» »

Bela, zelena in modra soba

Bela, zelena in modra soba

««
8 / 87
»»

Thomas ::

Je pa zanimivo njok.

Misliš kako bi v prvem primeru, "šel ti skozi oba jaza, skozi obe telesi". Če bi umrl v eksploziji plina.

Če pa ne, pa misliš da ne bi šel skozi oba.

Zanimivo.

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

njok ::

Ni dveh programov, ki sta enaka. Samo dve instanci istega programa.

Tudi jaz.exe ima (samo ???) instance.



Saj to razumem, samo narobe sem se izrazil. Torej, vprašanje je: katera od instanc programa dobi pošto? A ni to enako kot pri miljonu? Se pravi -- kateri jaz.exe dobim(o) miljon?



Misliš kako bi v prvem primeru, "šel ti skozi oba jaza, skozi obe telesi".

Od kar sem prvič prebral to temo sem o tem sem že večkrat razmišljal. Še najlažje si to razlagam s tvojim primerom, ko me vsako mili/mikro sekundo razstavijo na enem in spet sestavijo na drugem mestu.

Bi pa zelo rad preizkusil tole. :)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: njok ()

Keyser Soze ::

In vedno znova ko se ti program sesuje ga namestiš ponovno.

In to počneš mnogo mnogo let.

In sedaj Thomas še vedno uporablja Windowse 3.1:D

Razvoj gre naprej. Razvoj tvoje slike na DVD-ju pa je na stanju razvoja 100 let nazaj?

Bo treba vmes še kakšne popravke možganov nardit, se ti ne zdi?

Keyser Soze ::

Če smo pa že toilko napredni, da znamo kopirati ljudi, bomo pa menda sposobni voditi evidenco klonov ter ugotoviti ali je človek resnično umrl.

Thomas ::

njok "je že večkrat razmišljal".

Pomeni, da mu je problem jasen. Pustmo (pravi) odgovor (zaenkrat) ob strani - ampk on je (očitno) dojel bistvo.

Sozeta pa impresionirajo "moji Windowsi 3.10" in DVDji ...

I am thinking about ...

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Valentin ::

> Pustmo (pravi) odgovor (zaenkrat) ob strani...

Vem kaj imaš v mislih.

Da je zavest samo ena, mi vsi pa samo njene inštance.

:\

Thomas ::

Valentin, right!

Sicer bi blo možno, da jih je nekaj sojev - ampak jest tega ne verjamem preveč.

:|
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

G3GANT1C ::

Thomas, ti torej trdiš, da obstaja duša?
BTW, niti ti nisi isti, kot si bil pred eno sekundo, si namreč le enak. Lokacija tukaj nima veze.
Sploh pa tud, če mamo "dve instanci istega programa", nista na istem hardwareu, kar sledi že iz tega, da sta dve.

:\ :\ :\
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

njok ::

Valentin! :))

To, kar si napisal, sem ze prebral parkrat na tem forumu. Ampak ko sem prebral tvoj post, sem stvar razumel cisto drugace. Zelo lep obcutek, ko nekaj skapiras. :D

Gandalfar ::

Posto dobi tisti, ki je prvi .. torej dobi miljon tisti, ki je prvi na dolocenem mestu .. ker dve telesi ne moreta obstajat hkrati na istem mestu se itaq potem njun life forka, ker deluje na vsakega drugacno okolje..

Valentin ::

Daj no, Njok, če me boš tako hvalil, mi bo še nerodn.>:D

Čeprav to ni na mojem zeljniku zrasl, to še ne pomeni, da se s tem ne bi smel strinjati.

Pa se vedno bolj, čimbolj premišljujem o tem.

njok ::

Gandalfar: ja, samo glej na to, kot da si ti tisti, ki je bil skopiran. Kdo potem dobi miljon?

Gandalfar ::

Tisti, ki prvi pride do njega oz. jaz ce uspesno ubijem sebe..

pomojem bi morali na novo oblikovati pravila kako ravnati v primeru, da imas vec 'istih' osebkov.. najlazje bi bilo, ce bi najmlajsega (po casu kloniranja) preprosto ubili

sicer pa kdo dobi miljon se mi zdi, da je na nek nacin prikazano v filmu 'Sesti dan' oz. kaj je ze tista Schwarcijeva stvar..

Zgodovina sprememb…

OwcA ::

Miljon dobim jaz, ob enem pa sedim pod mostom in razmišljam kako krivično je življenje, da mi je zaradi eksplozije plina razneslo hišo ravno takrat, ko mi je poteklo zavarovanje. Nato nekega dne srečam sebe-miljonarja in moj sum o usodi nemili se še potrdi, ko vidim, da so nekateri lepi in še bogati zapovrh. ;)
Otroška radovednost - gonilo napredka.

Thomas ::

Ja ... to je the edge thinking. Enim gre presenetljivo dobro, drugi se presenetljivo dobro navajajo nanj.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

G3GANT1C ::

A to je še zmer ista tema?

V kateri sobi se bom zdej jutr zbudu?
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

snow ::

Če te nesejo v zeleno sobo, v zeleni.
Če te prekopirajo v zeleno, v zeleni in v tisti v kateri si šel spat. V obeh. Če te sklonirajo 100x in te dajo v 100 različnih sob, original pa ubijejo, se boš zbudil v 100tih sobah. In boš še vedno ti.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

G3GANT1C ::

Ni čist tko... Jst se bom jutr zbudu v svoji beli sobi in potem grem v Italijo, kjer nameravam prebrat še Don Kihota. Res je, da zvezdice (konstelacija Orion) na stropu moje sobe niso bele ampak soba pa je. Torej?

:\
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

G3GANT1C ::

In vsak človek ima seveda svojo dušo, ki med spanjem zapusti telo in se potem vrne nazaj, a ne da?

:\ :\
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

G3GANT1C ::

Še nekaj na svojem računalniku laufam tri instance irca. Tukaj mam zdej tri različne nicke: Bela, Modra, Zelena. A to pomen, da če bom zdej pod nickom Zelena reku: "Lasagne!", da bosta potem tud Bela in Modra izjavla isto, al kaj?

:\ :\ :\
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

snow ::

Kako veš da te ne bodo ponoči sklonirali? Oz. da te že niso? Oz. da te ne klonirajo vsako noč.

Saj se nebi zavedal tega. Lepo se zbujaš vsako jutro in živiš.
Nekega dne se zbudiš, v bolnici. Povejo ti da si imel hudo nesrečo in da si bil nekaj časa v komi. Prideš domov in v svoji sobi najdeš sebe...zakaj ne?

(Daj lahko bi napisal vse tri odstavke v en post.)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

snow ::

Sem naredil test te teme na enem irc kanalu.
Rezultat? Dva pravita, da bi videl vse tri barve, od tega se je en takoj strinjal z razlago enega ko je rekel pač vse tri. En ostaja pri beli barvi. Zabavno.

To bi lahko dal kakšno anketo izvest, ampak vsak vsak bi moral res sam rešit to anketo. Brez, da si drug drugemu razlagajo.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Thomas ::

Hehe .. zanimivo ja snow. Spraševati ljudi, kaj si mislijo.

Mogoče bo pa to prodrlo v kulturo in bodo ljudje začeli debatirati o tem. Mogoče je.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

G3GANT1C ::

Še vsi, ki jih jaz poznam in so seznanjeni s to temo, so rekli, da bo vsak videl sobo, v kateri se nahaja. Eden od teh ma IQ 143, trije so z Gimnazije Bežigrad, ena pa je moja mama. Strinjal so se tudi s temi argumenti, ki sem jih postavil na forumu.
(Mother, do you think his room is white?)

Pa če že delate teste na ircu, vsaj naredite mojega. Odprite tri instance irca in poglejte kaj se bo zgodil.

:\
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

snow ::

> Še vsi, ki jih jaz poznam in so seznanjeni s to temo, so rekli, da bo vsak videl sobo, v kateri se nahaja.

Imajo prav. Videli bodo belo, modro in zeleno sobi. Nahajajo se v vseh treh istočasno. Vidiš, da tvoji prijatelji vedo.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

G3GANT1C ::

Ok, gremo z drugega zornega kota.
V matematiki namesto kloniranja uporabljamo zrcaljenje. No, tukaj točko A lahko prezrcalimo v točko A' [A črtica]. Potem jo prezrcalimo v A''.
A je v beli ravnini. A' je v zeleni ravnini. A'' je v modri ravnini. Tole, tole ni več ista točka. Te točke so le slike originala. Lahko sicer rečeš tudi, da je A slika A'. Ampak, kar je bistveno:
Točka A ne vidi tistega kar vidi točka A', ker se ne nahaja tam. Njena okolica (ravnina) ni ista kot pri drugih dveh. To so različne točke. Tako je tudi z tistimi osebki v sobah. Sej v bistvu sem hotel še nekaj ampak zdej sem zaspan.

:D

I'm so happy...

:D

Veste, da moja sedemletna sestra pravi, da se bo beli osebek zbudil le v beli sobi in nikjer drugje?
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

Valentin ::

G3GANT1C

Ne glej na tiste klonirance tretjeosebno. Zamisli si, da si to ti.

Če te razstavijo in ponovno sestavijo v zeleni sobi, se boš pač zbudil v zeleni sobi.
TI boš torej v zeleni sobi, zavedal se boš SEBE v zeleni sobi.
Do tu ni problema.

Sedaj si pa predstavljaj, da so te hkrati sestavili še v modri sobi.

Kje se boš zavedal samega SEBE sedaj ?

V zeleni ?
V modri ?

Ali pa v zeleni in modri ?


Saj ni tako težko, samo ves čas si predstavljaj, da se to dogaja TEBI.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Valentin ()

snow ::

> Tole, tole ni več ista točka. Te točke so le slike originala. Lahko sicer rečeš tudi, da je A slika A'. Ampak, kar je bistveno:
Točka A ne vidi tistega kar vidi točka A', ker se ne nahaja tam. Njena okolica (ravnina) ni ista kot pri drugih dveh. To so različne točke. Tako je tudi z tistimi osebki v sobah.


Kako ni več ista točka? Ker je malo prestavljena, je pa sedaj avion?
Točka je točka. Ti si ti. Pa čeprav več tebe.

Sploh ni bistveno, da se zrcaljene točke oz. klonirani osebki med sabo vidijo.


Sicer si pa tak povedal, kaj tvoji prijatelji mislijo.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

G3GANT1C ::

Točka ni več ista, razlikuje se že po lokaciji. In če lokacija ni ista, je tudi točka različna.

:\
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

snow ::

Si ti nekdo drug, ko greš ven iz svoje sobe?
Pa potem greš v kuhinjo in si nekdo tretji? Ali si še isti?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Thomas ::

Odlično. Ti si potem en drug gigantic, kot dneve nazaj. Uni je kot bi bil mrtev?!

Tudi prav.

:D
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

G3GANT1C ::

Hello? Naravno, da nisem isti! A ste mogoče vi isti? Če najdete koga, ki je isti, kot je bil prejšnji dan, vam dam Nobelovo nagrado...

8-O :\
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

snow ::

Na koliko časa pa ti postajaš druga oseba?
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

McHusch ::

G3GANT1C: Trdiš, da si vsak trenutek neisti, kot si bil trenutek prej? Hm ...


Koliko pa traja ta trenutek? Sekundo, milijoninko, Planckov čas?

Thomas ::

Death row inmate, ki bi imel Gigantikovo filozofijo, bi se zelo veselil zadnje večerje. Ker skuhajo nekaj zelo dobrega in to po naročilu. Da bo pa takoj potem šel v plinsko celico, pa ni važno. To se bo itak zgodilo nekomu drugemu, ker on bo šel iz svoje sobe ven!

Priznam pa Giganticu to, da ko gre njegov prijatelj z IQ 143 iz sobe, ga ima morda le še 141. Ko pa pride nazaj pa ima IQ lahko celo 144! Tudi krvni tlak lahko komu naraste ali pade. Celo ko prebere kakšen post.

:)
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Keyser Soze ::

Morda si z vsako novo izkušnjo malo drugačen? Se malo spremenijo tvoje navade, vrednote?

Ne vem no. Kakor kdo. Nekateri se oklepajo določenih stvari kot pijanec plota.


:\

Drugače pa pomoje gledate malo preveč Matrico ipd. Zdaj ste že pogruntali, da obstaja skupna zavest:D . Deep thinking... Ampak vseeno malo preveč v okvirih.

Ne smete razmišljati tako analitično. Kot kakšni programerji. Saj veste, da vas začne to omejevati pri določenih stvareh. Ne gre vse po binarnem načelu. Ali ne uporabljajo kvantni računalniki malo več stanj kot samo 1 in 0?Qbite? Ker jih biti nekako omejujejo?


Thomas?

Kako boš pa izgledal leta 2200 ko te bodo "obudili" od mrtvih? Kot 35 letni moški boš bil umsko na stopnji 10 letnega otroka? In kaj jim potem preostane drugega, kot pa da te vtaknejo v Lj-Polje?

Razen če boš spreminjal možgane? Ampak potem ne boš več enaka oseba, kot si bil 185 let nazaj.

snow ::

Če te bodo šli v prihodnosti oživljat, bodo dali isto stare(izkušene) možgane v isto staro telo. Pač zapišeš pozicije vseh atomov v telesu in to je to.

V čem ti vidiš omejenost nekvantnih računalnikov? Samo zato, ker imajo kvantni eno stanje več?


Aja, pa ne mešaj Matrice sem zraven. Če se da.
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: snow ()

Keyser Soze ::

Še ena stvar.

Če obstaja skupna zavest. Potem vas lahko mirne duše postrelimo, podušimo, popipsamo(karkoli že). Da celo sedaj, ko še ne moremo določiti pozicije čisto vsakega atoma v telesu. In vas nato čez 100, 200, 365 let sestavimo nazaj.

Kako. Vzamemo osnovo. Se pravi skupno zavest in jo na podlagi pričevanj, zapiskov, nasplošno arhivov preoblikujemo v novo Vas. Obudimo vas v nadaljevanju Hrabrega Miš.., pardon,.. vašega življenja.

Koncept reinkarnacije?



Upajmo da niste storili v tem življenju kakšnega greha, da ne boste v naslednjem preoblikovani v osla;)

Keyser Soze ::

Kajneda Snow? In kakšno razliko lahko naredi tisto vmesno stanje.


Matrica. Skupna zavest.:\

snow ::

Kaj ti razumeš kot zavest me zanima.

Iz zapiskov, pričevanj in podobnih bedarij ne moraš ustvariti klona človeka. Moraš poznati pozicijo atomov, vsaj možgan.

Matrica skupna zavest?
Čudno mi bo debatirat o matrici, ker je že njeno bistvo narobe zastavljeno. V matrici so vse zavesti speljane v nek imaginaren svet, kot imamo na Zemlji vse zavesti na istem svetu (tokrat realnem.)
Random mutation plus nonrandom cumulative natural selection - Richard Dawkins

G3GANT1C ::

Nobena stvar ni več ista, ko se katera koli njena lastnost spremeni. Pa tudi če je ta sprememba najminimalnejša kar jo lahko najdete.

:\
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

Thomas ::

> Nobena stvar ni več ista, ko se katera koli njena lastnost spremeni. Pa tudi če je ta sprememba najminimalnejša kar jo lahko najdete.

Jest si tega ne znam razlagat drugače, kot da se ti ne zavedaš samega sebe. Da gledaš nase nekako od "od zunaj".

Enostavno nisi zmožen prvoosebnega pogleda?

Če je res tako, je to drugi največji čudež, kar sem jih videl v tem Vesolju. Prvi je ta, da se jest (pa očitno tudi mnogi drugi) zavedam(o) sebe!

:))
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

G3GANT1C ::

Tale tema je samo en kup znanstvene fantastike. Niti ne vem če si zasluži biti pod znanost in tehnologija. Bl bi spadala v Ložo. Razen če kdo prnese kakršenkol dober argument.

:\

Ob naslednjem pisku bo ura 7:03:23 ... ... ... BEEP!!!
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

G3GANT1C ::

Sej jaz totalno razumem, kaj vi mislite. Ampak za to, kar trdite, nimate nobenga dokaza. Niti ga nimam jaz za to, kar trdim. O tem pač še ne moremo govoriti, dokler ekperimentalno ne dokažemo. Jaz pač osebno mislim, da mam prav jaz in če me ne boste prepričal z dobrimi argumenti/dokazi (wutever), bom pač trdil svoje naprej, ker mi je logično.

:))
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

Thomas ::

Debata o zavesti je prav lahko znanstvena. Samo s tabo Gigantic, bolj težko.

BTW - a si že prispeval kakšno tehtno ali zanimivo mnenje v Z&T?

:\
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

G3GANT1C ::

Valentin:

"G3GANT1C - Ne glej na tiste klonirance tretjeosebno. Zamisli si, da si to ti."

Torej:

Predpostavi, da je ena enako dve... In zdej lahko brez problema dokažeš da je 1 res enako 2...

:\ :\
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

G3GANT1C ::

Z mano je debata težko znanstvena? Samo zato, ker zastopam svoje mnenje in ne tvojega, ki se že zelo bliža geocentričnemu sistemu? Jaz sem samo povedal svoje strokovno mnenje al kakršno kol je že blo... A si zdej grmado zaslužim al kaj?

:\ :\ :\
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

G3GANT1C ::

Še nekaj: Men se zdi moje mnenje popolnoma tehtno in razumljivo.
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)

HeMan ::

Če te klonirajo v neko osebo, ki je povsem enaka tebi, si to ti. Ce te klonirajo v 2 osebi, da so skupaj tri osebe, imamo 3 razlicice sebe. Seveda ce ne verjames v duso in pac sklepas da so vse osebe ti, saj so ti povsem enake. Vsaka oseba vidi barvo sovje sobe, ampak ker je vsaka oseba ti, ti vidis vse 3. Seveda je logicno, da vsaka oseba ne vidi vseh 3 barv, ali kot je nekdo rekel mavrico.

Ze pol topica premlevate eno in isto, samo zato ker noben noce tistemu ki ne razume razloziti na lep nacin. Verjetno meni ni uspelo saj ne pisem dobro, pa tudi pojma nimam o vseh teh stvareh kot naprimer thomas. Samo jasno mi je da je problem pri geganciticu to, da ko ste rekli da vidis vse 3 barve on misli da jih en osebek vidi 3 na enkrat. Tko da naj mu nekdo ki zna pove v cem je problem. :)

G3GANT1C ::

Rekel sem da razumem problem, da razumem vaše razumevanje, ampak da me moji argumenti še vedno bolj prepričajo kot vaši, čeprav so dokaj dobri. Poglejte, župnikom iz srednjega veka je bil geocentrični sistem logičn... nekaterim Grkom tudi... ampak v današnjem svetu, pa lahko dokažemo znova in znova, da je zgrešen... Ko bomo to lahko naredili s to temo, bo problemov konec in se sploh ne bomo več kregali. Sej je čist možno, da mate vi prav, ampak moja rešitev se mi zdi boljša, kaj si potem morem? Če me boste prepričali, pa tut prav, ampak se boste morali potruditi...

:D Jaz sem dones happy... :D

P.S.: A ste vidl kako sem točen čas zadel?
Če bil bi bog, bi rekel da me ni. (Janez Menart)
««
8 / 87
»»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Teleportacija-prihodnost (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
16628188 (24801) energetik
»

2045: Avatar project (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
16027741 (25011) guest #44
»

subjektivna izkusnja in umetna inteligenca

Oddelek: Znanost in tehnologija
252506 (1963) OwcA
»

Blue Brain (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
18713168 (10540) BBB
»

Thomas, pomagaj mi pri širjenju "krive vere" (strani: 1 2 )

Oddelek: Znanost in tehnologija
677536 (6203) Thomas

Več podobnih tem