» »

Prosim za pomoč glede pojasnitve izvida:

Prosim za pomoč glede pojasnitve izvida:

Exile3 ::

Prosim za pomoč glede pojasnitve izvida:
Zapisano je sledeče: Prihaja na pregled ker mu je desna roka bila mravljinčasta. Ko se je zbudil je roko imel mravljinčasto,lahko jo je premikal ampak je ni čutil . To je trajalo 2 minuti po tem je bil brez težav roko je normalno čutil in premikal .Tudi ob pregledu nima nobenih težav z roko , alergije zanika ,redno jemlje seroquel . Neprizadet hemodinamsko stabilen RR 140/95mmHg,ff srca 105/miin , evpnoičen,acianotičen Sa 02 99% afebrilen Ta 36 c .Tonus in moč mišic primerna mtr simetrični ni izpadov senzabilitete ni regionalnih motoričnih ali senzitivnih izpadov desne roke periferni pulzi zgornjih okončin primerni .Najverjetneje je šlo za ragionalno pretočno motnjo zaradi protoska na glavne žile (zaspana roka ) mnenja sem da , nadaljne preiskave niso potrebne .Kontrola pri osebnem osebnem zdravniku pri hnas takoj v primeru posklabšanja. VSe skupaj se je zgodilo včeraj ob 10 :00 pri čemer nisem šel na urgenco ker sem pomislil da je kriva hrbtenica. Vse to se je dogajalo včeraj ob 10:00 zvečer pri čemer nisem ukrepal ker sem pomislil na hrbtenico

Diagnoze z03,9 Opazaovanje zaradi suma na neopredeljeno bolezen ali stanje
  • zaklenilo: zee ()

Exile3 ::

roke sem normalno čutil ampak so bile mravljinčaste omrtvičene

GupeM ::

Ja in kaj je problem? Če jaz prav razumem, ti je roka zaspala medtem ko si spal. Se mi je zgodilo že večkrat.

Smrekar1 ::

Če se ne ponovi pozabi na to.

Exile3 ::

Najverjetneje je šlo za ragionalno pretočno motnjo zaradi protoska na glavne žile (zaspana roka ) mnenja sem da , nadaljne preiskave niso potrebne .Kontrola pri osebnem osebnem zdravniku pri nas takoj v primeru posklabšanja.

ragionalno pretočno motnjo

jest10 ::

Btw, gre se za klasičnega hipohondra

NonPlusUltra ::

Zaradi česa imaš predpisan Seroquel?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

hojnikb ::

Seroquel is used to treat the symptoms of schizophrenia, bipolar disorder and major depressive disorder.
#brezpodpisa

NonPlusUltra ::

hojnikb je izjavil:

Seroquel is used to treat the symptoms of schizophrenia, bipolar disorder and major depressive disorder.

Vprašanje je, zaradi česa je predpisan njemu. Halucinacije? Blodnje?
"For a long time now I haven't existed. I'm utterly calm.
No one distinguishes me from who I am."

Zgodovina sprememb…

Gladi ::

Exile3 je izjavil:

Prosim za pomoč glede pojasnitve izvida:
Zapisano je sledeče: Prihaja na pregled ker mu je desna roka bila mravljinčasta. Ko se je zbudil je roko imel mravljinčasto,lahko jo je premikal ampak je ni čutil . To je trajalo 2 minuti po tem je bil brez težav roko je normalno čutil in premikal .Tudi ob pregledu nima nobenih težav z roko , alergije zanika ,redno jemlje seroquel . Neprizadet hemodinamsko stabilen RR 140/95mmHg,ff srca 105/miin , evpnoičen,acianotičen Sa 02 99% afebrilen Ta 36 c .Tonus in moč mišic primerna mtr simetrični ni izpadov senzabilitete ni regionalnih motoričnih ali senzitivnih izpadov desne roke periferni pulzi zgornjih okončin primerni .Najverjetneje je šlo za ragionalno pretočno motnjo zaradi protoska na glavne žile (zaspana roka ) mnenja sem da , nadaljne preiskave niso potrebne .Kontrola pri osebnem osebnem zdravniku pri hnas takoj v primeru posklabšanja. VSe skupaj se je zgodilo včeraj ob 10 :00 pri čemer nisem šel na urgenco ker sem pomislil da je kriva hrbtenica. Vse to se je dogajalo včeraj ob 10:00 zvečer pri čemer nisem ukrepal ker sem pomislil na hrbtenico

Diagnoze z03,9 Opazaovanje zaradi suma na neopredeljeno bolezen ali stanje

Pojdi do svojega psihiatra in mu povej svoje strahove, ker namreč očitno gre pri tebi za določeno obliko OKM-ja.

MTB ::

Seroquel spada v skupino zdravil, ki jih imenujemo antipsihotiki, ki pri nekaterih vrstah
duševnih bolezni izboljšajo simptome, kot so halucinacije (npr. nepojasnjeni glasovi),
nenavadne in zastrašujoe misli, spremembe v vašem vedenju, obutek osamljenosti in
zmedenosti.

Tu je vzrok, s tvojo roko je vse ok.

Phantomeye ::

V izvidu se je sestra, ki je delala transkript, zatipkala.

Regionalno pretočna motnja pomeni, da je na nekem območju tvoje roke prišlo do slabe prekrvavitve in posledično do omrtvičenja (to pomeni, da si jo imel v položaju, kjer je nekaj nanjo pritiskalo (npr. telo med spanjem)

AndrejS ::

Drugič uporabi vzglavnik namesto roke

zee ::

Sprasuj ali tu ali na alterju. Ne pa povsod. Zaklepam.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Križ - bolečina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327966 (1719) stajerska
»

Vprašanje glede magnetne resonance glave

Oddelek: Loža
4913977 (12279) LeQuack
»

Kako izmeriti tlak v nogavici?

Oddelek: Znanost in tehnologija
121842 (1047) mojca
»

Katera alkoholna pijača je najbolj zdrava?

Oddelek: Loža
416742 (4767) BigWhale
»

zaležana mravljinčasta roka

Oddelek: Loža
229362 (8412) Tutankhamun

Več podobnih tem