» »

de-brick Linksys WRT54GS - JTAG kabel

de-brick Linksys WRT54GS - JTAG kabel

Matty ::

Takole... končno mi je uspelo narediti obtežilnik za papir iz mojega dobrega starega WRT54GS ver 1.1.

Razlog? Ob "optiki" mi nikakor ni delal tekoce IPTV, pa sem v DD-WRT malo povečal "frekvenco", torej overclock... (sem instaliral ddwrt ver24sp1 že lani poleti, in zdej nisem bral opozoril)

In glede na to, da se router ne zbudi ob nobenem ozivljanju (ja, ne dela ob 30s pritisku na reset, niti ob zaporedju teh pritiskov in izklapljanju kablov 30-30-30), seveda se ga ne da pingat ali tftpjat... Sem bral na internetu, in obstajata samo dve možnosti... oživljanje z JTAG kablom oz. da brez kabla narediš "kratek stik" pri pinu 16... (kar pa ni 100%)

No, odločil sem se za kabel.... Ima mogoče kdo ta kabel za posodit/ prodat?
http://cgi.ebay.de/JTAG-Cable-Linksys-W...

ps: Še nekaj... router sicer ne opravlja več svoje "routing" vloge, dela pa še kot switch... in glej ga zlomka... IPTV dela tekoče ?!?!?!?

residual ::

jaz sem ga ravno z brikanjem pina na čipu uspel resetirat in šele potem sem ga lahko pingal... poskusi, saj nimaš kaj zgubit. potem pa tftp.

je pa zanimivo, a ne bi moral hard reset vse nastavitve vrnit v safe stanje (tudi overclock) - razen če je fizično poškodovano čipovje zarad pregrevanja?

uporablam pa v23sp2 pa dela IPTV čist normalno na PCju. Motnje imam kvečjemu zaradi slabe linije premajhen upload in download...

Matty ::

ne, hard reset ne deluje ce si npr. frekvenco postavil previsoko, vsaj tako berem po forumih...

samo nekaj... ko si to delal, si imel valjda vkljucen router... pa kako si nasel pravi pin, oz. imaš kje kak tutorial?

glede IPTV... pa... imam optiko in dela hitro... vendar, dokler je "polno" deloval je štopalo pri IPTV... očitno je bil drugje problem in ne v hitrosti proca v routerju... žal ga moram spraviti v "default", da lahko preverim kaj ga je tako upočasnjevalo...

Sehnsucht ::

google na vprašanje how to unbrick wrt54gs v1.1 poda sledeči odgovor (point to point instructions):

http://www.wirelessforums.org/troublesh...

LP

Matty ::

hvala... čeprav se malo bojim tole delat... nič... bom doma odprl zadevo in videl kako in kaj...

Sehnsucht ::

Se ti ni potrebno bati ničesar.
Previdno odpri router, da ne boš česa polomil (predvsem so labilni kakšni plastični zatiči). Nato lociraj tisti čip, ponavadi so označeni vogalni pini, tako da odštej/prištej da prideš do pravih pinov. Naredi stik npr. z izvijačem in sledi omenjenim navodilo. Ni tak bavbav, sem že uspel odbrikati svojega belkina na podoben način.

LP

Gwanaroth ::

Tudi meni je s kratkim stikom na pravilnih pinih uspelo debrickat WRT54GL, ki deluje še danes brez problema.
Lights often keep secret hypnosis..

residual ::

hehe zanimivo, ugotavljam da se nas je kar veliko ukvarjal s temle debrickanjem... sprašujem se, koliko ljudem je to uspelo v prvo brez problemov ?
Tudi forumi so polni pomoči na to temo... bi človek rekel da so ruterji slabi, ker se jih tak težko udejta ;)

jaz sem uporabil mali križni izvijaž poiskal pine in porinil špico med 15 in 16 pin... itak se po lučkah takoj vidi da si ga resetiral.

Želim ti uspeh...

Gwanaroth ::

Tu imaš dejansko vse in še več:
http://www.linksysinfo.org/
Lights often keep secret hypnosis..

Karen ::

Jaz sem ga tudi debrickal s kratkim stikom antena in tapravi pin na čipu - pini so različni za različne verzije. Pa pazi še na to ko ti ga bo ratalo pingat da boš uploadal takratko verzijo firmware-a - mislim da je neka mini verzija ki se jo da naložit, od tam pa naprej na tapravo verzijo - vsaj meni je tako ratalo. Samo sem pa porabil ene 3 ure da mi je ratal postavit...

Matty ::

Hmmm... sem probal in nic... :( nobenega efekta na lucke ali ping :(

Za danes dovolj... bom prespal in probal jutri se enkrat... jutri se drugo metodo...

http://www.freewebs.com/wrt54grevival/w...

Karen ::

Matty ::

sem pregledal :)

se vedno iscem kabel tukaj v Sloveniji :) Iz ZDA ga lahko narocim za skupno s postnino 12USD, samo kaj ko bi trajalo kar nekaj casa da bi prislo po posti...

Mogoce kdo ima ta kabel? ;)

LuGi ::

DIY ? Kljik

Matty ::

hmmm... recimo, da se nisem imel v roki spajkalnika in da nimam pojma o štromu... zadnjič ko sem kaj slišal o uporih je bilo to pri fiziki v srednji šoli... (precej let nazaj)... ni mi problema šraufat po računalniku, razstavljat stvari, ampak ko pride do spajkanja in podobnih zadev sem pa mrzel...

raje plačam nekomu, da mi naredi tak kabel, kot pa da se matram in zgubljam živce...

Sehnsucht ::

@Matty

upam, da nisi obupal nad metodo s kratkim stikom po prvem poizkusu; meni je namreč uspelo unbrickat belkina šele po nekaj poizkusih. Lahko, da nisi sploh uspel vzpostaviti kratkega stika ob tem, ko si v router priključil napajalni kabel? Vsekakor ti izhajajoč iz lastne izkušnje priporočam metodo kratkega stika, jtag naj predstavlja izhod iz sile.
Namreč gledam cene novih routerjev in sem kar presenečen, kako so se cene nekaterih dvignile. Potem pa vpijejo, da je recesija:)

Karen ::

Ja, tudi meni ni ratalo s kratkim stikom iz prve, parkrat probal, pa je šlo (moraš nekako hkrati ujeti vklop elektrike, pa na eni strani anteno držat z čico, pa z drugo roko tapravi pin. Pa mislim da tamali firmware po velikosti - v enem oknu ping štartat, v drugem pa tftp imeti pripravljen za štart.

Sehnsucht ::

Ponavadi je takšno opravilo res DIY (s poudarkom na Y), tako da se lahko kar "natelovadiš" pa hkrati osvojiš še kakšen novo variaciacijo Pozdrava soncu :D

matjaz2k ::

Tudi jaz sem uspel brickat WRT54GS v7. Želel sem naložit dd-wrt.
Ne gre ga pingat. Piše da je network cable unplugged. Gorijo lučke za LAN in WAN port.

Poskusil sem s hard resetom (30-30-30) brez uspeha.
Sedaj sem ga razstavil in ugotovil, da ima:
samsung 804 K8D1716UBC-PI07
BROADCOM BCM5354KFBG

Zasledil sem, da so nekateri uspeli debrickat z ozemlitvijo pina.
Kateri pin je to v mojem primerom?
Ima kdo kakšna podrobna navodila?

Najlepša hvala!

Karen ::

Mislim da imaš na Wikiju vse layoute. Jaz sem z žičko shortcutal milim da 11. pin in anteno.

matjaz2k ::

Prosim daš točen link. Na wikipedia ne najdem.

Karen ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TP-Link TL-WR1043ND (strani: 1 2 3 414 15 16 17 )

Oddelek: Omrežja in internet
813166393 (31286) hojnikb
»

dd-wrt firmware (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Omrežja in internet
18720744 (4437) mtosev
»

linksys wrt54g problemi z izpadi

Oddelek: Omrežja in internet
335059 (4004) Spajky
»

Naložil DD-WRT sedaj pa ne morem na orig. firmware

Oddelek: Omrežja in internet
201820 (1275) zzitop
»

Optika 20/20 ft. linksys wrt54g (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
789135 (5364) Pyr0Beast

Več podobnih tem