» »

pred vklopom gretje compa

pred vklopom gretje compa

BangBros123 ::

mene pa zanima zakaj morm pred vklopom compa segret comp npr. pri radiatorju

Ciklamen ::

am, kako to misliš segret?
- End of the Post ->

gumby ::

Če ga prineseš iz mrzlega na toplo, potem je fajn malo počakat, da se ogreje na temperaturo okolice. Drugače se zaradi temperaturne razlike pojavi kondenz, kar je lahko vzrok za dimne efekte...
my brain hurts

BangBros123 ::

Comp je v sobi(moji) sam problem je v tem da prej ko ga prizgem ga morm dat npr. k radiatorju.ce ne naredim tega se mi sploh ne prizge(oz. nalozi wandowsow).Pol tk dela vse normalno.

bluefish ::

daj, napiši točno od A do Ž, kaj se zgodi, če le pritisneš na gumb za zagon in ne opletaš okoli radiatorja.

BangBros123 ::

Pritisnem na gumb!Zazene se v dveh fazah(ko je zagret)to je cist vredu. Pred gretjem pa gre sam skoz eno fazo.Moj comp se v dveh fazah 1.Ko pritisnem na gumb se prizge mal zalavfa pa za sekundo cist ugasne 2.Pol se spet prizge pa winsi nalozjo pa je vse vredu. Comp je nov 14 dni star.Na starem compu mi ni treba tega delat.

energetik ::

Hmm, jst te nč ne razumem. Torej če ga segreješ, se prižge/ugasne in sam spet prižge in se naloži OS. Če ga pa ne segreješ, se pa vmes ne ugasne in se takoj naloži OS. Zakaj ga torej greješ?
Sicer je pa to čudno, mogoče je kaj z napajalcem narobe.

JanVid86 ::

To je normalno bojan car za kompe na novejših AMD arhitekturah. Polet ga daš pač vn na sonce, pozim maš pa radiator, svečo al pa električno pečko.

bibip ::

Tole je pa smešno. Kako pa to zgleda, ko ga greješ?

Prenosni ali namizni računalnik? Kako si prišel na idejo z gretjem? Takšen je že od prvega dne?

BangBros123 ::

namizni pa intelov je ne amd ker mam sicer 2 nova +1 star 1. comp mi dela tte probleme 2.comp pa ne (2. comp intel q9650 mi ni treba gret 1.comp intel core duo6420 pa morm)

Zgodovina sprememb…

coma2black ::

gret računalnik?!:)) brez zamere ampak kje si sploh to pobral?

btw.: prepričaj se če ni slučajno napaka v software-u in ga nesi zamenjat
--=- [ Dex ] -=--

Zgodovina sprememb…

solatko ::

Lahko je za napajalnik pre nizka temperatura zraka in ga ne zažene. Lahko je pa samo slabo priključeno in ko ga ugasneš, se ohladi in izgubi kontakt, ko pa ga segreješ, pa dela. Če nimaš gor nalepke poglej oba konektorja napajanja 24 pinski in 4+(4), do konca potisnjena v ležišče.

marsovcek ::

Comp je nov 14 dni star.


Nesi nazaj k prodajalcu ter uveljavi garancijo. Nič drugega.

solatko ::

Ali pa, če bi bil star. Povej, če ima nalepko ali ga lahko odpreš.

tony1 ::

Absolutno, če je comp nov, je nekaj narobe, uveljavi garancijo!!

(Btw. kako si sploh prišel na idejo z radiatorjem? To so počeli v šolskem astronomskem observatoriju, ko je bilo v njem -15 stopinj...)

Bellzmet ::

Ja pa a ne vidite, da vas ZAJEBAVA.

Daj ga v pečico za pol ure in povej, če se je "prižgal".

Če se ni, potem uveljavi garancijo.

lp

huek111 ::

Mogoče ima pa diesel-a! Menjaj grelne svečke !

dëych ::

Montiraj pečico.:P Si ga probal dat na hrib pa potem porivat v dolino? Baje pomaga - da se lažje in hitreje zažene.;)

wtf ::

Meni je isto začel delat. Ko je bil PC čez noč ugasnjen, na drugi dan ni v prvo 'vžgal'. Slišalo se je kako se hoče disk zagnat in ko bi se moral zavrtet je komp enostavno crknil. Sem potem dal nov napajalnik in od takrat več težav ni.

T(he) Boss ::

Mogoce pa ima res tak problem, ker jaz sem imel podobnega. Imam malo starejši računalnik in je očitno napajalnik odpovedoval, tako da sem moral vsakič prvo vklopit računalnik (zzagnali so se samo ventilatorji), po par minutah, pa sem resetiral in se je računalnik normalno zagnal. No, ko sem omenil, so težave izginile, ko se menjal napajalnik.

Razy ::

Ja sej to je napajalnik kriv...se posebej ce mas LC-jevega za 50€ al se manj :)

Probaj menjat napajalnik.

Pyr0Beast ::

Hehe. Sem imel podoben primer, samo da je bilo s fenom treba pihati v napajalnik, da se je zadeva zagnala [:D]
En kup slabih lotov ki niso več bili tako slabi, ko se je zadeva segrela. Popravljen dela še dandanes.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

slovenc10 - Enermax-ov 450 mi je crknu prej kot v enem letu, LC Power mi dela že tretje leto, brez nihanja napetosti, ravno tisti za 35€, zato ne govorte kar počez, tudi pri najdražjih se pojavijo okvare, nestabilnost...

Pyr0Beast ::

Brez nihanja napetosti praviš .. si to šel z osciloskopom merit ? Koliko pa ima kaj šuma v linijah, kakšen cos-fi, izkoristek ...


... enermax tudi ni nevemkakšna znamka ..
Tudi pri najdražjih se pojavijo da .. samo v VELIKO manjši meri, poleg tega ti ne zakurijo cele kište ko crknejo.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

solatko ::

Pyr0Beast - a si ti cepljen za komplicirat, dokler mi na Everestu linije ne nihajo in računalnik dela v redu, je LC čisto dober, enermax mi je slučajno skuru plato, tako da tudi to ni res, da kvalitetnejši ne naredijo škode. Poglej si lanske meritve napajalnikov na SW Power, ko tudi njim ni bilo jasno, kako so nekateri napajalniki znanih proizvajalcev, nihali v napetostih.

Pyr0Beast ::

Pri mojem taganu linje tudi nič ne nihajo ...
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se sam ugaša ali ne prižge !?

Oddelek: Pomoč in nasveti
101508 (1403) Tomson
»

Kater PSU za hard OC (strani: 1 2 3 49 10 11 12 )

Oddelek: Kaj kupiti
59728719 (17265) LittleDevil
»

nov komp ---> ne dela!

Oddelek: Pomoč in nasveti
161456 (945) mcrastur
»

Ugasnjen racunalnik se skuri

Oddelek: Pomoč in nasveti
172116 (1607) Macketina
»

Tud men se comp ne prižge-spljoh

Oddelek: Pomoč in nasveti
141125 (970) _Mortal_

Več podobnih tem