» »

Je Openwater "novi" Theranos, ki dejansko lahko uspe?

Je Openwater "novi" Theranos, ki dejansko lahko uspe?

Karlos ::

Kratek slovarček
Theranos, hoteli narediti prenosni laboratorij za analizo krvi v velikosti malo večjega tiskalnika, ki bi potreboval samo par kapljic krvi. Na koncu eden največjih "failov" Silicijeve doline. Za tiste ki ne poznate zgodbe, je pred kratkim prišel ven dokumentarec. Trailer The Inventor: Out for Blood in Silicon Valley (2019).

Openwater, zagonsko podjetje ki dela napravo, ki je zmogljivejša kot MRI, s ceno dostopno gospodinjstvom, ter tako majhna, da jo lahko nosimo. Omogočal bo tudi branje misli in ne invazivne posege v telo (npr. operacija tumorja v glavi brez odpiranja glave). To vse in še več z le rdečo lučjo/laserjem in ultrazvokom tako malih moči ki so že FDA approved!


Torej par dni nazaj sem gledal TED talk: How we can use light to see deep inside our bodies and brains.

In sem ostal odrtih ust :O in navdušen.

Ker sem par dni nazaj gledal zgornji dokumentarec sem se takoj spomnil na Theranos.

No potem sem pa gledal še zadnjo njihovo predstavitev (spoiler alert: naredi primerjavo tudi s Theranos :D - ter razloži zakaj ne bodo šli po njihovi poti).

Star trek tehnologija se razvija pred našimi očmi. Alfa kiti naj bi bili že letos.
Upam, da jim uspe. Za moje pojme bi to znal biti kvantni preskok v zdravstvu.
Sai Baba: "Dam vam to, kar hočete, da boste hoteli to, kar vam želim dati."

Ales ::

Tvoja osnovna premisa, da je Theranos želel narediti prenosni laboratorij za bla bla je napačna. Želeli so nategniti ljudi in uspelo jim je. Ali bo še kakim drugim uspelo ponoviti vajo..? Čisto možno.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Podcasti (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
557819 (788) Meee
»

Znani prvi podatki o prihodnjem Playstationu (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Konzole
5114795 (11005) Invictus
»

My Heritage DNK test (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
6110118 (8037) BedBrejn
»

Elon Musk bi Teslo umaknil z borze (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Nakupi / združitve / propadi
9129905 (19835) Magic1
»

SEC preiskuje ponudbe kritožetonov, Twitter prepoveduje oglaševanje kriptovalut (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Kriptovalute
5723110 (18778) nsignific

Več podobnih tem