» »

računalnik se zažene potem pa tema-pomoč!

računalnik se zažene potem pa tema-pomoč!

jobers2 ::

živjo jst mam pa nesledn problem:
pred nekaj časa že je zmanjkalo elektrike vsaj 5× v 5 minutah tako da zdej ko pržgem rač. mi vse normalno pokaže ko pa bi moglo izpisat windows in tisto modro ko pod napisom leta levo desno, je pa tema in tako tud ostane.ne vem kaj bi blo narobe.
komponente:
amd 5200 dvojedrni
ge force 8800gts 320
2 gb rama (ne vem kater je
disk 320 gb seagate baracuda
matična asus M2N SLI DELUXE

prosim za vašo pomoč
lp

jobers2 ::

a ve kdo mogoče?
a je mel kdaj že kakšne takšne probleme?

MadMicka ::

Probaj najprej zagnati v safe mode. Pritiskas F8. Pa potem restart in upajmo da bo delal.

solatko ::

Tako prekinjanje elektrike zna kr precej poškodovat komponente - napajalnik, matično in diske. Potrebno bo razkopat in stestirat po komponentah. Če ne veš kako, prosi nekoga, ki se na razstavljanje in sestavljanje računalnika spozna, zraven pa narediš še eno oreng čiščenje.

jobers2 ::

saj razstavit pa sestavit ni problem sam ne vem kako naj stestiram komponente.
po moje najlažje na drugemu računalniku al kako?
lp

solatko ::

Če maš kakšnega kolega z enako matično (mislim na enako podnožje), lahko pri njemu sprobaš procesor. Njegov procesor pa sprobaš na tvoji plati, z njegovim napajalnikom - isto časno bosta očistila še kolegov komp. Potem pa tako menjaš sem pa tja. Ne pozabljaj izklapljat konektorje napajalnika, ko menjaš RAM in CPU. Pa pazi na statično elektriko, delaj v bližini radiatorja ali vodovodne pipe in se vsake toliko primi.

Meizu ::

Preden poskusiš vse te nametane floskule zgoraj, resetiraj BIOS. Izpadi elektrike znajo kej pomešat tam notri in se potem komp ne more zagnat. Clear CMOS in to je to. Če pa ne pomaga pa poskusi zgornje. Najprej safe mode seveda. Šele nato razkopavat komponente.

jobers2 ::

ok hvala z anasvete.
pa se nekaj.
danes sem prižgal star comp nazaj ko sem novga gledal kaj bi blo narobe in me je metalo v bios in ko sem šel iz njega se mi ekran več ni prižgal kot da ne dobi signala iz grafe.pol sem ga nekajkrat zagnal in se je prižgal.sploh ne vem kaj bi blo narobe.
pri novem sem pa pogruntal to da ko ga prižgem je ventilator na grafi občutno glasnejši in ni nič nobene slike nič kot da je ekran ugasnjen. ker pred 2 dnevi mi je vsaj pokazalo kaj ko se je zagnal zdaj pa nič.
lp

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jobers2 ()

toxius ::

živjo jst mam pa nesledn problem:
pred nekaj časa že je zmanjkalo elektrike vsaj 5× v 5 minutah tako da zdej ko pržgem rač. mi vse normalno pokaže ko pa bi moglo izpisat windows in tisto modro ko pod napisom leta levo desno, je pa tema in tako tud ostane.ne vem kaj bi blo narobe.
komponente:
amd 5200 dvojedrni
ge force 8800gts 320
2 gb rama (ne vem kater je
disk 320 gb seagate baracuda
matična asus M2N SLI DELUXE

prosim za vašo pomoč
lp


v safe mode-u odstrani vse gonilnike za grafično in poskusi zagnati v normalnem načinu...

če ti odstranitev driverjev ne pomaga zamenjaj grafično in poskusi zagnati PC ;)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

jobers2 ::

ja samo problem je ta da sploh ne morem do tam prit ker ko prižgem komp je tema na ekranu ni nič vidt.je pa ventilator na grafi glasnejši ker ko se mi je kdaj komp normalno prižgal ventilator ni bil tako glasen.
lp

toxius ::

ja samo problem je ta da sploh ne morem do tam prit ker ko prižgem komp je tema na ekranu ni nič vidt.je pa ventilator na grafi glasnejši ker ko se mi je kdaj komp normalno prižgal ventilator ni bil tako glasen.
lp

poskusi s kako drugo grafično, sm mel identičen problem, so mi zamenjali grafično... to je samo ena izmed možnosti, lahko pa tudi, če navijaš procesor, da se ne zažene dokler biosa ne resetiraš.... itd.

jobers2 ::

ja bom probal zamenjat grafo a potem naj vseeno resetiram CMOS?
upam da bo boljš kaj potem upam da ni šlo kaj drugega.
lp

solatko ::

Najprej zrihtaj Bios, potem pa poglej RAM-e.

jobers2 ::

ja samo zdaj se mi pa na ekranu sploh nič ne prižge (tema) kot da ne dobi signala. ventilator na grafi dela pa glasneje kot ponavadi.
kolega pa tud nima noben grafe za probat.

solatko ::

Verjetno je ram zanič. Če vzameš ram ven, a kej piska.

jobers2 ::

nisem še probal
bom jutri pa pol javim.a če začne piskat je v redu al ni?

solatko ::

Potem je MB po vsej verjetnosti v redu, ni pa nujno. Poglej tudi kondenzatorje.

jobers2 ::

kondenzatorji so vsi celi nobeden ni napihnjen.

solatko ::

Premeri jih, lahko so suhi, ni nujno, da kondenzator napihne.

jobers2 ::

ja tako je jaz sem dalrame vm pržgal comp in ni piskalo nič. ko sem dal rame not prižgal comp se vsaj pržgal ekran in je prišlo vse do tam ko t i more napisat windows in se nalaga samo tega ne napiše ampak je tema. v bios sem še in probal CMOS resetirat pa mi tam piše load pa save cmos sem dal load pa ni nobenih fajlov za samo zbrisat pa ni.
ja pozabu sem povedat zdaj ko se mi vsaj ekran prižge grafa ni ni več tako glasna.
al je ram problem al je disk.

jobers2 ::

ja sem probal sedaj resetirat cmos sem delal tako kot v kjigi piše samo je isto tam ko se bi moglo izpisat windows je tema.
jaz sumim disk.
kaj pa vi pravite mam disk sata 2 doma mam pa samo stare ide diske. a če hočem prevert če je šel disk morm disk z istimi prključki dat ne?
mam pa kot sem rekel samo stare diske doma.
tako da sedaj ne vem kaj naj naredim.

solatko ::

Za Bios resetirat - iztakneš kable ki so iz napajalnika priključeni na matično ploščo, vklopiš računalnik, da se razelektri, potem vzameš ven baterijo in na ležišču baterije narediš kratek stik, potem daš nazaj baterijo, priklopiš kable in računalnik zaženeš, pritisneš tipko del ali f2, da prideš v bios, nastaviš datum in uro, pogledaš če ti prepozna DVD in trdi disk, pritisneš f10, potrdiš in boš videl če bo šlo v sistem. Če ne prepozna diskov, so se pri prekinitvi elektrike scvrli in boš moral nabavit nove ali pa poizkusiš trdi disk na kolegovem kompu. Sledi nova postavitev sistema in to je to.

jobers2 ::

ja ok tle ko praviš da vklopim da se razelektripotem ga vgasnem in vzamem ven baterijo al more bit komp prižgan.in kako naredim kratek stik?

jobers2 ::

lej zdej sm probu to in disk mi zazna kot eno številko črk ni vmes v biosu vse nastavil datum in to.
pol sem pa dal not windowse da bom naložu in tam mi še napiše press any key to boot from cd............
ko pritisnem napiše da sistem zbira neke informacije in pol je tema naprej računalnik laufa ampak nič se ne pokaže
jaz sumim disk.
pa še nekaj .
če je disk v k**** in če mam 2 particije gor c in d a se da ko bi mel nov disk še tega priklopit da bi dal iz d-ja dol stvari k jih mam?
lp

energetik ::

Ko ti XP-ji pred inštalacijo nalagajo datoteke, nima to nič veze z diskom, ker se nalagajo v RAM. Šele potem izbiraš na kateri disk boš naložil itd. Tako da mora biti kaj drugega narobe.
Lahko da je RAM hin, če se takrat tema nardi, ne vem. Poskusi s posameznimi ploščicami RAM zaganjati.

jobers2 ::

sem že probal z eno samo in je isti problem
razen če probam z drugim ramom

energetik ::

Veš kaj še probaj. DL in zapeci si Ubuntu CD in zaženi kišto v Ubuntu. Čudno se mi zdi, da bi XP setup začel, potem pa kar tema.

jobers2 ::

a to downloadam zapečem in pol dam cd not isto kot xp-je npr pa pol samo začne delat?
ja sej meni se tud čudno zdi ker tud tisto modro okno se ne pokaže.ko nalaga gor.

energetik ::

Ja, kot pri XP. Na začetku zbereš jezik in zaženeš brez sprememb na HD. To je vse kar moraš izbrati. Naloži se ti Ubunutu linux.

jobers2 ::

ah in kaj pol ko mi to naloži?a lahko pol windowse normalne naložim al kako.

jobers2 ::

ja zdej sem z tistim zagnal in sem dasl test ram-a (še vedno dela)
pl bom to naložil a lahko pol iz te podlage naložim xp-je?

jobers2 ::

evo sem rešil problem sploh ne vem če je z komponentami kaj narobe
z ubuntu sem stestiral rame in naložil visto normalno in sedaj deluje.
vsem hvala

Meizu ::

Lahko da so se tudi winsi sesuli, pa ni hotelo delovat. Čisto možno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Računalnik se prižge, a ne odziva

Oddelek: Pomoč in nasveti
455120 (4301) m0LN4r
»

Računalnik se prižge in ugasne!?

Oddelek: Strojna oprema
318404 (6307) kupim9
»

Gigabyte GA-P55A-UD3 ne posta

Oddelek: Strojna oprema
415744 (5304) Janac
»

grafična ok, slike ni!!!???

Oddelek: Pomoč in nasveti
352440 (1860) polde66
»

Pregrevanje nečesa ali ... ?

Oddelek: Pomoč in nasveti
151209 (972) auch

Več podobnih tem