» »

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov

kateri 4\3 fotaparat do 500evrov

«
1
2 3
...
5

Janac ::

zdravo

poleti bi si kupil 3\4 sistem fotoaparat, vem da se ze DSLR-ji dobijo ampak to ma ze usak, pa tut prevelki so mi, pa niso nic boljsi od 3\4 sistema...

gledal sem tega: http://www.mimovrste.com/artikel/173021... a ga kdo ze ma?

gre se mi predvsem za to da dela res lepe slike, zazeljeno je da snema v HD

lep pozdrav
  • zaklenil: bluefish ()

shinko ::

Jaz sem imel na testiranju Nikon J1 in bil presenečen nad hitrostjo, kvaliteto in velikostjo. Stvar je super hitra - 60 slik na sekundo. Maš 3 različne objektive in pa poseben adapter, da lahko uporabiš objektiv od zrcalno refleksnega Nikona. Snema s HD in med snemanjem lahko tudi slikaš. Z 10-30mm objektivom ga dobiš za 500€ + SD kartica.

Janac ::

imas kaksne fotografije? Da vidim kvaliteto.

ali nikon ima bliskavico zraven?

floyd1 ::

Novi nikoni so žal le drage igračke. Premali senzor, v bistvu kompakt z izmenljivimi objektivi, medtem ko so tamali olyji in panasonici precej bolj resna foto orodja. Tudi sony nex je bistveno boljši, a bodo morali še kake manjše objektive narediti, da bo sistem res konkurenčen. Sicer pa če se gre najbolj za res dobro kvaliteto fotke, je po mojem sony nex5n tisti, ki nima konkurence. Med malčki seveda. Kvaliteten aps-c senzor v malem ohišju.

Janac ::

nebi kupoval Sonya, sem ga imel sedaj in je bila neka okvara s senzorjem...

floyd1 ::

"Nepokvarljivih" aparatov ni. Sem pa tudi jaz tak, ko se mi enkrat nekaj (hitro) pokvari, težko še enkrat kupim od iste firme. Meni je pred leti crknil mali Olympus, pa sem šel na Sonyja (DSLR). Zaenkrat vse dela (2 DSLR aparata, kup objektivov, 2 flasha).
Poglej male Olyje in Panasonice, primerjaj fotke na Dpreview in ni hudič, da ne boš našel kakega zase.
Lanski test:
http://www.dpreview.com/articles/898663...

Janac ::

hvala ti za link

shinko ::

VelikiTun ::

Če že kupuješ 4/3, potem definitivno nekaj z APS-C velikostjo senzorja. Vse ostalo je po kvaliteti nekje na ravni kompaktov.

onitam ::

Če ti ni pomembna velikost, si v vsakem primeru pogledaj kak APS-C DSLR. Kakega Canona 550D/600D ali Nikona D5100/D90. Slednje nemore noben 4/3 sistem prehiteti.
bleh

zagi123 ::

VelikiTun je izjavil:

Če že kupuješ 4/3, potem definitivno nekaj z APS-C velikostjo senzorja. Vse ostalo je po kvaliteti nekje na ravni kompaktov.

Kaj?

onitam je izjavil:

Če ti ni pomembna velikost, si v vsakem primeru pogledaj kak APS-C DSLR.

Janac je izjavil:

vem da se ze DSLR-ji dobijo ampak to ma ze usak, pa tut prevelki so mi, pa niso nic boljsi od 3\4 sistema...

VelikiTun ::

Kaj ni jasno? Res je, da se pod 4/3 smatra en format, vendar ima recimo Sony NEX v ohišju enakih mer APS-C senzor.

onitam ::

Samo ohišje NEX-a je majhno, a z kakim univerzalnim objektivom je sploh ni majhen, a še vedno veliko bolj praktičen od DSLR-ja.

Vsaj pri meni je velik minus NEX-a (in veliko drugih 4/3) , da nima vgrajenega VF (nepogrešljiv dodatek; ali pa imajo elektronskega, kar je pa velikokrat B***S***). Drugače pa sploh zadeva ni slaba.
bleh

floyd1 ::

Nex z zoom objektivom ni majhen, a sony je lani obljubil nekaj novih modelov, tudi zoom pancake. Pa da jih vidimo.
THEjanac13 pa je jasno povedal, da ga sony ne zanima in je to razglabljanje tu malo offtopic.

VelikiTun ::

APS-C senzorje ima še Samsung NX serija.

Janac ::

Kaj pa tisti olympus ki sem ga jaz gledal?

Pa hvala vsem

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

VelikiTun ::

Oglej si teste na netu in presodi, če prednosti/slabosti odtehtajo nakup.
Je pa zaradi velikosti senzorja prav vseeno, če kupiš kompakta in še malce privarčuješ.

Zheegec ::

Nikon J1 je super kar se tiče HD videa in stabilizatorja. Tudi hitro škljocne fotko, samo potem kar dosti melje...
Sample, samo Youtube kar dosti poslabša kvaliteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Zheegec ()

Janac ::

no, ce pa se vseeno odlocim za DSLR katerega bi mi priporocali, vem pa da je to bolj vstopni razred

VelikiTun ::

Do 500€ je izbira bolj boga. Kak Nikon D3100, za malce več pa Canon 550D. Alternativi sta še Pentax in Sony.

Janac ::

kako se vam zdi canon eos 1100d?

VelikiTun ::

Najbolj osnovni model. Ima nekaj težav v slabih svetlobnih pogojih, ni tako dober za hitro gibajoče se predmete, ima manj možnosti pri snemanju videa,...

Janac ::

snemal naj bi v 720p

a d3100 je kaj boljsi?

VelikiTun ::

Ja, je malce boljši.
Sicer se je ravno pojavila govorica o D3200, ki naj bi na trg prišel nekje v aprilu. Kot pri večini govori, je konkreten datum težko napovedati.

Sicer pa si oglej teste na dpreview.com in podobnih straneh. Lahko tudi side-by-side primerjaš različne aparate.

Se pa pri DSLR-jih in tudi nekaterih 4/3 veselje začne šele z nakupom dodatnih objektivov.

Janac ::

okay potem bom vsekakor pocakal na D3200, ker bom kupoval sele konec maja

VelikiTun ::

D3200 bo seveda lahko dražji. To s čakanjem ima smisel, ker se bo trenutni model verjetno vsaj malce pocenil.

Zgodovina sprememb…

joze67 ::

Upam, da si ob odločitvi za DSLR upošteval tudi, da so te zverine fizično večje in težje od 4/3 (in npr NEX-ov). Marsikdo si tega želi - tako je npr Sony SLT-A57 konkretno (a brez tehničnega razloga) večji od SLT-A55.

Tako npr Lumix G3 tehta 336g, Nikon D3100 pa 505g (body). m4/3 ima tudi kompaktne objektive (že NEX E-sistem jih npr nima).

Kar pa se kvalitete tiče, je seveda absolutno res - APS-C ima v splošnem manj šuma, kot m4/3. Od tod sklepati, da je m4/3 isto kot kompakt, je seveda mimosunek. Upam si trditi, da bo v veliki večini primerov tisto za fotoaparatom bistveno bolj omejujoče, kot sam fotoaparat. Poleg tega dober senzor potrebuje dober objektiv... In če je po eni strani res, da si v trenutku zajema slike želiš, da te fotoaparat sili v čimmanj kompromisov, je po drugi strani tako, da če ga ne moreš imeti s seboj v petek in svetek - 24/7 - je to največji kompromis sploh. Torej, tudi če je slika slabša, je še vedno (lahko) dovolj dobra.

In ne navsezadnje, v sistemu m4/3 ni (pol)profesionalnih modelov. Panasonic je nekoč naredil en DSLR (L1), katerega že dolgo ni več, in Olympus je tudi opustil serijo E. V razmislek, preden boš v ta sistem objektivov investiral par K€.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: joze67 ()

Janac ::

kaj hoces s tem povedati? Pa se zadnjic sem gledal Olympus E-serijo...

joze67 ::

E-5 je bil izdan davnega 2010; 600, 620 in drugi še prej. E-M5 ... se mora še prijeti. Vmes ni bilo nič.

Janac ::

potem mi priporocas da kupim Olympus Pen in zraven dober objektiv?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

floyd1 ::

Itak je vedno boljše nabavit povprečen body (vsaj z današnjega zornega kota, ko so že vsi bodyji zelo dobri za povprečnega uporabnika) in dober objektiv. Taka kombinacija bo sigurno delala boljše fotke kot "nima da nima" body s kit objektivom. In vsak body bo že čez leto "zastarel", dober objektiv pa boš z malo sreče uporabljal še 10 let... Ampak dobri objektivi so dragi.
In kar se tiče sistema micro 4/3 (Oly Pen in Panasonic) ima na izbiro ogromno dobrih objektivov, od "palačink" do malo večjih "zverin".

joze67 ::

Ne dajem priporočil, samo opozarjam, da ni vse v neki kvaliteti slike in da DSLR niso avtomatično übermašine.

Kaj želiš danes, kje se vidiš jutri in najpomembneje - kaj premika tvoje srce - so pa vprašanja, na katera moraš odgovoriti sam. Saj boš ne navsezadnje sam plačal in sam živel z nakupljenim.

Good Guy ::

Kupi dlsr ranga d3100, velikost je ista, kvaliteta je boljša

Janac ::

kaj pa Nikon d3000? je samo 360evrov

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Janac ()

VelikiTun ::

Ni videa.

VelikiTun ::

Glede na vprašanja se mi sicer zdi, da nimaš prave predstave o tem, kaj bi rad z aparatom sploh počel.
Verjetno bo najboljše, da kupiš malce bolj zmogljivega kompakta ali nek osnoven 4/3.

Janac ::

ampak katerega?

Janac ::

canon 550d ali nikon d3100? canon je malo drazji ampak ali upravici to?

enota13 ::

Ne razumem, zakaj nihče ni omenil Canonove serije G?

Hair_Y ::

Sem imel pred letom dni podobne želje in se po premisleku odločil
za Panasonic GF2. Nič obžalovanja, bi storil še enkrat enako.

Vedeti pa moraš, da je s tem šele začetek nakupov. Ko pričneš uporabljati
tak fotoaparat(ali DSLR), ugotavljaš kaj vse bi še imel; možnosti je ogromno,
predvsem pri objektivih.

Nekdo je omenil, da je 4/3 sistem brezveze, da ni večje razlike od kompakta.
Verjetno še ni poskusil katerega modela. Čip je seveda manjši od APS sistema,
a veliko veliko večji od navadnih kompaktov - primerjava.

Nabavil sem si še en teleobjektiv in pancake s katerim je moč fotoaparat spraviti
v malo večji žep. Tako ga imaš lahko vedno s sabo - pri DSLR-ju rabiš torbo ali
pa ga sploh ne boš vlačil s seboj.

To so pač kompromisi, sam se moraš odločiti kaj ti pomeni več.
Če si začetnik ti tudi veliko boljši fotoaparat ne bo popravil tvojih napak,
manjši format pa ti bo omogočil da ga boš uporabil večkrat in več kje.

Janac ::

sem ze vceraj narocil Olympus PEN mini PM1 za 408eurov :))

kmetek ::

Janac ::

tocno tak

kmetek ::

kako je pa lahko samo 408?

Janac ::

na enaa je biu najprej 421 potem pa se 2% promocijski popust :)

komar88 ::

uff, ja sem vas že pred nekaj časa spraševal, kater DSLR naj kupim..
in še vedno malo oklevam.. ker me je strah da bi bila zadeva prevelika in se mi je ne bi ljubilo nositi s sabo malo razmišljam še o kaki m4/3 zadevi.. dajbolj se mi dopade Nikon 1 J1, z veseljem pa bi slišal še kak vaš predlog ali komentar glede zgoraj omenjenega fotoaparata..

LP

bluefish ::

Počakaj na Sony Alpha NEX-F3.

komar88 ::

kdaj pa pride? in če veš približno kolikšna bo cena?

edit: zadevo bi želel imeti v kakšnih 2 tednih, ker grem potem na morje..

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: komar88 ()

bluefish ::

Na trg naj bi prišel enkrat ta mesec, cena okoli 600$. Verjetno tudi toliko €.

komar88 ::

hmm, 600 bi mi bilo že malo preveč za 4/3...
Drugače pa še 1 vprašanje: a taka zadeva omogoča globinsko ostrenje?
«
1
2 3
...
5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nov D-SLR (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
8825148 (13413) BigWhale
»

Nakup fotoaparata

Oddelek: Loža
345247 (4605) freesty
»

zrcalno-refleksni fotoaparat (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
14023718 (18569) schurda
»

Digitalni fotoaparat (strani: 1 2 )

Oddelek: Zvok in slika
7612192 (11464) Invictus

Več podobnih tem