» »

Linux vprašanje

Linux vprašanje

matter ::

Živjo

Zanima me kako instaliram kak program v obliki tar.gz na linuxu. Instaliral bi mozilo 1.0 .
Pa zanima me kak naštimam, da bom lahko na winxp brskal po diskih kjer mam linux. Kak sharam diske :)
Pa če kdo ve kak dostopam na internet preko tega računalnika ki ma winxp gor. Imam naštiman ICS pa kak naštimat na linuxu da bom lahko brsku po spletu.

Uporabljam pa suse 8.0 pa namizje kde 3.0

tnx

dr.J ::

tar zxvf file.tar.gz

ta komanda ti razpakira arhiv; navadno v en direktorij. Če gre za Mozillo, sklepam, da imaš binarno zadevo. potem boš v enem direktoriju našel installer, s katerim boš naredil inštalacijo do konca.

ICS: kakor imaš naštimano za win kliente, bi verjetno moralo zadoščati tudi za Linux

doseganje Linux particij iz WinXY: še nisem slišal.


.:Toto:. ::

Hehe, pomoje winski se dooolgo ne bodo podpirali linuxovega fileSystema >:D

Glede ostalega, pa bi verjetno moralo delovat, drugace samo rocno nastavis, da je gate tvoj win racunalo, pa bo!

_Mare_ ::

Če maš Windowse in Linux na isti kišti lahko uporabiš Explore2fs, ki ga dobiš tule.
Če pa imaš ti dve kišti v mreži, je pa rešitev Samba.

matter ::

Sej linux je na svoji particiji. Mam pa poleg tega še C in D kjer mam na C winMe. In to bi sharal in ne linux roota.

Tar že odprem s Konquerjem in najdem install. Ampak kak ga poženem ?

Sicer pa kak naštimam da bo gate moj win računalnik?

Hmm al pa vem grem probat :)
Grem basket pa bom neloke metal

CaqKa ::

ej _mare_ za oni explore2fs progi.. najlepša ti dala ;)
samo download ne dela :(

aja mozilla pa je res eden od progijev ki se jih da najlažje instalirat na linuxu...
v konquererju kuj odpreš tisti kompresiran fajl skopiraš dir ki je noter v nek pravi direktorij... recimo /home/xxx/mozilla-installer
greš v ta direktorij pa poženeš mislim da './run-mozilla-instaler' od tu dalje pa je skoraj isto kot v winsih.. samo en dir za instalacijo si morš naredit v katerem maš pravice za pisanje

/edit
matter.. ko ofnaš tar z konquerrom... ko si noter v taru ga skopiraj v en dir ko ni kompresiran pol dalje pa tak kot sem zgoraj napisal... pa mogoče nebi blo slabo če to narediš kot root.. če ne se boš jebal z kreiranjem onega dira.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CaqKa ()

matter ::

Aha thanks caqa.
Sharanje za net mi zdej dela, samo routing naštimal.
Za intalacijo bo pa tut držal.

tnx za odgovore

matter ::

Vse dela :)

Samo še sambe ne znam štelat.
Rad bi instaliru najnovejšo verzijo, pa nima instalerja :). Bo treba readme brat pa tako naprej :)

Kak se štela samba, ali je kakšno grafično okolje ali tekst?

JLP ::

Live long and prosper!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Debian Gnu/Linux kot workstation (strani: 1 2 3 437 38 39 40 )

Oddelek: Operacijski sistemi
1960117227 (32901) RedDrake
»

clarkconnect rabim poomoč pri inštaliranju! (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Operacijski sistemi
23015970 (7509) Gapi
»

Slo-Tech GNU/Linux [vprašanja, problemi, predlogi] (strani: 1 2 3 436 37 38 39 )

Oddelek: Operacijski sistemi
190295343 (23000) Skrat
»

Linux mi je zaklenil particijo!

Oddelek: Operacijski sistemi
342106 (1669) Lincolin
»

moje potovanje v linux

Oddelek: Operacijski sistemi
131749 (1517) CCfly

Več podobnih tem