» »

prepisovanje na maturi NEXT GEN - how to

prepisovanje na maturi NEXT GEN - how to

1
2
»

Ziga Dolhar ::

Ljudje ki več kot 2 ali pa 3 ure dnevno skozi celo leto preživijo za knjigami si ne zaslužijo diplome.


Z 2-3 urami na dan si na marsikakem faksu res ne prislužiš diplome :).
https://dolhar.si/

fosil ::

Naj dvigne roko tisti, ki na faksu poleg predavanj in vaj študira vsak dan še 3 ure.

Mislim da je v sloveniji takih bolj malo. Bolj prevladuje intenzivno kampanjsko delo pred izpiti.
Tako je!

profii ::

fosil s tem se čisto strinjam in tudi sistem je tak da to dopušča oziroma podpira!
Zato pa tisti, ki se preveč oziroma ki se samo učijo in ne delajo nič drugega, ne znajo nič kot samo tisto kar v knjigi piše.
problem je v tem da sami ne znajo iti tudi v trgovino po kilo kruha, pogovarjat o ničemer drugem kot samo o knjigah in šoli, in prej ali slej "propadejo".

balkanec ::

fosil s tem se čisto strinjam in tudi sistem je tak da to dopušča oziroma podpira!
Zato pa tisti, ki se preveč oziroma ki se samo učijo in ne delajo nič drugega, ne znajo nič kot samo tisto kar v knjigi piše.
problem je v tem da sami ne znajo iti tudi v trgovino po kilo kruha, pogovarjat o ničemer drugem kot samo o knjigah in šoli, in prej ali slej "propadejo".


Primer?
Ti si ziher pozigalec !!!

marsovcek ::

Mal si smotan.

Na UNI-LJ naj bi bila narejena raziskava o diplomantih, katere ugotovitev je, da na njej lahko diplomira vsakdo s sposobnostmi malo boljšimi od debila... :D


Odvisno od fakultete ;).

tony1 ::

No, govorimo o povprečnem diplomantu povprečne fakultete :D

Pegaz ::

Link?

;-) ::

Res je matura je bila najlažja stvar v celi srednji šoli v katero sem vložil vse skupaj par minut učenja.

Za maturo se nisem učil praktično nič ocene pa sem imel 4333. 4 matematika katero sem imel vsa leta bate in nms-je (k sreči sem popravil zadnji teden pouka vse).

Matura done, gremo naprej;)

c0dehunter ::

Tut js, vse naredil z 4, le fiziko z 3. Zdej pa sam naj še čujem koga da straši okol kao kak je matura težka (predvsem kaki profi - "Kako pa mislite vi naredit maturo?").
Morem pa povedat, da sem se za vsak predmet pripravljal 1-2 uri.
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

;-) ::

Ah jaz se nisem nič, na ustnem od slo sploh nisem hotel odgovarjat ker sem se sprijaznil da bom moral še 1x tja, pri mat skoraj isto.

Seminarsko sem imel kopirano vse iz wiki.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

KaRkY ::

Matura je res nekaj najlažjega. Fax je pa tudi tako da če hodiš redno na predavanja(da si skoraj na vseh predavanjih) je že dovolj zjutraj 10 min da si prosojnice skozi prebereš no vsaj meni je dovolj. Pa mam povprečje trenutno 8.88.
When you look long into an abyss, the abyss looks into you

bluefish ::

Raje še povej na katerem faksu. Tole s prosojnicami se sliši bolj na enega od slamomlevskih.

KandazaR ::

Ah jaz se nisem nič, na ustnem od slo sploh nisem hotel odgovarjat ker sem se sprijaznil da bom moral še 1x tja, pri mat skoraj isto.

Seminarsko sem imel kopirano vse iz wiki.


Poklicne mature so očitno narejene tako da morajo vsi naredit (po novem celo že splošne). Zato pa na marsikaterem faksu (predvsem tehničnih) potem jamrajo, da folk nima nobenega znanja iz srednje šole. Seveda se tudi na faksih zahteva čedalje manj znanja (sploh zdaj na boloniji). Pa ne me narobe razumet tudi sam kot študent raje vidim če lažje pridem čez izpit kot prejšne generacije ampak dolgoročno pa se dela škoda na znanju.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: KandazaR ()

;-) ::

Matura je res nekaj najlažjega. Fax je pa tudi tako da če hodiš redno na predavanja(da si skoraj na vseh predavanjih) je že dovolj zjutraj 10 min da si prosojnice skozi prebereš no vsaj meni je dovolj. Pa mam povprečje trenutno 8.88.


Upam da mi bo naprej na feriju šlo vsaj z takim rezultatom da lezem naprej. Na predavanja bom hodil redno to sem prepričan, v učenje doma pa ne najbolj razen kako urco pred izpitom.

kulSMS ::

Na predavanja bom hodil redno to sem prepričan

Zarečenega kruha se največ poje

MeGreat ::


Upam da mi bo naprej na feriju šlo vsaj z takim rezultatom da lezem naprej. Na predavanja bom hodil redno to sem prepričan, v učenje doma pa ne najbolj razen kako urco pred izpitom.

good luck with that ;). Jaz na svojem faksu(fe) ne poznam nobenega, ki bi se toliko učil in naredil. Pa sploh nima veze ali hodiš na predavanja ali ne(ker so v večini brezveze)

;-) ::

Kateri fax?

MeGreat ::

fakulteta za elektrotehniko, lj
saj ne rečem, da se je treba sproti učit, samo se je treba vsaj kakšen teden pred izpitom vsesti+ pred ustnim pa še par dni.

bluefish ::

pred ustnim pa še par dni.
Če imaš to srečo, da je vmes še par dni, velikokrat kar dva ali tri.

T-Majo ::

 =D

=D




Poskusiš kaj takšnega. Kolegu sem za splošno maturo za PSI in MAT naredu. Gladko in brez težav =D

;-) ::

Nesmeš vode zraven, pri nas smo jo tam dobli.

T-Majo ::

V CE si lahko imel svojo. Iz lastnih izkušenj vem.

bluefish ::

če pa nekdo rabi plonkec za nekatere stvari na tem listku, potem pa res ne vem, kako lahko rine na gimnazijo.

T-Majo ::

Nekateri pač živijo življenje in ne presedijo cele dneve za knjigam. Sicer pa to ni blo zame, sam sem namreč imel poklicno maturo.

bluefish ::

izgovor je vedno dobrodošel. Čim pa bi nekdo, ki je uporabil ta plonkec, želel iti na tehniški faks, bi pogorel v prvem letniku, kjer so integrali in odvodi vsak dan.

T-Majo ::

No ta kolega se je vpisal na socialno delo =D

Nimajo matematike tam. Hehe.

;-) ::

izgovor je vedno dobrodošel. Čim pa bi nekdo, ki je uporabil ta plonkec, želel iti na tehniški faks, bi pogorel v prvem letniku, kjer so integrali in odvodi vsak dan.

Kaj pa jaz ko grem na feri pa nismo tega niti delali na ekonosmki =) zgleda bo trda predla.

overlord_tm ::

izgovor je vedno dobrodošel. Čim pa bi nekdo, ki je uporabil ta plonkec, želel iti na tehniški faks, bi pogorel v prvem letniku, kjer so integrali in odvodi vsak dan.



Hmmm, mi smo imel lahko pri prvem kolokviju list z integrali pa odvodi. Ni nucal :D

srus ::

izgovor je vedno dobrodošel. Čim pa bi nekdo, ki je uporabil ta plonkec, želel iti na tehniški faks, bi pogorel v prvem letniku, kjer so integrali in odvodi vsak dan.

Kaj pa jaz ko grem na feri pa nismo tega niti delali na ekonosmki =) zgleda bo trda predla.


He, he dobro se spomnim Matematike I v zimskem semestru I. letnika takrat še FER sedaj FE v Ljubljani. Asistent (eden od najboljših asistentov) na vajah začne pisati integrale po tabli, bruc pojamra, da se tega v srednji šoli niso učili, asistent pa odvre: "Če ne znate se boste pač morali naučiti". Drobna modrost z veliko življenske resnice. Sicer je fakulteta takrat organizirala t.i. repetitorij matematike, s katerim naj bi dvignila in poenotila znanje brucov v matematiki, a je bil to bolj blažev žegen - nivo na repetitoriju je bil bistveno nižji kot na predavanjih in vajah. Sicer je bilo to četrt stoletja nazaj, morda se je kaj od takrat spremenilo,

;-) ::

upam da se je res kaj spremenilo ja.

bluefish ::

sicer v prvem semestru tako na predavanjih kot na vajah razložijo odvode in integrale + uporabne metode računanja z njimi, vendar je dobro imeti vsaj malo podlage.
Prav tako je velikokrat srednješolska (gimnazijska) razlaga malo bolj enostavna.

Se pa ni za bati, prvi semester je neke vrste ponovitev celotne srednje.

MeGreat ::

izgovor je vedno dobrodošel. Čim pa bi nekdo, ki je uporabil ta plonkec, želel iti na tehniški faks, bi pogorel v prvem letniku, kjer so integrali in odvodi vsak dan.

kaj pa jaz ko grem na feri pa nismo tega niti delali na ekonosmki =) zgleda bo trda predla.


He, he dobro se spomnim matematike i v zimskem semestru i. Letnika takrat še fer sedaj fe v ljubljani. Asistent (eden od najboljših asistentov) na vajah začne pisati integrale po tabli, bruc pojamra, da se tega v srednji šoli niso učili, asistent pa odvre: "če ne znate se boste pač morali naučiti". Drobna modrost z veliko življenske resnice. Sicer je fakulteta takrat organizirala t. I. Repetitorij matematike, s katerim naj bi dvignila in poenotila znanje brucov v matematiki, a je bil to bolj blažev žegen - nivo na repetitoriju je bil bistveno nižji kot na predavanjih in vajah. Sicer je bilo to četrt stoletja nazaj, morda se je kaj od takrat spremenilo,


Nič kaj dosti se ni spremenilo. Integrale moraš znat od prvega dne, pri matematiki se jih pa učimo nekje na koncu semestra

Zgodovina sprememb…

  • polepsal: Mavrik ()

DonMatejo ::

uglavnem, da se mal javim. Smo "misijo nemogoče" opravili z odliko, no ja z "odliko", trojka je zadostovala. End of story, in pa ja, da se, če premisliš vse, imaš dolge lase, ter nekaj sreče... pa nekoga, ki obvlada.

Kaj smo se naučili?
da se je res lažje vsest pa naučit, ker gre preveč živcev
da ne gre za več kot tri, ker so v našem načrtu podatki prehajali občutno prepočasi (mogoče res kakšna wifi kamera al pa kej)
da je med maturo res glasno v učilnici

;) enjoy summer

c0dehunter ::


da ne gre za več kot tri, ker so v našem načrtu podatki prehajali občutno prepočasi (mogoče res kakšna wifi kamera al pa kej)


WTF?
Oprosti, bi napiso kej ontopic, če bi mel kej pojma ka si s tvojim postom hotu povedat...
I do not agree with what you have to say,
but I'll defend to the death your right to say it.

T-h-o-r ::

da je čital na maturi jao in ni spacal več kot trojke
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

;-) ::

Najboljše je to da gre na forumu povedat. Take stvari se ne povejo niti mami ker če se razve še boš 1x delal.

Pro ::

Ne bo še enkrat delal. Če ni bilo ugotovljeno pravočasno in če sedaj ni trdnih dokazal, da je uporabljal nedovoljena sredstva, si lahko sedaj samo požvižga na vse skupaj.

;-) ::

Ni bilo pred časom da so morali še 1x pisat eni ker so švinglali in se je razvedlo?

Pro ::

Prvič slišim, da je bilo to pri splošni maturi!
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Višja raven matematike na maturi

Oddelek: Šola
248843 (7976) Pro_moted
»

FRI (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Šola
22146625 (34145) awy
»

FKKT LJ ali FMF (strani: 1 2 )

Oddelek: Šola
6418873 (16341) foxigirl
»

naprej za šolanje (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Šola
13747786 (45268) Jan987

Več podobnih tem