» »

A je to "click of death" pri čisto novem WD 1TB disku? (Posnetek priložen)

A je to "click of death" pri čisto novem WD 1TB disku? (Posnetek priložen)

NazgulRR ::

Zadnjič sem kupil čisto nov WD MyBook Esential zunanji 1TB disk. Najprej sem mel probleme z njim, ker mi ga PC (WinXP) ni hotel prepoznat (mi je prepoznal najprej kot "malfunctioned USB device"), no potem ko sem sprobal vse USB porte pa je začel delovat. Zdaj sem ga odnesel še do fotrovega pcja (Vista) in dela brez problema takoj :). Za vsak slučaj sem pognal še WD Datalifeguard Tools (tisti ta daljše test - cca. 9 ur je trajalo), ki pa ni javil nobenga problema.

Sem pa opazil, da med prenašanjem podatkov na disk ali pa pri branju podatkov z diska, disk tu pa tam malo "škrtne" (moraš biti kar precej zraven da slišiš). Sem dodal tudi posnetek. A je to kaj česa se moram bat?

V bistvu če dobro premislim, mi tudi na PCju internal diski tako škrtajo pa ni problemov. Samo vprašam vseeno. nikoli ne veš. Ga pa drugaće že kar dva dni filam skoraj cel čas in ga bom verjetno še danes nafilal nekje do kraja-cca 900gb pa ga bom potem imel samo priklopljenega na WD TV za gledanje filmov.

Posnetek (nastal med kopiranjem podatkov z DVDja na disk):
[url]http://www.sendspace.com/file/419ies[/u...

lp

Dr_M ::

Men to 2 WD diska delata ze vsaj eno leto, pa se vedno delata.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

NazgulRR ::

Hvala za odgovor, sem si kar oddahnil :). Še kako mnenje mogoče?

tomzzi ::

Hvala za odgovor, sem si kar oddahnil :). Še kako mnenje mogoče?


Sicer pozno a vseeno. Tudi sam imam zunanji WD disk. Le da "samo" 500GB različico. In ja nekako enako se sliši zadeva. Prav neprijetno je tole poslušat. Dočim je notranji disk (WD 500GB) skoraj neslišen. Imam še Samsung 1TB notranji disk kateri je tišji od obeh WD diskov. Ampak vseeno se zunanjega dosti bolj sliši. Nekaj takega kot se sliši tvojega.

Pyr0Beast ::

Ta zvok ni nič hudega. Glava malce bolj levo ali desno zapleše in to je ta zvok. Probaj defragmentirat pa boš videl kako bo ropotalo :D
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

celebro ::

Moj WD za prenosnike tudi nekaj klika, problem pa je, da ima probleme z interpretiranjem varčevalnega načina, oz. nekaj podobnega. Rešitev je, da sem si namestil program hdparm za win in v scheduler nastavil, da mi ob zagonu požene hdparm -B 254 hda.

filip007 ::

Če se disk ne-kulturno obnaša nesi v garancijo...preveri ga s HDtune.

Sploh 1TB extrenal mislim halo delaš zbirko filmov in igric.
Palačinka z Ajvarjem in stopljenim sirom v mikrovalovki.

Pyr0Beast ::

Ti kliki so zaradi slabega windows driverja. Poglej za ACPIEC patch.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

abaximan ::

Meni je WD 1TB crknil, začelo se je pa podobno kot pri tebi. Preberi tale post. HD sem dal iz ohišja, ker sem upal, da bom lahko rešil podatke, samo zaenkrat mi pe ni uspelo.

http://slo-tech.com/forum/t395274/konec


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Playon!HD Media player (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Zvok in slika
15559429 (45360) goby
»

Kateri 1TB disk kupiti? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Kaj kupiti
29534233 (14383) xyxyxyxy
»

WD My book 1TB nehal delati

Oddelek: Strojna oprema
203598 (3217) abaximan
»

Zunanji disk WD MyBook

Oddelek: Kaj kupiti
314158 (3098) Revenant
»

Ker trdi disk nej kupm! (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14910299 (6472) kmetek

Več podobnih tem