» »

DVB-C na LG42lf2500

DVB-C na LG42lf2500

mare2006 ::

Zdravo,
pred časom sem preko siola kupil ta televizor sedaj, ko imam pa kabelsko na optiki sem pa opazil, da sploh ne podpira formata dvb-c, pa je dokaj nov tv. Ali ima mogoče kdo kako idejo, kako si lahko to uredim na bolj enostaven način.

Hvala in lp.

Tilen ::

Ne moreš. Potrebuješ DVB-C sprejemnik in potem s HDMI ali Scart priključkom povežeš na TV. A Siol ne da nobenega sprejemnika za kabelsko?
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Tilen ()

RejZoR ::

42LF2500 bi moral podpirat DVB-C... tud ko smo jih prodajali se spomnim, da so podpirali. Je pa tko, da je bilo v tistem obdobju tko, da si moral izbrat kakšno skandinavsko državo kot regijo kjer se nahajaš, če si hotel, da je DVB-T delal (sploh pri Philipsih). Za DVB-C tud vem da so bile iste fore ampak ti zdele ne znam povedat katero državo moraš izbrat. Probavaj predvsem države iz zahodne evrope (francija, nemčija itd). Druga opcija je da pokličeš na Vicoma oz DAST servis. Mal sucks ker je ravno vikend...

42LF2500 in DVB-C
http://www.lg.com/de/tv-heimkino-blu-ra...

Pa obvezno moraš pri nameščanju zadeve na začetku izbrat kabel kot tip signala (v koraku malo preden začne dejansko iskat programe).
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Tilen ::

Na Philipsu smo doma morali izbrati Finsko. Večina novih aparatov bi pa morala podpirati tudi že Slovenijo.
413120536c6f76656e696a612c20642e642e

Okapi ::

Ali pa izbereš ročne nastavitve za iskanje kanalov, če tv to omogoča.
V primeru, da iščete DVB-C programe prisotne v Telekomovem kabelskem omrežju izberite možnost Zavrni tabelo NIT in vnesite spodnje podatke:

Najnižja frekvenca: 506000
Najvišja frekvenca: 682000
Interval: 8000
Simbolna hitrost: 6900000


O.

mat xxl ::

Za začetek nadgradi firmwere !!!


http://www.lg.com/de/support/product/su...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mat xxl ()

mare2006 ::

Evo sporočam, da sem zadevo uspešno rešil, sicer sem se ukvarjal cel dan, vendar je na koncu uspelo. Prvo sem uredil servisni usb port, kjer lahko sedaj gledam slike, filme. V tovarniških nastavitvah tv sploh ni prepoznal usb ključka, pomagal pa sem si s tem tekstom iz enega foruma, bom kar kopiral:
"Najprej poglej kateri firmware imas nalozen na TVju ........ce imas 3.15 potem ne rabis nalagat nic....
Najprej sm z neta potegnu firmware 3.15 in ga posnel na USB kljuc, kljuc priklopil v TV. potem odpres na TV menu, se premaknes na options ampak ne pritisnes ok. 7 krat pritisni tipko FAV in pokaze se ti meni za update firmware. izberes firmware 3.15 pritisnes ok. pusti da se nalozi do konca. potem ugasnes in nazaj prizges tv pritisnes in drzis OK tipko na TV in OK na daljincu skupaj..... pocakas prikaze se polje kamor vtipkas kodo 0000 in prides v servisni meni , gres pod option 3 tam spremenis jpeg, mp3,... na 1. pod na divx spremenis na HD..... OSTALIH STVARI NE SPREMINJAJ..... gres ven iz menija ugasnes tv, prizges tv nazaj.... sedaj bi moral imeti v menu opcijo USB."
Po tej spremembi, se mi je v nastavitvah pojavila možnost izbire ročne nastavitve, katera je bila prvotno siva. Potem sem v polja vnesel sledeče vrednosti:
"Digitalni programi se nahajajo v frekvenčnem področju med 506 MHz in 674 MHz. Če vaš televizijski sprejemnik samodejno ne preišče vseh tipov digitalnih signalov, vnesite za iskanje naslednja parametra - Constellation/Modulation: QAM 256 in Symbol Rate: 6900 Msps"
Zdej grem pa spat, ob 01:20.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

LG Smart TV

Oddelek: Zvok in slika
2013200 (2458) karnekiGO
»

Usb port na lcd tv lg (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
392103268 (43712) kitka77
»

Plazma LG 50 PV350 pomoč pri uporabi

Oddelek: Zvok in slika
144230 (2980) pisco
»

Uporabnost USB na LCD TV-jih (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
12155917 (47808) Lupin
»

lcd tv lg 32lg3000 "hd storitev" napis

Oddelek: Pomoč in nasveti
213779 (2755) kmetek

Več podobnih tem