» »

Pogovarjanje preko mreže

Pogovarjanje preko mreže

Pro2Type ::

Najprej lep pozdrav vsem skupaj.

Imam eno vprašanje. Zdej sem si povezal 2 računalnika preko mreže in me zanima, kako bi se lahko pogovarjal na mreži, oz da bi kaj sporočil bratu na drugem računalniku.

Ali obstoja za to kak program da se dva lahko preko mreže pogovarjata, tako npr. kot irc?

Hvala!!!!

km- ::

roger wilco? :\

bastadu ::

Če misliš program za tipkajoče:\ pogovarjanje, je eden izmed njih tudi LanChat;)

frenk ::

za winxp lahko uporabljaš net.exe ki je že v winsih:)

Care ::

ja a je kakšen program kjer ti ni treba tipkat ampak lahko govoriš?

madmitch ::

"pico phone" bi znal biti pravi.
Nobody is perfect, my name is Nob Ody

Opkow ::

Za chat lahko ponucas PonyChat.

Za silo je pa ok tudi naslednja varianta, ki jo vpises v command prompt
net send (ime racunalnika ali IP) besedilo

primer:
net send 192.168.0.5 Hello world!

:)

svejk ::

mozno je tudi windows mesenger, ki dobro dela prek govorne ali video variante...

poweroff ::

Skype - zelo čist zvok!

mAsA ::

Kot je rekel "svejk" MSN Messenger je eden takih, rabis samo mikrofon!:D

Mercier ::

Ali pa zgolj messenger, pa rabiš poleg slušalk le še MS exchange conferencing server. :D

Tole bi lahko MS bolje uredil. Netsend bi bil čisto dober (vsaj zame), ali tista zadeva iz 98, če bi delalo skupaj. ;(

Care ::

ma na temu msn messengerju sm probu se z enim frendom puguvarjat pa nama ubema napiše neki da omrežje ali računalnik s katerim želite vspostaviti stik ni na voljo al neki tazga.

svejk ::

hm cudno, jaz sem testiral ze z vsaj 5imi razlicnimi ljudmi pa zadeva fajn siba. eden od njih je imel analogni modem, pa mi je posiljal celo web sliko (sicer bolj diase).
ostali pa so bili vsi na dsl ju tko, da zadeva spila 100 na uro...

ce ti ne bo slo mi poslji privat ali mail pa bova resila.

Mercier ::

No, v bistvu so problemi.

Make sure your router supports UPnP.
To make voice or video calls or share applications over the Internet, the router and firewall that protect your computer from the Internet must support Universal Plug and Play (UPnP)—the industry standard that makes it possible for computers to detect devices on a network and work with one another. Without UPnP support, you can make video and voice calls only over your local area network

ferjan ::

UPnP - Univerzal plug ang play (ne mešajte s PnP) je standard, na podlagi katerega se določen program pogovarja z routerjem in si sam odpira in zapira potrebne porte. Tako lahko program dinamično določa porte preko katerih se bo pogovarjal. MSN messenger in Windows Messenger sta naprimer takšna programa.

Za to, da spraviš do delovanja messengerjev VOICE chat preko routerja rabiš:
1. UPnP kompatibilen router
2. Sistemski servis "UPnP service"

Ta servis je po defaultu prisoten v winXP v win2000 pa ŽAL NE!!! Zato je usposobiti UPnP v win2000 prava mojstrovina. Enkrat mi je to sicer uspelo in sem zadevo pripeljal do delovanja na win2000. Po ponovni namestitvi sistema pa žal tega ne znam nastaviti več. Vsaka pomoč je zelo dobrodošla ker se že kar nekaj dni googlam brez rezultata.

Prosim ne mi svetovati drugih programov, ker z njimi nimam problemov usposobiti hočem Messengerjev Voice chat preko routerja z oporabo Win 2000 OS.

snow ::

www.teamspeak.org

Ena boljših kvalitet zvoka, porabi pa malo bandwidtha (ok pač za net).
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Security flaws in UPnP

Oddelek: Informacijska varnost
353546 (2975) ABX
»

govorjenje po msn

Oddelek: Programska oprema
5866 (836) Taras_Bulba
»

težavez MSN preko ruterja ne dela zvok, kamera dela

Oddelek: Omrežja in internet
101295 (1225) kreki
»

MSN Messenger in prenos zvoka

Oddelek: Zvok in slika
51460 (1404) Cokolesnik
»

Pozor, resna pomankjlivost v WINXP

Oddelek: Programska oprema
151753 (1414) andrej

Več podobnih tem