» »

monitor sony - presvetla slika

monitor sony - presvetla slika

Golden eye ::

a je možn, da je monitor čez ene 4,5 leta ratal bolj svetel? slika je presvetla tudi če sem dal brightness na 0 ? ;(
Kaj bi lahko blo krivo? mogoče kakšen čip?

Jackal ::

Poglej, če obstaja za tvoj monitor tudi kakšen servisni meni - ponavadi prideš do njega tako da držiš določeno tipko na monitorju in vklopiš monitor, potem pa je treba vpisat nekakšno kodo (vsaj pri moji Nokii je bilo tako) - in prav tako je bil ravno ta problem s presvetlo sliko - Klik

Pa še Azraelova tema o servisnem meniju za sonijev monitor - Klik

Drugače se ti pa splača pogledat tudi na eserviceinfo in poiskat service manual za tvoj monitor. V slednjem namreč sigurno tudi piše kako prit do servisnega menija.

Ko pa si enkrat v servisnem meniju pa lahko nastavljaš ogromno stvari. Pri meni je bil kriv za presvetlo sliko nek G-setting kolikor se še spomnim.
Walking the way is something completely different than imagining the way.

delfinus ::

Kater monitor, model? Poskusi z resetiranjem na factory default. lp, D.

Golden eye ::

mam Sony Multiscan E500 trinitron (kupil sem novga pred 6 leti)!

delfinus ::

Na koliko pa imas kontrast? Factory reset ne pomaga?

Azrael ::

Tako je, napetost G2 je previsoka. Kolikor sem opazil, ko sem iskal po netu rešitev svojega problema, je to kar standarden problem, pri večini monitorjev s trinitron cevmi.

Rešitev je ali to napetost znižati v servisnem menuju( tako sem jaz tudi rešil problem) ali pa vgraditi dodaten upor 5 do 10M Ω med priključkom G2 na ploščici, na kateri je podnožje katodne cevi in maso, več.

Seveda o tej modifikaciji obstaja tudi (zelo raztegnjena) razprava z obilico dodatnih informacij.

Vendar ta problem nastopi zaradi staranja katodne cevi in se lahko zgodi, da čez nekaj časa spet potrebna korektura.
Nekoč je bil Slo-tech.

Golden eye ::

aha, ok cool bom probal....


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

CRT monitor ostrina

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
61280 (1190) Pudding
»

Kateri CRT televizot?

Oddelek: Kaj kupiti
212100 (1801) billy
»

Monitor za urejanje fotografij

Oddelek: Kaj kupiti
81034 (899) tiborrr
»

Kater CRT monitor? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
675847 (4755) Tilen

Več podobnih tem