» »

Avto platišča in dimenzije

Avto platišča in dimenzije

T-Majo ::

Živjo

Mene pa nekaj glede gum zanima. Informativno. Na svojem avtu imam letne gume na alu felgnah 185/60/R15. No sedaj pa razmišljam o menjavi gum (zaradi starosti) in sem našel pri prijatelju gume 195/60/R15 Michelin. Ampak zanimivo je da so te gume večje od mojih prejšnjih in ožje? Tega pa zdaj ne razumem. Kako je to možno? Je odvisno od felgne?

LP

krucymucy ::

odvisno je tudi od širine platišča ja. ampak na enakih platiscih naj bi bile michelinke 10mm sirse. Visje so pa zato, ker je druga stevilka razmerje visine in sirine. se pravi, bok pnevmatike je visok 0.60 širine. V tvojem primeru bi bile ustrezna zamenjava za 185/60/15, pnevmatike dimenzij 195/55/15.

glaš ::

Skoraj nemogoče, po oznakah sodeč bi morale bit Michelin-ke širše (195 proti 185).

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: glaš ()

T-Majo ::

Torej so ožje zaradi alu felge? Celo meril sem jih in je Michelinka ožja. Čudno.

T-Majo ::

Lahko slikam, če kdo ne verjame. Imam zdaj obojne doma. Je pa res da so michelinke na Opelovih original felgah, moje so pa na enih drugih felgah.

Sem pa gledal, da je moja felgna sama po sebi dosti širša od Opelove. Tako da po moje to vpiva?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: T-Majo ()

profii ::

Vpliva Širina platišča in tudi med proizvajalci pnevmatik je razlika v širini pri istih dimenzijah.

;-) ::

Ja poglej koliko J so felge široke.

Na istih felgah bojo 195 širše.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ;-) ()

T-Majo ::

O super. Da ne bo zgledal kot da so za kakšnega Twingota =D

Kje pa piše J?

profii ::

;-) ni to vedno res :) naj bi pa tako bilo.

T-Majo ::

Sem se odločil da bom eno premenjal pa bom videl kako bo.

SkIDiver ::

Ne merit celotno širino ampak samo tekalno površino.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Pnevmatike R17 vs R18 (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Na cesti
16026476 (21619) njyngs
»

Gume za zimo. (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10623880 (19734) Domobrancek
»

Optimalne dimenzije zimskih pnevmatik (majhne-velike/tanke-debele) (strani: 1 2 )

Oddelek: Na cesti
7120463 (16727) GrimReaper
»

Zamenjati ali ne zamenjati stare pnevmatike (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Na cesti
10534753 (32346) GrimReaper
»

Kje dobiti solidne letne gume in seveda katere vzeti ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11020871 (12787) Brane2

Več podobnih tem