» »

DealExtreme - poceni gadgeti

DealExtreme - poceni gadgeti

««
40 / 42
»»

MIHAc27 ::

Ja tale Dx ni več tako ugoden kot je bil včasih. Sam zadnje čase naročam večino iz aliexpressa.

echo ::

Dobil danes iz DX paket po dveh tednih od plačila.
Vzel sem
http://www.dx.com/p/1-6-lcd-digital-dis...
in
http://www.dx.com/p/xh-w1208-1-8-lcd-di...

Ziher bo kdo našel cenejše, ampak jaz sem nadvse zadovoljen s hitrostjo dostave in samimi izdelki (sploh termometer, ker ima kovinski "probe" in ga lahko brez težav pokneš v žar, pečico). Tak komplet se pri nas prodaja po noro visokih cenah.

cordoba ::

Nročil sem 3 artikle na dx v skupni vrednosti 21,99 eur. Zakaj sem mogel dokazovati carini, kaj sem kupil in potem tudi plačati 4,05 eur za carinjenje, ker pa je vse skupaj bilo manj kot 28 usd????

darkolord ::

Plačal si Pošti (ne carini) pregled pošiljke in pošiljanje obvestila, ker verjetno vsebina in vrednost pošiljke ni bila ustrezno označena na obrazcu za carino.

Zgodovina sprememb…

cordoba ::

Na računu pošte slovenije piše.... vplačilo upn z ocr??? 1,05 eur in carinski postopek 2,46 eur plus davek...

darkolord ::

Ja 1,05 eur stane plačilo položnice...

cordoba ::

Zakaj pa carinski postopek? Pa zakaj bi plačal položnico, če je pod 22 eur in ne bi smel nič plačat dodatno?

darkolord ::

Carinski postopek zato, ker je bil izveden pregled tvoje pošiljke, ker ni bila pravilno označena vrednost in/ali vsebina na zunanji strani pošiljke.

cordoba ::

Se pravi je kriv dealextreme?

radmannsdorf ::

ja.

WaterBoy ::

cordoba je izjavil:

Se pravi je kriv dealextreme?

In če boš naročal iz miljon drugij kitajskih trgovin bodo po navadi napačno izpolnili obrazec in boš spet moral plačati. Tako pač je

cordoba ::

Sem že večkrat naročal iz dx, pa se mi je to prvič zgodilo. Če jim pred naročilom napišeš pod opombo, naj pravilno označijo, to kej pomaga?

darkolord ::

Včasih ja, včasih ne.

Ejsi_Disi ::

cordoba je izjavil:

Sem že večkrat naročal iz dx, pa se mi je to prvič zgodilo. Če jim pred naročilom napišeš pod opombo, naj pravilno označijo, to kej pomaga?

Največkrat ne. V zadnjem mesecu sem imel 6 naročil (sicer na aliexpress) in na nobenem pravilno označen, čeprav jim je bilo rečeno. S carino sicer nisem imel težav.
Rock n' roll ain't noise pollution!

pikolin ::

Je kdo probal Free shipping in 24hrs?
LP.

koyotee ::

Cer verjames u smrkce :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

darkolord ::

Tisto seveda pomeni, da pošljejo v 24 urah, ne da ti dobiš v 24 urah.

MIHAc27 ::

darkolord je izjavil:

Tisto seveda pomeni, da pošljejo v 24 urah, ne da ti dobiš v 24 urah.

Točno tako. Pa saj ponavadi odpošljejo v 2-3 dneh (ok so izjeme sploh na DX in podobnih straneh. Na Aliexpress pa še nikoli ni trajalo pri meni dlje).

Drugače pa še DHL in podobni mislim da ne dostavijo v 24urah.

darkolord ::

DHL je kar blizu (izvštevši carino)

pirlo ::

Jaz sem tudi danes naj****. Naročil sem prek EU direct, ker sem mislil da bo hitreje ter se izognem carini ... pa seveda ne :'(. Naročil sem toliko kot je minimum (30 usd) pa sem plačal 11,31 eur carine (50% celotne vrednosti s poštnino vred), čeprav je bilo poslano z NL. Banda pokvarjena!

darkolord ::

Poslano je bilo iz Kitajske preko NL.

mat xxl ::

Kontaktiraj jih carine ne bi smelo biti, ker pošiljajo iz EU.

darkolord ::

Ne pošiljajo iz EU

6151 ::

pirlo je izjavil:

Jaz sem tudi danes naj****. Naročil sem prek EU direct, ker sem mislil da bo hitreje ter se izognem carini ... pa seveda ne :'(. Naročil sem toliko kot je minimum (30 usd) pa sem plačal 11,31 eur carine (50% celotne vrednosti s poštnino vred), čeprav je bilo poslano z NL. Banda pokvarjena!


Tudi jaz. Ponudili so mi sicer da krijejo 50% davka in carinskega postopka. Zadnjič kupil pri njih
3600 | 32GB | 6800 | 1+3TB

koyotee ::

Dx je itak u k. :)
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

echo ::

Preko DX sem naročil temperaturni krmilnik, ki mi je na veliko žalost v nekaj dneh spustil dušo. Ne vem točno, če je bilo z njim kaj narobe ali je pač krivo slabo vreme, zjutraj je bil ugasnjen. Sicer pa je deloval odlično, točno tako kot sem potreboval.

Vložil sem RMA zahtevek s sliko (multimeter na vhodu je kazal, da elektriko ima, življenja pa ne), ki je bil po treh dneh pozitivno razrešen in enak izdelek še isti dan odposlan.
Od zahtevka do prejema je minilo 20 dni.

Za mene je to odlična izkušnja in bom verjetno še nakupoval pri njih (ne pa ravno vsake stvari, ker znajo biti zasoljeni).

Magic1 ::

echo je izjavil:

Preko DX sem naročil temperaturni krmilnik, ki mi je na veliko žalost v nekaj dneh spustil dušo. Ne vem točno, če je bilo z njim kaj narobe ali je pač krivo slabo vreme, zjutraj je bil ugasnjen. Sicer pa je deloval odlično, točno tako kot sem potreboval.

Vložil sem RMA zahtevek s sliko (multimeter na vhodu je kazal, da elektriko ima, življenja pa ne), ki je bil po treh dneh pozitivno razrešen in enak izdelek še isti dan odposlan.
Od zahtevka do prejema je minilo 20 dni.

Za mene je to odlična izkušnja in bom verjetno še nakupoval pri njih (ne pa ravno vsake stvari, ker znajo biti zasoljeni).

Za take stvari imaš Paypal pa lahko kupiš kjerkoli in ne boš imel problemov. Če ti stvar crkne v prvem mesecu, pač daš dispute, da si dobil nedelujoč izdelek. Sam ne nasedat lepim besedam, ker Kitajci vedno rečejo, da ni problema in smo že nov artikel poslal. V resnici pa le čakajo, da roki pretečejo.
Magic

darkolord ::

Sam ne nasedat lepim besedam, ker Kitajci vedno rečejo, da ni problema in smo že nov artikel poslal. V resnici pa le čakajo, da roki pretečejo.
Od recimo 100 takšnih situacij se mi je mogoče enkrat zgodilo, da ne bi v resnici Kitajci poslali novega izdelka.

echo ::

Mogoče to velja pri kakšnih dražjih zadevah, za 10€ se ne splača met problemov.

Bellzmet ::

Koliko sedaj kaj čakate na zadeve? Jaz že 2 meseca na neko stvar...

MIHAc27 ::

Septembra sem naročal par stvari... 30-45 dni je hodilo.
Tko da 2 meseca je še v bistvu v meji normale. Malo poglej tracking, če se kaj spreminja in kak je status (če je z trackingom seveda).

darkolord ::

S trackingom nekje 16-30 dni.

Bomo vidli sedaj po AX shopping festivalu če jih bo to kaj zabremzalo.

MIHAc27 ::

Ma december in januar sta ponavadi kar odklop. Hodi kar naenkrat 3 mesece. Ne vem a Kitajci praznujejo novo leto kar cel mesec?

driver_x ::

Kitajsko novo leto je enkrat februarja.

echo ::

Dva tedna od Hong Konga do Slovenije.

Janac ::

Če se omejimo na 5Eur, povprečnega Janeza, kaj naj kupim za darilo?

PINki ::

Komu, ob kakšni priložnosti? Verjetno veš kakšne hobije/zanimanja ima oseba za katero kupuješ darilo? Razmišljaj v tej smeri.

Janac ::

PINki je izjavil:

Komu, ob kakšni priložnosti? Verjetno veš kakšne hobije/zanimanja ima oseba za katero kupuješ darilo? Razmišljaj v tej smeri.

Božič.

Ja, seveda, ampak omejitev 5Eur je problemček...

koyotee ::

Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

Rias Gremory ::

Janac je izjavil:

Če se omejimo na 5Eur, povprečnega Janeza, kaj naj kupim za darilo?

Lahko tudi kaj sam narediš. Ampak smo/sem že offtopic.
Mirno gledamo, kako naš svet propada,
saj za časa našega življenja ne bo popolnoma propadel.

hmm23 ::

Isto pošljejo navadno poštno brez sledenja (do 15$) oz. moraš doplačati, da pošljejo priporočeno kot (Kitajci z eBaya)?

hmm23 ::

hmm23 je izjavil:

Isto pošljejo navadno poštno brez sledenja (do 15$) oz. moraš doplačati, da pošljejo priporočeno kot (Kitajci z eBaya)?


Sem prebral temo (zadnjih nekaj strani), samo zanima me, če je to še aktualno?

Saj lahko (če ne pride) uporabiš paypal buyer protection (45 dni od nakupa)?

koyotee ::

180 dni po tanovem
Rear DVD collector!
JTD power!
Coming soon: bigger E-penis & new internet friendzzz!

hmm23 ::

Kaj potem preostane le, da pišeš preko DX Ticket service?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: hmm23 ()

Storm ::

A ima kdo izkušnje z "shipping from European Warehouse", namreč te strani dx.com ali pa lightinthebox zdaj že pošiljajo iz evropskih skladišč, vendar kot sem bral en review enega iz Danske, pravi da je moral ravno tko mastno plačat carino.

je kdo že naročal na tak način in kljub znesku ki je presegal cifro za carino (kolk je to, 150 eur?) da je mogel vseen jo plačat?
Markec The Great

Robi :P ::

Storm je izjavil:

A ima kdo izkušnje z "shipping from European Warehouse", namreč te strani dx.com ali pa lightinthebox zdaj že pošiljajo iz evropskih skladišč, vendar kot sem bral en review enega iz Danske, pravi da je moral ravno tko mastno plačat carino.

je kdo že naročal na tak način in kljub znesku ki je presegal cifro za carino (kolk je to, 150 eur?) da je mogel vseen jo plačat?

Kolega prejšn mesec naroču quadcoptra iz EU skaldisca k sreči je dodal tudi neko tax zavarovanje ker so mu ga na carini pregledali in je mogel plačat potem je te stroške posredoval DealExtremu in so mu jih povrnal na paypal. Pač dokupiš tax zavarovanje zarad carine plačat jo boš mogo vseeno ampak ti DealExtreme vrne denar na paypal

Magic1 ::

Eu skladišče in tax ter anti-tax zavararovanje?!??? 8-O WTF! Če je iz EU nima bit kaj obdavčitve! Če pa oni nategujejo in pošiljajo iz "EU" skladišča na Kitajskem, potem pa naj kar sami plačajo takso, ne pa da moraš ti neko "zavarovanje" plačat.
Magic

Robi :P ::

Magic1 je izjavil:

Eu skladišče in tax ter anti-tax zavararovanje?!??? 8-O WTF! Če je iz EU nima bit kaj obdavčitve! Če pa oni nategujejo in pošiljajo iz "EU" skladišča na Kitajskem, potem pa naj kar sami plačajo takso, ne pa da moraš ti neko "zavarovanje" plačat.

Naj bi blo iz nizozemske... Pošta je bla neka NL service ne vem tut sam nism mogu vrjet da je iz EU pa carina... čudno majo to nareto

Aja mislim pa da je dealextreme zajebal ker so dali ceno 2.4$ oz vrednost paketa čeprav je quadcopter stal prek 50$

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Robi :P ()

mitja73 ::

Robi :P je izjavil:

Magic1 je izjavil:

Eu skladišče in tax ter anti-tax zavararovanje?!??? 8-O WTF! Če je iz EU nima bit kaj obdavčitve! Če pa oni nategujejo in pošiljajo iz "EU" skladišča na Kitajskem, potem pa naj kar sami plačajo takso, ne pa da moraš ti neko "zavarovanje" plačat.

Naj bi blo iz nizozemske... Pošta je bla neka NL service ne vem tut sam nism mogu vrjet da je iz EU pa carina... čudno majo to nareto

Aja mislim pa da je dealextreme zajebal ker so dali ceno 2.4$ oz vrednost paketa čeprav je quadcopter stal prek 50$


Lahko pošiljajo iz Nizozemske, vendar če imajo brezcarinsko skladišče zato d ajim ni treba plačati DDVja ko prispe roba v EU potem DDV plačaš ti.

Magic1 ::

Dobra so potem ta brezcarinska skladišča, da lahko kar iz njih pošiljajo posamezne pakete po Evropi. Najbolje da se kar gor zapelješ s kamjonom in nabaviš robo brez davka... Jebeni Nizozemci ter Irci in njihova davčna politika, nekdo jih mora za jajca zagrabit, da bodo nehal davke od ostale Evrope odžirat.
Magic

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Magic1 ()
««
40 / 42
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Naročanje preko Aliexpress (strani: 1 2 3 4186 187 188 189 )

Oddelek: Loža
94391549828 (2137) DarwiN
!

Vse o Ebay-ju (strani: 1 2 3 4106 107 108 109 )

Oddelek: Kaj kupiti
5435933239 (2591) lolipop2
»

Aliexpress dostava (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6514459 (8199) Luka99
»

Pošta mi izgubila 2 paketa :( (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
8529606 (23633) darkolord
»

Deal Extreme - zamuja

Oddelek: Loža
273881 (2883) borisk

Več podobnih tem