» »

Učenje fizike

Učenje fizike

Br93 ::

Zdravo, zadnje čase me mika znanje o tehnologiji (računalnikih, telefonih ipd.) Rad bi se naučil fizike in kako delujejo računalniki mobiteli itd. Torej čim več o teh stvareh kako delujejo, kako se zgradijo, oblikovanje le teh... Ker v šoli nisem izkoristil vsega kar ponujajo bi se učil doma. Pa me zanima kakšne knjige priporočate za učenje fizike, računalništva elektronike kako narediti telefon, računalnik ga popraviti, izboljšati in tudi programiranje.

Za odgovore se vnaprej zahvaljujem!

jype ::

Začneš lahko kar s "Short History of Nearly Everything" in "Guns, Germs and Steel".

Br93 ::

Hvala! Morda še kakšna o računalnikih itd. Najprej bi začel tako s fiziko, da si razjasnim par stvari potem pa s tem kako je stvar zgrajena tu mislim samo računalnik in mobitele nato energetika ter na zadnje programiranje in delo z računalniki..

puffs ::

Rudolf Kladnik, Fizika 1, 2, 3, +1. Se uporablja v vseh srednjih šolah kot ultimate učbenik. Snov je nazorno razložena, na koncu vsakega poglavja so naloge z rešitvami. Ko prideš čez brez napake je safe to say da obvladaš osnove. Ampak res osnove, za reševanje problemov z višjo matematiko se je žal treba pregrist čez faks.

$%&/() ::

@jype: +1

Br93 ::

Sem iskal v knjižniciin nimajo nič takšnega kot short history... in guns germs and steel. Rekli so da imajo takšne knjige le v Lj.

jype ::

Na internetu jih lahko kupiš. Če imaš kindle povej, ti kupim jaz.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Globalni uspeh azijcev

Oddelek: Problemi človeštva
395732 (4520) Double_J
»

The mechanical universe and beyond - a kdo spremlja ?

Oddelek: Znanost in tehnologija
152267 (1676) gzibret
»

Nakup knjig

Oddelek: Loža
343715 (2317) Ajrina
»

Najboljše knjige, ki ste jih prebrali v letu 2011

Oddelek: Loža
101664 (1406) thramos
»

Dobre strokovne, znanstvene in poljudnoznanstvene knjige (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
8029330 (19262) scarble

Več podobnih tem