem imel čudno prigodo na maturi. Najprej pri strokovnem predmetu pridem v šolo in sošolka reče za gpo si poglej gibljiva sredstva so not pa položnica pogledam prvo in zadnjo stran ko dobim maturitetne pole pa glej ga zlomka res tako vprašanje.

pri slovenščini je bila ista prigoda ista sošolka. reče poglej si opis osebe ko dobim polo pogledam noter-glej ga zlomka spet opis osebe. Tolko o tem kako varno imajo shranjene in kako so zaščitene tele pole ko jih prinesejo z vrečko v šolo in odpirajo pred nami izpadejo sami osli.

DonMatejo ::

fantje... govorimo o splošni, ne o poklicni maturi... in pa ja, tja kamor gre, NI matematike, tako da je to zadnja vez z življenjem... no ja, prbližn tako, kot pa za vse ostale biologija, kemija... kr debata naprej...

bluefish ::

govorimo o splošni, ne o poklicni maturi
Tako je. Če splošne mature ni sposobna narediti, potem naj o faksu raje ne razmišlja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

tony1 ::

Tolko o tem kako varno imajo shranjene in kako so zaščitene tele pole ko jih prinesejo z vrečko v šolo in odpirajo pred nami izpadejo sami osli.


To še zdaleč ne pomeni, da je vsebina pol "ušla ven", ampak preprosto to, da je bejba dan prej ali dva pisala to na maturi... In ker različic pol ni neskončno, je jasno, da se nekatere morajo ponavljati... In vidva sta pač našla vzorec...

Spomnim se tudi ene take scene, ko smo pisali polo iz kemije - prva in zadnja stran bi morali biti prazni. No, tisti, ki jih je printal, je hotel malo šparati in tako zadnja stran ni bila prazna ampak so bila gor lepo 3 vprašanja. In seveda smo jih takoj videli in v desetih minutah čakanja, da se pisanje začne že vsi vedeli vse tri odgovore. Hehe.

zee ::

NI matematike, tako da je to zadnja vez z življenjem


Že vidim, da bomo o njej slišali čez xx let v oddaji Preverjeno, ko bo razlagala, kako so jo (grde grde!) banke/trgovine/branjevke ogoljufali...
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

;-) ::

To še zdaleč ne pomeni, da je vsebina pol "ušla ven", ampak preprosto to, da je bejba dan prej ali dva pisala to na maturi... In ker različic pol ni neskončno, je jasno, da se nekatere morajo ponavljati... In vidva sta pač našla vzorec...


ne razumem. pole so vsako leto nove, vsi pišemo v celi sloveniji maturo isti čas, kak je lahko pisala 2dni prej isto?

Gandalfar ::

mas vec variant pol zaradi prekrivanja predmetov in se da potem na podlagi tega ugibat kaj bo v drugi poli, glede na to kar je bilo v prvi. Vecinoma pa selektivni spomin in sreca :)

tony1 ::

:-): Ma kaki.

V en razred gre koliko folka, ko pišejo maturo? 10?

In niti slučajno ne piše slovenščine cela država na isti dan ob isti uri (izjema je clušno razumevanje tujega jezika). Piše se jo kak teden ali še več. En dan jo piše na šoli po en razred ali dva.

Enako je z ustnimi izpiti. Pa saj ste dobili vsak svoj razpred, ko ste delali maturo... In tam jasno vidiš, da ima npr. isti datum za en predmet le po par ljudi iz istega razreda...

Morda so bolj skupaj dani izbirci, ker jih je manj od obveznih predmetov, a vseeno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: tony1 ()

;-) ::

ah ja rečmo da je blo tak pri 2h polah pri gpo in pri eni pri slo. pa je problem rešen.

Gandalfar ::

In niti slučajno ne piše slovenščine cela država na isti dan ob isti uri (izjema je clušno razumevanje tujega jezika). Piše se jo kak teden ali še več. En dan jo piše na šoli po en razred ali dva.


Ubistvu jo. Zaplete se ti pri izbircih.

Enako je z ustnimi izpiti.


Kjer so vprasanja vnaprej znana in jih itak "zrebas".

;-) ::

Ok. Gospodarsko poslovanje ni izbirni predmet in ga pišejo vsi isti dan, ker se vsi strokovni predmeti pišejo isti dan ob 9 uri pizda. Še v večeru je pisalo tak.

Matematiko pišem 6.6 pa kdo piše naprej se priporočam da mi pove vsaj par stvari kere bojo not.-lahko že keri vnaprej če je že pisal:D

En dan jo piše na šoli po en razred ali dva.
Ti si bolan. En dan piše en razred ali 2 ? kaj pa drugi dan? ostala 2 razreda? ne se hecat, pri nas je pisalo okoli 5 razredov na 1x oz. kar vsi na 1x ka so pač mogli pisat in do nobenega zamika ne pride.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

tony1 ::

Ne vem zakaj potem mi nismo vsega vsi naenkrat pisali.

DonMatejo ::

+1 da se piše vse na isti dan.

tony1 ::

Kaj naj grem še enkrat delat maturo, da se bom strinjal? :D

T-h-o-r ::

matura je v bistvu najlažja reč v celotnih 4ih letih gimnazije, razen če si vsako leto 300 ur šprical :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

McHusch ::

http://www.ric.si/splosna_matura/maturi...

Vsi pišejo isti predmet na isti dan. Tisto z več datumi za en predmet je bilo nazadnje pred kakšnimi 5 leti ali še bolj nazaj.

iggy ::

ne bo res, lansko leto je bila sociologija in zgodovina v dveh dneh :)
Hey, you're fat!

T-h-o-r ::

to že ne bo držalo :D ker sem pisal lani zgodovino, in je bil samo 1 datum :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

iggy ::

pa ne septembra prjatu :)
Hey, you're fat!

T-h-o-r ::

to je pa drugo :D
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

tony1 ::

McHush: Kaj misliš, da sem od včeraj? >:D

matura je v bistvu najlažja reč v celotnih 4ih letih gimnazije, razen če si vsako leto 300 ur šprical :D


Absolutno! Samo gimnazijska mularija bo še nekaj morala dat skozi, da ji bo to postalo jasno. Pa saj za take so zdej izumili tisti nesrečni NiMaš Sreče :)

SaXsIm ::

Ko smo v soboto pisal angleščino, sem mel mnogo časa...
Rabiš eno High resolution wireless kamerco, in neko brezžično slušalko za v uho.
Kamerco namontiraš v eno učilnico, v kateri veš da se bo pisala matura, nad eno mizo. Vsaj pri nas to ne bi smel biti problem, ker miz niso prestavljali.
Počakaš, da se prične s pisanjem in pofotkaš polo od tistega, ki sedi pod kamerco. Rešiš naloge in jih preko brezžične slušalke posreduješ kolegici.
Druga varijanta je cenejša, vendar je potrebno obvladati morsovo abecedo. Rabiš nek oddajnik, preko katerega bo pošiljala signale, in spet slušalko iz prejšnjega predloga.

Vendar imam pomisleke. Če punca ne zna matematike, nima niti toliko domišljije, da bi pogruntala način za plonkanje, kaj sploh dela na gimnaziji?
SaXsIm

Daedalus ::

Če punca ne zna matematike, nima niti toliko domišljije, da bi pogruntala način za plonkanje, kaj sploh dela na gimnaziji?


Povedali so ji, da je gimnazija in faks edina garancija za uspeh in službo. Sej veš, če "maš papir", pol je vse super in ok.

mikrofon daš v rokav (dolgi rokavi) in potem samo šepečeš kot da govoriš sam sebi, sliši se dobro! In tudi ti slišiš dobro. Dela preverjeno, trije sošolci z tem delajo šolo že od prvega letnika dalje.


In so verjetno kr konkretni kretenčiči, I guess?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

bluefish ::

Kakšne Moste ali kaj podobnega - rezultati mature temu primerni.

mihec87 ::

Samo nekaj me zanima koliko je sedajle v teh dneh naredila(ima namen narediti) za matematiko poleg čakanja na idejo za plonkanje?

smilyxx ::

Sicer daleč od tega da bi to podpiral, ampak sošolka je na gimnaziji dala svojmu bratu cel list z rešenimi nalogami med pisanjem mature. Tako da mogoče razmisli kaj v tej smeri ;).

Lp
Save water.
drink beer.

overlord_tm ::

Matematko za maturo se lahko naucis prej, preden ti dostavjo tiste slusalke ... Poglej si eno staro maturo, naloge so vedno iste, samo vrsten red je drug ...

;-) ::

Dans sm pisal matematiko (oz.eni še pišejo:D) pa še na sladoled sm pelal sošolko:P

Nism verjel ko sem tule bral da je matura lahka, povem vam da je najlažja stvar v celi srednji šoli.

M-XXXX ::

Dans sm pisal matematiko (oz.eni še pišejo:D) pa še na sladoled sm pelal sošolko:P

Nism verjel ko sem tule bral da je matura lahka, povem vam da je najlažja stvar v celi srednji šoli.

Ste le pogruntal:) Sam že celo življenje ne delam popolnoma nič za šolo (nič kot res nič), na maturi ciljam na štirice. Anglo sem reševal vse skupaj slabo uro, slovo sem končal: spis v 25minutah, pisni del pa še malo manj, mehanika sem reševal okoli 80min od 130,... Da ne narediš mature mora bit nekaj resno narobe s tabo:D

B-Stard ::

Na takih potem stoji Slovenija ! SRAMOTA

c0dehunter ::

Tut js sm dans pisal maturo iz matematike in je blo precej lahko. Ciljam na 4 ali 3.

Zdaj mam še sam v ponedeljek fiziko. Tistega me je pa strah. Pošteno.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

Mavrik ::

Fizika je enako lahka kot vse ostalo. Pač tista zadnja naloga je ponavadi bolj WTF sorte, samo ni noben problem priti do vsaj štirke.
The truth is rarely pure and never simple.

;-) ::

@M-XXXX

V celi srednji nisem preživel za zvezkom ma niti pol ure vse skupaj, danes zjutraj ob dveh me je panika zgrabla pa sem si malo pogledal kotne funkcije za kakih 10 minut. Upam da me na faksu nebo teplo to da nimam "delovnih"-učnih navad čisto nič že od vrtca ven, na koncu pa shajam z ocenami ki so podobne vzglednim dijakom,ko so celo leto v šoli in sodelujejo.

Nov sistem z NMS-ji pa mi je še olajšal delo, 14dni pred koncem nisem mel pozitivnega ma ne enega predmeta (še športne ne).

bluefish ::

na faksu se potemtakem pripravi na hladen tuš.

KandazaR ::

Upam da me na faksu nebo teplo to da nimam "delovnih"-učnih navad


Čisto odvisno od faksa do faksa. Je pa žalosto da je šolski sitem čedalje slabši. V srednjih šolah iz leta v leto zahtevajo manj. Temu se na žalost prilagajajo tudi faksi. Dolgoročno to ne bo dobro.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

alexa-lol ::

na faksu (razen če greš na FDV) boš samo odletel.

M-XXXX ::

Upam da me na faksu nebo teplo to da nimam "delovnih"-učnih navad čisto nič že od vrtca ven, na koncu pa shajam z ocenami ki so podobne vzglednim dijakom,ko so celo leto v šoli in sodelujejo.

Sam imam zelo podobne bojazni:D Vendar sem takega mnenja: če so tisti "bedaki" ki delajo po 5h na dan za šolo naredil fax, bom menda pa tudi jaz če bom 2h delal>:D

KandazaR ::

Vendar sem takega mnenja: če so tisti "bedaki" ki delajo po 5h na dan za šolo naredil fax, bom menda pa tudi jaz če bom 2h delal>:D


Ne podcenjuj faksa in pa ljudi, ki imajo učne navade! Tudi za dve uri se je težko pripraviti če nimaš učnih navad (been there done that).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

profii ::

Ljudje ki več kot 2 ali pa 3 ure dnevno skozi celo leto preživijo za knjigami si ne zaslužijo diplome.

dejanslo ::

Znajo pa vejice postavit :))
There`s More Than One Way To Do It

zee ::

2-3 uri/dan skozi celo leto in si ne zasluzijo diplome? Zakaj ze? Dve tri ure dnevno je vec kot dovolj za hitro ponovitev snovi, ki je bila obravnavana na predavanjih. Ob rednem prakticiranju je pred testom/izpitom potrebna samo se kaksna ura vec.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

tony1 ::

Mal si smotan.

Na UNI-LJ naj bi bila narejena raziskava o diplomantih, katere ugotovitev je, da na njej lahko diplomira vsakdo s sposobnostmi malo boljšimi od debila... :D
«
1
2


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Višja raven matematike na maturi

Oddelek: Šola
248842 (7975) Pro_moted
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146622 (34142) awy
»

FKKT LJ ali FMF (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6418871 (16339) foxigirl
»

naprej za šolanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13747786 (45268) Jan987

Več podobnih tem