» »

Asus Eee pc 1000H mnenje

Asus Eee pc 1000H mnenje

cordoba ::

Pozdravljeni, v dar sem dobil omenjeno zadevo, ki pa je neuporabna. Zadeva je zelo počasna, nameščen ima ubuntu, ki je meni povsem neznam.
Zanima me, kako lahko inštaliram gor windows, pa še, če lahko upgrajdam ram, ker ga ima samo 485,
Ne dela tudi tipka vprašaj, zato vejice na koncu ;)

Speicifikacije so intel atom, CPU N270 @ 1.60GHz × 2
Grafična, Intel® 945GME x86/MMX/SSE2
Ram 485,2 MiB

Hvala za pomoč

hojnikb ::

karkoli delas s tem, nebo kaj prida uporabno
#brezpodpisa

goranzaric ::

Če dobiš zastonj kakšen mali ssd pa mogoče še kako 1gb ali 2gb palčko rama bi mogoče bilo za brat novice, na kakšen youtube pa pozabi.

cordoba ::

Hehe, ok potem pa res samo za smeti....

Mogoče bi bilo edino za nečakinjo, kje bi pa dobil ram npr, pa ssd bi pasal notri,

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: cordoba ()

kixs ::

Svoj cas sem ga imel (pred 8 leti). Notri je bil 20GB SSD in ram sem zamenjal za 2GB. Za osnovne zadeve je (bil) ok - windows xp in osnovno srfanje. Pac za okoli prenasat. Tudi danes bi bil verjetno se dober za to. Sicer si tezko predstavljam, ker se tudi z i5 danes na internetu stvari vleeeecejo 8-O

Heavy ::

Ram lahko menjaš, 1GB dodati bo več kot dovolj - poglej na bolho, če dobiš pod 5€. SSD, mogoče rabljen. Novi 128GB so bili po 45€. Ampak za 50€ dobiš spodoben rabljen dual-core prenosnik...

Očetu sem usposobil N270, 2GB in Windows 7. Za enostavna dela je uporaben. Pri internetnih straneh bogatimi z javascript pa pogrne. AddBlocker že vrne malo performansa. Za bolho, avto.net, rtvslo pa je v redu. Youtube dela na 144p tekoče.
#TeamFelix

hojnikb ::

jst bi na tvojem mestu tole prodal as is in kupo kakšen core2 prenosnik. Ali pa menjaš, še bolše
#brezpodpisa

renofkinja ::

pozabi browsanje na tem računalniku...karkoli dokupvat je brezveze ker bo še vedno težko "lagalo" v browsanju. za mailer brat pa ward ipd...pa je linux dovolj hiter in ne rabiš nobenih posodobitev. govorim iz izkušenj z atom n455 +2gb rama. izkušnja browsanja v linuxu je celo slabša ali enaka kot na win10, win7 pa je nekoliko odzivnejši. za ostale stvati pa je linux nedvomno odzivnejši!

cordoba ::

Ok, hvala za odgovore. Mi lahko kdo pomaga najti rabjen pc, do 100 eur. Grafično ze imam na e-pci. Pa raje stacionarnega potem....

goranzaric ::

hojnikb ::

ne ga srat z core2duo

Za takšen denar bi se mogoče lahko stisnal kakšen starejši i3
#brezpodpisa

c00L3r ::

Menjaj RAM palčko, daj not 2gb. Nato pa namesti Chrome OS, oz CloudReady, ki je predelava Chrome OS, da dela na večini PC-jev.
https://www.neverware.com/freedownload

Sem to naredil na enem Asus EEE PC (mogoče je celo bil identičen model) in je računalnik deloval bistveno boljše, kot z Windows 7 ali 10.

Za neko osnovno brskanje po netu, dokler imaš samo par zavihkov še gre. Tudi Youtube dela, če nastaviš nižjo kvaliteto.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c00L3r ()

Zstiller ::

Sploh ni res sem imel identičnega ta proc ni sposoben poganjanja video brez štekanja.

BorutK-73 ::

Jaz sem iz enega eee-ja vzel ven baterije, 6x 18650 ki jih bom dal v power bank.

mirancar ::

sem imel 1005HA, ista stvar (N280) in edina dobra stvar je bla baterija (~6-8h predvajanja serij div-x kvalitete), tko da je bil super za okol vlačt. Tud ne rabiš skrbet da bi ga zgubu/poškodoval.
Clean windows XP SP3 je pa najboljši OS za ta laptop, pozabi win7+ ker ŠTEKA in pozabi razne linuxe ker tm itak nč ne dela. Net dela zlo slabo, tko da je bl za osnovo (velik spletnih strani je preprosto heavy in je obup, slo-tech je fluid), youtube dela 360p 1 zavihek, 480p je že tko-tko, 720p je no-go.
mel sem 1GB ram (več si ne zasluž) in 160GB hdd (kej bolšga si tud ne zasluž). Win XP sp3 vzame cca 130MB ram na startup, in ne rabiš nobenih dodatnih driverjev inštalirat.

če ti baterija ne dela pol je za v kanto.

pa še to: skype je na začetku delal OK, nakar so briljantni programerji iz microsofta začel izboljševat uporabniško izkušnjo in je ratalo totalno neuporabno, zatrokira ti cel računalnik če ga poženeš.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: mirancar ()

cordoba ::

http://www.bolha.com/racunalnistvo/nami...

A je tole vredno nakupa? Oz je vredno tega denarja? Mogoče bi še malo zbil ceno...

cordoba ::

Heavy ::

mirancar je izjavil:

pa še to: skype je na začetku delal OK, nakar so briljantni programerji iz microsofta začel izboljševat uporabniško izkušnjo in je ratalo totalno neuporabno, zatrokira ti cel računalnik če ga poženeš.



Poznana zgodba na starejših android telefonih. Si prisiljen uporabljati stare verzije programov ali pa telefon menjat.
#TeamFelix

Stari89 ::

Kot so drugi rekli, 2GB palčko rama not, pa bo za silo. Serviserji so veseli, če jih rešiš starih ramov, ki se jim svaljkajo po pisarni in jih dajejo skoraj za đabe. To sem naredil na svojem mjčken novejšem modelu (Eee Pc 1005PX). Windows 10 je za silo delal, ampak sem med uporabo vseeno moral žret tablete proti popizditisu. Sedaj gor laufam CentOS 7 Linux na terminalu in ga uporabljam za hostanje PHP strani ter kot mrežni disk. Tih je, porabi minimalno štroma in servira "kot bomba". To je pomojem najboljši način uporabe starega laptopa, ampak se moraš precej poglobit v te reči.

Glede inštalacije Windows pa lahko namesto zagonskega DVDja narediš zagonski USB ključek in naložiš iz njega.
Uradno Microsoftovo orodje za izdelavo zagonskega ključka z Windows 10: POVEZAVA
Kako bootat iz USB ključka na ASUS Eee PC 1000H: POVEZAVA
Ko bootaš, pač slediš navodilom. Moraš pa met Windows 10 licenco, ali pa "druge načine", sicer ti bo Win10 deloval 30 dni. :P

LP

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Stari89 ()

kiFni ::

Imam to v predalu že nekaj let. včasih prav pride za kak dopust pa tko za v fotelj :) prodat ga ne mislim ker nima neke vrednosti.

najboljše kar lahko narediš je:

1.) namestiš kodi in imaš prenosni medicenter ampak HD ne bo prebavljal, kaki 720p mogoče še.
2.) namestiš emulationstation in imaš odlično, nostalgično, prenosno igralno konzolo.
3.) ali pa oboje :D

lahko imaš oboje gor. pogoj je linux, ker na win je vse prepočasno, lahko pa probaš, ampak z vsaj 2GB rama.
zamenjaj ubuntu z xubuntu, ki ne rabi toliko močen sistem, že 1GB rama dela zadovoljivo.
malo se boš poigral z inštalacijo in konfiguriranjem, pa še dela z linuxom se boš naučil >:D

AnotherMe ::

Js sm da gor pixel os - sicer namenjen za raspbery, ampak je kar solidno delalo. Na veliko spletnih straneh je zal vseeno obup - procesor je pac pocasen. Ssd noter dat je bv..


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup hišnega računalnika

Oddelek: Pomoč in nasveti
312402 (1939) opeter
»

Nakup namiznega racunalnika hofer

Oddelek: Pomoč in nasveti
111559 (1256) opeter
»

Nakup rabljenega računalnika

Oddelek: Kaj kupiti
362226 (1438) B-Stard
»

nakup rabljenega namiznega računalnika (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Pomoč in nasveti
15917450 (15430) Bye
»

Rabljen računalnik

Oddelek: Kaj kupiti
242029 (1357) stiper7

Več podobnih tem