» »

linksys wrt54g problemi z izpadi

linksys wrt54g problemi z izpadi

'FireSTORM' ::

imam en problem
pri enem poskušam skup spravit wireless preko tega routerja
ga nastavim normalno, računalniki se povežejo, internet dela na vseh računalnikih in potem nastane problem...
po kakih 15-25min se mi vseskupaj poruši, router pade iz interneta, pomeče dol vse brezžično povezane računalnike in tudi žično povezane računalnike
takrat moram router resetirat in ponovno nastavit in dela spet tistih par minutk
včasih ga pustim pri miru ko se poruši in čez par minut dela spet in se spet poruši
max idle time je nastavljen na 0, torej allways on

ma ta router mogoče kako tako nastavitev katera bi mi zdaj mogoče povzročala težave
nisem še probal nadgradit firmware, router še ima garancijo, tak da ga lahko pošlem na servis, ampak bi se rad najprej 100% prepričal da je router zrel za servis

torej...ma kdo ta router, ima, je mel podobne težave? in predvsem kake bi lahko ble rešitve?
Those penguins.... They sure aint normal....

Gwanaroth ::

Če se ti obnaša tako, kot si opisal, potem je router 100% zrel za servis. Sicer bi pa jaz vsekakor zamenjal firmware z dd-wrt.
Lights often keep secret hypnosis..

'FireSTORM' ::

pa je kako upanje da bi novi firmware pomagal?
no saj tak hudo ni
včasih dela baje tudi po 2 tri ure...potem pa spet...buf
Those penguins.... They sure aint normal....

Zgodovina sprememb…

zee ::

imam enak router in dela non-stop (izvzeti občasni izpadi siolovega omrežja) že dve leti. resetiral sem ga samo, ko sem enkrat predrmal nastavitve.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

bzp ::

Ce je na kaksnem racunalniku zalaufan p2p in ima router se originalni firmware, je to "normalno" obnasanje.
Daj gor boljsi firmware ... Glas za dd-wrt tudi z moje strani.

amigo_no1 ::

Če imaš verzijo 5 ali novejšo potem si kupil sranje
Najboljša je v4 ali 3.1

Klik

Zgodovina sprememb…

Kawl6 ::

Moj ruter je verzije2, prav tako na vsake toliko čase zmrzne.Za nadgradnjo z dd-wrt 23-sp2 se že dalj časa odločam,vendar me skrbi kaj vse bo potrebno nastaviti za pravilno delovanje, oziroma če je enako enostavno kot pri originalem firmwaru?
So kakšne cake?

lp

amigo_no1 ::

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jvolk ()

'FireSTORM' ::

je v5
ampak nisem jaz kupil, nasrečo :)

ok...bom probal dat gor nov firmware pa bomo vidli kaj bo
če nebo ok bomo pa dali na servis
Those penguins.... They sure aint normal....

jan01 ::

linksys wrt54g in wrt54gs sta od v5 preprosto zanič(slab hardware(manj flasha-slabši firmware in manj pomnilnika...).
Noben firmware ti ne bo pomagal, po možnosti pa ga boš še zaflashal...

Če ga lahko, ga vrni/zemenjaj v trgovini, oz prek bolhe prodaj in kupi kaj spodobnega(od linksysa le wrt54gL(L!!!) ali po buffalo WHR-G54S oz WHR-HP-G54.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jan01 ()

Kawl6 ::

jeje997


Mi je ratal,matr je blo vmes kritično ko ni prijel hard reset.8-O
Hvala!

LP

Edin porte morm naštimat za qTorrent, da ne bo rdeč klicaj.:)

VASkO ::

gor daj zadnji tomato firmware, vklopi uPnP na routeru in v uTorrentu pa bo spilalo kot treba :)

res sprobajte tomato, grajen na osnovi HyperWRT thibor15c, z delujocim QoS, grafi (urni, dnevni, mesecni) za vsako vticnico, LAN, WAN, WLAN in pa dosti nastavitvami.

amigo_no1 ::

Kako pa je potem s stabilnostjo če je veliko p2p prometa (je na ravni HyperWRT thibor15c) ?

jan01 ::

Tomato ni za linksys wrt54g oz gs verije v5 in več, ker imajo novejše verzije premalo flasha in pomnilnika...)
Iz http://www.polarcloud.com/tomato:
This firmware is for Linksys WRT54G v1-v4, WRT54GS v1-v4, WRT54GL v1 and Buffalo WHR-G54S/WHR-HP-G54. This is not for Linksys WRT54G/GS v5, v6, v7 or newer WRT54G/GS routers.

VASkO ::

saj novejsi od v4 itak ne morejo met gor teh linux-based FWjev. majo nek svoj OS gor.

@jeje997
sprobaj, meni vse dela bp. je na ravni omenjenega z nekaj popravki in dodatki, se splaca. zdaj sem mel uptime 28dni brez enega izpada - torrent, emule in i-radio skos laufajo bp, poleg tega wlan klienti kot tudi LAN. vse bp. no, vceraj sem pa upgrejdal fw na novejsega, zato samo 28dni uptime :)

amigo_no1 ::

@VASkO
Kateri router imaš ?

OldSkul ::

Woow, nisem vedel za tomato firmware. Do zdaj sem uporabljal thibor15c. Je tomato kaj boljši?

VASkO ::

wrt54g v2.0

nekje 2 leti star, nikoli vsipal

PARTyZAN ::

Tale tomato FW ima na prvi pogled samo tele fancy grafe dodane. Je ze kdo sprobal obe zadevi? DD-WRT in HyperWRT z vsemi derivati?

VASkO: Na DD-WRT wikiju imas navodila in firmware tudi za WRT54G v5. Se da tudi na tistem cudu linux poganjat.

markk1 ::

celo dopoldne se že matram da bi wrt54g spravil v tovarniške nastavitve, in mi nikakor ne uspe. Na novo sem hotel firmware naložit po postopku iz link . točko 2 mi uspelo, dalje pa ne gre več, ne morem se loginat v router pinga mi pa normalno.

prosil bi za pomoč.

hvala

5er--> ::

Si sploh imel kdaj gor DD-WRT?

markk1 ::

tega sem dobil da bi ga nastavil, na svojem imam dd-wrt gor.
ta wrt54g pa je v7.2 zato sem našel ta postopek kako priti do dd-wrt ker samo dd-wrt na to verzijo ni šlo nastavit.

ps. zdaj mi niti pinga nena več ;(. ne vem kje je rešitev.

pozna kdo kakšno rešitev?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: markk1 ()

markk1 ::

Router mi je uspelo "zbudi" tako, da sem ga odprl, in preko pinov z izvijačem "zagnal", sedaj pa imam problem z firmware ker, kot da ni uspešno naložen.

markk1 ::

ko se hočem loginat imam tole LOGIN

hvala

markk1 ::

spet imam problem, ki ga ne znam sam rešit, na routerju (wrt54gl) mi utripa power lučka, ethernet pa mi svetijo, vse sem že probal, hard reset, (30-30-30), izklop z elektrike, navaden reset, izklop za 30min, pa nikakor se mi ne postavi v normalno stanje? ima kdo kakšen predlog, kaj se še da naredit?

že v naprej hvala za pomoč.

lp

Gwanaroth ::

Lights often keep secret hypnosis..

markk1 ::

Gwanaroth je izjavil:

http://wrt54gl.wordpress.com/wrt54gl-de...


mi ni šlo, sem nastavil ip povezal compa z routerjem ampak povezava se ni vzpostavila (križec preko omrežne ikone)

XtodaZ ::

ta problem z power lučko sem imel tudi jaz ko sem updejtal firmware.. in ta način opsian v linku ne deluje (pač ne pinga routerja)
to je pač ta super linksys zadeva da moreš uporabit 3rd party programe da updejtaš firmware, ker če direkt iz routerja se bo 99% kaj zalomilo.

jaz sem imel do sedaj 3 linksyse.. enemu je crknu el. adapter, na enemu sem zjebal firmware update, tretji pa mi je s časom začel bit zelo nestabilen (da je delala linija kot mora sem ga tudi 2x, 3x dnevno resetiral)

problem sem rešil s tem ko sem kupil belkina:)
tako da, zase vem, da nikoli več ne kupim linksysa.. ne vem kako si cisco upa pripisati njihovo ime na škatlo linksysa...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: XtodaZ ()

zee ::

Imam (trenutno ga ima kolega) enega Linksys-a že šest let in zadeva dela brez problema (na ADSLu, kablu) od prvega dne.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

markk1 ::

kakšne antene priporočate za izboljšanje signala po hiši?

Aljaz1980 ::

markk1 je izjavil:

kakšne antene priporočate za izboljšanje signala po hiši?

markk1 ::

Aljaz1980 je izjavil:

markk1 je izjavil:

kakšne antene priporočate za izboljšanje signala po hiši?


odgovor pa je?

Aljaz1980 ::

nakazujem da tudi mene zanima...

Spajky ::

Nobenih ni treba, one dve postavit pod kotom 45° glede na ruter in nasprotno eno do druge, pa nastavit Tx mode na B-only ... seveda če ruter ni delno poškodovan kako (prednapetosti po mreži, napajanju) ... 8-)
"Bluzim na forumu, torej sem !" (še živ ) ...


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nakup Ruterja (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Kaj kupiti
12712677 (9275) Pyr0Beast
»

cene ruterjev (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
556599 (5355) gameby
»

Rabim nov ruther kerga naj uzamem ?

Oddelek: Kaj kupiti
191918 (1516) suntrace1
»

Linksys router - omejen speed

Oddelek: Omrežja in internet
111312 (1183) trnvpeti
»

Kateri firmware uporabiti za router LinkSys WRT54G (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
606809 (4882) plavko61

Več podobnih tem