» »

Prometna kultura in vozniki dolocenih vozil

Prometna kultura in vozniki dolocenih vozil

1 2
3
4 5

Daedalus ::

Zato, ker jaz zaradi nekoga, ki me ogroža z tako vožnjo, ne bom zmanjševal hitrosti in spravljal v nevarnost sebe, svoje vozilo in vozila okoli sebe.


Tip te že ogroža. Torej si že ogrožen. In če si pameten, se boš umaknil na tak način, da boš s tem zmanjšal tveganje za sebe in okolico. On pa naj lepo divja in ko se bo sesul, upajmo, da bo sesul samo svojo glupo bučo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

perci ::

Nomralno, da se iz prehitevalnega pasu umakneš hitrejšemu, ki vozi preko omejitev. Pod naslednjimi pogoji:
1) sam sem zaključil s prehitevanjem
2) tip za mano ni začel blendat takoj, ko me je dohitel

V nasprotnem primeru...go suck your dick.

oldguy ::

Ma dej no. Ti lahko voziš čez omejitev, drugi pa ne smejo mimo tebe?

150 ali 180kmh, oboje je proti predpisom. To, da se nekomu nalašč nastavljaš, je pa poleg tega še nesramno. Zame je to pomanjkanje kulture, ki jo na naših cestah močno primanjkuje.


Nekaj je vožnja v koloni vozil s primerno varnostno razdaljo, drugo pa prehitevanje za brezveze in vožnja brez varnostne razdalje. Da nimaš ti dveinpoltonske krave doma, za šport pa rad voziš pet centimetrov ljudem za ritjo, ko takole braniš tistega bogega "kulturnega" revčka. :D Če jo imaš in če boš to počel...boš čakal...pa magari je doma psica breja...

Je perci lepo povedal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

oldguy ::

Tip te že ogroža. Torej si že ogrožen. In če si pameten, se boš umaknil na tak način, da boš s tem zmanjšal tveganje za sebe in okolico. On pa naj lepo divja in ko se bo sesul, upajmo, da bo sesul samo svojo glupo bučo.


To sem tudi naredil. Počakal sem na dovolj prostega prostora, da sem se lahko udobno, brez bistvenega zmanjševanja hitrosti (ter počasi) umaknil. Nimam veselja tekmovat z nekom, ki je mogoče pripravljen kar zrinit nekoga pred sabo s ceste. Ni bilo nič posebnega tole srečanje, če ste dosti na cesti, jih lahko vidite vsak dan. Je pa res, da če bi bilo to vozilo na nujni vožnji, bi se jaz lahko umaknil precej hitro, vendar bi moral v tem primeru bremzat jaz ter tisti, pred katerega bi jaz zapeljal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

amigo_no1 ::

A vožnja 2m za nekom pri 150 km/h pa ni pomanjkanje kulture ? Tale tip skupaj z x5 in svojim egom tehta mnogo več kot 3,5 tone..
Še prehitro si se mu "umaknil".

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: amigo_no1 ()

šernk ::

@oldguy: mislim da so vsi spregledali da si vozil v kolini kakšnih treh vozil ko vas je dohitel.

sedaj mi pa razložite česa je kriv zadnji v koloni, ki je ravno tako dohitel avto pred sabo??? večina tukaj se vas obesi na tisto kar vam ni všeč, ostalega naokoli pa ne vidite. v prometu je toliko ČEjev da kdor stori prekršek ni avtomatsko krivec.

če motorist prileti v mene ko grem na cesto ga avtomatsko izsiljujem, vendar se dobesedno dosti zanj ne bom sekiral, ker ČE pride po omejitvah ima okoli 100m da izvede manever da se me izogne oz. se zaustavi, če pač pride 150 mu ne morem pomagat, bom pa naredil vse da preprečim trčenje (hitro pospeševanje, umik h robu cestišča in to je vse kar je v moji moči)

vi pa kar obtožite oldguya kakšna svinja je ker vozi tretji v koloni in se ne umakne hitrejšemu ki mu vozi za ritjo pri 140km/h. Ne vem zakaj je potrebna na cesti agresija do drugih??
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

madmitch ::

Evo, ravno danes sem imel eno tako zgodbo, ki potrjuje stereotip o totalno nekulturnih SUV voznikih. Okoli 5h popoldne sem se vozil malo naprej od črnokalskega viadukta, na prehitevalnem pasu po avtocesti, zadnji v koloni kakih treh vozil. Vozili smo med 140-150km/h, s primerno varnostno razdaljo, nakar se mi na rit nalepi en BMW X5 in vozi dobesedno 2 metra za mano. Očitno je hotel naprej, a jaz se zanalašč nisem umaknil. Naprej sem ga spustil po kakih 30 sekundah, lepo, umirjeno, ko star ata, voznik BMWja pa se je nalimal na rit naslednjemu v koloni.

Bumbar na cesti, pač...



Emmmm, kako to, da si se mu lahko kar tako umaknil s prehitevalnega pasu? Verjetno zato, ker na voznem ni bilo nikogar, knede. Taki kot si ti, so med najbolj nevarnimi na cestah. Vozi po predpisih, potem kritiziraj. Ja, pač bumbar na cesti. Kdo si ti, da boš delal red?
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

e-marko ::

Hec je kadar se pelje kolona po prehitevalnem pasu kjer nekdo spredaj "cinca" ali celo tovornjak prehiteva in so tudi na desnem sami tovornjaki ter zadaj prileti "hitrejši voznik". Običajno že začne gledati v moj prtljažnik in daje znake živčnosti... JASNO, da bi vsi radi peljali hitreje no! Mislim, kaj takšnemu ni jasno? Ali je res tako težko imeti vsaj nekaj metrov varnostne razdalje in počakati, saj se človek ja nima kam umakniti?! Jao...

LP
...somebody, somewhere...

Ziga Dolhar ::

Očitno je hotel naprej, a jaz se zanalašč nisem umaknil.


Če bi tale oldguy namesto "zanalašč" raje zapisal "dokler nisem končal s prehitevanjem" ali "dokler tega nisem mogel varno storiti", ga ne bi jemali kot pač ga.

Škoda!
https://dolhar.si/

BigWhale ::

Ja, jaz se s prehitevalnega pasu umaknem takrat, ko mi ni treba bremzati, da bi se lahko na hitro umaknil za eno vozilo, katerega sem ze pricel prehitevati, pa ceprav se nisem vzporedno z njim.

Torej pred mano je vozilo, vozi z neko hitrostjo X, jaz ga grem prehitevat tako, da preden se varnostna razdalja zmanjsa na minimalno zavijem (s predhodnim zmigavcem seveda) na prehitevalni pas in ga potem prehitim. Koliko casa traja, traja. No, ce je treba tudi pospesim. Ce se mi vmes nekdo nalima na rit, bo zal pocakal. Jaz zaradi njega ne bom sunkovito zavijal na vozni pas in bremzal samo zato, da se bom umaknil nekomu, ki se je odlocil peljati hitreje kot jaz.

Takrat se v bistvu zanalasc ne umaknem.

madmitch ::

Očitno je hotel naprej, a jaz se zanalašč nisem umaknil.


Če bi tale oldguy namesto "zanalašč" raje zapisal "dokler nisem končal s prehitevanjem" ali "dokler tega nisem mogel varno storiti", ga ne bi jemali kot pač ga.

Škoda!


Mam občutek, da je bil tisti nalašč kar pravi, le da je tukaj potem malo popravil, ko je videl, kako "pravilno" je ravnal.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

oldguy ::

Emmmm, kako to, da si se mu lahko kar tako umaknil s prehitevalnega pasu? Verjetno zato, ker na voznem ni bilo nikogar, knede. Taki kot si ti, so med najbolj nevarnimi na cestah. Vozi po predpisih, potem kritiziraj. Ja, pač bumbar na cesti. Kdo si ti, da boš delal red?


Emmmm, kako to, da eni ne znate brati? Resno, a niste imeli za berilo v šoli? Čudno, jaz sem ga v svinčenih časih socializma premogel, pa čeprav nismo bili nikoli premožna družina. Pojdi nazaj, prečitaj vse skupaj še enkrat in se potem oglašaj.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

mn ::

Tako da naslednjič bom naredil do pike isto, pa me boli k* kaj si mislite o "upokojencih na cesti". V easy si ga je treba vzet, živčnost na cesti nas IMO stane ravno toliko življenj kot npr. alkohol. Drugače pa avtomatika FTW!

Ali še kdo drug vidi paradoks v zgornjem stavku. Praviš, da živčnost na cest stane toliko življenj kot alkohol ampak vseeno se spraviš nekoga provocirat.

Ja, jaz se s prehitevalnega pasu umaknem takrat, ko mi ni treba bremzati, da bi se lahko na hitro umaknil za eno vozilo, katerega sem ze pricel prehitevati, pa ceprav se nisem vzporedno z njim.

In tako je tudi prav. V tem primeru prehitevaš. Problem pa je da marsikdo ko enkrat že prehiti še vedno vozi po prehitevalnem pasu.

Jaz tudi opazim, da pri nas v prometu predvsem močno manjka kulture. Vsak vozi tako kot njemu paše. Nekateri varčujejo z gorivom in vozijo po avtocesto 100, spet drugi mislijo, da je 110 za njih najboljše, tretji pa mislijo, da so njihovi nujni opravki najbolj pomembni in vozijo 180. Sedaj pa vozi v tej zmedi lepo po pravilih 130. Ker kar se v tem primeru meni dostikrat zgodi je, da ko poskušam peljati mimo počasnih voznikov se bo tip, ki vozi 110 odločil meni pred nosom prehiteti (brez smernika) tistega, ki vozi 100 tako, da bom moral jaz zavirati. Med tem bo za mano priletel tisti z 180, ki bo na vsak način poizkusil prehiteti, čeprav ni prostora in vozi brez varnostne razdalje. Skratka cela zmeda.
Zato sem mnenja, da kadar razmere omogočajo, se vedno vozi na zgornji meji omejitve. Ne hitreje in ne počasneje. Tako se bi po mojem mnenju močno zmanjšalo število prehitevanj in posledično stres in živčnost na cesti.
Res, da je že kar nekaj časa odkar sem bil v avtošoli ampak če se prav spominjam so me učili voziti defenzivno. Glej kar počnejo drugi in se prilagodi tako, da čim manj motiš druge!

oldguy ::

Mam občutek, da je bil tisti nalašč kar pravi, le da je tukaj potem malo popravil, ko je videl, kako "pravilno" je ravnal.


Samo toliko, da bo jasno. Itak, da je bil "zanalašč" pravi. Če se danes najde še en takšen umetnik, bom naredil isto. Saj sem dosti jasno povedal v naslednjih postih. Če si bumbar ki mi vozi meter za ritjo, boš čakal. As simple as that.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

bluefish ::

Sedaj pa vozi v tej zmedi lepo po pravilih 130.
Omejitev hitrosti je 130, ne pa priporočena hitrost.

mn ::

Vem, da je 130 omejitev in vem, da je dovoljeno voziti tudi manj. Vse kar sem napisal je da bi bilo za VSE boljše, če bi ko razmere dopuščajo vozili na zgornji meji omejitve.
Ne pozabi, da hitrost sama po sebi ni nevarna! Nevarne so razlike v hitrosti. Ravno tako na ta način zmanjšaš število zaviranj in pospeševanj, zmanjšaš število prehitevanj, ...
Pa še v razmislek: zakaj ne narediš vozniškega dovoljenja če voziš po avtocesti 100 km/h?

dzinks63 ::

Kdo je tukaj večji bumbar?, tisti umetnik, ki ti vozi meter za avtomobilom ali tisti, kateri se zanalašč noče umakniti na desni vozni pas? Če se imaš za pametnejšega od bumbarja za sabo, ga boš spustil naprej, drugače nisi popolnoma nič pametnejši od njega.

solatko ::

oldguy - Pri tebi opažam ne samo pomanjkanje vozniške kulture, temveč tudi popolno neznanje vožnje po AC. Prvo pravilo vožnje po AC je opazovanje prometa za seboj, če bi to delal, se ti ne bi nalimal na rit, saj sploh ne bi zavil na prehitevalni pas ali pa bi prehitevanje opravil hitreje. Razlika med 150 in 180 je samo 30km/h, torej si bil na prehitevalnem pasu kar precej časa, da te je dohitel. Prehitevalni pas na AC je namenjen izključno prehitevanju, ne pa tako kot se pri naših "kulturnih" voznikih dogaja, za vožnjo okoli 150km/h. Malo razmisli o svojih dejanjih, da ne boš na kakšnem izvozu doživel kakšnega neprijetnega presenečenja v obliki dvo meterske omare.

madmitch ::

Mogoče je pa oldguy (ki je tudi vozil prehitro) vedel, da je sedem kilometrov naprej še en, ki vozi manj kot on . Zakaj bi se potem moral UMIKATI na vozni pas, saj bo ja še prehiteval, poleg tega je pa še nekoga naučil kulture vožnje in to nekoga, ki ima boljši avto. Tako je treba, take je treba jebat.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

C_maniak ::

solatko, v koloni je prehiteval. saj jaz tudi ne podpiram njegovega namernega zadrževanja, ki je neumnost, ampak obtoževat ga da sploh ne bi smel prehitevat oz. ga opravit hitreje je pa še ena (sicer dosti manjša ;) neumnost.

darkolord ::

Kdo je tukaj večji bumbar?, tisti umetnik, ki ti vozi meter za avtomobilom ali tisti, kateri se zanalašč noče umakniti na desni vozni pas?
Razlika med tema dvema dejanjema je seveda očitna. Če se sprednji zanalašč ne umakne, bo v najslabšem primeru tisti zadaj (ki seveda drži varnostno razdaljo) izgubil kakšnih 20 sekund svojega dragocenega časa. Če je pa tisti zadaj meter za ritjo in sprednji (ki pravilno prehiteva) zaradi upravičenega razloga močno zabremza, bo zadnjega dobil v rit... Posledic si verjetno ni težko predstavljat...

solatko ::

Ker sem veliko na cesti, opažam, da nekateri (pa ni jih tako malo) sploh ne znajo uporabljati vzvratnih ogledal na AC. Redko opazim vozilo, ki se s prehitevalnega pasu umakne takoj po prehitevanju, večina jih vozi na tem pasu, saj že naprej vidijo nov avto, ki ga bo potrebno prehitet, ne glede na zadeve, ki se dogajajo zadaj. Pravilo prehitevanja na AC, se ne razlikuje kaj dosti od onega na navadni cesti, samo da ni nasprotnega prometa (razen kak bebo, ki se vozi v nasprotno smer). Po prehitevanju se moramo takoj umaknit na vozni pas, tako da sprostimo promet za hitrejše od nas samih (omejitve hitrosti so stvar policije in ne nas voznikov), vendar je večina voznikov tako nesposobna, da manevra zamenjave voznih pasov očitno ne obvlada. Ne pomaga niti opozorilo z lučjo, niti hupanje, morda bi pomagal kakšen drog, prehitevanje po desni, pa je zelo nevaren in kazniv manever. Potem se taki cepci hvalijo po forumih, kako je zajebal enga SUV-a, ki se mu je zaradi pre majhnega tiča nalimal na rit. Ne zaveda se, da večina nesreč na AC nastane zaradi oviranja hitrejših vozil, slabega opazovanja prometa za nami in zaradi neznanja vožnje po AC, udeležencev v prometu in ne zaradi hitrosti. Koliko takih pajacev, ki se non stop vozi po prehitevalnem pasu (pa magar s hitrostjo višjo od dovoljene), vas opazi motorista, ki sem vam bliža s hitrostjo večjo od 200km/h in se mu pravočasno umakne? To daleč presega njihov IQ.

Pyr0Beast ::

Koliko pa je od vas takih ki zabeležite topovski izstrelek ki se vam približuje z hitrostjo 800m/s ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

C_maniak ::

point je, da se umakni s prehitevalnega takoj ko se lahko, če hočeš preživet, čeprav motorist krši predpise.

darkolord ::

večina jih vozi na tem pasu, saj že naprej vidijo nov avto, ki ga bo potrebno prehitet, ne glede na zadeve, ki se dogajajo zadaj.

Problem je, ker tudi tisti na desni ne držijo ustrezne varnostne razdalje. Če je varnostna razdalja do naslednjega manjša od minimalne dovoljene, potem z nadaljevanjem vožnje po prehitevalnem pasu dejansko že prehitevaš naslednje vozilo (čeprav je 30 metrov naprej).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: darkolord ()

Binji ::

Ene izgleda res niso v avtosoli naucili, da je 130km/h NAJVISJA dovoljena hitrost. To pa pomeni, da ce jaz vozim po prehitevalnem pasu 130-140 in obenem prehitevam vozila na voznem pasu (se pravi vozni pas ni prazen, ker bi potem bil spet v prekrsku), se mi nima noben prepotentnez v magari Lamborghiniju kaj usajat za mano. V kar je vsteto blendanje, razne geste, trobljenje,... Tako kot se nima nihce kaj usajat, ce vozim v naselju 50.
Ko se vozni pas sprosti pa je seveda moja dolznost, da se umaknem, ce ne zaradi drugega pa zato, da se bo zalimal v ograjo kje drugje, ne pa ravno tam kjer sem trenutno jaz. Ampak priznam, da se v primeru, da za mano vozi nestrpen bebec, ki mi blenda in trobi, ker izgleda misli, da mi bodo zrasla krila se mu bom umaknil v zrak, raje se 3x prepricam in pogledam v ogledala, preden se umaknem. Pac varnost in to... >:D

edit: typo
Kdor ne navija ni Slovenc, hej, hej, hej!

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Binji ()

BigWhale ::

No, jaz prehitevam s 130-140km/h na avtocesti. Ce se mi za rit prileti nekdo s precej visjo hitrostjo in mi blenda, jaz pa se nimam kam umaknit, ker je na moji desni tovornjak ali pa dva ali pa trije, takrat iz previdnosti zmanjsam plin. Boljs da se mi v rit zaleti pri 95km/h kot pa pri 130km/h in do konca prehitim.

e-marko ::

Tole se mi zdi precej nevarno početje. Pomeni, da mora on še toliko bolj zavirati in je večja verjetnost, da trešči vate. V končni fazi pa potem lahko oba vrže v tovornjake, ki vaju zmeljejo...
...somebody, somewhere...

IceIceBaby ::

BigWhale, jaz sem iz tistega prvega posta razbral, kot da se mu človek nalašč ni umaknil. Da mu je dal lekcijo, ker on pač ne sme voziti 180kmh. In takšni "policaji" spadajo v isto kategorijo kot tisti, ki blendajo.

Če se ne moreš umakniti se pač ne moreš. Ampak ne greš pa nekoga namenoma zadrževat in se mu nastavljat.

JohanP ::

Meni pri prehitevanju s 130-140km/h še nihče nikoli ni blendal. Sem pa videl blendanje v primeru, če se je nekdo izsilil na prehitevalni pas oz. je na pas za prehitevanje zapeljal s precej nižjo hitrostjo od omejitve.
Blenda se čarovnikom na prehitevalnem pasu - to je folk, ki tam pelje 100-110 zato, ker ima tako nastavljeno na tempomatu in je sveto prepričan, da je njegova ustavna pravica prehitevat vozilo, ki vozi 99-109 s hitrostjo 100-110. Pa naj traja kolker pač traja.

JebatGa ::

Nekateri "policaji" na avtocestah so res čisto zmešani. Se strinjam s kst-jem in solatkom. Se ravno včeraj vozimo po AC in pred nami na prehitevalnem pasu kolona vozil in se vozimo 130 na uro, na desni strani pa nobenega avtomobila. Pa začnejo ljudje prvi avto prehitevat po desni strani. No tisti ki so si upali. Pa si tista kurba nemarna(oprostite, se ne morem lepše izrazit, pa bil je moški za volanom) še zmeraj ni hotel umakniti na desni pas. Po približno 15 minutah se je šele umaknil. Takrat je bilo za njim že prb. 20-25 vozil. Pa ko sem ga jaz prehitel, sem se takoj umaknil na desni pas, saj sem videl da so za mano hitrejši avtomobili in mi sploh ni bilo težko. Ne razumem, kako bi lahko podpiral takega človeka, ki počne nekaj tako neumnega.

kmetek ::

Več policije - normalne na AC.

Pa itak se na naših AC niti ne splača iti 130+.....sej nikamor prej ne prideš.

Zgleda, da pri nas sistem kaznovanja preprosto ne deluje. Eni fašejo bananlno kazen zaradi neuporabe pasu recimo v mestu, drugi pa izvajajo samurajske akrobacije po AC.
Ali pa brezobjestneži itd....vožnja čez rdečo itd.

Ukiniti 8 dni, odvzem avtomobila že za manjše prekrškarje, sodnik za prekrške ob najmanjšem CPP prekršku. Pač diktaturno, edino tako se bo dalo.
Aja, pa 10x bolj stroge avto šole itd. Dvigniti ceno ur za 2x, vozniška bi morala biti kot diploma, samo za tiste, ki si zaslužijo/priborijo.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: kmetek ()

C_maniak ::

ja, a niso lani poleti nabavljali octavie RS za vožnjo po avtocestah? jaz nisem videl na AC še nobene, po mestu pa dostikrat ...

bluefish ::

Aja, pa 10x bolj stroge avto šole itd. Dvigniti ceno ur za 2x, vozniška bi morala biti kot diploma, samo za tiste, ki si zaslužijo/priborijo.
Kaplja v morje proti tistim, ki že imajo izpit in vozijo kot v lunaparku.

jaz nisem videl na AC še nobene, po mestu pa dostikrat ...
Enako za tiste Q7, ki naj bi bili namenjeni patruljiranju ob meji. Ne vem, kako je stanje tam, vendar jih po LJ videvam nenehno.

BigWhale ::

Blenda se čarovnikom na prehitevalnem pasu - to je folk, ki tam pelje 100-110 zato, ker ima tako nastavljeno na tempomatu in je sveto prepričan, da je njegova ustavna pravica prehitevat vozilo, ki vozi 99-109 s hitrostjo 100-110. Pa naj traja kolker pač traja.


Ustavna pravica ne, je pa to njegova zakonska pravica. Ce vozi po voznem pasu kamion z 90km/h, ga lahko prehitevas s 95km/h. Stvar je sicer neprakticna in traja kar nekaj casa ampak sme pa se.

djordjevic ::

Misliš touarege?
No grave is deep enough to keep us in chains.

bluefish ::

jp, mea culpa.

solatko ::

Vožnja po levem (prehitevalnem) pasu je nacionalni šport, podprt tudi z mišlenjem nekaterih primerkov iz Slo Teh-a. Enako je tudi vožnja pod vplivom opojnih substanc, za nekatere zelo sprejemljiva in zaželjena vrlina, nasprotno pa smo vsi malo hitrejši in okretnejši vozniki deležni napadanja, s strani teh "varnih" voznikov (omejitev -10%). Nič nimam proti kršenju predpisov (ki so večina zelo neživljenski), kadar se to počne z glavo in ne moti pravice ostalih udeležencev v prometu, do varnosti na cesti, mi gre pa na živce objestnost, razmišljanje nekaterih, da so samo oni važni, vse drugo pa naj hodi peš, puščanje avta kjer koli (PP za invalide, vhodi v objekte, zaparkirane garaže, zelenice), vožnja pod vplivom opojnih substanc, prehitevanje kolon, prehitevanje tam, kjer vidljivost to ne omogoča varno, oviranje prometa in hitrejših vozil, telefoniranje med vožnjo, netekoča vožnja, divjanje po naseljih...., parkiranje na prehitevalnem pasu AC(vožnje okoli 130, če prav je desni pas prazen), neuporaba vzvratnih ogledal, nenakazovanje smeri (posebej v križiščih, le redki dajo znak za zavijanje v desno, s čemer bi nasproti vozeči vozniki, ki zavijajo levo, to lahko varno storili), brezobzirno vrivanje v kolono v zadnjem momentu, pri zožanju ali oviri na cesti......

darkolord ::

..., prehitra vožnja?

kmetek ::

Solatko, tega je vedno več in več v SLO, ker organ pregona aka POLICIJA ne upravlja svojega dela.

madmitch ::

Solatko, ti ne veš, da če da nekdo žmigavec, ima vso pravico, da to naredi med manevrom (nikakor prej, bog ne daj) in da mora takrat vse v radiju treh kilometrov, svojo vožnjo prilagoditi temu, kar se je bebček namenil storiti. Da je smeroKAZ namenjen nakazovanju manevra, ki bo sledil in se ne izvaja skupaj z obračanjem volana, to jim ni jasno. Da se pogleda v ogledalo, da vidiš ali bi s tem, kar se nameniš storiti, kogarkoli ogrožal, to ni važno, ker ONI imajo prav in mi, ki vozime te grozne velike avtomobile (ki bi jih tudi oni, če bi jih lahko) smo navadni razvajeni bebci, ki nimamo pojma o vožnji.

Mimgrede, tak avto imamo, ker smo ogromno na cesti, ker se iz njega daleč vidi, tudi čez pravičnika tik pred tabo, ker so udobni , sorazmerno varni pa še dobro izgledajo, vsaj moj.
Prav zanimivo bi bilo primerjat število prevoženih kilometrov teh pravičniških tečnob z mojimi. Konec koncev tudi izkušnje nekaj veljajo. No ja, moje, ker imam SUVja, verjetno ne, ker sem že v osnovi bebček.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: madmitch ()

madmitch ::

Solatko, tega je vedno več in več v SLO, ker organ pregona aka POLICIJA ne upravlja svojega dela.


Odpelji se z enega konca Slovenije na drugega po dolgem in počez, v vsakem mestu naredi krog in na koncu naštej policaje, ki se ukvarjajo s prometom. Če najdeš več kot tri, plačam Lagavulina.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

KandazaR ::

Odpelji se z enega konca Slovenije na drugega po dolgem in počez, v vsakem mestu naredi krog in na koncu naštej policaje, ki se ukvarjajo s prometom. Če najdeš več kot tri, plačam Lagavulina.


Odvisno kdaj pa kje. Zadnjič sem na gorenjskem srečal kar tri radarje (en seveda na cestnini).

oldguy ::

Ker sem veliko na cesti, opažam, da nekateri (pa ni jih tako malo) sploh ne znajo uporabljati vzvratnih ogledal na AC. Redko opazim vozilo, ki se s prehitevalnega pasu umakne takoj po prehitevanju, večina jih vozi na tem pasu, saj že naprej vidijo nov avto, ki ga bo potrebno prehitet, ne glede na zadeve, ki se dogajajo zadaj. Pravilo prehitevanja na AC, se ne razlikuje kaj dosti od onega na navadni cesti, samo da ni nasprotnega prometa (razen kak bebo, ki se vozi v nasprotno smer). Po prehitevanju se moramo takoj umaknit na vozni pas, tako da sprostimo promet za hitrejše od nas samih (omejitve hitrosti so stvar policije in ne nas voznikov), vendar je večina voznikov tako nesposobna, da manevra zamenjave voznih pasov očitno ne obvlada. Ne pomaga niti opozorilo z lučjo, niti hupanje, morda bi pomagal kakšen drog, prehitevanje po desni, pa je zelo nevaren in kazniv manever. Potem se taki cepci hvalijo po forumih, kako je zajebal enga SUV-a, ki se mu je zaradi pre majhnega tiča nalimal na rit. Ne zaveda se, da večina nesreč na AC nastane zaradi oviranja hitrejših vozil, slabega opazovanja prometa za nami in zaradi neznanja vožnje po AC, udeležencev v prometu in ne zaradi hitrosti. Koliko takih pajacev, ki se non stop vozi po prehitevalnem pasu (pa magar s hitrostjo višjo od dovoljene), vas opazi motorista, ki sem vam bliža s hitrostjo večjo od 200km/h in se mu pravočasno umakne? To daleč presega njihov IQ.


Eh, solatko, solatko, tale tvoj post več pove o dolžini tvojega tiča in višini tvojega IQja, kot pa mojega. Da nimaš slučajno BMW X5...:Pker v tem primeru boš naslednjo nedeljo (spet) jezen.

Koliko takih pajacev, ki se non stop vozi po prehitevalnem pasu (pa magar s hitrostjo višjo od dovoljene), vas opazi motorista, ki sem vam bliža s hitrostjo večjo od 200km/h in se mu pravočasno umakne? To daleč presega njihov IQ.


Sicer ne vem, iz kje si potegnil relacijo med hitrostjo reagiranja in IQjem, a vseeno najbrž njihov IQ nekajkrat presega onega od tega motorista, o katerem govoriš... Resno, a je zate divjanje z 200+ po avtocesti manj krivo za nezgode kot pa vožnja po prehitevalnem pasu z "normalno" hitrostjo? Če misliš tako, heh, potem pa prosim objavi, kdaj boš na cesti, da mene tam ne bo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

krneki0001 ::

Solatko, tega je vedno več in več v SLO, ker organ pregona aka POLICIJA ne upravlja svojega dela.


Odpelji se z enega konca Slovenije na drugega po dolgem in počez, v vsakem mestu naredi krog in na koncu naštej policaje, ki se ukvarjajo s prometom. Če najdeš več kot tri, plačam Lagavulina.


Hmm, al mam samo jst srečo, da vsako vožnjo vidim vsaj 3 policijske avtomobile, pa čeprav grem samo v 7km oddaljeno štacuno?

mn ::

Odvisno kdaj pa kje. Zadnjič sem na gorenjskem srečal kar tri radarje (en seveda na cestnini).

Postavljen radar zame ni ukvarjanje s prometom! To je običajno zgolj za zaračunavanje.

Eh, solatko, solatko, tale tvoj post več pove o dolžini tvojega tiča in višini tvojega IQja, kot pa mojega. Da nimaš slučajno BMW X5...:Pker v tem primeru boš naslednjo nedeljo (spet) jezen.

Zanimivo, kljub temu da trdiš, da so živčni vozniki razlog za precej nesreč si se odločil, da boš provociral ljudi na cesti. Si želiš povzročiti nesrečo?

Ustavna pravica ne, je pa to njegova zakonska pravica. Ce vozi po voznem pasu kamion z 90km/h, ga lahko prehitevas s 95km/h. Stvar je sicer neprakticna in traja kar nekaj casa ampak sme pa se.

Seveda se sme in ni prekršek. Ampak, če vidiš v vzratnem ogledalu, da se ti približuje hitrejše vozilo, zakaj ne bi pospešil do omejitve in ga spustil naprej? Kaj ni tako varneje za vse?

No, jaz prehitevam s 130-140km/h na avtocesti. Ce se mi za rit prileti nekdo s precej visjo hitrostjo in mi blenda, jaz pa se nimam kam umaknit, ker je na moji desni tovornjak ali pa dva ali pa trije, takrat iz previdnosti zmanjsam plin. Boljs da se mi v rit zaleti pri 95km/h kot pa pri 130km/h in do konca prehitim.

Kar pa ne pomisliš je pa, da se močno poveča možnost za nesrečo. Posledice trčenja pri 95 km/h ali pa 130 km/h pa so verjetno precej podobne.

oldguy ::

madmitch:
Mimgrede, tak avto imamo, ker smo ogromno na cesti, ker se iz njega daleč vidi, tudi čez pravičnika tik pred tabo, ker so udobni , sorazmerno varni pa še dobro izgledajo, vsaj moj.
Prav zanimivo bi bilo primerjat število prevoženih kilometrov teh pravičniških tečnob z mojimi. Konec koncev tudi izkušnje nekaj veljajo. No ja, moje, ker imam SUVja, verjetno ne, ker sem že v osnovi bebček.


Eh, saj pravzaprav nimam nič proti SUVjem. Za dolge razdalje so točno zaradi zgoraj naštetih stvari odlični. Vožnja v npr. Nemčijo je s takim avtom lažja, zato v službi prav radi vzamemo Q7 za takšno pot. Ne bi bilo nobene razlike, če bi bil avto za mano en navaden clio. Če že misliš prehitevat kolono, pač poblendaš z lučmi in gre, ne nalimaš pa se nekomu na rit kar tako, za brez veze. Vsaj v normalnih državah ne. Če bi pa rad primerjal št. kilometrov: lani sem jih s svojim avtom naredil cca. 25.000, pa še par tisoč s službenim. In najbolj tečno se mi je vozit po balkanu, Italiji (preden so uvedli preverjanje hitrosti) in Sloveniji. V Nemčiji, Nizozemski in Danski so pa stvari malce drugačne...so ljudje bolj nakulirani... Bi rekel, da višje proti severu, ko greš, boljše voznike srečaš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

oldguy ::

Zanimivo, kljub temu da trdiš, da so živčni vozniki razlog za precej nesreč si se odločil, da boš provociral ljudi na cesti. Si želiš povzročiti nesrečo?


Ne skrbi, je ne bom povzročil jaz. Jaz bom odreagiral po pravilih, varno...in nadvse počasi...

To ni nikakršno provociranje, bolj odgovor nanj. Provociranje bi npr. bilo, če bi ga pustil, da me prehiti, pohodil gas in mu nato vozil centimeter za ritjo...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: oldguy ()

Zheegec ::

Boljs da se mi v rit zaleti pri 95km/h kot pa pri 130km/h in do konca prehitim.

Kot prvo - raje pospeši, tako bo razlika v hitrosti med vama nižja.

Kot drugo - če se zaleti v tvoj zadnji konec pri tvoji hitrosti nekje 80Km/h ti bo najbrž zadnji konec zaneslo in tvoje možnosti za preživetje niti ne bodo ravno visoke.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

Furbo ::

Same neumnosti tukaj berem. Sama zavist. Takoj ko bi kak revež, ki danes vozi petko ali golfa ali kako podobno katastrofo dobil nekaj denarja, bi kupil SUV ali kaj drugega dobrega. Tedaj bi pozabil na to, da bi se mu moral skrčiti lulček in začel govoriti čez lastnike jajčkov, češ kaj sploh rinejo na AC.

V SUVih in drugih dobrih avtih je prav toliko bedakov, kot v slabših, samo tedaj vam poleg slabih živcev ven udari še zavist. To je vse.
i5-13600K, STRIX Z790-F, 32GB DDR5, 2TB Samsung 990PRO, Toughpower GF3 1000W
RTX3070, ALIENWARE AW3821DW, DELL U3014
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Razvoj hitrosti na cestah (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16519614 (16311) Utk
»

Vožnja po prehitevalnem (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Na cesti
528114364 (91386) solatko
»

Izrek za vožnjo na cestah (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Na cesti
24745545 (40940) solatko
»

Gorenjski vozniki (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
23814550 (9363) Tody

Več podobnih tem