» »

Tud men se comp ne prižge-spljoh

Tud men se comp ne prižge-spljoh

burekar ::

Ok, konfig:
c700
128 RAM-a 7ns
Abit BH6

Ven sem pometal vse druge kartice, probal sem tudi že z drugim RAM-om.
Ko prižgem comp, je štrom in pa vse, a noče pokazat slike. Tud disk neki zamelje, ampak samo enkrat na hiter nardi drrr.Z grafično ni nič narobe. A je plata kriva?
Neki časa sem ga mel na veliki voltaži. A je možno, da se je polenil?

burekar ::

Aja, a kdo ve kakšna je sploh default napetost za celerona 700?

matic ::

si to racunalo sestavil sam in je tvoj prvi sestavljencek?

burekar ::

Vsa računala sam sestavčjam. Zadnje 3 leta je čist lepo delala ta plata, pol ji je pa neki začel štromat. Zdej se mi še sploh prižgat noče več.

Gh0st ::

Jest sem mel tudi tak problem, ko sem cistil comp.
ven sem dal procesor da bi vse temeljito precistil, ampak potem sem ga preslabo vtaknil nazaj in ni bilo kontakta. celeroni (ce imas uno verzijo, ki ima kartico - box) majo te probleme -- dva kolega sta mela isto napako.
torej poglej ce mas lepo vstavljen proc, malo ga "poguncaj" in spet prizgi...probat ni greh :8)
you might start believe in Gh0st stories. you're in one. :)

freejack ::

Vprašanje, imaš mogoče okrogle IDE kable? (računalnik se sicer prižge, vendar se zdi, kot da bi bil v standby mode?)O tem sem se pogovarjal z enim tipom in je neki zabluzil o nečen na IDE kablih, kar uničiš, s tem, ko jih prerežeš po dolgem in zalepiš z izolir trakom. Sicer ne vem, kakšne so posledice tega; vendar sem že videl primere, ko so v podobnih (sumljivih) okoliščinah crknile plošče, napajalniki, ipd.

matic ::

a ti da pcspeaker kak zvok na zacetku? Ta ti velikrat zna povedatz v cem je problem.. odda ti nekaj piskov v smilsu morisove abeecede.. kaj pa pomen kej se pa ne spomnmim lih.. mislm da 1 dolg 2 krtka - napaka na graficni itd.

burekar ::

freejack:
Pravzaprav imam res okrogle IDE kable. In to že kr neki časa. ATA 33, prerezane in zlepljene z modrim izolir trakom. Sam ni mi jasn, kaj bi imelo to zveze s štartom računalnika.

burekar ::

Zdej se pa sploh zagnat noče več. Če zvežem modro in zeleno žičko na PSU-ju, se prižge, torej z napajalnikom ni nič narobe.
A ma kdo kako rabljeno plato za prodat?

matic ::

burekar: o PC speakerju - topic ki si ga spremenil -> no ja .. jest ga mam se in zna bit zelooo uporaben.. ce pac neves cemu sluzi in se ti zdi da ga nerabis ga pac ven fliknes.. itaq :)

matic ::

obicajno je ze tako da ce IDE kabel narobe obrnes se racunalo ne starta vec..ali pa ce je kaj narobe z ide kablom zato cudno sploh.. prvo daj kak originalen kabel notr pa ga po moznosti pravilno obrn pa bos videl ce dela.. ce das ide kabel z 4 konektorji (kakrni so obstajal vcasih) bo rezultat isti.. napajalnik se vzge drugega pa nic naredi edino kar si omenil disk nekaj zmelje kar naredi vedno ko ga prizges, tudi ce ga priklopis samo na strom..

burekar ::

Sem obupal, bom kupu novo plato, čeprav nisem glih pri denarju. Če rabi kdo BIOS od Abitke BH6, naj mi pove. ss verzija BIOS-a je, najnovejša.
Btw, a kdo kako spraviti Abit VH6 plato(ki jo mislim kupit) do 2.1V pri procu?

matic ::

dej prodas to plato? Kupim za 1000 sit
mail: matic@snowboard.com

tec ::

Kolk hoces?tec@email.si

_Mortal_ ::

a rabš abit BH6
Is reading in the bathroom considered as multi-tasking?


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

IDE kabli

Oddelek: Strojna oprema
221499 (1226) Barac00da
»

Urejanje napajalnih kablov (strani: 1 2 )

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
536804 (5289) Keyser Soze
»

pomoc prosim

Oddelek: Strojna oprema
221616 (1277) ABX
»

Koliko stvari ste že uničili?

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
411616 (1097) Tic
»

Okrogli ide kabli

Oddelek: Hlajenje in modifikacije
101831 (1639) Pretorijanec

Več podobnih tem