» »

Win XP + Norton Anti Virus + Firewall + ADSL

Win XP + Norton Anti Virus + Firewall + ADSL

Mr.Lover23 ::

Prosim če mi lahko kdo pomaga. Imam Win XP in inštalirane Norton Anti virus in Symantec Firewall. Pred kratkim sem dobil ADSL in imam majhen problemček. Prej sem bil na kabelskem internetu in ker je za en kurac sem ga zamenjal z ADSL, sedaj pa k problemu. Prej ko sem bil na kablu se je rač. ob zagonu pripravil za delo takoj, sedaj pa ko imam ADSL se mi kake dve minutki vstavi pri zaganjanju antivirusa in potem se šele pripravi za delo. V bistvu mislim, da hoče antivirus iti takoj na net a ker ni povezave nakaj časa štrajka potem pa se uda. V glavnem dosti preveč je čakanja, kaj mi lahko kdo prosim svetuje. Upam, da nisem preveč zablodu... :\

LP:D

SLO-Security ::

Če sumiš Antivirusni program, ga v nastavitvah onemogoči, da se samodejno naloži. Onemogoči pa mu tudi avtomatske nadgradnje.
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

StratOS ::

Niti ne, imam isti problem, le da nimam symantec FW, imam Zone Alarm.
Fora je v tem ker je v start taskbarju za aplikacije ne vidijio recimo aplikacije ki so idle pri startupu ( mal se moreš špilat z registrom ), to se da urediti, opažam pa da je problem v tem, ker je fora zgleda pri Avtomatskem protektu (AV ali FW), kaže namreč da je disablan ( Ikonca - disable ; govorim za AV ; čeprav ti v opcijah piše da je zagnan ob startupu in ima Auto Protect opcijo on !!!!), ko se pa povezeš pa se sam enabla, res pa je da treba nekaj časa preden se vse "naloži" v primerjavi če ga nimaš inštaliranega.

Kar se tiče dostopa na net in avtomatkem zagonu preden se vse "funkcije" AV in FW naložijo, tudi če imaš avtomatski "dialup" bo tudi to počakal dokler se FW in AV čisto ne pripravijo, šele kasneje bo to omogočeno ...

Mislim da se FW tolčejo z WinXP inštaliranim FW, zato priporočam disablanje WinXP built in firewalla, priporočam inštalacijo XP SP1, da se rešiš Hotmail messengerja, ki se takoj aktivira, le če zaženeš kakšen priogram ( v tem primeru že inštaliran Outlook ) ki uporablja SMTP !!

SP1 omogoča tudi deinštalacijo Media playera, Outlook Expresa in messengerja ...

Kar se pa tiče updata, mej enablano opcijo auto update, jaz imam to vedno ob zagonu računalnika in tudi, da čekira vsak dan !!
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."

Zgodovina sprememb…

  • spremenila: StratOS ()

SLO-Security ::

Kaj a je SP1 že vzunaj. Navedi točen link :8)
KO SE ZAVEŠ [NE]VARNOSTI HTTP://www.SLO-Security.com
NOVO: Na SLO-Security.com sedaj tudi FORUM-2! s strokovnjaki !

McHusch ::

en moj kolega je mel podoben problem, ko je rac ob zagonu za 5 min freeznil, pol je pa vse laufal naprej OK.

mal se je spilu z msconfig in ugotovil, da tezave dela nek UPnP servis. probi ga disablad, pa poglej po netu, mislim da je nek popravek za UPnP ze zuni

StratOS ::

SP1 beta je že zunaj, ko bo final ni blema, bom postu link ..

Ne gre pa se zato, da bi računalnik zašteku, fora je v tem ker kr neki časa idla, potem pa se vse "zažene", imel sem ta problem, now it's gone with the wind
"Multitasking - ability to f##k up several things at once."
"It works better if you plug it in."
"The one who is digging the hole for the other to fall in is allready in it."


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Emule/Siol modem-router težave

Oddelek: Pomoč in nasveti
61960 (1924) Ursus
»

Windows XP SP2 (strani: 1 2 3 47 8 9 10 )

Oddelek: Operacijski sistemi
49246183 (19860) R33D3M33R
»

Čas preživetja samo še 20 min (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Varnost
675061 (5061) Ziga Dolhar
»

Pogovarjanje preko mreže

Oddelek: Programska oprema
152043 (1798) snow
»

Pozor, resna pomankjlivost v WINXP

Oddelek: Programska oprema
151752 (1413) andrej

Več podobnih tem