» »

MEG - Motionless Electric Generator

MEG - Motionless Electric Generator

Grey ::

Pozdravljeni!

Na internetu sem izbrskal eno stran, kjer piše da so naredl napravo, ki jo že sam naslov pove in da daje 2.5kW moči za vedno. V načrtu imajo še narediti en 10kW
model, ki bi bil uporaben celo za avtomobile. Ali mi verjamete? Če ne vam lahko dam naslov strani, kjer je patent in opisan proces delovanja te naprave:)) . Letos naj bi se začela prodaja te stvari.

PS: mislim da je to Bushev razlog za napad na Iraq,...hočejo dobiti denar s tem ko bojo prodajali free energy napravico po celem svetu in kot je sam reku: we want to be independent from foreign oil:))

BaRtMaN ::

Hm. Hm. Link je dobrodošel.

zaj_tam ::

Če je motionless še ne pomeni da je prepetummobile. Tole mogoče?

Gemm ::

http://zzz.com.ru/125.html
Opis podobne potegavščine.

http://www.thinkgeek.com/stuff/looflirp...
Tukaj prodajajo. A jih gremo naročit >:D >:D 2400W bi kr blo fino iz lufta potegnt 8-) .

Thomas ::

Motionless električni generator je nuklearna baterija. Stroncijeva, nikljeva ... na alfa ali beta razpad je lahko.

Ti Grey pa dej saj link na bluz(?). Al pa ne odpiraj tem.

|O
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Grey ::

Grey ::

Aja...Thomas zakaj ne bi blo možn? Mi smo dokaj razvita civilizacija in kaka druga v tem vesolju uporablja najbrž podoben način za pogon vesoljskih ladij,kaj misliš?:))

Grey ::

Oprostite mi če sm zdele "zasmetil" tole temo s svojimi sporočili ampak če bi biu Tesla še živ...Kaj misliš kakšne bi bile elektrarne? Motorji? Na tem svetu je narobe to, da je vse preveč nategov in folk ne verjame ničesar več dokler ne dobi trdnih dokazov;( ;((. In take naprave obstajajo pa če se še kdo tako trudi da ne. Ker si tako pameten Thomas predvidevam da si študent fizike? Al pa že kar doktorat naredu?

zaj_tam ::

Daj navedi en dokaz da obstajajo. Al pa povej od kod tebi taka vera v obstoj takih in podobnih naprav.

3LeR. ::

Ko stvari izgeldajo "too good to be treu" ponavadi take tudi so. Men se zdi tole mal fishy.. Skeptik pač.

Thomas ::

V USA patentirajo do 10 perpetuum mobile mašin na leto.

Zakaj?

Ker majo patentni uradniki včasih kakšnega "inovatorja" že dosti. Pa mu dajo štempelj na tiste njegove papirje - kakor češ - na! pol pa še prodej patent, če ga bo kdo kupil! >:D

Nekej je pa totalno nejasnih zadev, kaj pravzaprav so. Tudi tem včasih dajo žegen, ker so jih siti (njihovih očetov) do grla.

Na to temo je bil en članek v Scientific American not so long ago.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Grey ::

OK no mogeče sem narobe dojel, ampak povej mi kaj če obstajajo. Jaz sem prepričan da obstaja, ker me že od malih nog spremlja tak občutek(še preden sem sploh slišal za to ali katerokoli od teh naprav).In Thomas se opravičujem za tisti "verbalni napad" ker sem biu v afektu(sproži ga besedica DOKAZ). Samo zdi se zanimivo priznaj:)

Thomas ::

Nič ne šteje močan občutek.

Ne bi stavil jest kaj dosti nanj.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Sandi79 ::

Kljub vsemu znanju in N. Tesli. Še nikomur ni uspelo narediti perpetuum mobile-a

Sicer tista o batarijah za vedno se mi pa zdi tudi bosa. Vsak element ima razcepno in razpadno dobo in pojem "večno" tisti stvarilci tudi ne znajo definirati.

Eschelon ::

Citat od unih kekcev, ki so odgovorni za tale hec (smeh zaželjen :D):

The conservation of energy law states that energy cannot be created or destroyed. What
is commonly not realized is that energy can be and is reused (changed in form) to do work,
over and over, while being replenished (regauged) each time. If one has one joule of energy
collected in one form, then in a replenishing potential environment one can change all that
joule into a different form of energy, thereby performing one joule of work. However, one
still has a replenished joule of energy remaining, by the conservation of energy law in such
an environment, since the first joule was removed in different form. If one collects and holds
that remaining joule in its new form, and then changes the form of it yet again in the
replenishing environment, one does another joule of work—and still has a joule of energy left, just in a yet different form. The process is infinitely repeatable, limited only by the
ability to hold the changed form of the energy each time it is changed.
Further, only two energy forms are needed for endless iterative shifting of form—say,
form A and form B, since A changed totally into B performs work upon the transforming medium equal to A energy dissipation, but yields A-equivalence amount of energy still remaining because of replenishment. The B-form energy can then be changed back from B
to A yet again, wherein the same amount of work is done upon the transforming medium for
the second time, and one still has a joule of energy remaining because of replenishment, now
back in the original form. This process can be iterated. We call this the ping-pong principle
and use the iterative work done by each replenished change of energy form to continually
increase the excitation energy of a receiving entity, the Drude electron gas in the coil and its attached circuit. We accent that this is also a novel way to directly utilize free regauging energy.
Cyclic transform of the energy by "ping-pong" between two different forms of energy or
energy states with replenishment, is all that is required to produce as much work as one
wishes in the intermediary, from a single joule of operator-input energy, limited only by
one's ability to hold the new form of energy after each transformation and not lose it (or not lose all of it). By letting this iterative ping-pong work be done upon the Drude electron gas, the energy of that gas is excited much more than by the energy we input, if the input energy
were only used once to perform work (if its form were only changed once).

Grey ::

OK no smejte se kokr se hočte ampak če ni res se mi je zdela ideja zanimiva. Mene pač High-Technology pomirja mogoče sm pač zgrešu par 200 let mogoče bi se moru takrat rodit kaj pa vem. Vsekakor v takih idejah in tehnologijah se počutim domače in mi ni nič tuje in vsekako čakam na ta dan ko bomo odkrili čudesa:8).

Thomas ::

Morš bit tud kritičen. Nekatere stvari so možne, druge niso. Nekatere stvari zgledajo enostavne, pa so nemogoče. Druge zgledajo nemogoče, pa so možne.

Samo fizikalni zakoni razmejujo ene od drugih.

Nisi rojen v napačnem času za ultratehnologije. V naslednjem desetletju bo katera že realnost ...

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Crimson_Shadow ::

To niti malo ni hi-tech, ampak realnost, da obstaja tudi taka znanost, ki je zanikana s strani uradne in priznane "šolske" znanosti.

Evo vam, link do
kontroverznih idej in butastih tehnologij, :\ kakor si to večina ljudi predstavlja.

Le zakaj bi nekdo vložil toliko dela, moči v tak dokument. Za zavajanje ali za predstavit resnico? Dajte no, vprašajte se raje kdo je indoktriniran in to s strani same vsemogočene (šolske) znanosti, tehnokratskih in političnih elit in to celo v imenu demokracije.
We create worlds

Thomas ::

Pa poglejmo s tele strani:

Kaj pridobimo z nekim UFOtom, ki naj bi v razbitinah ležal v nekem starem vojaškem magacinu v Area 51?

Bore malo. Očitno je popolnoma neuporabno, karkoli že tisto je.

Kaj pridobimo z nekim pogonom, ki izgleda kot SF buster iz stripa, natisnjenega leta 1950?

Bore malo so uporabne tiste preklete gare. Celo pod predpostavko, da sploh obstajajo. Očitno. Tudi zgleda, da deluje samo tisto, kar si sami izmislimo. Še niti enega mikroprocesorja niso našli v nobenih UFO razbitinah.

In vse nam funkcionira po dolgočasni šolski znanosti.

Ki je pa IMO zanimivejša od vsake alternative. TO je real game.

Je vse res, kar piše v učbenikih?

"Po duhu" ja. Okrog konkretnosti, podrobnosti in novumov - je pa fajt.

:)








Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Grey ::

Zanimivo crimson_shadow, mislim da če se je res kaj zgodilo v Ameriki v Roswellu ali kadarkoli bi reku da imajo oni to tehnologijo. Mogoče je trženje te tehnologije vzrok za napad na Iraq(čudna ideja ampak možna, ker bi multimilijare zaslužili s tem). In NLP fenomen k si vsi zatiskajo oči pred njim je še kako resničen. Preveč planetov je v vesolju da bi bili sami. Tako lahko tudi alieni potujejo po črvinah(za katere obstoj še ni čisto dokazan ampak se bliža k temu)itd. In imaš prav, zakaj bi se nekdo takole trudil da napiše eno bedno zgodbo. Če je je resnica(samo redki slišijo zanjo;( ).

Thomas ::

Pejt u Ložo s takimi!

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zavo ::

za katere obstoj še ni čisto dokazan ampak se bliža k temu)itd


Kako pa ti veš, da se bliža temu, če še ni dokazan...:D

Eschelon ::

Prevod zgornjega citata: 1-1=1:D
Meni je hudo, ker se sivemu in škrlatnemu to ne zdi hecno. Ampak, dokler sta živa je še upanje, da se bosta naučila bolje presojati svet.

Namig - Occamova britvica:
Če je F=f(x1,x2,..,xn)=f(x1), potem je bolj smotrno privzeti F=f(x1).

Senitel ::

No, ko ste že te UFO-te prvlekl ven... :D
Nekaj stvari, ki se mi zdijo najbolj zanimive:
-tranzit UFO-tov po našem planetu je zgleda skoraj tako gost kot zračni promet okrog Heathrowa, zakaj so UFO-ti v večini opaženi blizu raznih vojaških baz (Area 51,...)?
-predstave o UFO-tih so povezane z ultra visoko tehnologijo, ki bi v momentu končala vse naše težave. Kako za boga se jih je potem v tem času na naši zemlji razbilo skoraj toliko, kot je NASA izgubila vesoljskih sond?
-človeštvo se je lotilo raziskovanja vesolja z robotiko naprej, že kdo slišal za UFO brez posadke? Torej so to njihovi avtomobili, ki imajo procent nesreč presneto podoben našim avtomobilom... >:D
...

Azrael ::

Vse skupaj me spominja na leto 1990 ,ko so v železarni na Jesenicah gradili Jakljev motor.Ta motor naj bi pomenil revolucijo v svetu električnih rotacijskih strojev zaradi prihranka na dinamo pločevini, bakru, izkoristek preko 100 % ??? ,odlični momentni karakteristiki kot motor ali zavora ,možnost zvezne regulacije vrtljajev od 0 do 100/min itd. :seveda po besedah avtorja zamisli.

Motor je bil po mnogih pripetijah zgrajen ,deloval pa je po istem principu kot ventilatorčki v računalnikih. Bil pa je mnogo večji , visok približno 2m ,širok pa 0.5 m+ os. Po svojem videzu je še najbolj spominjal na vstrajnik kakšne Peltonove ali Francisove turbine.


Rezultati so bili več kot porazni :

- zelo zapleten usmernik za napajanje motorja
- vhodna moč več kot 20 kW + hude impulzne obremenitve >100 kW
- odcenjena izhodna moč 0.5 kW
- neenakomeren tek
- zapletena izdelava (zračna reža med rotorjem in statorjem 0.1 mm)
- praktično je bilo nemogoče izdelati zanesljivo elektronsko regulacijo za ta motor zaradi ogromne induktivnosti tuljav (potrebno je bilo uporabiti elektromehanske kontaktorje in s tem se je število vrtljajev znižalo na 1-2 /min max.)

itd


Za hlajenje pa je bil potreben ventilator z motorjem moči 0.75 kW ,da je motor lahko obratoval kakšnih 10 min preden se je pregrel .

Izumljitej se s temi ugotovitvami seveda ni strinjal in je trdil ,da tisto kar učijo v šolah vse zlagano,fizika ne velja itd.
Potem je še rekel ,da njegov stroj v YU nihče noče zgraditi ,ker potem nebi več mogli prodajati motorjev starih konstrukcij in da bo šel v ZDA saj mu je presednik Reagan že odgovoril na njegovo pismo ,sedaj jim je poslal dokumentacijo in samo še čaka na letatsko karto.

BTW:karte ni nikoli dočakal ...

Kot je bilo že višje gor rečeno : Ni vse zlato ,kar se sveti.
Nekoč je bil Slo-tech.

Thomas ::

Fascinacija s Teslaom je enormna. Potem si pa ljudje skoraj množično izmišljajo nove motorje. Velika večina - se jih najbrž niti ne vrti. Če pa že, pa ponavadi nič bolje kot 100 let nazaj.

(Tudi Slovenec Andrej Detela je zelo aktiven na tem področju. Pa nisem našel na netu, da bi se kje kaj zares vrtelo.)

Ta razvoj je IMO itak stvar računalniških simulacij, ki bodo lahko tekle na novih ASCI IBM mašinah. Potem bomo pa lahko našli še zanimive motorčke. To pa ja.

Peš je pa že zelo, zelo težko - izboljšat za kakšen procent.

Samo Maxwell je pa zakon. Tisti ki ga pa niti ne spoštujejo - pa itak bluzijo big way.

:)

Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

pirpy ::

se še kdo spomne?
novejsa verzija

meg
zehanje je nalezljivo

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: pirpy ()

gzibret ::

Oprostite, tole je za v lozo!

Perpetuum mobile NE OBSTAJA.
Vse je za neki dobr!

donfilipo ::

>>In imaš prav, zakaj bi se nekdo takole trudil da napiše eno bedno zgodbo. Če je je resnica(samo redki slišijo zanjo

UFO perpetum mobile čudežni elektromotor .... ne pozabite da obstajajo države, kjer je možno prodati 100.000 in več izvodov knjig in ni treba da si Cankar...pravzaprav se bojim, da jih Ivan vsaj tistih, ki jih je napisal ne bi.(bi pa spremenil stil!) Torej obstaja zeeelo donosna industrija fantazije in potegavščin. Zakaj se proti njej težko ukrepa? Hja veste dedek mraz je bil proti:) Da ne govorimo a atu, ki se je bal, da bi zvedeli, kdo je pravzaprav dedkov glavni sponzor:D
In times of Universal Deceit, telling the truth
becomes revolutionary act. Orwell

R33D3M33R ::

Azraelov post se mi zdi najboljši v tej temi. Res je tako, da je na papirju vse možno, ko pa pride do realizacije pa ponavadi gre vse narobe.
Dandanes itak vsak poskuša zaslužiti in zato pogosto sekajo ven ogromno takih izumov, ki temeljijo le na fantaziji in sploh niso bili nikoli uresničeni. Bog varuj, da bi kdo zadevo malo premislil in uporabil še malo logike, fizikalnih izračunov in podobno. Pač se mogoče najde kdo, ki bo zadevo kupil.

No, sedaj sem se spomnil ene take zabavne stvari, ki sem jo pred letom našel (bom kar copy/pejstal)

Randell Mills, medicinec s Harvarda, ki je študiral električno inženirstvo na Massachusetts Institute of Technology, trdi, da je zgradil prototip vira energije, ki zgenerira do 1000x več toplote, kot običajno gorivo.
Neodvisni znanstveniki naj bi njegove eksperimente potrdili in do razkritja iznajdbe naj bi bilo le še par mesecev.
Dr Mills trdi, da je proizvedel novo vrsto vodika. V tem atomu imenovanem "hydrino", naj bi bil elektron bliže protonu, kot običajno in ta zgradba novih atomov naj bi sprostila ogromne količine energije.
To je seveda v nasprotju s pravili kvantne teorije, saj ta trdi, da lahko elektroni obstajajo le v določenih orbitah in da je razdalja med protonom in elektronom fiksna.
Dr Mills seveda trdi, da je kvantna teorija napačna in je razvil svojo teorijo imenovano "classical quantum mechanics".

guardian.co.uk


Zadevo sem našel že lani in ker firma BlackLight Power Inc (očitno investitorji), še ni propadla, jim očitno ne gre tako slabo. Mogoče pa služijo od prodaje knjig :)

Kaj menite? Pa ne samo odgovarjajte v stilu : "Krnekaj","LOL" ali podobno (v takem primeru raje nič ne napišite :P ), ampak napišite tudi zakaj to tako menite.
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

R33D3M33R ::

Torej ni ga junaka, ki bi to komentiral? Tudi prav, saj je tema tako ali tako v Loži...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

pirpy ::

Po eni teoriji je v vakumu vesolja velikosti ene kavice toliko energije da lahko zavremo vse oceane sveta .Vsak del nasega vesolja je zapolnjen z virtualnimi delci ki nastajajo in iginjajo ti delci tudi vplivajo na snov in siguren sem da bomo enkrat znali to interakcijo uporabit za pridobivanje energije.
zehanje je nalezljivo

Saladin ::

Pogojni "zero-point energy" motorji niso (tudi teoretično ne) perpetum mobili.
Izkorišajo le drugačen vir energije.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Saladin ()

pirpy ::

se strinjam, ceprav na prvi pogled izgleda tako.
Glavno je da imamo odprte glave ,ker se zdalec ne vemo vsega o nasem vesolju :\
zehanje je nalezljivo


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prva demonstracija "hladne" fuzije ? (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
846145961 (49764) 7982884e
»

Weather modifications and Haarp (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
15911701 (5980) krneki0001
»

Pridobivanje dušika iz vodika

Oddelek: Znanost in tehnologija
223354 (2899) Thomas
»

Švedska po letu 2010 brez odvisnosti od nafte? (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
775846 (4628) Ndrej
»

Kvantna Teorija ne drži?

Oddelek: Znanost in tehnologija
52314 (857) gzibret

Več podobnih tem