» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
42 / 92
»»

seminal ::

Imel si sony nexa 5 pa si vrnil zaradi lcdja, poglej kaj novejšega od njih. A6000 je velik skok iz nex 5 pa še boljši je od teh dveh.
LP

dottor ::

Za začetek mogoče poglej če najdeš kak D90 z malo slikami (nizko število zaklopov) pa za en rabljen 18-105 (jih je blo na zadnje kar nekaj). Minusi so manj AF točk, nižja resolucija snemanja, manj MP, višji ISO noise ampak dobiš zadevo za skoraj pol denarja zgoraj omenjenih:

http://www.bolha.com/fotografija-in-opt...

http://www.bolha.com/fotografija-in-opt...

Za učenje je super, morda kasneje dokupiš še kak objektiv (odvisno kaj boš slikal) in počasi dobiš občutek kaj ti pri njem manjka, kaj bi si želele in pol dobiš lažjo predstavo za naslednji nakup.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Phantomeye ::

dottor je izjavil:

Za začetek mogoče poglej če najdeš kak D90 z malo slikami (nizko število zaklopov) pa za en rabljen 18-105 (jih je blo na zadnje kar nekaj). Minusi so manj AF točk, nižja resolucija snemanja, manj MP, višji ISO noise ampak dobiš zadevo za skoraj pol denarja zgoraj omenjenih:

http://www.bolha.com/fotografija-in-opt...

http://www.bolha.com/fotografija-in-opt...

Za učenje je super, morda kasneje dokupiš še kak objektiv (odvisno kaj boš slikal) in počasi dobiš občutek kaj ti pri njem manjka, kaj bi si želele in pol dobiš lažjo predstavo za naslednji nakup.


ampak recimo, da se izogibam rabljenih stvari zaradi preteklih slabih izkušenj, kaj bi predlagal od novega, recimo.

seminal je izjavil:

Imel si sony nexa 5 pa si vrnil zaradi lcdja, poglej kaj novejšega od njih. A6000 je velik skok iz nex 5 pa še boljši je od teh dveh.
LP


samo potem smo spet pri sonyu in lcd-jih. zdaj sem v tisti dilemi, mirrorless ali dslr

Zgodovina sprememb…

Okapi ::

Phantomeye je izjavil:

okej, razmišljam o nakupu začetniškega DSLR-ja

kaj se mi recimo splača. Recimo mel bi tudi kaj takšnega, da lahko kako reč pozumam recimo.

p.s. doma imam staro praktiko, ti objektivi ne bi pasali na te moderne aparate? (so na bayonet)


https://www.mimovrste.com/brezzrcalni-f...

Na ebayu lahko kupiš za kakšnih 10 evrov adapter in boš lahko uporabljal tudi objektive od Praktice (verjetno imajo Pentaxov bajonet K).

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

okej, razmišljam o nakupu začetniškega DSLR-ja

kaj se mi recimo splača. Recimo mel bi tudi kaj takšnega, da lahko kako reč pozumam recimo.

p.s. doma imam staro praktiko, ti objektivi ne bi pasali na te moderne aparate? (so na bayonet)


https://www.mimovrste.com/brezzrcalni-f...

Na ebayu lahko kupiš za kakšnih 10 evrov adapter in boš lahko uporabljal tudi objektive od Praktice (verjetno imajo Pentaxov bajonet K).


Moram preveriti, practice še realno nisem uporabljal. Dobil za darilo od starega ata (je prešel na all in one kompakte)

to z adapterjem se nanaša samo na oly? al tudi drugo mašinerijo?

dottor ::

Ker si omenjal zoom:
https://www.mimovrste.com/zrcalnoreflek...

Dobiš 2 objektiva zraven.

Če želiš eno stopnjo več kar se bodya tiče:
https://www.mimovrste.com/zrcalnoreflek...

Ker tej D3x00 so kar igračke v primerjavi z nečim večjim. Sam imam D7100 in sem zadnji slikal z enimo D3x00 pa je razlike ogromna. Že sama kvaliteta, pa AF, pa odzivnost, ...
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Okapi ::

Phantomeye je izjavil:

samo potem smo spet pri sonyu in lcd-jih. zdaj sem v tisti dilemi, mirrorless ali dslr
IMHO nimaš kaj razmišljati - brezzrcalni so, če nisi poklicni fotograf, ki slika šport, boljša izbira. Odločiti se moraš samo, katerega - Olympus ali Panasonic s sistemom mikro 4/3, Fuji (velikost tipala APS-C) ali Sony (APS-C ali 35mm, se pravi full-frame). Mikro 4/3 ima IMHO najboljše razmerje cena/kakovost, in največjo izbiro objektivov.

Phantomeye je izjavil:

Okapi je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

okej, razmišljam o nakupu začetniškega DSLR-ja

kaj se mi recimo splača. Recimo mel bi tudi kaj takšnega, da lahko kako reč pozumam recimo.

p.s. doma imam staro praktiko, ti objektivi ne bi pasali na te moderne aparate? (so na bayonet)


https://www.mimovrste.com/brezzrcalni-f...

Na ebayu lahko kupiš za kakšnih 10 evrov adapter in boš lahko uporabljal tudi objektive od Praktice (verjetno imajo Pentaxov bajonet K).


Moram preveriti, practice še realno nisem uporabljal. Dobil za darilo od starega ata (je prešel na all in one kompakte)

to z adapterjem se nanaša samo na oly? al tudi drugo mašinerijo?
V bistvu na vse brezzrcalne. Za Olympus in Panasonic (mikro 4/3) vem, da dobiš adapterje za praktično vse različne sisteme starih objektivov, za Fuji in Sony pa sicer nisem prepričan, ampak za Pentax K sigurno dobiš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

samo potem smo spet pri sonyu in lcd-jih. zdaj sem v tisti dilemi, mirrorless ali dslr
IMHO nimaš kaj razmišljati - brezzrcalni so, če nisi poklicni fotograf, ki slika šport, boljša izbira. Odločiti se moraš samo, katerega - Olympus ali Panasonic s sistemom mikro 4/3, Fuji (velikost tipala APS-C) ali Sony (APS-C ali 35mm, se pravi full-frame). Mikro 4/3 ima IMHO najboljše razmerje cena/kakovost, in največjo izbiro objektivov.


So oly edini, ki imajo "kukalo", čeprav so mirrorless?

Okapi ::

Ne. Kukalu se reče iskalo, po angleško viewfinder, in dobiš modele vseh znamk (Olympus, Panasonic, Fuji, Sony) z njim.

Okapi ::

Ko že ravno teče beseda o izbiri fotoaparata, bi omenil, da se pogosto pozablja na različne dodatne zmožnosti, ki jih omogočajo samo nekateri fotoaparati. Recimo novi Pentax K-1 ima tipalo, ki se zna obračati skladno z zvezdami na nebu, da lahko uporabiš minuto dolg osvetlitveni čas in ostanejo zvezde kot točke (na vseh drugih aparatih se spremenijo v črtice, ker se v tem času Zemlja že toliko zavrti, da se to pozna na fotki).

Novejši Olympusi pa imajo recimo "live composite" - sestavljajo fotko iz več posnetkov, pri čemer dodajajo samo tisto, kar je na novo osvetljeno. Recimo take fotke z drugimi aparati ne bi mogel narediti, vsaj ne tako preprosto.



Narejena je z osvetlitvenim časom kakšnih 15 minut - toliko časa je trajalo, da se je nabralo dovolj strel za učinkovito fotko. Če bi bil osvetlitveni čas res 15 minut, bi bila vsa slika, četudi narejena ponoči, popolnoma preosvetljena. Tako pa je fotka v resnici sestavljena iz 450 2-sekundi dolgih posnetkov, pri čemer so se na prvo fotko (ozadje) dodajale samo nove strele. Lahko bi to seveda naredil tudi s kakšnim drugim fotoaparatom, samo bi moral fotke sestaviti v Photoshopu. In na Olympusu sem sestavljen posnetek lahko ves čas gledal na zaslonu LCD, in ko se mi je zdelo, da je strel dovolj, sem slikanje prekinil.

RedDrake ::

Ja, OLY zadnje čase daje precej uporabnih stvari v svoje napravice.

Po drugi strani ima SONY sicer bolj kvalitetne senzorje (ergo je fotografija dostikrat "manj slaba"), a ima mnogo manj bonbončkov + cena je zadnje čase povsem odpičena glede na to kaj nudi (in bo še bolj, bojda se bliža +25% na vse SONY zadeve ...).
FUJI osebno nebi priporočal začetniku, sicer ni nič narobe, a verjami, da boš recimo z OLY-em precej bolj zadovoljen.
Panasonic pa imho za začetnika ne nudi več kot OLY.

Pa kot so ti že rekli, bejž stran od velikih kišt a-la Canon 700 in Nikon d3xxx d5xxx (ali še več), sploh če ne veš za kaj bi ga rabil.
V službi smo zamenjali dva Canon DSLR-ja s SONY A5000 in fotke so mnogo boljše, in mnogo večji procent je uporabnih (fotografirajo ljudje, ki večinoma nimajo pojma o fotoaparatih), da ne omenjam, da sedaj sploh ne veš ali ga imaš s seboj (tehta cca 3x manj).

OLY FTW trenutno!

Phantomeye ::

je poleg zgoraj omenjenega se kak dober oly, ki ima v kitu kako lečo, ki ima vsaj nekaj zuma. kakih 100 e ceneje?

PARTyZAN ::

Na "dodatne zmožnosti" se pozablja z razlogom, gimmicky funkcije so. Za drug primer si že sam napisal, da se to da naredit v photoshopu, eno google poizvedbo stran si od opisane rešitve na internetu. Prva funkcija se pa sicer res fino sliši ... če predstavlja slikanje zvezd vsaj 10% vseh fotografij ki jih narediš.

https://goo.gl/photos/UGjpYkdWJQd6xMkE6

Takšen tip fotografije sem delal prvič, na pamet. Brez uporabe kakšne fancy funkcije.

Bolj se splača ozirat na svetlobno zmogljivost in leče, ki so na voljo na trgu.

RedDrake ::

V AT dobiš enak kit, kot ga je linkal Okapi za 749 v vsakem Mediamarktu ali Saturnu ...

Live composite ni nič gimmick.
Je izjemno uporabna stvar za nočno fotografijo ...
Sicer pa, kaj jaz to govorim, ko sem še na klasičnem DSLR-ju izpred 8-ih let ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Okapi ::

PARTyZAN je izjavil:

Na "dodatne zmožnosti" se pozablja z razlogom, gimmicky funkcije so. Za drug primer si že sam napisal, da se to da naredit v photoshopu, eno google poizvedbo stran si od opisane rešitve na internetu. Prva funkcija se pa sicer res fino sliši ... če predstavlja slikanje zvezd vsaj 10% vseh fotografij ki jih narediš.

https://goo.gl/photos/UGjpYkdWJQd6xMkE6

Takšen tip fotografije sem delal prvič, na pamet. Brez uporabe kakšne fancy funkcije.

Bolj se splača ozirat na svetlobno zmogljivost in leče, ki so na voljo na trgu.
Če slikanje zvezd predstavlja 10% tvojih slik, si za 400 evrov kupiš pravi "sledilec zvezd". Tisto v Pentaxu pa pride prav, če to počneš samo parkrat na leto. Razlike v kakovosti slik (zaradi tipala) so med sodobnimi aparati tako majhne, da so v večini primerov zanemarljive. Opazne so pravzaprav samo pri piksel-pipanju, objave sicer dobre fotke v reviji ti pa ne bodo zavrnili, ker si slikal s preslabim fotoaparatom. Še nisem slišal za noben tak primer v resničnem življenju.

Sestavljanje fotk se greš lahko v fotošopu, ampak večini se s tem ne ljubi ukvarjati. Če zna to fotoaparat, pa marsikdo uporabi in pride do zanimive fotke, ki je sicer ne bi naredil.

Kar se izbire objektivov tiče, se pa strinjam. Tu sistem mikro 4/3 nima konkurence, sploh ne med brezzrcalniki. Na voljo imaš vse, od cenovno dostopnega ribjega očesa do vrhunskega teleobjektiva.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

PARTyZAN ::

V slabih svetlobnih pogojih se še kako pozna razlika, ISO nabit v višave, in potem dobiš ali zrnato sliko, ali pa v primeru uporabe kakšne čudne fancy funkcije zamazano sliko zaradi preagresivnega noise reductiona.

seminal ::

okapi ja sony ima adapterej še več kot oly. Imaš sigmin AF adapter, pa še več metabones itd.... Torej lahko uporabljaš vse Canon leče, tudi L, imaš manualne adapterje iz pentay, nikon, canon, minolta itd, imaš tudi sony adapter z fokusom za sony in minolte leče.. tak da je vsega.
za luščenjen LCDja novi nimajo več teh težav, a6000, ali pa nex 6 itd., pa ko kupiš še eno steklo pa imaš mir.

ko smo že pri adapterjih a lahko jaz recimo samyan lečo 12mm F2 za fuji, preko adapterja uproabljam na A6000? lens je itak popolnoma manualen, je pa fora v tem da se ga kdaj da dobit precej ceneje. Ali pa recimo kakšno 4/3 oly lečo , a to gre z adapterjem, ali je leča eksplecitno na 4/3 senzor vezana?
LP

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

samo potem smo spet pri sonyu in lcd-jih. zdaj sem v tisti dilemi, mirrorless ali dslr
IMHO nimaš kaj razmišljati - brezzrcalni so, če nisi poklicni fotograf, ki slika šport, boljša izbira. Odločiti se moraš samo, katerega - Olympus ali Panasonic s sistemom mikro 4/3, Fuji (velikost tipala APS-C) ali Sony (APS-C ali 35mm, se pravi full-frame). Mikro 4/3 ima IMHO najboljše razmerje cena/kakovost, in največjo izbiro objektivov.

Phantomeye je izjavil:

Okapi je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

okej, razmišljam o nakupu začetniškega DSLR-ja

kaj se mi recimo splača. Recimo mel bi tudi kaj takšnega, da lahko kako reč pozumam recimo.

p.s. doma imam staro praktiko, ti objektivi ne bi pasali na te moderne aparate? (so na bayonet)


https://www.mimovrste.com/brezzrcalni-f...

Na ebayu lahko kupiš za kakšnih 10 evrov adapter in boš lahko uporabljal tudi objektive od Praktice (verjetno imajo Pentaxov bajonet K).


Moram preveriti, practice še realno nisem uporabljal. Dobil za darilo od starega ata (je prešel na all in one kompakte)

to z adapterjem se nanaša samo na oly? al tudi drugo mašinerijo?
V bistvu na vse brezzrcalne. Za Olympus in Panasonic (mikro 4/3) vem, da dobiš adapterje za praktično vse različne sisteme starih objektivov, za Fuji in Sony pa sicer nisem prepričan, ampak za Pentax K sigurno dobiš.



objektivi za practico so pentacon

Okapi ::

ko smo že pri adapterjih a lahko jaz recimo samyan lečo 12mm F2 za fuji, preko adapterja uproabljam na A6000? lens je itak popolnoma manualen, je pa fora v tem da se ga kdaj da dobit precej ceneje. Ali pa recimo kakšno 4/3 oly lečo , a to gre z adapterjem, ali je leča eksplecitno na 4/3 senzor vezana?
Objektive za 4/3 (zrcalno-refleksni) sistem lahko z adapterjem uporabljaš na mikro 4/3 aparatih, in bi rekel, da jih lahko tudi na Sonyju. Za objektive, narejene za brezzrcalne sisteme, pa dvomim, da obstajajo adapterji, ker je zadnja leča objektiva preblizu tipala.

Kar se adapterjev na splošno tiče, pa nisem prepričan, da jih za Sony dobiš več kot za mikro 4/3. Ker poleg teh bolj pogostih sistemov (Canon, Nikon, Pentax ...) imaš še razne eksote, recimo Olympus Pen (polovični 35mm film), ali Pentax 110, Alpa, Exacta, Contax G ...

Okapi ::

Phantomeye je izjavil:


objektivi za practico so pentacon
Kot sem na hitro pogledal, ima Praktica bajonet PB. Za Olympus in Panasonic imaš adapter za objektive z bajonetom PB (še en eksot, poleg zgoraj omenjenih).

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

Phantomeye je izjavil:


objektivi za practico so pentacon
Kot sem na hitro pogledal, ima Praktica bajonet PB. Za Olympus in Panasonic imaš adapter za objektive z bajonetom PB (še en eksot, poleg zgoraj omenjenih).



tole, ce se prav razumeva?

seminal ::

okapi daj malo poglej, čisto vse adapterje sem najdel vključno s tem pb, exacta, contax, oly pen itd... nevem zakaj nebi, itak plastični model za vse naredijo. Mene zanima če je kakšna fizikalna zakonitost ki bi kršla da bi lahko vzel 4/3 lečo na apcs sonya, al pa od fujia na sony..

Okapi ::

Slika ni ravno jasna in mene to bolj spominja na navoj. Pred bajonetom so imele Praktice navoj M42. Adapter za M42 seveda tudi obstaja.

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

Slika ni ravno jasna in mene to bolj spominja na navoj. Pred bajonetom so imele Praktice navoj M42. Adapter za M42 seveda tudi obstaja.


sej ne vem zakaj sem imel v glavi bayonet. je navoj, da.

Okapi ::

seminal je izjavil:

okapi daj malo poglej, čisto vse adapterje sem najdel vključno s tem pb, exacta, contax, oly pen itd... nevem zakaj nebi, itak plastični model za vse naredijo. Mene zanima če je kakšna fizikalna zakonitost ki bi kršla da bi lahko vzel 4/3 lečo na apcs sonya, al pa od fujia na sony..

Najprej razčistiva, ali misliš 4/3 ali mikro 4/3?

Za 4/3 so adapterji, za mikro 4/3 pa dvomim. Problem pri objektivih za brezzrcalne aparate je oddaljenost zadnje (ali prve, odvisno, iz katere smeri gledaš) leče in tipala. Pri zrcalno-refleksnih je razdalja do tipala večja, ker je vmes še zrcalo, in je torej dovolj prostora, da daš na brezzrcalnem vmes še adapter. Če daš objektiv za brezzrcalni aparat na drug brezzrcalni aparat, pa tega prostora v glavnem ni. Nekaj sicer obstaja, recimi adapter za objektive m43 na Sony NEX. Dodaten problem je, ker objektivi m43 s sliko ne pokrijejo celega tipala APS-C in imaš močno vinjetiranje.

UniTm ::

http://www.foto-klik.si/stojala-monopod...

ali

http://foto-klik.si/stojala-in-monopodi... Mogoče ve če ima glava NB-1s vgrajeno vodno tehtnico?

ali kaj drugega?

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

Phantomeye je izjavil:

okej, razmišljam o nakupu začetniškega DSLR-ja

kaj se mi recimo splača. Recimo mel bi tudi kaj takšnega, da lahko kako reč pozumam recimo.

p.s. doma imam staro praktiko, ti objektivi ne bi pasali na te moderne aparate? (so na bayonet)


https://www.mimovrste.com/brezzrcalni-f...

Na ebayu lahko kupiš za kakšnih 10 evrov adapter in boš lahko uporabljal tudi objektive od Praktice (verjetno imajo Pentaxov bajonet K).



kaj pa recimo mark 1?

https://www.mimovrste.com/brezzrcalni-f...

Okapi ::

Po mojem je to premajhna razlika v ceni, da bi se splačalo. Mark II ima boljši umirjevalnik slike, boljše iskalo in več dodatnih možnosti, o katerih sem prej pisal. Vsaj jaz bi, če bi imel omejen proračun, v tem primeru raje vzel rabljen E-M5, dobiš ohišje na ebayu že od 250 evrov dalje. Če dobiš M10 mark I z obema zumoma za recimo 500 evrov, je pa druga pesem.

buneech ::

Okapi je izjavil:

Novejši Olympusi pa imajo recimo "live composite" - sestavljajo fotko iz več posnetkov, pri čemer dodajajo samo tisto, kar je na novo osvetljeno. Recimo take fotke z drugimi aparati ne bi mogel narediti, vsaj ne tako preprosto.



Narejena je z osvetlitvenim časom kakšnih 15 minut - toliko časa je trajalo, da se je nabralo dovolj strel za učinkovito fotko. Če bi bil osvetlitveni čas res 15 minut, bi bila vsa slika, četudi narejena ponoči, popolnoma preosvetljena. Tako pa je fotka v resnici sestavljena iz 450 2-sekundi dolgih posnetkov, pri čemer so se na prvo fotko (ozadje) dodajale samo nove strele. Lahko bi to seveda naredil tudi s kakšnim drugim fotoaparatom, samo bi moral fotke sestaviti v Photoshopu. In na Olympusu sem sestavljen posnetek lahko ves čas gledal na zaslonu LCD, in ko se mi je zdelo, da je strel dovolj, sem slikanje prekinil.

Sonyji imajo aplikacije, ki si jih lahko namestiš (nekatere moraš kupiti), ena od njih omogoča ravno to. Več slik lepi skupaj, vmes pa lahko opazuješ kaj se dogaja s končnim rezultatom.

Phantomeye ::

Okapi je izjavil:

Po mojem je to premajhna razlika v ceni, da bi se splačalo. Mark II ima boljši umirjevalnik slike, boljše iskalo in več dodatnih možnosti, o katerih sem prej pisal. Vsaj jaz bi, če bi imel omejen proračun, v tem primeru raje vzel rabljen E-M5, dobiš ohišje na ebayu že od 250 evrov dalje. Če dobiš M10 mark I z obema zumoma za recimo 500 evrov, je pa druga pesem.



Zdi se mi, da bom naredil tako. Vzel bom mark II z 14-42MM in kupil adapter za m42... se malo igral z manual objektivi od pentcona (mam 1.8/50, 2.8/29 in teleobjektiv 4/200). in potem s časoma kupil en zoom objektiv, recimo 40-150 ali kaj boljšega.

Phantomeye ::

Samo vprašanje ali vzeti kit z 14-42 EZ ali z 14-42 II R, prva je, ce razumem pancake? ampak kakšna je potemtakem razlika?

Janac ::

Optično naj bi bla ista, tak da obvezno vzami pancake, ki je precej manjši in super dimenzijsko paše s tem Olyjem.

Okapi a to funkcijo za lepljene ma tut OMD EM10? ker vem da za Hi-res nima...

Sam nevem zakaj bi vzel Mark II, ki je precej dražji, saj senzor je isti kot v EM1, EM5 IN EM10...kar je sicer zelo veliko razočaranje. Senzor je iz leta 2012, šele nov EM1 II naj bi mel popolnoma nov senzor(še boljši od Pen F).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

Okapi ::

E-M10 II ima Live Composite, za prejšnjega pa ne vem. Focus bracketing recimo prvi M10 nima, drugi pa ima.
Mark II ima precej boljše iskalo, precej boljši umirjevalnik slike (prvi ima triosnega, drugi petosnega) in še kaj bi se našlo.

UniTm ::

Janac je izjavil:

jst sm zadnjič vzel tega.

http://www.fotojama.com/triopo-gt-3230x...

dobiš precej več, kot pa pr priznanih znamkah. Deluje zelo kakovostno, nikakor ne cheap.


Zgleda hud! Kakšni so vtisi zdej ko ga uporabljaš? Kak - ?

Janac ::

UniTm je izjavil:

Janac je izjavil:

jst sm zadnjič vzel tega.

http://www.fotojama.com/triopo-gt-3230x...

dobiš precej več, kot pa pr priznanih znamkah. Deluje zelo kakovostno, nikakor ne cheap.


Zgleda hud! Kakšni so vtisi zdej ko ga uporabljaš? Kak - ?


Še vedno se mi zdi super, minusov pa še nisem najdu. Lahko ti kako fotko pošlem.

Deluje zelo kvalitetno, višina skoraj 2m, lahek je in robusten...praktično vse kar dobiš pri manfrottu za cca 250eur + ;)

UniTm ::

Janac je izjavil:

UniTm je izjavil:

Janac je izjavil:

jst sm zadnjič vzel tega.

http://www.fotojama.com/triopo-gt-3230x...

dobiš precej več, kot pa pr priznanih znamkah. Deluje zelo kakovostno, nikakor ne cheap.


Zgleda hud! Kakšni so vtisi zdej ko ga uporabljaš? Kak - ?


Še vedno se mi zdi super, minusov pa še nisem najdu. Lahko ti kako fotko pošlem.

Deluje zelo kvalitetno, višina skoraj 2m, lahek je in robusten...praktično vse kar dobiš pri manfrottu za cca 250eur + ;)


Se priporočam za kako sliko,.. glave pa samega stojala,.. sam sem se odločal za 100EUR stojalo pa sm prišel do realizacije, da se splača vseeno malo več dat tko, da zdej gledam nekaj v rangu 200EUR :)

Hvala.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UniTm ()

dottor ::

Imata tamron ali simga namen v naslednjem letu izdat kej novega v razredu 24-70 f/2.8? Se kej šušlja, splok kašen ART? Ko odplačam 70-200, 35 in 50 uzamem še 24-70, ker mi tudi na DXu odgovarja in super zapolni moje potrebe po zoomu. Nikon je žal malo izven finančnega okvirja, tamrona pa dobim za ~900€ pri nas.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bluefish ::

Ja, za Art se šušlja, je Sigma že v 2014 vložila patent, ki je bil objavljen enkrat letos. Glede na ostalo steklovje v A seriji je nekako smiselno, da bodo imeli to goriščnico slej ko prej na voljo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: bluefish ()

dottor ::

Verjetno spomladi bom jemal, pa upam da bodo do takrat osvežili trg s tovrstnimi zoomi.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bluefish ::

Konec septembra je Photokina, morda bo tam predstavljena kaka novost. Je pa Sigma že ven dajala leče mimo raznih sejmov.

A planiraš prehod na FX, da kupuješ FF objektive?

BigWhale ::

Jaz imam tamrona 24-70/2.8, za razliko od canona ima tudi stabilizator in je bil kaksnega jurja cenejsi. Nimam nekih pripomb, stabilizator je za video zelo uporaben. :)

dottor ::

bluefish rečmo temu future proof (kolkr slabo je to lahko) ampak dokler se še učim in delam to kot hobij bo D7100 več kot dovolj (kvečjemu mogoče nabavim še en body). Vem da bi ble DX leče primernejše ampak ne vidim negativne točne v tem da daš FF leče na DX body. Res da zgubiš na širokokotnosti ampak mi osebno ne rabi... še 18mm mi je verjetno najmanj uporabna razdalja od vseh na 18-105 (ki sameva v torbi zaradi 35 in 50).
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

bluefish ::

dottor je izjavil:

ampak ne vidim negativne točne v tem da daš FF leče na DX body.
Saj negativnih točk niti ni, kvečjemu pozitivne. No, razen cene, na kar sem ciljal z vprašanjem.

dottor ::

Pač sem mnenja da zadevo kupiš enkrat in daš kak € več in uzameš že prvič zaprav. Če se le da v okvirih financ :)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

dottor ::

Aja pa bi imel kdo iz obale za posodit eno EN-EL15 baterijo naslednji vikend? Sicer imam 2 ampak gre za eno ogromno zadevo kjer pričakujem cel šop slik in bi tretja prišla prav. Grem proti Veroni slikat en cosplay z nekaj 100 cosplayerjev v 500.000 kvadratnih metrih velik park (ne nisem se zatipkal). Predlani sem bil in nafilal disk z ene 2000 slik, letos se pričakujem dvojno porcijo (sploh ker imam akreditacijo in se bo dalo malo bolj izkoristit zadevo). Pa ena baterija zdrži okoli 1500-1700 slik in bi ta tretjo imel bolj kot ne za rezervo, da mi na koncu dneva ne zmanjka.

Že vnaprej hvala ;)
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

BigWhale ::

Po mojem je resitev v tem, da manj fotkas. ;> Predstavljaj si, da imas filme in na vsakem 36 posnetkov. Pa vsak te stane 5 EUR za razvijanje.

no comment ::

2000+ slik?! Rajš si žile prerežem kot pa da moram nardit kaj takega. Potem pa še pregledat in uredit ves ta šrot. Delo za trakom u fabriki je verjetno dream job proti temu...

Zadnjič so me zvlekli na kavo pod pretvezo, da bo še reli starodobnikov zraven, in sem se vdal. 36! (okej, 39!!!, ker šparam s filmom) posnetkov v eni uri. Absolutni rekord!

2000, gulp...

Okapi ::

A šparate tipala ali pomnilniške kartice?;)
Jaz sem šel na koncert, dve uri in 27 minut, 1292 fotk.

bluefish ::

Čas.

kuglvinkl ::

Okapi je izjavil:

A šparate tipala ali pomnilniške kartice?;)
Jaz sem šel na koncert, dve uri in 27 minut, 1292 fotk.


ce je padlo ven 36 fotk za objavo, potem je bilo vredno.
Your focus determines your reallity
««
42 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825270 (13535) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624471 (18523) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3811923 (9375) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023830 (18681) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425705 (22547) bluefish

Več podobnih tem