» »

Računalnik se sam ugaša ali ne prižge !?

Računalnik se sam ugaša ali ne prižge !?

Tomson ::

Po neki logiki bi rekel da gre za napajalnik, ampak bi se rad prej prepričal ...

Problem je torej sledeč ... Po dopustu pridem domov in prižgem računalnik in dobim nek error Win7 se ne morejo zagnati zaradi napake ali menjave ali ... strojne opreme, resetiram in vseno lepo naloži. Dela comp nekaj minut in se sam ugasne.
Potem pa se dogaja. Ga prižgem in se čez 5 sekund ugasne in se spet sam zažene in spet ugasne dokler da čisto ne ugasne. Potem se nekaj časa sploh ne da prižgat (gumb za vklop ne reagira). Čez čas se spet prižge a sčasoma ali ugasne ali pa se potem ko gre monitor v spanje ne zbudi več monitorja, kljub temu da računalnik deluje ...

Pred dvema tednoma sem dodal Intel 330 SSD ki je do dopusta čisto normalno deloval, drugih sprememb na računalnik ni bilo, tako da ne nova strojna oprema tukaj ni krivec po moje.

Kakšna ideja ?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

#000000 ::

Si imel med dopustom računalnik proklopljen na 220 in v mrežo ? Ker je bilo kar nekaj neurij in je možno da ga je kaka strela pošlatala, lahko tudi preko mrežnega kabla.

Tomson ::

Bi bilo mozno ker me vmes 3dni ni bilo in sem ga pozabil dat iz toka in omrezja, je sicer na dobri prenapetostni zasciti, a samo tok, ne omrezje ...

Moram pa dodat da racunalnik vec let deluje prakticno 24/7 in sem zadnjih nekaj mesecev ugotavljal da se je ponoci sam izklopil. Zadnje case so bili ti samodejni izklopi ponoci vedno pogostejsi, a zjutraj se je vedno normalno zagnal ...
Predvidevam da je tezava povezana tudi s tem ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tomson ()

amigo_no1 ::

Preveri kondenzatorje na MB.

Tomson ::

Kondezatorji vsi izgledajo OK.

Se mi pa zdaj sploh vec ne zazene. Po 1uri iz toka se sicer prizge, po nekaj sekundah resetira nato ugasne in vec ne reagira na vzig ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

draciel ::

Imel sem podoben problem. Po pritisku na gumb za zagon PC-ja računalnik ni reagiral. Po cca 20 sekundah se je sam zagnal. Težave so se stopnjevale tako da čez nekaj časa sploh ni več vžgal ali pa sem moral imeti že srečo da je.

Na koncu sem menjal napajalnik in zadeva deluje. Po mojem mnenju bi bilo fajn da dobiš kak napajalnik da prej sprobaš in se prepričaš da je res to glavni krivec.

Tomson ::

Tudi sam sumim napajalnik, zal pa nimam moznosti probat z drugim, tako da moram najti drugi nacin da ugotovim ali je napajalnik ali ne ... Kaksna ideja?
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

Tomson ::

Danes po treh dnevih ponovno zagnal računalnik, kjer me je takoj pričakalo naslednje sporočilo:
"Overlocking failed! Please enter Setup to re-configure your system"

Zadevo odvil (Q9550 sem imel na 3.2Ghz cca. dobro leto dni, sedaj je nazaj na 2.8Ghz), zagnal se je, trenutno 10minut normalno deluje ... Bom videl. Mogoče pa je to bil dejansko problem ... Hecno samo da je 1leto delalo navito ok, sedaj pa naenkrat problem ...
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor

SplitCookie ::

Menjaj napajalnik

r3dkv1c4 ::

Tomson je izjavil:

Danes po treh dnevih ponovno zagnal računalnik, kjer me je takoj pričakalo naslednje sporočilo:
"Overlocking failed! Please enter Setup to re-configure your system"

Zadevo odvil (Q9550 sem imel na 3.2Ghz cca. dobro leto dni, sedaj je nazaj na 2.8Ghz), zagnal se je, trenutno 10minut normalno deluje ... Bom videl. Mogoče pa je to bil dejansko problem ... Hecno samo da je 1leto delalo navito ok, sedaj pa naenkrat problem ...

najbrž tvoj sistem deluje na robu zmožnosti napajalnika...vsako navijanje proca računaj +50w porabe energije, kar pomeni če mene vprašaš glede na tvojo kišto je 650w zelo na meji...vrži noter 800w + in bo problem rešen...malo močnejšega pa zato, ker je boljše da napajalnik ni polno obremenjen.

Tomson ::

Hmm... bom videl. Mogoče je res bil problem samo overlokan CPU.

Na veliko presenečenje je računalnik celo noč preživel prižgan ... :)
Asus Prime X470 Pro, AMD Ryzen 9 3900X, Gigabyte GTX 1660 Super
Fractal Design R6, Corsair RM850X PSU, 32GB GSkillF4-3200 RAM
Noctua NHU12s, Corsair MP600 1TB SSD, 2x Dell U2410 monitor


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Težava z blue screeni

Oddelek: Pomoč in nasveti
327096 (6489) smotanc
»

Asus Crosshair IV formula težava

Oddelek: Strojna oprema
10904 (790) fireX88
»

resen računalniški problem

Oddelek: Pomoč in nasveti
121912 (1344) crayz43
»

**System boot fail**

Oddelek: Pomoč in nasveti
11698 (623) 333333
»

dodatni RAM

Oddelek: Pomoč in nasveti
131096 (906) kankan1

Več podobnih tem