» »

[Vse o DSLR]

[Vse o DSLR]

Temo vidijo: vsi
««
41 / 92
»»

kuglvinkl ::

saul leiter.
Your focus determines your reallity

SumTingWong ::

Še vedno nič ne vem :)) Naj vzamem raje novega ranga 700D/D5300 ali rabljenega ranga 60D/D90?
PS : Koliko slik ponavadi leča "zmore"? Te ki gledam imajo tam do 30k proženj.

BigWhale ::

SumTingWong je izjavil:

Še vedno nič ne vem :)) Naj vzamem raje novega ranga 700D/D5300 ali rabljenega ranga 60D/D90?
PS : Koliko slik ponavadi leča "zmore"? Te ki gledam imajo tam do 30k proženj.


Kolk slik zmore leca? 80 milijard, ce ti prej na tla ne pade. ;) Najbrz mislis zaklop (shutter) v foto-aparatu? Ponavadi imajo aparati to deklarirano, vendar jih precej zmore vec kot to.

Drugace je pa verjetno bolje kupiti starejsi body visjega razreda.

nofaith ::

Pa bolje je investerat več u leče kot v bodije, leče bolj ali manj ostanejo za vedno in ti ostanejo tudi ko menjaš body. Drugače pa mogoče za denar d5300 mogoče že dobiš rabljenega d7000 / d7100. Lečo za začetek pa predlagam kako sigmo 17-50mm f/2.8 ki je res odlična.
V prostem in neprostem času tehnološki entuziast.

Okapi ::

Kolk slik zmore leca? 80 milijard, ce ti prej na tla ne pade.
Leča sama kot taka res, ampak verjetno je mišljen objektiv, ti pa niso ravno večni - imaš kar nekaj mehanskih premičnih delov, pri sodobnih pa še elektroniko, motorčke ... Bi rekel, da milijon posnetkov zdržijo brez posebnih problemov, sto milijonov že težje, za milijardo pa ne bi dajal roke v ogenj.;)

RedDrake ::

Moderna leča (bolj pravilno - objektiv) je precej občutljiva reč, ki vsebuje veliko elektronike in majhnih zobničkov z mikro zobki.
Vse to se pokvari slej ali prej.
Tudi 1 milijon je precej optimistična napoved. Sploh za consumer objektive bi rekel da so številke res bolj v rangu 50.000 - 150.000 "aktivacij" (ne nujno posnetkov!).
V službi so se nam na Canonu že trije low-end kiti (18-55 I, 18-55 II IS, 18-135 IS) pokvarili (fokus mehanizem pri dveh in zaslonka pri enem), pa noben ni oddelal več kot 20.000 posnetkov v najboljšem primeru (realno verjetno bolj okoli 10.000) ...
Tudi meni se je Sigma 50-500 pokvarila 3 krat v obdobju cca 6 let in pri skupno cca 20.000 posnetkih (kar pomeni okvara _VSAJ_ na dobrih 6.000 posnektov!).

Pa da ne bo samo anekdotno ...
LensRentals.com statistika o okvarah - tole je _ZELO_ relevantno za to specifično tematiko ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: RedDrake ()

Tilen88 ::

D80 vs D7200 tisoč mnenj po spletnih. Zanima me še vaše mnenje, če je kdo imel šanso stestirat oba modela.

Hvala.

Onlyx ::

Kolikor gledam specifikacije je D7200 vsekakor boljša izbira. Sam se odločam med slednjim in D610 (oba rabljena) in bo verjetno glede na budget in obstojece objektive prisel v postev kar prvi. Bo pa zamenjal trenutno 3200ko, ki me zal s pomankanjem dolocenih funkcij ze omejuje pri fotografiranju.

Tac20 ::

Sem bil sam na istem, kupil D7200, predvsem zaradi pretekle opreme (če greš na FX, se menjajo tudi objektivi itd)

Tilen88 ::

Maja vsi so ga pohvalili, rad bi se samo prepričal. Hvala fantje,.. gremo v nakup ;)

no comment ::

A ima kdo izkušnje glede prevažanja stojala v carry-on prtljagi?

Sem googlal za več letališč in nikjer nisem zasledil eksplicitno navodilo glede fotografskih stojal. Očitno ljudje veliko več potujejo naokrog z bejzbol in snooker kiji ;). Bi se pa načeloma stojalo lahko uvrstilo med "blunt objects"...

Ima kdo izkušnje iz prve roke?

Okapi ::

Jaz sem imel stativ v ročni prtljagi, ko sem šel z Ryanairom v Maroko. Nobenih problemov.
Tegale:

no comment ::

Super. Upam, da ne bo slučajno imel kak varnostnik ravno pri meni čas drisko peljat...

Tilen88 ::

Ko smo že glih pr stativih,.. kater lahek ampak "ridgit" stativ priporočate ?

Janac ::

Tilen88 je izjavil:

Ko smo že glih pr stativih,.. kater lahek ampak "ridgit" stativ priporočate ?


buđet?

Tilen88 ::

Janac je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Ko smo že glih pr stativih,.. kater lahek ampak "ridgit" stativ priporočate ?


buđet?


do 100€

Janac ::

BigWhale ::

Tilen88 je izjavil:

Janac je izjavil:

Tilen88 je izjavil:

Ko smo že glih pr stativih,.. kater lahek ampak "ridgit" stativ priporočate ?


buđet?


do 100€


Nobenga. :))

Okapi ::

Če sem prav dešifriral "ridgit", je problem v tem, da je z lahkostjo to nezdružljiva lastnost. Moraš se odločiťi, koliki je pomembna katera lastnost in potem izbrati kompromis.

Če je lahkost zelo pomembna, potem je do 100 evrov najboljši Sirui 005x.
http://www.foto-klik.si/sr/stojala-in-m...

Lahko celo barvo izbiraš.

Tilen88 ::

Ma večinoma bo v gorskem svetu se pravi raj dam mal več na samo stabilnost kot pa lahkotnost.

Janac ::

Tilen88 je izjavil:

Ma večinoma bo v gorskem svetu se pravi raj dam mal več na samo stabilnost kot pa lahkotnost.


za alpe si vzel dslr pa še bi ''rigid'' stojalo :)

Tac20 ::

Kupujem stojalo v rangu 200€, gledal sem Manfrotto 190X kit - alu 3-section tripod + 496RC2 ball head

Je v tem segmentu se kaj drugega za pogledat ali je to to?

Janac ::

jst sm zadnjič vzel tega.

http://www.fotojama.com/triopo-gt-3230x...

dobiš precej več, kot pa pr priznanih znamkah. Deluje zelo kakovostno, nikakor ne cheap.

Okapi ::

Vsi hvalijo Sirui (tudi jaz;) ). Odlično razmerje kakovost-cena.

no comment ::

Kako pri stojalu oceniš koliko si dobil za denar?

Da ocenim trpežnost, ga moram najprej uničit. Da ocenim stabilnost, moram narediti test med N stativi v pogojih, ki bodo na "terenu". Ok, nekaj fičerjev že znam ocenit ali jih potrebujem ali ne, resnično pa znam ocenit samo to ali je dovolj lahek/majhen za nosit okrog (kar pa nikoli ni). ;)

fujtajksel ::

Tule si poglej, bo vse jasno
http://tv.digitalrev.com/v/G9S9jZW3Jxc

schurda ::

Tac20 je izjavil:

Kupujem stojalo v rangu 200€, gledal sem Manfrotto 190X kit - alu 3-section tripod + 496RC2 ball head

Je v tem segmentu se kaj drugega za pogledat ali je to to?


Vzemi rajši 498RC2.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

UniTm ::

Pozdravljeni, v poplavi polarizacijskih fitrov me zanima kaj vi priporočate(objektiv tokina/77mm)

Hvala in Lp

dottor ::

Mene bi pa zanimalo kako se kej nikonov telekonverter obnaša z nenikon objektivi (tamron in sigma)?
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Janac ::

UniTm je izjavil:

Pozdravljeni, v poplavi polarizacijskih fitrov me zanima kaj vi priporočate(objektiv tokina/77mm)

Hvala in Lp


Hoya HD.

UniTm ::

Janac je izjavil:

UniTm je izjavil:

Pozdravljeni, v poplavi polarizacijskih fitrov me zanima kaj vi priporočate(objektiv tokina/77mm)

Hvala in Lp


Hoya HD.


Hvala za hiter odgovor,..naročeno

fujtajksel ::

dottor je izjavil:

Mene bi pa zanimalo kako se kej nikonov telekonverter obnaša z nenikon objektivi (tamron in sigma)?


Najprej je treba pazit, da je v objektivu dovolj luknje za lečo, ki iz Nikonovega TC štrli ven (pri Tamron, Sigma, Kenko TC tega ni).

dottor ::

Pač imam tamronov 70-200 pa je kakšen krat prekratek tudi na cropu, pa TCji spet niso tolko dragi, pa kar nekaj krat bi mi prišu prav.
Xeon X5650@3.8GHz |Asus P6T|
2x4GB+4x2GB|ASUS R9 280X@1100MHz|
WD Green 240GB SSD + 4x1TB Hitachi

Tac20 ::

schurda je izjavil:

Tac20 je izjavil:

Kupujem stojalo v rangu 200EUR, gledal sem Manfrotto 190X kit - alu 3-section tripod + 496RC2 ball head

Je v tem segmentu se kaj drugega za pogledat ali je to to?


Vzemi rajši 498RC2.


Vidm da podpira večjo težo in paning 360 za panorame. Bom preveril za koliko več jo dobim.

Samo a ni tako, da ta paning podpira vsak stojalo? Namreč imel sem do zdaj stojalo za 30EUR ki si ga prav tako zaklenil da se vertikalno ni premikal, odklenil pa horizontalo da si lahko vrtel...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tac20 ()

schurda ::

Tac20 je izjavil:

schurda je izjavil:

Tac20 je izjavil:

Kupujem stojalo v rangu 200EUR, gledal sem Manfrotto 190X kit - alu 3-section tripod + 496RC2 ball head

Je v tem segmentu se kaj drugega za pogledat ali je to to?


Vzemi rajši 498RC2.


Vidm da podpira večjo težo in paning 360 za panorame. Bom preveril za koliko več jo dobim.

Samo a ni tako, da ta paning podpira vsak stojalo? Namreč imel sem do zdaj stojalo za 30EUR ki si ga prav tako zaklenil da se vertikalno ni premikal, odklenil pa horizontalo da si lahko vrtel...



Gre za težo, ki o lahko drži. Odvisno, kaj boš dal gor. Jst npr. dam gor 300/2.8 in še komaj drži. Za entry level s kit obj. je tudi 494 ok.
I want to know God's thoughts, the rest are details. (Einstein)

UniTm ::

Še eno morda za nekatere butasto vprašanje,.. koliko kvalitete izgubimo z uporabo zaščitnega filtra, je ta dejansko opazna ?

Okapi ::

Odvisno od kakovosti filtra, objektiva in fotoaparata. Na prvi pogled v večini primerov ni opazna, če imaš dober objektiv, pa je pri natančnem primerjanju in dovolj veliki povečavi opazna. Toliko bolj pri kakšnih cenenih filtrih.

Janac ::

Mislim da moj 12-40 f/2.8 mal počasnej ostri z Hoyo HD, sploh v temi/mraku...

fujtajksel ::

UniTm je izjavil:

Še eno morda za nekatere butasto vprašanje,.. koliko kvalitete izgubimo z uporabo zaščitnega filtra, je ta dejansko opazna ?


Ponavadi težko opazno, v nekih pogojih pa pride do nadležnih odbleskov ipd.

Okapi ::

Bolj je problem, ker tudi malce zmanjšajo ostrino. Kar se sicer opazi samo pri dovolj dobrih objektivih in dovolj veliki povečavi, ampak ko to enkrat opaziš, se težko pripraviš do tega, da na objektiv natakneš nekaj, kar poslabša kakovost, pa čeprav le za malenkost.

PARTyZAN ::

To ni tako pomembno, ker takšne detajle bo samo korenje opazil, ko bo fotko pozoomal na kanto v prvem planu fotke.

Okapi ::

Res je - pri marsikomu prevlada varnost. Meni je enkrat že uspelo razbiti skylight filter in če bi ga ne imel, bi skoraj gotovo poškodoval prednjo lečo objektiva.

PARTyZAN ::

Tudi jaz sem veselo kupoval UV filtre "za varnost" za vse svoje objektive, dokler se nisem na dveh rojstnodnevnih zabavah nategnil s svečami. Nekaj takšnega dobiš ven:



Od takrat naprej uporabljam samo še ND, ko ga rabim.

EDIT: Pozabil napisat, da fotka ni moja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: PARTyZAN ()

no comment ::

^ this!

Ponoči in kadar je možnost odsevov večja, je boljše odstranit filter. Jaz v bistvu uporabljam zaščitni filter samo namesto pokrovčka, ko se mi aparati valjajo v torbi. Če pozabim sneti filter, bo v najslabšem primeru več odsevov, če pozabim sneti pokrovček, bo pa popolna tema na sliki ;)

Zaščita, ki jo nudijo filtri na modernih objektivih (oz. na objektivih z modernimi premazi), je pa bolj tako-tako.

UniTm ::

Nikoli si ne bi mislil, da lahko pride do kaj takšnega :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: UniTm ()

LuiIII ::

Jaz imam za domačo uporabo vedno gor polarizacijski filter. Ko fotografiram v zaprtem prostoru in ob slabši svetlobi ga seveda odvijem.

aerox45 ::

Zdravo,

a slučajno kdo ve koliko je vredna leča Nikon AF-S DX Zoom-NIKKOR 55-200mm f/4-5.6G ED Lens 2156. Pride pa z vsem kar spada zraven (filter, sončna zaslonka, torbica, vsi pokrovčki).

Lp

Okapi ::

100 evrov.

aerox45 ::

Ok hvala bom dal eno 110 ko bo še kaj zbijanja ziher :D.

Phantomeye ::

okej, razmišljam o nakupu začetniškega DSLR-ja

kaj se mi recimo splača. Recimo mel bi tudi kaj takšnega, da lahko kako reč pozumam recimo.

https://www.bigbang.si/zrcalno-refleksn... tole, ali recimo

https://www.mimovrste.com/zrcalnoreflek...

oziroma ali obstaja kaka alternativa, ki je v tem rangu? (itak poudarek, da je objektiv boljši).

p.s. doma imam staro praktiko, ti objektivi ne bi pasali na te moderne aparate? (so na bayonet)

Zgodovina sprememb…

««
41 / 92
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825427 (13692) BigWhale
»

Fotoaparat dober nakup? (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
6624560 (18612) schurda
»

Sigma je najavila (svetlobno) hiter zoom objektiv 18-35mm f/1.8

Oddelek: Novice / Grafične kartice
3812010 (9462) CaqKa
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023976 (18827) schurda

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Zvok in slika
20425997 (22839) bluefish

Več podobnih tem