» »

Katero HD grafično kartico?

Katero HD grafično kartico?

Satelit ::

Živjo!

Odločam se za nakup HD kartice, katere pa ne bom uporabljal za igranje iger, pač pa za gledanje HD vsebin ter poganjanje Viste.
Kateri model ima najboljše razmerje cena/kvaliteta (kartica naj bo na vodilu PCIe)??
Lep pozdrav

jest10 ::

HD 3450 ali HD 4350
Več kot to ne rabiš.

Senitel ::

S3 virge... Ups PCI-Express... Kar koli kar paše v tvoj slot in ima priključek za monitor. Če vzameš kakšnega GeForce 9400/9500 ali Radeon 4350 bo to za tvoje potrebe čisto dovolj. Zraven se opremiš še s spodobnim software-om ala Media Player Classic Homecinema ali CoreAVC 1.9 (pri tem ti Radeon ne bo nič pomagal) in si ready.

bluefish ::

pač pa za gledanje HD vsebin ter poganjanje Viste

Grafična tukaj nima veze (razen za Aero v Visti), saj predvajanje HD posnetkov (govorimo seveda o .mkv) obremeni predvsem procesor, grafična pa spi.

Senitel ::

Narobe! Če uporabljaš USTREZEN software (moj prejšnji post) bo CPU spal in grafična delala.

bluefish ::

ja, kodek od PowerDVDja na nekaterih containerjih. CoreAVC z grafično nima veze.

Senitel ::

CoreAVC 1.9 read
Media Player Classic Homecinema read
Ne rabiš nič PowerDVD kodekov...

hixxy ::

Dej povejte mi ali je ATI 4670 za kaj?
Ker prijatelj kupuje računalnik do 400-450€

jest10 ::

HD 4670 je enako zmogljiv kot HD 3850-višji razred prejšnje generacije.
Če ne pretiravaš z resolucijo iger je čez glavo dovolj za povprečnega uporabnika.

toxius ::

grafična ATI HD 4850 512 mb (ocenjena z zlatim monitorjem)...

jest10 ::

grafična ATI HD 4850 512 mb (ocenjena z zlatim monitorjem)...

4850 za gledanje filmov? Bravo...

mtosev ::

za filme je se integrirana OK.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

hixxy ::

Ja sej resolucija bo 1280x1024.Pole bo za poganjanje novejših igric 4670 dovolj(z novejšimi mislim COD 4,5...)
Svetujte mi še za procesor?Kateri je dokaj poceni in dober za računalniške igre?

jest10 ::

Ja sej resolucija bo 1280x1024.Pole bo za poganjanje novejših igric 4670 dovolj(z novejšimi mislim COD 4,5...)
Svetujte mi še za procesor?Kateri je dokaj poceni in dober za računalniške igre?

4-ka in World at war brez problemov laufata na 3850 in resoluciji 1280x1024. Torej bo tudi na 4670 brez težav.

toxius ::

grafična ATI HD 4850 512 mb (ocenjena z zlatim monitorjem)...

4850 za gledanje filmov? Bravo...


hvala za pohvale, to je grafična s katero lahko veliko več kot pa SAMO gledaš HD filme... za ta denar največ kar dobiš (150€)...

Senitel ::

Originalno vprašanje se je nanašalo samo na HD filme. Hixxy je našel ravno to temo za vprašanje, če je 4670 cool zanj.

bluefish ::

še enkart, kar je napisal avtor teme v začetnem postu: katere pa ne bom uporabljal za igranje iger, pač pa za gledanje HD vsebin ter poganjanje Viste.

Če pa to leti na hixxyja, potem pa je nesmisleno kupovati kartico za 150€, če jo bo dal v računalnik skupne cene 500€.

toxius ::

še enkart, kar je napisal avtor teme v začetnem postu: katere pa ne bom uporabljal za igranje iger, pač pa za gledanje HD vsebin ter poganjanje Viste.

Če pa to leti na hixxyja, potem pa je nesmisleno kupovati kartico za 150€, če jo bo dal v računalnik skupne cene 500€.

se opravičujem ker sem slabo prebral, samo hotel sem dati dober nasvet, saj je dejansko to res da za takšen denar ne dobiš boljše grafične...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: toxius ()

bluefish ::

v splošnem že morda, v konkretnih primerih pa je 150€ preveč.

Satelit ::

Najlepša hvala za vaše odgovore :)

Sedaj pa še eno banalno vprašanje: Mi bo navaden monitor z VGA priključkom predvajal HD vsebine?

EDIT: Sem že sam ugotovil, da mi monitor tudi z navadnim priključkom brez problemov predvaja HD vsebine :D
Lep pozdrav

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Satelit ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

ASROCK -ION 330 (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Zvok in slika
11218130 (9305) OK.d
»

HTPC sestava in programska oprema (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 )

Oddelek: Zvok in slika
41759352 (21418) umexteacher
»

HD na PC-ju, minimalne zahteve?

Oddelek: Zvok in slika
456034 (3207) zavajon
»

Nvidia vstopa na trg poceni računalnikov

Oddelek: Novice / Grafične kartice
295927 (4203) PrimozR
»

HD filmi - kako gledati "najceneje"?

Oddelek: Zvok in slika
152688 (2065) BlackAdder

Več podobnih tem