» »

perpetuum mobile!

perpetuum mobile!

1
2
3

jype ::

Saladin> Energija se razpršuje po vse večjem prostoru. Vse redkejše bo porazdeljena, do nezaznavnosti - vendar bo bruto količina energije v vesolju vedno enaka.

In kje je tu torej PM?

Ker jaz ga ne vidim: bruto količina energije je vedno enaka.

Thomas ::

Sej to je Saladinov point skoz in skoz že.

Količina energije je konstantna.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

ABX ::

Sem opazil. :/
Vaša inštalacija je uspešno spodletela!

kranjskijože ::

Če ti uspe narediti prepetuum mobile boš 100% dobil Nobellovo nagrado! ;)

Matev ::

perpetum mobile
zdravilo proti raku
tabletka za srečo
spoznanje vseh vprašanj
rešitev recesije...

veliko zadev je zelo fiktivnih

lymph ::

perpetum mobile
zdravilo proti raku
tabletka za srečo
spoznanje vseh vprašanj
rešitev recesije...

veliko zadev je zelo fiktivnih


Razen rešitve recesije, tabletke za srečo in pa zdravila za raka. Drugače maš pa prov.
"Belief is immune to counter example."

dtm ::

Glejte, ne delam se norca! Ampak zadeva laufa, še zaenkrat. Mogoče mi bo spodletelo, ampak do zdaj gre, se suče, rotira, skače,.... in škripa! Ima 425 obratov na minuto v sami 1. stopnji razvoja.
Ja,.... se iskreno opravičujem, če mi laufa. Pa sploh ne vidim frke zakaj me tako kritizirte. V dobi kamene dobe si tud niso morali predstavljat da bo enkrat nekdo iznašel kolo, brb! ali pa da bodo radiski valovi, elektrika, atomska reakcija,....!

Mo je mišlenje je takšno, kjer je volja, je pot in z dosti sreče,.... PM!:)

Matev ::

Ampak zadeva laufa, še zaenkrat.


meni tudi zunaj klopotec že celi beli dan klopoče

pa nič ne vreščim in ne zganjam panike

dtm ::

:) saj ne delam panike. Pač povem svoje mišlenje.

Matev ::

če bi tvoj umotvor deloval tako kot smo ti povedali (brez skritega vnosa energije)
potem ti veliki N (nobel price) ne bi mogla uiti

če...

strictom ::

Zakaj ne pokažeš kakega grobega osnutka al pa kaj?
"Violence is the last refuge of the incompetent" - Salvor Hardin

Utk ::

Čez eno leto bo sporočil, da zdaj je pa že res skoraj, samo še pol procenta mu bo manjkalo. Naj ti prihranimo trud. Tist pol procent je vse v čem je problem. 99.5% doseč ni noben problem.

Valvoline ::


*Edini* mogoč perpetuum mobile :)

A se bo ker lotu hladno fuzijo skp spravt :)

Zgodovina sprememb…

dtm ::

Čez eno leto bo sporočil, da zdaj je pa že res skoraj, samo še pol procenta mu bo manjkalo. Naj ti prihranimo trud. Tist pol procent je vse v čem je problem. 99.5% doseč ni noben problem.


Hmm, ja mogoče pa imaš prav! Da me bo zajebal tisti pol procenta, bomo videli! Pa tud če bi uspelo, se bi vlada gor sedla! Ker bi uničilo Elektro, ki ima monopol v Sloveniji.

Matev ::

Pa tud če bi uspelo, se bi vlada gor sedla! Ker bi uničilo Elektro, ki ima monopol v Sloveniji.


interes države je sedaj problem?

ja nekaj si pa res moral najti za opravičilo


ja ok
no

.:joco:. ::

Ne vem zakaj se delate norca iz cayrex-a. Jst doma delam time machine, pa mi tut noben ne verjame. Trenutno gre naprej 60 minut na uro. Ko mi rata spravit na 61 minut na uro, bom pa zadevo pokazal javnosti.

Z drugimi besedami: zakaj to še ni v Loži?
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

T0RN4D0 ::

Madona smo zaplankanci, da ne verjamemo da je tip u garaži naredu perpetum mobile. No skor, mal mu pe fali, tko kot ostalim 100 000 ljudem ki so se lotil raznih perpetumov, ki bi na papirju lahko delovali če stvar poneumiš na osnovnošolsko fiziko in zanemariš vse "nepomembne" vplive. :)
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Thomas ::

ki bi na papirju lahko delovali če stvar poneumiš na osnovnošolsko fiziko


Ne. Tudi osnovn(ošolsk)a fizika tega ne dovoli. Žal.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Steinkauz ::

V osnovni šoli zanemariš trenje, tko da tam gre ponavad :P

Thomas ::

Zanemarjanje trenja pripelje kvečjemu do sistema, ki se vrti in vrti, a ne da nič energije in je brezbezni PM 2. stopnje.

Useless, yet undone.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Mipe ::

Ali ni Zemlja perpetum mobile? Samo poglejte morske tokove, gibanje zraka, vreme pa vse to. Ne, ni perpetum mobile, zato ker prejema energijo od Sonca.

Ali ni Sonce perpetum mobile? Stalno oddaja energijo, prejema pa je nič. Ne, ni perpetum mobile, ker je Sonce le gorilna baterija, ki bo sčasoma izgorela.

Pa vendar v obeh primerih pridemo presneto blizu, če gledamo na človeku bližjo periodo - v tisočletjih vse enako deluje. Torej sta po naših pojmih vreme in sonce perpetum mobile. Za nas sta neizčrpna vira (nas itak ne bi bilo več, ko bi bila izčrpana).

Po tem zgledu je človek zmožen narediti perpetum mobile, ki bi trajal vsaj nekaj generacij. Morda bi bila njegova velikost ustrezna; govorim o piramidi, ki jo gradijo pri Dubaju, ki naj bi se sama oskrbovala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mipe ()

Thomas ::

Tak približek NI perpetuum mobile, mi je prav zelo žal.

Je navadno izkoriščanje proste entalpije iz okolja, kar počnemo že celo zgodovino.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

kitzbrado ::

+1

Matev ::

sonce ni perpetum mobile

vsako sekundo v vesolju vsaj eno sonce eksplodira - ker se iztroši

tudi naše se bo iztrošilo

sicer ne bo umrlo v eksploziji
umrlo bo pa vendarle

Mipe ::

Gre za kontekst. Sonce nas bo gotovo preživelo. Se pravi da ga lahko neomejeno izkoriščamo dokler živimo.

Ne pa da izumljamo nekaj kar deluje neomejeno neodvisno od ČESARKOLI V VESOLJU. To je bedno, brez zamere.

T0RN4D0 ::

Ah, sej to ljudje "izumljajo" bolj za hobije. Holy grail =)

PM pa je kar dobro definiran, tako da ne moreš kr rečt za sončne celice ali kaj v tem kontekstu da je PM.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Matev ::

perpetum mobile je ideal

nedosegljiv

dtm ::

Lepe kritike, takšne vas mam rad, hehe! Nisem še reko da mi je zadeva zatajila, nikoli pa se neve! Sem bol optimističen tip!

Rippy ::

Saladin> Energija se razpršuje po vse večjem prostoru. Vse redkejše bo porazdeljena, do nezaznavnosti - vendar bo bruto količina energije v vesolju vedno enaka.

In kje je tu torej PM?

Ker jaz ga ne vidim: bruto količina energije je vedno enaka.


To je odgovoril na komentar, da se energija porablja s odgovorom e=mc2(kvadrat) + vesolje se širi.

Matev ::

Lepe kritike, takšne vas mam rad, hehe! Nisem še reko da mi je zadeva zatajila, nikoli pa se neve! Sem bol optimističen tip!


saj ni nič narobe s teboj
zgolj ne veš kaj je to pepetum mobile

klopotec na vrtu ki se stalno vrti to pač ni

energetik ::

@cayrex, kako zdaj, ali tvoj PM že deluje? Baje si bil 1 leto nazaj precej blizu končnemu uspehu.

T0RN4D0 ::

Pomojem že deluje, sam dost pogosto moraš baterije menjavat :D :D
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

Rupa ::

Po moje je pa nehal kadit določene substance, pa je projekt propadel...

Sheteentz ::

ljudje, tole sploh ne sodi v znanost in tehnologijo.

lp

volttech ::

hallo folk!

eni znajo tvezit za PM, ej! ampak je nekaj res, tip je dejansko imel generetorček naret, ampak mu je laufal z zelo majhnim vnosom energije (majhen vnos velik izkoristek). tako da to ni PM!!! dejansko talega tipa poznam na videz, ker je pred dobrim letom prišel na našo razskovalno institucijo, kjer je zdaj nek vodja ekipe, ki pa so zdaj kot sence (black ops, varianta, hehe), doben se ne pogovarja z dobenim od nas8-O. tip je braini in rahlo odpičen ((sorry)), kolk sem lahk opazil.
nisem iz energetske stroke, ker sem kemik. ampak kaj sem nazadnje videl me je fasciniralo. ko je tip startal nov projekt z plazmo, ejte, bomba!!!8-O8-O8-O

citat iz njegovega javnega poročila:

Dodatna energija se lahko generira tudi v posebnih režimih plazme. Tak režim je
(avtogena) pulzna abnormalna grmičasta razelektritev. Osnovni sistem sestoji iz DC napajanja, plazemskega reaktorja in
izhodnega DC dela. Pri primerni uglašenosti pride do elektrodinamsko vzdrževanih
resonančnih pulzacij plazme, ki oddajajo več električne moči kot jo dovajamo. Izhodni pulzi
lahko dosežejo več kot 30 kW, pri povprečni vhodni moči 50 do 100 W in povprečni izhodni
moči 200 do 600 W. Presežna energija naj bi se črpala iz okolišnjega vakuuma.
še vedno ni PM, ampak je kull stvarca.
kaj konkretnega ne morem povedet, ker mam klauzolo!!!

upam da se bo kaj sam javil in kaj več povedal!

Okapi ::

Tole je sicer že stara zadeva, ampak po mojem je skrajni čas, da nekdo inštitut Bion enkrat za vselej razkrinka kot šarlatane, ker očitno še kar cuzajo državni denar za raznorazen bikov drek.
http://www.bion.si/gradiva-objave/Poroc...

O.

Gandalfar ::

url? ime?

Pyr0Beast ::

Naj prinese tale generatorček v moj laboratorij. Ga bomo pomerili in izmerili na koliko sranja dejansko deluje.

Meni ni problema proizvajati MW impulze z nekaj 100W inputa. Samo kaj ko so ti impulzi reda mikrosekund.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

volttech ::

hmm, zal nisem te stroke tako da ne bi vedel v čem je point. za njega sem delal samo elektrolit iz tekočih kristalov, trdne sol in paladijeve elektrode z borovimi konicami. tip je dejansko plačan da dela te zadeve in sprobava kar je res in kaj ne (mitbaster varianta) ampak samo free energy segment.
tale plazma generator zgleda kul, če ne drugač je uporabna kot rastavna lučka, hehe!!!
bioni je verodostojnost že padla pred pol leta, če se nisem zaštel!!!

volttech ::

ta institut se imenuje sihfc (http://www.sihfc.si/prikazi.asp?vsebina.... jaz imam tle samo prakso.

energetik ::

Okapi je izjavil:

Tole je sicer že stara zadeva, ampak po mojem je skrajni čas, da nekdo inštitut Bion enkrat za vselej razkrinka kot šarlatane, ker očitno še kar cuzajo državni denar za raznorazen bikov drek.
http://www.bion.si/gradiva-objave/Poroc...

O.

Ne me j***, vladna služba je dejansko naročila študijo "free-energy"? In plačala z davkoplačevalskim denarjem?

Pyr0Beast ::

Nego ? Misliš da so vladni uslužbenci kaj pametnejši od navadnega državljana ? :))
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Okapi ::

bioni je verodostojnost že padla pred pol leta, če se nisem zaštel
Kaj so pa tokrat ušpičili?

O.

Thomas ::

Bion bluzi že skor od začetka. Morda tudi od začetka, brez "skor", to ne vem.

Tale tvoj pa tud bluzi.

Tko je, ni kej.

Aja, Okapi, da ne boš narcisoiden in mislil da nate leti. NE leti niti slučajno, na unga leti, ki ima "generator".
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

Okapi ::

Misliš da so vladni uslužbenci kaj pametnejši od navadnega državljana ? :))
Bi bilo zanimivo videti tudi politično ozadje naročila te raziskave.

Na elektrofaksu je (če ni zdaj že v penziji) profesor Jeglič, ki se je politično precej udejstvoval na strani SDS in je že dolgo cepljen na razne fizikalne paraznanosti. Že pred kakšnimi 40 leti mu je moj foter, ki se je v Iskra Feriti ukvarjal z magneti, za neke poskuse "izdeloval" magnetizirano vodo.

Bion bluzi že skor od začetka.
Brez "skor", ampak me zanima, kaj so sedaj novega "pogruntali", ker ne sledim ravno vestno njihovim podvigom.;)

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Thomas ::

Jeglič, ja. Se ga spomnim, kako mi je šel na jetra in zadnjič enkrat sem ga videl na SDS sestanku.

Jelinčič je tudi rad imel "paranormolno" svoje čase in je to razlagal po časopisih. 30 let nazaj.

Sestanek je bil pokazan po TV, da ne bo kakšne pomote.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

BigWhale ::

Infopatija?

A ljudje, ki tole raziskujejo v te stvari dejansko verjamejo?

Ker jaz bi si njihove sestanek predstavljal nekako takole:

1: "Za infopatijo mormo neki narest. A ma kdo kako idejo?"
2: "Nimam pojma..."
3: "Sej mamo informirano vodo."
1: "Ja, sam rabmo se neki boljsga, revolucionarnega."
3: "Aja."
2: "Kaj pa ce bi zacel delat na informiranih in umetno polariziranih magnetih?"
1: "Zakwa pa magnetih?
3: "Sej vseen, dobr se slis!"

...

LuiIII ::

He he nekdo, ki ga poznam je vložil kar nekaj denarja v nek generator, ki naj bi proizvajal energijo iz nič. Zadeva je bila nekaj na foro magnetov in samo vzbujanja. Pričakovan izkoristek je bil 300%.:)) Mislim, da je v Angliji nekdo nategnil s to foro kar nekaj investitorjev in "zaslužil" 11MŁ. No tale je samo spušil nekaj 10000EUR. Nekaterim ni pomoči, sploh če so tako prepričani v svoje elektro znanje in "zdravo" pamet.

Matev ::

človeški pohlep ter željo po denarju, moči in slavi
je moč izkoristiti tudi na tak način da prodajaš sanje o free energy...

ej! ampak je nekaj res, tip je dejansko imel generetorček naret, ampak mu je laufal z zelo majhnim vnosom energije (majhen vnos velik izkoristek). tako da to ni PM!!! dejansko talega tipa poznam na videz, ker je pred dobrim letom prišel na našo razskovalno institucijo, kjer je zdaj nek vodja ekipe, ki pa so zdaj kot sence (black ops, varianta, hehe),


ej ampak rs
stari ane

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Matev ()

whatever ::

Saj poznate tisto slavno Edisonovo...:

I have not failed. I've just found 10000 ways that won't work.


P.S. Malo verjetno, da bi bilo s fizikalnimi teorijami kaj narobe. Ampak pustimo ljudem veselje!
Veliko jih je notri, še več jih je pa zunaj.
Bilijarde v šole! - Ivan Kramberger
Abnormal behaviour of abnormal brain makes me normal.
1
2
3


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Je perpetuum mobile možen: Maxwell-ov demon (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
1278303 (6496) Thomas
»

MEG - Motionless Electric Generator

Oddelek: Loža
332829 (1875) pirpy
»

Izkoristek (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
5319944 (19091) BigWhale
»

Mašina ki se nikol ne vstavi - kao

Oddelek: Znanost in tehnologija
293250 (2513) Balandeque
»

Perpetuum mobile?

Oddelek: Loža
464034 (3642) Thomas

Več podobnih tem