» »

Naložil DD-WRT sedaj pa ne morem na orig. firmware

Naložil DD-WRT sedaj pa ne morem na orig. firmware

ZGI ::

Problem je sledeč:

Imam Wistron AP, in ker z orig. firmwareom nisem bil zadovoljen sem hotel probati z dd-wrt, vem da se stvar plača za uporabo, pa sem mislil, da so vsaj ostale funkcije delujejo, če sta že routing ter WiFi onemogočena pred aktivacijo. Tako da zdaj ga tudi nemoram reflashat nazaj na orig. firmware ali kaj drugega ker "tipke" v web interface-u enostavno ne funkcijonerajo.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

misek ::

dd-wrt je zastonj. Res pa obstaja plačljiva različica z nekaj več funkcionalnosti.
V čem je sploh problem? Si resetiral po flashanju?

ZGI ::

sem resetiral ene 3x sigurno. problem je v tem da sem samo hotel probat če je za kakšno rabo tale ddwrt, zdej pa vidim da ga treba aktivirat oz kupit "licenco" za uporabo, pa se mi brezveze zdi dat 20€ samo za tiste 2 urce ko bom testiral. zdaj pa bi rad naložil originalni firmware pa tudi ne morem prek spletnega vmesnika ker je vse zaklenjeno.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

misek ::

Pa si res prav resetiral?
What did work was resetting the new dd-wrt firmware back to firmware defaults. To do this you need to hold the reset button on the back of the router while unplugging the router. Continue to hold the reset button as you re-plug in the router. Once the router is plugged in you should continue holding the reset button for 30 seconds to complete the hard reset. I had to do this a couple of times because I didn’t reset it correctly on the first try.

ZGI ::

ja naredil sem 30/30/30 kot pravjo na ddwrtjevi strani.


Takole se pokaže ko se hočem vpisati v AP in nič ne morem kliknit.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

misek ::

Kje pa si ti stakno firmware? Morda plačljiva različica sploh ne omogoča ničesar. Ker drugače dd-wrt prav lepo deluje, če ga snameš iz njihove strani.
Morda bi lahko reflashal preko TFTP-ja. Malce pogooglaj:
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/TF...
http://www.dd-wrt.com/wiki/index.php/Re...

ZGI ::

zastonjske različice ddwrtja so samo za asus wl500g linksys wrt54gl in podobne, za ta Wistron ki ga imam pa ponujajo samo plačljive različice.

Sem poskusil že preko tftp-ja pa mi ni glih ratalo, bom se še malo poigral.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

coffeetime12 ::

Zgodovina sprememb…

ZGI ::

Been there done that.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Senitel ::

IMO boš moral naredit "debrick" postopek. Torej poglej na netu kje in kako (če sploh) ta tvoj router posluša ob bootu in mu takrat podturi nazaj originalen firmware s pomočjo tftp.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Senitel ()

misek ::

Ja, tako kot je napisal Senitel - kvazi debrick s TFTP. Ali pa ga podari meni :D

ZGI ::

 wireshark

wireshark



evo tole mi pokaže u wiresharku ko hočem tftp-jat
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

misek ::

Si nalagal preko TFTP takoj po bootu ali kasneje? Kolikor vidim moraš to storiti takoj, ko se ti začne odzivati na ping.

ZGI ::

Ja, ja, takoj ko se je začel odzvat na ping sem tftp-jal, in potem tudi vmes še, pa nič. Zgleda da bom moral kupit tisto licenco, ali pa naredit JTAG kabel.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

misek ::

Še enkrat poženi wireshark in poglej ali morda AP da kakšno zahtevo. Kolikor berem, naj bi bilo na PC-ju potrebno startati TFTP server in se AP poveže na njega. Kateri model točno to imaš?

Oz. moraš narediti serijski kabel, da prideš v bootloader. nato v njem izbereš load in flash iz TFTP serverja.
Wistron CA8-4

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: misek ()

ZGI ::

Imam Wistron CA8-4 PRO (Rdaa-81). Stvar sm že odpru, pa vidim da ima 14 pin JTAG, no vsaj tako predvidevam da je to to, če že pravijo da se da jtag-at. No če prav razumem moram potem z Hyperterminal ali kakšnim drugim podobnim klientom se povezat nanj. Na svojem računalniku naredim tftp server, na routerju potem dam prek Hyperterminal ukaz da sname firmware z mojga tftp serverja?

Edit: Pri CA8-4 vidim da je Jtag poteka na tistih JP1 pinih, predvidevam da je na mojem isto...ker zdraven konektorja na mainboardu tudi piše JP1 tako kot v tem tutorialu ki si ga podal.
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZGI ()

misek ::

Jaz bi na tvojem mestu najprej usposobil serijsko povezavo, ki pa je verjetno na drugih pinih kot JTAG vmesnik. Pol pa bi videl, kaj se izpisuje na enem terminalu. JTAG se uporablja, ko niti bootloader ne deluje.

ZGI ::

in kam naj priklopim seriski kabl ? Predvidevam da je to rs232.

Na netu je zelo mal o tem wistronu tko da....
Tajiti zmoto, je dvojna zmota.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ZGI ()

misek ::

Ja, serijski je rs232.
Kam ga priklopit? Mhm, bom še malce pobrskal. Naredi eno večjo fotko plošče in jo objavi.

Silvano ::

Bom kar tule predstavil moj problem.

Imam Router Belkin F5D7320-4 v2000. Naložil sem dd-wrt po postopku kot je opisan na njihovi strani. Problem, ki se mi pojavi sedaj pa je, da se več ne morem povezat z routerjem.
Ima kdo kakšno idejo, predlog,..?

zzitop ::

Mislim, da tale belkin deluje ali samo kot wireless ali samo kot 4 portni, kakor imam jaz v spominu. Morda se motim. Ampak če si dal DD-WRT je samo kot wireless, je logično, da se ne odziva na kabel. Zato poskusi odziv na wireless.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Router brickan?

Oddelek: Omrežja in internet
174207 (1530) AštiriL
»

JTAG in WRT54G

Oddelek: Omrežja in internet
9910 (820) freaky_h2o
»

Kako popraviti router Linksys WRT160N po neuspešni nadgrandji firwara! NUJNO!

Oddelek: Pomoč in nasveti
92691 (2518) Padly88
»

Problem pri flashanju Buffalo WHR-HP-G54 - zaflashan router

Oddelek: Pomoč in nasveti
192937 (2309) Pyr0Beast
»

dd-wrt in static IP

Oddelek: Omrežja in internet
61564 (1481) roli

Več podobnih tem