» »

Odštevanje do padca trenutne vlade

Odštevanje do padca trenutne vlade

««
6 / 40
»»

borchi ::

> Kaj naj si mislim o vaši inteligenci?

da se nekaterim hitro skisa od vročine v kolonah pred cestninskimi... :D
l'jga

TESKAn ::

Vinjete so že ok, cene niso. Celoletno naj lepo podražijo, že če se voziš v službo z Vrhnike v Lj se ti splača vsaka letna vinjeta, ki je pod ~120€, če si od še malo dlje, pa sploh. Zraven naj pa malo bolj zacolajo tranzitne tovornjakarje, od katerih nimamo razen uničenih cest in gužve, pozimi pa še zaprt vrhniški klanec popolnoma nič - sploh ob dejstvu, da lahko z enim tankom bencina prekrižariš Slovenijo po dolgem.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

AndrejS ::

Vlada za na grmado....

T0RN4D0 ::

TESKAn, ampak ti gledaš samo tiste ki se vsak dan vozijo po AC v službo, tistim logično da se splača dat kolikor pač že za vinjeto, kam pa pridemo če se niti vam ne bi splačalo. Tudi sam se prevozim po AC tolk da mi vinjeta čisto paše, čeprav bi brez nje za cestnine zdajal malo manj, bi se pa malo več vozil po regionalkah. Malo manj je nad vinjetami navdušena recimo mama, ki gre enkrat na leto v ljubljano, pa še enkrat na morje, pa recimo da še enkrat na gorenjsko... Pa takšnih ljudi ni malo. 50€ je neki kar pač požreš, ampak višanje tega kar v nedogled pa ni ravno najboljša rešitev za en kup folka. Tiste ki se mogoče po lubljani vozijo po obvoznici boš tudi kmalu prepričal da 100, 150, 200€ pa ni vredno dat za tistih par kilometrov. Jankovič pa najboljš da še za center uvede vinjete po takšnih cenah in so ljubljančani sploh zmagali :D


Denarja bo pa tako ali tako premalo za neskončno flikanje šalabajzersko narjenenih cest, tunelov in druge infrastrukture.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

mtosev ::

Vinjete so že ok, cene niso. Celoletno naj lepo podražijo, že če se voziš v službo z Vrhnike v Lj se ti splača vsaka letna vinjeta, ki je pod ~120€, če si od še malo dlje, pa sploh. Zraven naj pa malo bolj zacolajo tranzitne tovornjakarje, od katerih nimamo razen uničenih cest in gužve, pozimi pa še zaprt vrhniški klanec popolnoma nič - sploh ob dejstvu, da lahko z enim tankom bencina prekrižariš Slovenijo po dolgem.

ja res dosti ljudi jo bo kupilo za 120Eur. foter je prejsnje leto kupil 6 mesecno vinjeto in jo vec kot 2x ni potreboval.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

djordjevic ::

Tisti, ki se tako malo vozijo, bi pravzaprav prihajajoč zakon o vinjeti morali dobesedno pozdraviti, saj uvaja tedenske vinjete.
No grave is deep enough to keep us in chains.

mtosev ::

Tisti, ki se tako malo vozijo, bi pravzaprav prihajajoč zakon o vinjeti morali dobesedno pozdraviti, saj uvaja tedenske vinjete.

so predrage + so omejene na 7/10 dni. foter je rabi 1x potem pa spet cez 4mesece npr. novih vinjet ne bo kupoval. bo lokalne ceste uporabljal.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

djordjevic ::

Pol bo pa lokalne ceste uporabljal. Kdo ga pa sili v nakup vinjete?
No grave is deep enough to keep us in chains.

mtosev ::

hocem povedat on in se dosti drugih ljudi ne bo kupilo vinjete. ze po 95Eur ljudje jamrajo da so predrage.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mtosev ()

djordjevic ::

Za marsikoga bi bile predrage tudi, če bi bile zastonj.
No grave is deep enough to keep us in chains.

c00L3r ::

Tisti, ki zagovarjate nove cene vinjet, poglejte malo kakšne so kaj cene v Avstriji. Hitro ugotovimo, da tam stane celoletna 73,80. Zakaj mora bit pri nas potem 95€? Ker imamo toliko več avtocest?

Pa obvezno moram met tudi bencin dražji.

djordjevic ::

Avstrijci tudi šele gradijo svoj avtocestni križ in denarja od cestnine (kamor ni všteta 'predornina') ne porabljajo zgolj za vzdrževanje cest, ane?
No grave is deep enough to keep us in chains.

borchi ::

> Zakaj mora bit pri nas potem 95€? Ker imamo toliko več avtocest?

ker ima dars toliko pufov. dars bo pufe odplačal z denarjem od cestnin/vinjet ali pa bo država odplačala njegove pufe, ker je za njih jamčila. če bo država odplačala, bo morala ta denar nekje pobrat (bencinu, ddv-ju, plačah...).

pa še dva elementa sta, dars je z uvedbo vinjet pobral bistveno manj kot prej s cestninami in EU je zamrznila sredstva za gradnjo in obnovo avtocest.

če ne bi bilo potrebno iz vinjet naredit politične 'kaaa-booom' propagande, bi verjetno z 'below the radar' delovanjem lahko v parih letih prišli do, za državljane slovenije, bolj ugodnega režima cestninjenja, kot pa ga bomo imeli sedaj...

edit: pa to pišem kot zagovornik vinjet, ker so bolj pravične kot 'per kilometer' cestnine (smo se že v eni drugi temi o tem pretepali, ne bi tu še enkrat) in kot tisti, ki ni verjel drugim (npr. ZigaDolhar nam je to lepo že pred časom povedal), ko so govorili, da takale uvedba vinjet ne bo šla skozi EU stroj...
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

djordjevic ::

+1 za Borchija, ob tem pa naj poudarim, da bi si tudi sam želel čim cenejše cestninjenje, mi pa je obenem (očitno tudi enemu izmed redkih) jasno, da je treba (četudi) zapoznelo 'dodati' sestavine za predvolilni golaž. Glede česar bi stokrat upravičeno d'jali we told'ya so, pa ne bomo.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Zgodovina sprememb…

WarpedGone ::

Borchi:
dars je z uvedbo vinjet pobral bistveno manj kot prej s cestninam

Zahtevam link.

Projekcije pa kažejo, da bojo nove cene vinjet navrgle še manj kot so dosedanje letne in polletne.
Zbogom in hvala za vse ribe

opeter ::

Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Azrael ::

Če je po nekem čudežu slučajno res, da vinjete prinesejo manj kot cestninske postaje, ki jih genialci radi obvozijo, so pri DARS totalno nesposobni.

Saj so v Avstriji tudi bil na začetku razni frajerčki, ki so se furali brez vinjet po AC, samo je ta špas vsem postal mnogo predrag.

Tudi pri nas bi lepo kontrolirali in pametnjakovičem lepo colali nagrade za 1000€ po komadu in to striktno izterjali.

Domači ni blema, se davkarija vsede na njihovo premoženje, tujcem pa zapleniš kripo in vse v njej, če ne skašlja denarja takoj in gre čez en mesec njegova kripa na držbo, če ni našel volje, da plača vijeto + štraf + ležarino. Prekleto hitro bi vsi imeli vijete.

EU birokrate pa poslati tja kamor sonce ne posije.
Nekoč je bil Slo-tech.

borchi ::

> Zahtevam link.

lanski (2007) prihodki družbe od pobranih cestnin pa so znašali 218,3 milijona evrov (z DDV)


Dars s cestninami v 2008 ustvaril 200 milijonov evrov prihodka


od tega je potrebno vedeti, da je bilo 2008 samo pol-vinjetno leto in bi se dalo sklepati (ja, to ne vem ali je pravilna predpostavka, jo pa v veliki meri potrjujejo projekcije na podlagi prodaje vinjet za leto 2009), da bi veliko uporabnikov kupilo letno vinjeto, ki prinese manj kot 2 x polletna...

je pa res, da imam v spominu, da je žerjav govoril, da je dars pobral v letu 2008 VEČ cestnine kot v letu 2007, samo menda (resnično ne vem, če to drži) je on kar vračunal še prodajo vinjet za leto 2009...

v glavnem, v letu 2009 kaže zaenkrat slabo. da bo z uvedbo krajših vinjet še slabše, je pa menda logično, če pa so vsi letne vinjete kupili po ceni, ki ni predvidevala krajših vinjet. in če vlačiču ne uspe tega izpada nadomesti s sprostitvijo EU sredstev, ga je treba TAKOJ nagnat!
l'jga

mtosev ::

mene dosti bolj moti da drzava nekaterim daje 1080eur socialne kateri nic ne delajo in niti otroke v solo ne posiljajo. govorim seveda o Strojanih. amapak ce so si to izborili jim lahko samo cestitamo. Strojani 1:0 SLO.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

username ::

borchi, treba je gledati neto izplen in ne samo prihodka. Potrebovali bi torej tudi podatke o stroških preteklega pobiranja cestnin ter stroških tiskanja itd vinjet. Na pamet bi ocenil, da obratovanje cestninskih postaj stane več kot tiskanje vinjet.
I've got a solution for the rainforest: napalm the lot. (Jeremy Clarkson)

Karaya 52 ::

Mah, takih Strojanov je v tej državi en kup.

Staro cestninjenje in vinjete navržejo približno isto vsoto. Letos bo odprtih par novih odsekov in DARS od tega ne bo imel nič, IMO je v tem največji problem. Koroška bo verjetno prej izvedla nov plebiscit preden jih bodo povezali z ostalo Slovenijo.

TESKAn ::

Sej bi imeli še cenejše za krajše obdobje. Point je, da bi celoletne lahko bile dražje, ker smo tisti, ki se vsak dan vozimo po AC, to pripravljeni plačat. Za tiste, ki pa gredo enkrat na leto po AC, pa ostanejo pač npr. tedenske za neko zmerno ceno.
Uf! Uf! Je rekel Vinetou in se skril za skalo,
ki jo je prav v ta namen nosil s seboj.

borchi ::

> borchi, treba je gledati neto izplen in ne samo prihodka.

se strinjam. v glavi mam 7,2* mio za uvedbo vinjet (ampak spet bogve kaj je tu not všteto).

* lahko, da je pa čisto mimo številka (ne da se mi zdajle brskat)
l'jga

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: borchi ()

kmetek ::

Če je po nekem čudežu slučajno res, da vinjete prinesejo manj kot cestninske postaje, ki jih genialci radi obvozijo, so pri DARS totalno nesposobni.

Saj so v Avstriji tudi bil na začetku razni frajerčki, ki so se furali brez vinjet po AC, samo je ta špas vsem postal mnogo predrag.

Tudi pri nas bi lepo kontrolirali in pametnjakovičem lepo colali nagrade za 1000€ po komadu in to striktno izterjali.

Domači ni blema, se davkarija vsede na njihovo premoženje, tujcem pa zapleniš kripo in vse v njej, če ne skašlja denarja takoj in gre čez en mesec njegova kripa na držbo, če ni našel volje, da plača vijeto + štraf + ležarino. Prekleto hitro bi vsi imeli vijete.

EU birokrate pa poslati tja kamor sonce ne posije.


Močno te podpirarm :)

zee ::

Podpora tudi z moje strani.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

kmetek ::

Razsipnost v času receije, da je ni para:

UNIFORME

Vectra vas gleda

Za Vectro imajo, za reševalno vozilo pa ne? Dobro, pa kam gre ta država? Nismo še dosegli dna, zgleda.

mtosev ::

a se meni zdi da je nekdo neumen, ker se registracija Vectre jasno vidi - KP something,...?

al je to bil namen da se tablica vidi?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

JanK ::

Ampak policijsko vozilo prinasa denar, z resevalnim vozilom pa je en sam strosek, treba ga je kupiti, vzdrzevati, pa se ceneje je pustiti cloveka da umre, kot da potem "pije" iz zdravstvene blagajne...>:D

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: JanK ()

PaX_MaN ::

Vozilo je policija prejela na podlagi donatorske pogodbe, ki je bila sklenjena že v lanskem letu, s sedmimi občinami na območju PU Koper in dvema zavarovalnicama. Sistem provida pa je naknadno vgradila policija.

kmetek ::

Jaz ne verjamem več nikomur. Lažejo ko 100 mater.

jype ::

kmetek> Jaz ne verjamem več nikomur. Lažejo ko 100 mater.

Se pravi niso kupili opla, ampak renaulta?

tsh2 ::

pa to pišem kot zagovornik vinjet, ker so bolj pravične kot 'per kilometer' cestnine


potem pa pazi, da ne boš volil levakov (SD), ker so napovedali, da je njihov cilj "per kilometer" cestnine. bili so tudi proti vinjetam že od vsega začetka.

A. Smith ::

Če bi trenutna vlada odletela, še preden bi uspela uresničiti tole, bi bilo ravno prav.
"Be professional, be polite,
but have a plan to kill everyone you meet".
- General James Mattis

borchi ::

> potem pa pazi, da ne boš volil levakov (SD), ker so napovedali, da je njihov cilj "per kilometer" cestnine.

verjetno v sloveniji ni še nihče napisal boljše argumentacije ZA vinjetni sistem kot jaz. niti mag. žerjav. dost sem ga že prehvalil v prejšnjih temah. žal pa je tudi končni cilj 'desnih' levakov 'per kilometer' cestninjenje...
l'jga

djordjevic ::

Če bi trenutna vlada odletela, še preden bi uspela uresničiti tole, bi bilo ravno prav.

Ja, ker tole nas pa res zna pogubiti ...
No grave is deep enough to keep us in chains.

T0RN4D0 ::

Definitivno zanja stvar ki jo potrebujemo. Še nekaj novih vladnih služb za mešanje zraka.
(\__/) This is Bunny. Copy and paste bunny
(='.'=) into your signature to help him gain
(")_(") world domination.

GLAVNI ::

Če bi trenutna vlada odletela, še preden bi uspela uresničiti tole, bi bilo ravno prav.

Ja, ker tole nas pa res zna pogubiti ...


Me prav zanima tvoj odgovor, če bi bil na mestu, kje je danes Pahor, Janša.

Golobiću dokazan milijonski delež v Ultri. Kakšen lažnivec, na tv oddajah je venomer ponavljal, da on nima z njimi nič in da je vse sproducirano s strani SDS z Janšo na čelu.

Nur in der Republik Banane!

kmetek ::

Golobič je zelo nevaren.

djordjevic ::

Če bi trenutna vlada odletela, še preden bi uspela uresničiti tole, bi bilo ravno prav.

Ja, ker tole nas pa res zna pogubiti ...


Me prav zanima tvoj odgovor, če bi bil na mestu, kje je danes Pahor, Janša.


Si kliknil na povezavo sploh?
No grave is deep enough to keep us in chains.

GLAVNI ::

A ne veš odgovora na vprašanje al kako?

sebo x ::

> Nur in der Republik Banane!

and in the country of 1000 surprises !

USS Liberty ::

Nekdanji udbaš vendarle Križaničev svetovalec...

Le kaj mu bo svetoval na ministrsvu za finance? Kako vohuniti, prisluškovati in aretirati???
http://en.wikipedia.org/wiki/USS_Liberty_%28AGTR-5%29

mtosev ::

Slovenski BDP se je v letošnjem prvem četrtletju skrčil za 6,4 odstotka, glede na isto obdobje lani pa za 8,5 odstotka. Po dveh zaporednih četrtletnih padcih gospodarstva je Slovenija tako tudi uradno zašla v recesijo.
http://24ur.com/novice/gospodarstvo/slo...
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

BluPhenix ::

In kaj točno ima to veze s trenutno vlado?
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Daedalus ::

Da nima ideje, kaj naredit ob taki podobi gospodarstva?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

BluPhenix ::

A katera ima? Tudi če bi bila katera druga vlada bi se Slovenija težko uprla recesiji, glede na to, koliko se ji je zmanjšal izvoz in investicije. V preteklih letih so zadevo držale v veliki meri gradbene investicije, ki pa jih je v zadnjega pol leta nekako zmanjkalo. Prvič, ker se je ogromno zgradilo v preteklih letih in drugič, ker so se investitorji potegnili nazaj in je šlo na hold krecej projektov.

Ne pravim, da so tile kaj dosti brihtni pri spopadanju s posledicami te krize (novinarskih besed "ukrepi za odpravo krize" ne bom uporabljal, ker najprej jo je treba obvladat in šele nato odpravit, kar pa ni v domeni samo slovenije), ampak vsega pa se jim ne da naprtit. Sej tudi če bi bila desna vlada, še vedno nebi pravil, da je njihova krivda za to, me pa zanima kako bi oni komentirali položaj, verjetno kaj v smislu "tajkuni in dagajanje zunaj meja slovenije".
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

jype ::

BluPhenix> A katera ima? Tudi če bi bila katera druga vlada bi se Slovenija težko uprla recesiji, glede na to, koliko se ji je zmanjšal izvoz in investicije.

Čeprav verjamem, da bi se bebavega gledanja v luft poslužila tudi kakšna druga vlada, sem kljub temu prepričan, da najverjetnejša druga vlada (torej, vlada Janeza Janše) ne bi na krizo reagirala tako zelo slabo, kot to počne ta vlada.

Žal me to ne prepriča, da bi volil za blok, ki se je v svojem mandatu izkazal s tako močno polarnostjo in tako jasnim nasprotovanjem opoziciji, tudi v primerih, ko je šlo za trivialne in nepomembne reči, da se fiaskov z netransparentnostjo (katere protipomenka je bila ves čas na jeziku našega bivšega finančnega ministra) sploh ne dotikam.

Škoda, da mamo, kot ZDA, tudi mi zgolj dve slabi izbiri (in nam kaznovanje ene za pretekle grehe neobhodno prinese izvolitev edine druge slabe izbire).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

BluPhenix ::

Sem že rekel, ne pravim, da vedo kaj delajo in da se dobro gibajo v teh vodah. Pavim samo to, da se jim tega ne da ravno obesiti okrog vratu, ker z njimi ali brez njih bi IMO tole prišlo. To, da se eno tako stvar, ki se v svetu dogaja že več kot leto, naprti neki vladi, ki je v delovanju v bistvu pol leta je enostavno spet ločevanje na naše in vaše.

Za recesijo je kriva trenutna vlada!!!! ... ne, ni res. ZA recesijo ni kriva trenutna vlada; trenutna vlada nima in zgleda, kot da ne išče pametnih ukrepov za trenutno situacijo. Ja.
Podpisa ni več, ker so me poskušali asimilirati.

Daedalus ::

ZA recesijo ni kriva trenutna vlada; trenutna vlada nima in zgleda, kot da ne išče pametnih ukrepov za trenutno situacijo. Ja.


Točno tako. In to drugo je slabo za vlado. Za nas pa še malo bolj.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

borchi ::

nekaj je zanimivo. slovaška. gospodarska gazela, davčni role model, skratka zgodba o uspehu. krizo managirajo, kot da bi imeli za svetovalca vizjaka.

tako da se pridružujem mnenju, da slovenija ne bi bila v bistveno slabših rokah, če bi imeli janšo za mandatarja.

(slovaška je bdp padel v istem četrtletju samo za 5 odstotnih točk BOLJ kot sloveniji)
l'jga
««
6 / 40
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

SDS ponareja dokumente (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Problemi človeštva
814101116 (85301) imagodei
»

Matej Lahovnik izstopil iz Zaresa (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Problemi človeštva
16624786 (20597) noraguta
»

Pahorizmi (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
8813422 (11765) Brane2

Več podobnih tem