» »

CRT televizor Gorenje TVF-21S73 v okvari

CRT televizor Gorenje TVF-21S73 v okvari

Mikron ::

Lep pozdrav,

Doma poskušam popraviti televizor Gorenje TVF-21S73. Pri vklopu se sliši piskanje - tako, kot bi se poskušal zagnati, vendar se ne (Posnetek zvoka).
Mislil sem da je morda kriv kak kondenzator v bližini PWM kontrolerja (MC44608-40), vendar kot kaže je tam vse v redu.

Za vse nasvete se že v naprej zahvaljujem.

 Slika dela vezja kjer je verjetno napaka

Slika dela vezja kjer je verjetno napaka



 ID televizije

ID televizije

fpbs ::

Ali si izmeril napetosti v napajanju?

Mikron ::

Na ic-ju 44608P40 med pinoma 4(GND) in 8(Vi) je 230V, med pinoma 4(GND) in 6(VCC) je 9V. Na kondenzatorju takoj za graetzom je 320V.

Preveril sem tudi tranzistor na H. stopnji:

Tam ni tranzistor BU... ampak verjetno ekvivalenten 2SC5388 tranzistor. Ta se mi je zdel sumljiv še preden sem objavil vprašanje na forumu, zato sem ga odspajkal in premeril. Med kolektorjem in emitorjem je prebit - verjetno je prebita dioda med C in E katera je integrirana v tranzistor. Doma nimam nič podobnega, zato sem za test iz starega PC PSU-ja odspajkal tranzistor MJE13007 in ga prispajkal v vezje. Vse je bilo enako.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Mikron ()

Mikron ::

Našel sheme, da se bomo bolje razumeli :D





Komplet dokumentacija za šasijo AK30:
TV AK30.part01.rar
TV AK30.part02.rar
TV AK30.part03.rar
TV AK30.part04.rar
TV AK30.part05.rar

fpbs ::

Preveri napetosti +5V, +8V, +33V, + 150V v napajanju. če nimaš +150V odlotaj tranzistor BU, ali zamenjavo in izmeri brez tranzistorja.

Mikron ::

Bom preveril, z načrti bo lažje.

Mikron ::

Televizor popravljen.

Problem - 2SC5388 tranzistor in VN trafo.

Rešitev - Preko ebaya sem za 12$ naročal rabljen a delujoč VN trafo za VN-30 šasijo. Tranzistor sem našel med rezervnimi deli.

Po menjavi je potrebno s spodnjim potenciometrom na VN trafu nastaviti črto. Televizor je potrebno prižgati, pritisniti tipko meni vtipkati 4,7,2,5 tako se pride v servisni meni. Ko je televizor v servisnem meniju se na daljincu pritisne rumena tipka - na ekranu se prikaže vodoravna črta. To črto je potrebno nastaviti čim bolj tanko in ostro.




Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Transformator iz napajlnika, predelava za ojačevalnik tda7294

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
163325 (2901) jjedat
»

Problem s televizorjem

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
423281 (2144) Pyr0Beast
»

Težave z Matrix BTV Flat

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
51406 (1325) Azrael
»

Spektralni analizator (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
1217764 (6113) gumby
»

crknil monitor LG FLATRON 775FT

Oddelek: Elektrotehnika in elektronika
101749 (1599) pingec

Več podobnih tem