» »

PROBLEM PRI VKLOPU Philips 42PFL7603D

PROBLEM PRI VKLOPU Philips 42PFL7603D

selanc ::

Lep pozdrav! Problem je takšen, zmeraj ko ugasnem tv z daljinco na standby se lepo ugasne. Rdeča lučka sveti na tv kar pomeni da je v pripravljenosti! ko pa ga prižgem pa se vrne na zadnji kanal ko sem ga gledal in ni mogoče prestavljati kanalov, bela lučka na sredini pa ves čas utripa. edino kar sem ugotovil da pomaga, da ga zmeraj izklopim iz omrežja. In vklopim ko hočem gledat! Malo me to moti, saj moram zmeraj kabel noter priklopit Je mogoče napaka na tv ali kaj drugega?

king67 ::

Citiram Philips Slovenija:

Določeni modeli Philipsovih televizorjev se po tovarniški prednastavitvi želijo samodejno posodabljati prek digitalnega antenskega omrežja.
Ker Slovensko digitalno omrežje še ne omogoča tovrstnega prenosa software-a do televizorja, se v jutranjih urah v stanju pripravljenosti lahko zgodi, da TV zablokira.
Simptom: TV lahko vklopite, upravljanje nato ni več mogoče (lučka spredaj utripa). TV je potrebno za nadaljevanje uporabe izklopiti iz omrežja in ponovno vklopiti.

Rešitev je: izklop samodejnega posodabljanja. To se opravi v servisnem meniju.

Poudarjamo, da ne gre za napako televizorjev. Funkcija samodejnega posodabljanja je napredna in bo koristna, ampak je v tem trenutku ni mogoče uporabiti.
Stranke lahko to nastavitev spremenijo tudi same. Postopek je enostaven, navajamo ga spodaj in vzame le pol minute dela. Lahko ga posredujete tudi strankam.

Vstop v servisni meni:

Med normalnim gledanjem programa v sekundnem zaporedju pritisnite zaporedje tipk:

0 6 2 5 9 6 info ( »i« oz. info = tipka na daljinskem upravljalniku)
Opomba: zaporedje številk in 'Info' tipko morate pritisniti relativno hitro (cca 1sek interval).
Nato pritisnite na rdečo tipko.

Pomaknite se na OPTIONS.

Pomaknite se na MISCELLANEOUS.

Izberite OVER THE AIR DOWNLOAD

Nastavitev spremenite na OFF.

Na daljinskem upravljalniku 2x pritisnite levo smerno tipko.

Nato se pomaknite dol, na vrstico STORE-GO RIGHT.

Za shranitev sprememb na daljinskem upravljalniku pritisnite desno kurzorsko tipko oz. tipko OK.

Iz servisnega menija izstopite s tipko MENU ali izklopite aparat v stanje pripravljenosti.

Aparat je sedaj pripravljen za normalno uporabo.

Ne spreminjajte nobenih drugih nastavitev!!!!!!!!!!!

lp,
king67

hodu63 ::

Ni več treba nič spreminjati v servisnem meniju. Naloži nov software, pa bo tv deloval. To je Philips popravil z verzijo softwerja 0.64.72.0, zdaj pa imajo na svoji strani že o.64.75.0.

l.p.

guli ::

ja, mene tut to zajebaval, sam now software sm naložu. je pa čist preprosto, dol potegneš oiz neta, daš na usb, in slediš navodilom. dela ko urca pol :)

guli ::

drgač pa huda varka, sm vidu še neki nastavitev, zanimivo, treba mal pobrskat, da vidmo ka je vsega zmožna tv :) sm pa opazu da lcd je od sharpa :) lol

hodu63 ::

Ne se preveč igrati po servisnem meniju. Ob napačnih nastavitvah se lahko softwre tako obesi, da ga je še v servisu težko oživiti. Predvsem to velja za vklapljanje mpeg4 pri aparatih, ki nimajo mpeg4 dekoderskega čipa (pri aparatih z D v oznaki).
Displeje pa vgrajuje Philips od dosti različnih proizvajalcev, sharpovi so najpogostejši pri 32" modelih.

l.p.

bbenci2 ::

Ker ima Philips servisni meni, a ga ima Sony tudy? Ker meni pa slika in zvok (signal) prideta komaj po kakšne pol minute, mogoče bi je tudi kaj nastavljeno.
C-Tech 5000 HD Combo Plus, Sony Bravia KDL 37V5500, Sony Bravia KDL-40W4000
Toroidal T90, Opticum 4100C
Pinnacle PCTV Hybrid Pro Stick

selanc ::

Hvala lepa za odgovor!
Vse lepo deluje. Glede softwera, ga pa nisem našel sploh. Če se ti da daj link gr, drgač, pa tudi ni potrebe. Fanje uživajte.
LP

hodu63 ::

Software najdeš tukaj.
l.p.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usb port na lcd tv lg (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
392102771 (43215) kitka77
»

CRT televizor Gorenje TVF-21S73 v okvari

Oddelek: Zvok in slika
61600 (1308) Mikron
»

DVB-C na LG42lf2500

Oddelek: Zvok in slika
6905 (851) mare2006
»

philips 47pfl9603d/10 - digitalni sprejm - pomoč

Oddelek: Zvok in slika
133840 (3495) hodu63
»

monitor sony - presvetla slika

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61104 (1006) Golden eye

Več podobnih tem