» »

Kaj je s temi Hrvati???...

Kaj je s temi Hrvati???...

1
2
»

Barakuda1 ::

Mavrik
Pol mi pa povej za Grško ;)

Po dosedanjih prispevkih, jih je pa tam menda zlo velik :)

Dr_M ::

Barakuda1: mal neumno primerjavo si dal....hrvaska pa slovenija sta (ocitno ne ves tega) sosede...
katera od drzav ki si jih nastel, pa je soseda slovenije??
pa, da ne recem, da gre na hrvasko verjetno vec slovenskih turistov, kot v vse ostale od nastetih.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Barakuda1 ::

Dr

No prav, pol mi pa povejte koliko takšnih poročil in jedilnih kart ste zasledili v Avstriji, Madžarski in Italiji (dvojezično območje je zaradi manjšin izvzeto) ;)

Barakuda1 ::

Aaaaa, pa še to.

Koliko jedilnikov ste zasledili v hrvaškem in srbskem jeziku (jezika nista indetična - če kter ne ve ;) ) recimo v naši turistični meki Gorenski :\

madmitch ::

Barakuda: ok, če že hočeš, več slovenskih napisov sem videl v Italiji, Avstriji in Španiji, kot v celi Hrvaški, ki smo ji Slovenci eden glavnih turističnih virov zaslužka. Mislim, da bi si zaslužili vsaj znanje polomljene Slovenščine s strani turističnih delavcev (na pričakujem knjižne), kar boš na Gorenskem sigurno našel, poleg vseh ostalih brošur, opozoril, navodil... in kakšen napis v Slovenščini. Vsaj malo priljudnosti bi prosil, nič drugega. Sicer smo pa tudi sami krivi. Koliko od nas ne preklopi na Srbohrvaščino (ali nekaj podobnega) takoj, ko slišimo, da je sogovornik s tega govornega področja?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

Dr_M ::

Barakuda1: kok slovencev pa hod v avstrijo na morje?? :)) ;)
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

Barakuda1 ::

Dr

Na morje ne, smučat pa trumoma ;)

madmitch :)

Nič nisi zapisal kolk jedilnikov na gorenskem ali kjerkoli v Sloveniji (kjer se gremo kao turizem) si našel napisanih tudi v hravaškem in srbskem jeziku (vključuje tudi cirilico - to je uradna pisava državljanov Srbije in Črne gore, če morda ne veš)

Kar se pa Španije tiče, pa res ne vem, kje si ti videl napise v slovenščini. Prepotoval sem jo po dolgem in po čez, pa teh nisem srečal :\


Sicer pa vidim, da vam moja poanta ni všeč



Pometajmo najprej pred svojim pragom, pol pa glejmo še sosedovo dvorišče

McHusch ::

> Koliko od nas ne preklopi na Srbohrvaščino (ali nekaj podobnega) takoj, ko slišimo, da je sogovornik s tega govornega področja?

Točno to je narobe. Zaradi tega imamo v Sloveniji ljudi, ki tu živijo že dvajset let in več, pa še vedno ne znajo besedice slovenščine.

Na Hrvaškem si pa tako ali tako gost. Gost je kralj, a ne. Oni se bodo prilagodili in razumeli slovensko. Zaradi mene lahko govorijo hrvaško, ker jih bom že razumel, ampak pričakujem, da bodo oni razumeli mene, ko govorim slovensko. Če jim pa to dela težave, pač preklopim na angleščino. ;)

Barakuda1 ::

Točno to je narobe


:\

Točno kaj je narobe bo malce težko diagnosticirati.

Ampak med tiste narobe sodi tudi to, da si pred istovrstnimi lastnimi napakami (pomajnkljivostmi) zatiskamo oči in vtikamo glavo v pesek kot noji, potem pa sosedom očitamo točno to, kar mi počnemo njim, pa še komu.

Res se mi zdi, da bi bilo dobro, če se naprej zamislimo nad lastno turistično ponudbo in predvsem nad nad tem kako se mi obnašamo do gostov (tudi hrvatov, srbov, črngorcev bosancev itd skratka predvsem te populacije ki ji tako radi nesramno rečemo "čefurji").

Ko bomo pri sebi vsaj malce uredili te zadeve, pol pa se lahko zmrdujemo tudi nad početjem sosedov.

roscha ::

Barakuda, oprosti, ampak klatiš neumnosti..

V Sloveniji se za recimo 5% CRO/SRB/ČG turistov enostavno NE splača trudit. No ja.. Recimo.
Širom "njihove" pa smo NA ŽALOST Slovenci v večini, pa ne duha in ne sluha o SLO napisih.

Italiansko, Nemško, Angleško. Ok do tu razumem. Češko, Slovaško, Madžarsko. Hm? Slovenščine pa nikjer. In grem stavit da je slovencev na CRO obali ene toliko kot Jirijev+ Františkov + Istavnov skup.

To ne štima. Sploh ni poanta ali imamo imamo mi napise v Cro ali ne. Pomoje je bolj smiselno v Portorožu imet napise v Ruščini, kot v Hrvaščini. Je8iga, Rusov je kot gostov tam več...


Sploh pa. Se ne zajebavam več z njimi. Če me hoče razumet me bo tudi po slovensko, če ne, pa čvekam v Ang. Sicer bi mi bilo lažje v Srbohrvaščini (jebat ga ne ločim enega in drugega) ampak zanalašč ne. Bognedaj pa uporabit (nehote) kako srbsko besedo, je že cel ogenj v strehi... Namesto da bi bili veseli da se TRUDIŠ NAMESTO NJIH, ker so preveč zabiti da bi znali kaj drugega kot "narečje cirilice" kakor pravijo Srbi.

Barakuda1 ::

roscha in njemu podobni

Ne morem se znebiti občutka, da vas vodijo čustva in še kaj, kar vam ne more biti ravno v ponos, ne pa realizem in dejstva.

Razmetavanje s % brez dokazov že kaže na to, da se velik ne motim

Žal

roscha ::

Eeem, in kaj od moje pisarije NE drži? Me res zanima.

Povedat sem hotel le, da v vsaki normalini državi z normalnim razmišljnjem imaš napise v parih tujih jezikih, ki so tam pač najbolj pogosti. Na hrvaškem pa temu NI tako.
Ja je pa res, da je še malo "popra" zraven. In če bi bil tak nacionalist kot bi me rad predstavil potem čez par dni SIGURNO ne bi šel na Krk letovat.

Poročilo seveda sledi :D

Zavo ::

Barakuda, ne vem kaj naj rečem. Nam mečeš naprej, da naj nehamo z glupimi argumenti, svojih pa sploh ne opaziš, ali nočeš opaziti!
Smo ti mi krivi, da izhajaš iz mešanega zakona in tako na vsak način zagovarjaš početje ljudi v ljepi njihovi!

Še nekaj, misliš da je slučaj, da je v ljepi njihoci od 12 - 15 % manj gostov, kot lani v Grčiji pa je aranžma skorajda nemogoče dobiti. Si sploh predstavljaš kaj to pomeni za njihov BDP?

Še leto ali dve in imeli bodo 30 - 40 % manj gostov, kot lani. Kaj bo pa potem. Jok in stok čez slovence, ker smo jim še enkrat zapičili nož v hrbet!

madmitch ::

Ne morem se znebiti občutka, da vas vodijo čustva in še kaj, kar vam ne more biti ravno v ponos, ne pa realizem in dejstva.

Verjetno to leti tudi name. Naj te razsvetlim, dragi moj. 8 let sem kot edini Slovenec delal pri hrvaškem ladjarju in se z vsemi odlično razumel. A to ni poanta. Kakorkoli obrneš, se do slovenskih turistov obnašajo skrajno neprofesionalno in ponekod celo odbijajoče, kakor da bi se trudili prepričati nas, da naj svoje tolarčke zapravimo kje drugje. OK, ni problema, njihova obala ni edina, in njihova ponudba je tako ali tako mizerna. Sam se sicer velikokrat ustavim na otokih (pri prijateljih) in vsako leto v marinah in drugih turističnih objektih opažam bolj in bolj odbijajoč odnos do slovenske zastave na svoji barki, šele ko z njimi spregovorim v sprejemljivem jeziku (ali dialektu) se omehčajo. Sicer pa, še enkrat, kakor želijo, bomo pač zapravljali drugje, kjer za svoje tolarčke dobimo več in na bolj prijazen način. Konec konceh nas večina hodi na hrvaško da DOPUST in res ne vem zakaj bi si ga morali kvariti z neprofesionalnim odnosom in odbijajočim pristopom tistih, ki jih v veliki meri živimo. Naj se osredotočijo na nemške "šraufncigerje" in čehe, ki vsak euro obrnejo petkrat preden ga dajo od sebe. Odličen turizem se jim obeta. Nekako pozabljajo, da lepota morja, obale in otokov enostavno ni več dovolj.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

boych ::

bil pred tednom 10 dni v Vrsarju in moram reči, da lih ni bilo opaziti delanja kakšnihkoli razlik med nacijami. najbolj me je presenetil sladoledar, ko je rekel'' za Slovenijo še jedna kugla gratis'' in eno šenkal. Obala je ql za tauhat, pa za podvodni ribolov, tak da jaz še grem na Hrvaško...

je pa v osnovi čist res, da se je zaradi enega CHAINBREAKERJA in par takih tičev, ki po mojem tak sploh nimajo osnovne šole narejene, brezveze sekirat...oni lahko mlatijo prazno slamo, k tak nimajo pojma kaj je posel in turizem...škoda placa na serverju S-T, res.

Barakuda1 ::

Smo ti mi krivi, da izhajaš iz mešanega zakona in tako na vsak način zagovarjaš početje ljudi v ljepi njihovi!


:\

Eeee, moj Zavo. Od kje ti pa tak podatek :\ A res namesto argumentov ne premoreš kaj drugega kot primitivne poskuse podtikanja.

Ja ob takšni "argumentaciji" se več ne čudim kaj vse lahko preberem na to temo.


Žalostno, ni kaj :(


p.s.

Pa ne se več sekirat zame. Jaz sem svoje mnenje brez žolča pač podal. Vi očitno brez tega ne morete. Škoda.

BigWhale ::

Ne spravljajte se na osebno raven, ce ne bo siba pela.

A ne Zavo?

asskicker ::

V torek je bila ob 20:00 na SLO1 oddaja Mednarodna obzorja na temo Hrvaška. Ste si jo ogledali? Komentarji! Najprej sem mislil, da bodo kaka jajca, potem pa me je kar zalepila na fotelj. V Sloveniji imam občutek, da smo zaplankani, nevoščljivi, nacionalistični ... kar do neke mere seveda drži. Ko pa potem vidiš, kakšni problemi in stanje je južno od Kolpe, pravzaprav spoznaš, da pri nas ni tako slabo. Po svoje prav razumem hrvate, da so takšni kot so in jim tega niti najmanj ne zavidam. Je pa res, da navadno iščejo vzroke za svoje težave povsod drugod, samo pri sebi ne. Samo upam lahko, da bodo šle stvari v bodoče na bolje.
Pa še to: če pri nas ni tako slabo kot na jugu, še ne pomeni, da ne bi moglo biti bolje! Vsi se moramo truditi zato! PLP
Heaven is on the next door!

Zgodovina sprememb…

Jst ::

Asskicker: Nekateri nismo gledali te oddaje, zato lahko poveš vsebino le-te.

...

Sam imam tudi nekaj slabih izkušenj s Hrvati. Recimo lani na KoupaFestu. Pridem do šanka, naročim pijačo. Človek zraven nekaj čudno pogleda in vpraša če sem za Dragonse ali Viole. Ponudimi roko, jaz se rokujem. Meni nič jasno. Ker smo bili tam vsi kolegi, sem po premisleku, da ker je prvo rekel Dragonsi, da ga ne užalim pač odgovorim, da sem za Dragonse. (v bistvu nisem za nobene). On pa prjavi: "Aaa, Slovenac! Nakar mi še bolj stisne roko, jaz jo izpulim, se umankem meter nazaj. Cel šank me pogleda in model stopi bližje meni. Jaz zbežim. Imel sem "srečo", da sem prišel po pijačo ravno za "hrvaško" stojnico, kjer so bili sami hrvati. Katastrofa. Meni nič tebi nič me je model hotel pretepsti. Ampak sem zbežal do šotorov, kjer so bili moji kolegi, s katerimi sem prišel.

...

Sicer sem imel še nekaj slabih izkušenj na hrvašken in z t.i. čefurji, ampak nimam sedaj časa....
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Loki ::

http://www.rtvslo.si/modload.php?&c_mod...
klikni spodaj na mednarodna obzorja in nato hrvaska (potrebujes real player).

vsebine zal nisem dobil; je pa oddaja govorila med drugim o financnem polozaju hrvaske (80% ljudi se je oznacilo kot revne; oz. da nimajo dovolj place/ prihodkov/ prihrankov)...

res...priporoceno gledanje.
rabite pa seveda adsl/kabel.



in glede tistega foruma...
predlagam, da preberete malo vec kot prvo stran; se pridruzi se nekaj slovencov in se grupno izkaze, da hrvati niso edini primitivci naokoli.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Loki ()

link_up ::

hrvatje so res prevec nestrpni...ampak je pa nekaj...ne gre primerjati jadranskega morja z sredozemskim...preprosto ne gre...je jadransko miljonkrat prijaznejse, lepse, toplejse...etc...ni zastonj ze za casa cooka veljalo za enega izmed najlepsih...meni osebno so bl usec mal kamnite skale in lepa vegetacija, kot pa neskoncne pescene puscavne plaze...kaj pa vem, okus pac
1
2
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dopust na hrvaški obali

Oddelek: Loža
318658 (6509) klekej
»

Hrvaška - cene piva (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11216155 (12185) Goran's Blog
»

Zasoljene cene poletnega dopusta pri sosedih (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
17038615 (28659) ThinkPad
»

Gostoljubje naših sosedov Hrvatov (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Problemi človeštva
39230229 (16093) krneki0001
»

kam na hrvaško poleti?

Oddelek: Loža
192823 (2437) Business

Več podobnih tem