» »

V ponedeljek se začne proces Pirate Bay

1
2
3 4 5

gruntfürmich ::

zaptre strani!? pa da so bolj varne vsebine!? lahko to bolj razložiš??
ampak če ni veliko folka pa res mora biti veliko stvari gor, pa še več resoursov za dolvleko :)):D še na muli ni nekaterih stvari za dobit, ne pa da bi bli na zaprtih trekerjih....
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

R33D3M33R ::

Kako lahko tak deček pride do igric, če mu starši ne sfinancirajo ali mu pač ne želijo kupit iz drugih razlogov?


Igra freeware igre, ki jih je cela tona in so nekatere povrhu še boljše od komercialnih ...
Moja domača stran: http://andrej.mernik.eu
Na spletu že od junija 2002 ;)
:(){ :|:& };:

jenrej ::

Tr0n ne ga sračkat....spomnimo se samo Elite torrentsa, ki je tudi šel rakom žvižgat. Je bil privaten? JA, je bil. :D

Sicer pa še govoriš o neki skupnosti....to imaš verjetno v mislih tistih 100 osebkov, ki šibajo poste na forum...ostalih 44k pa jih pridno dllja.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: jenrej ()

opeter ::

OK, samo v naši kokoški preprosto ni alternative, da bi se gledal HD TV program (lahko plačljiv), ki bi mi omogočal, da si na svoj PVR posnamem to, na kar kaže torrent s PB z naslovom Battlestar.Galactica.S04E15.720p.HDTV.x264-CTU.mkv 8-O

Kaj naj gledam venezuelske telenovele na POP TV, al kaj???


Kdo pa pravi, da moraš gledat? Boš gledal takrat, ko bo HD ponudba tudi pri nas. Do tačas pa se to smatra za ilegalno početje.

Vedno se primerjajo avtomobili tukajle na Slo-Techu. Torej, sosed ima novega BMW-ja, ampak ker jaz nimam denarja mu bom ukradel? Pa smo speti pri avtorskih in sorodnih pravicah.

V glavnem bi rad le poudaril, da mi navadni uporabniki nismo pirati in tudi nikakor ne piratiziramo, saj ne prodajamo ali si sposojamo teh datotek v zameno za denar, ali kaj podobnega;)


Situacija je ista kot v primeru preprodaje mamil in uživanje le tega. Tudi tiste bodo kaznovali, ki mamila samo uživajo, čeprav so zanj celo plačali.

Mislim, da mi kot kupcu, ki ima tudi svoje potrošniške pravice, nobeden ne sme preprečiti, kaj smem kupiti, ali kaj ne (dokler se seveda pogovarjamo o normalnem potrošniškem blagu).


Mislim, da ti je Jure lepo napisal nekaj postov nazaj. Če je nek izdelek namenjen ameriškemu trgu, ga bodo prodajali le tam. Če je nek drug izdelek namenjen le azijskemu trgu, ga bodo tam prodajali. Seveda pa po želji BP tisti dotični izdelek uvoziš v Slovenijo, seveda če je to dovoljeno. Plačal boš pač carino in DDV in to je to.

Predpostavljam, da je dovolj enostavna formula, ali?

Kako lahko tak deček pride do igric, če mu starši ne sfinancirajo ali mu pač ne želijo kupit iz drugih razlogov?


Enostavno: ne bo prišel. Oziroma seveda bo, saj viri obstajajo. Je pa to spet nelegalno početje. Lepo sem že zgoraj napisal - otrok gre v trgovino, mamico cuka za rokav, da bi pa to in to želel, vendar mama pravi, da NE. Ali bo sedaj ta otrok, ko nihče ne bo pogledal tja, enostavno tisti izdelek dal not v žep? Lahko, je pa spet kaznivo dejanje.

Nekateri enostavno ne razumete, da so tudi za izdelavo digitalnih vsebin porabili čas, denar in ogromno energije. Vi bi vsi vse to prostovoljno kopirali. Tisto kar je freeware je lepo označeno, da je to. Za ostalo pa se pričakuje, da plačaš določeno vsebino. Nimaš denarja? Je pač ne boš uporabljal. Vedno imaš brezplačno alternativo.

Dajmo poskusit, pojdite not k notarki in ji povejte, da niste pripravljeni plačati tisto listino, ki jo potrebujete, saj je to izdelala na osnovi šablone, spremenila imena, se podpisala ter dala gor pečat. Me zanima, kako vas bo pogledala.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

wishmaster ::

Ena stran gre rakom žvižgat. Čez en teden je pa namesto tega 10 novih strani. Tak pač je pri torrrentih, ko gre enemu na organ, ko se vse tam dobi. Nihče nikogar ne sili, da vlečeš torrente dol oz. ti ne prepoveduje kupovanja iger in programov. Tak da nekdo bo šel v štacuno po igro, nekdo bo pa igro dol potegnil in si za isti denar kupil kar je vredno tistega denarja.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

opeter ::

Nihče nikogar ne sili, da vlečeš torrente dol oz. ti ne prepoveduje kupovanja iger in programov. Tak da nekdo bo šel v štacuno po igro, nekdo bo pa igro dol potegnil in si za isti denar kupil kar je vredno tistega denarja.


Seveda, ni problema. Samo potem ne jokati na forumih, če bodo slučajno čez čas tudi pri nas kazenski organi začeli podeljevati kazni in lovili tiste, ki pobirajo dol nelegalne digitalne vsebine.

Sicer pa obstajajo razne strani, npr. GOG.com, kjer lahko sila poceni kupiš starejše originalne igre brez DRM zaščite. Res je, da niso najnovejše, so pa na teh straneh pravi biseri, kar se vsebine tiče. Včasih imajo akcijo s popusti, recimo trenutno (ta vikend, vse do ponedeljka) to velja za dirkalne igre.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

wishmaster ::

... ja in mene si prestrašil, tako da bom hodil samo še originalne igre in programe kupovat:D. Pri nas še v podjetjih niso ažurni, kaj šele da bi šli fizičnim osebam srati po glavi.
GIGABYTE GA-K8NXP-SLI,AMD ATHLON 64 X2 4200+,4x1024 RAM (GEIL)
5xWD2000JS(200 GB),Gigabyte Radeon 3870 ...

squngy ::


Kdo pa pravi, da moraš gledat? Boš gledal takrat, ko bo HD ponudba tudi pri nas. Do tačas pa se to smatra za ilegalno početje.

Ko če.

Vedno se primerjajo avtomobili tukajle na Slo-Techu. Torej, sosed ima novega BMW-ja, ampak ker jaz nimam denarja mu bom ukradel? Pa smo speti pri avtorskih in sorodnih pravicah.

In vedno pravimo, da je primerjava z avtomobili blesava. Če že, je po piratiziranje podobno: "sosed ima novega BMW-ja, ampak ker jaz nimam denarja si bom svojega pričaral, v svojem času z svojimi sredstvi." Ta pričaran avto bo sicer v vseh pogledih identičen kot sosedov, ampak sosed seveda ševedno ima svojega.


Situacija je ista kot v primeru preprodaje mamil in uživanje le tega. Tudi tiste bodo kaznovali, ki mamila samo uživajo, čeprav so zanj celo plačali.

Nebodo jih, raze če se ne sprehajajo sredi mesta z polno vrečo ilegalnih substanc, ampak v tem primeru jih bodo zaprli zaradi suma preprodaje. Kot so men že povedali, če te policaj zaloti z prižganim jointom v ustih ti načeloma nič ne more, če pa te zaloti z enim v žepu si pa gotov.

Drugo je če si jih jemal in potem inteligntno sedel v avto...


Mislim, da ti je Jure lepo napisal nekaj postov nazaj. Če je nek izdelek namenjen ameriškemu trgu, ga bodo prodajali le tam. Če je nek drug izdelek namenjen le azijskemu trgu, ga bodo tam prodajali. Seveda pa po želji BP tisti dotični izdelek uvoziš v Slovenijo, seveda če je to dovoljeno. Plačal boš pač carino in DDV in to je to.

Predpostavljam, da je dovolj enostavna formula, ali?

Bi bla enostavna formula ja, nevem pa zakaj misliš, da so uvedli regijske zaščite? Misliš, da oni to počnejo ker radi štancajo nekje malo tako drugje malo drugče, ali da imajo oni, kakšno svojo ekonomsko računico?

Sicer sem pa nekaj časa nazaj bral, kako je bil nek postopek proti firmi, ki je izdelke (drugih firm) pošiljala kupcem v daržavah, v katerih jih niso prodajali. Tožili pa so jih baja zaradi nedovoljenega uvoza ali nekaj takega. (bilo je to iz Japonske, ki je slučajno v isti regiji kot mi).


Enostavno: ne bo prišel. Oziroma seveda bo, saj viri obstajajo. Je pa to spet nelegalno početje. Lepo sem že zgoraj napisal - otrok gre v trgovino, mamico cuka za rokav, da bi pa to in to želel, vendar mama pravi, da NE. Ali bo sedaj ta otrok, ko nihče ne bo pogledal tja, enostavno tisti izdelek dal not v žep? Lahko, je pa spet kaznivo dejanje.

Nekateri enostavno ne razumete, da so tudi za izdelavo digitalnih vsebin porabili čas, denar in ogromno energije. Vi bi vsi vse to prostovoljno kopirali. Tisto kar je freeware je lepo označeno, da je to. Za ostalo pa se pričakuje, da plačaš določeno vsebino. Nimaš denarja? Je pač ne boš uporabljal. Vedno imaš brezplačno alternativo.

No tle se strinjava in imaš povsem prav (razen tisto z žepom XD)

Dajmo poskusit, pojdite not k notarki in ji povejte, da niste pripravljeni plačati tisto listino, ki jo potrebujete, saj je to izdelala na osnovi šablone, spremenila imena, se podpisala ter dala gor pečat. Me zanima, kako vas bo pogledala.


Sej mi bi radi meli šablono, ne pa pečat ali spremenjenega imena :P (še svoj list in printer prinesemo XD)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: squngy ()

Slo-One ::

1. To ni kraja, to je kopiranje. In pri kopiranju lastniku ne delam škode.
2. Če si nekdo dol povleče HD film, sej ga dejansko sploh ni mogel dobiti tukaj, toraj. Saj ga ni ukradel, če pa ga ni tu.
3. Spomnimo se na MPAA, koga so že vse tožili in podobno.

squngy ::

Sej ne vem kako točno ima to urejono holivood in muzički oddelki, ampak za bolj knjižne zadeve je v Ameriki veljalo, da če ni licensirano v tvoji državi je pronos legalen
(seprav tisti moment, ko neka mala firma kupi licenco za tvojo regijo/državo pa tudi če izdelka še ne moreš kupit, je nadaljni prenos nezakonit).

Tle se ubistvu kaže kako oni to rihtajo: dokler ne delajo pirati škode NAŠIM firmam je vse kul, (če pa jo, pol se pa pazte).

Seveda ameri niso pol tolk zadovoljni če to delajo tudi druge države (naprimer naša naj bi en čas mela nekaj takega, sicer pa še nimamo ravno super urejene zakonodaje na tem področju)

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: squngy ()

Tr0n ::

Tr0n ne ga sračkat....spomnimo se samo Elite torrentsa, ki je tudi šel rakom žvižgat. Je bil privaten? JA, je bil. :D

Sicer pa še govoriš o neki skupnosti....to imaš verjetno v mislih tistih 100 osebkov, ki šibajo poste na forum...ostalih 44k pa jih pridno dllja.

Heh ne, ne govorim o taksni skupnosti ali kvazi privatnem trackerju, kot je bil Elite.

jype ::

Slo-One> 1. To ni kraja, to je kopiranje. In pri kopiranju lastniku ne delam škode.

Kar se lastnika tiče si ga obral za vsaj toliko, za kolikor prodaja "originalni" izdelek.

Poleg tega je trditev, da se lastnik ne sme odločati o tem, komu in pod kakšnimi pogoji bo izdelek prodal, smešna.

Vsekakor zakonodaja evropske unije zahteva, da se na vseh trgih unije izdelki prodajajo pod istimi pogoji (zato še vedno upam, da bomo tudi v Sloveniji nekega dne smeli kupovati v apple store uk, kjer je bil nedavno zaradi zelo majhne vrednosti funta nakup več kot ugoden), vendar to po drugi strani pomeni zgolj to, da se bodo ameriški ponudniki zabavnih vsebin na evropski trg podajali še z večjo zamudo kot so se zdaj.

Hardstyle ::

Govora je o PRIVATNIH trackerjih oz. strežnikih, kjer so gor osebe, ki piratstvo držijo pokonci in to so grupe in posamezniki, ki zadeve ripajo oz. kradejo in potem dajo v javnost.

Zame elite torrents in podobni niso privat zato, ker lahko do njih dostopa vsak.

Zgodovina sprememb…

D0M3N ::

V glavnem bi rad le poudaril, da mi navadni uporabniki nismo pirati in tudi nikakor ne piratiziramo, saj ne prodajamo ali si sposojamo teh datotek v zameno za denar, ali kaj podobnega;)

Mislim, da mi kot kupcu, ki ima tudi svoje potrošniške pravice, nobeden ne sme preprečiti, kaj smem kupiti, ali kaj ne (dokler se seveda pogovarjamo o normalnem potrošniškem blagu).


Pa kaj pirati delajo zaradi dnarja? Fora pri "navadnih uporabnikih" je da ko ti sprejemaš tudi oddajaš podatke (p2p)
Drugače pa podpiram TPB in da ga nebi nikoli ukinli/omejili oz. sprejeli novih zakonov kateri bi mu škodovali.
Xeon E5450| 8gb ddr2|
R9 270| P5QL-PRO| WD-750gb|

Pesimist ::

Tr0n: Kontrolirani v smislu vsebine. Tukaj ne gre samo za imenjavo vsebin, ampak za skupnost, kjer se pozna insiderje in se ve od kot prihaja dolocena vsebina.

Kaj te mene briga od kot prihaja kaksna vsebina. Pa ce jo rus v hlevu kuje mi je vseeno, dokler je to kaj iscem. In zaenrkat se nisem nikdar nic durga dobo kot to kaj pise v naslovu z PirateBaysa ki je 100x bolsi kot kaksni drugi trejkeri. Hitrosti downloada so pa tudi vedno na zelo dobrem nivoju.

Pesimist ::

"Tron: KTrackerji tipa piratebay, mininova in podobni crap so pa open public, ki so najslabsa in najmanj varna alternativa."

Toti trejkeri so ravno najbol varni. Ker niso hostani na slovenskih providerih. Ko bo nekdo slovenski trejker zasedo bo mel vse podatke za vsakega uporabnika posebej kar na frontpejgu. Niti malo se nebo rabo trudit. Celo vse torente bo mel nastete na profuli. Tak da ne govori takih bedarij.

Tr0n ::

A mislis da pri ostalih open public ne-slovenskih nimajo prosti vpogled v tvoj IP in tvojega ponudnika kljub enkrcipciji prenosa? :)

Phil ::

A mislis da pri ostalih open public ne-slovenskih nimajo prosti vpogled v tvoj IP in tvojega ponudnika kljub enkrcipciji prenosa? :)


Imajo ampak se je treba za zgodovino vseeno malo bolj potruditi. Za razliko od private trackerjev kjer je dovolj da username enkrat povezejo z ipjem in imajo tvojo celotno zgodovino.

FireSnake ::

Raziskovalci z Univerze v Delftu pa ugotavljajo, da se utegne celo omrežje BitTorrent sesuti, če The Pirate Bay ugasne.


Omrežje se še zdaleč nebo sesulo. Ko bi vedli, koliko se stvari obrača na privatnih scenskih trackerjih nebi bli tok pogumni. Če gre piratebay dol bodo na slabšem samo tisti manj vešči uporabniki torrent protokola, ki ga občasno uporabljajo za dolvleko kakšnih nadaljevank. Piratebay je samo tako znan da je bil čas da se ga gdo loti. Je pa piratebay samo razprečevalnica vseh relisov, dana vsej javnosti, izvir pravih (večinskih) scenskh relisov se nahaja na mnogo bolj privatnih trackerjih, ki še zdaleč nebodo šli dol. Zato ne bluzite.


In tvoji podatki ter ugotovitve temeljijo na?

Meni se zdi ... bluzenju.
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Pesimist ::

Kdo pa? Americani? Ko bodo nasi meli bo problem. Ampak nic kaj vecji kot je zdaj ze z nasimi privatnimi trejkeri.

Povrhu tega tak majo vsi nasi odprte registracije. Tak da sploh niso privatni kot si ti mislis.

SmeskoSnezak ::

Raziskovalci z Univerze v Delftu pa ugotavljajo, da se utegne celo omrežje BitTorrent sesuti, če The Pirate Bay ugasne.


Omrežje se še zdaleč nebo sesulo. Ko bi vedli, koliko se stvari obrača na privatnih scenskih trackerjih nebi bli tok pogumni. Če gre piratebay dol bodo na slabšem samo tisti manj vešči uporabniki torrent protokola, ki ga občasno uporabljajo za dolvleko kakšnih nadaljevank. Piratebay je samo tako znan da je bil čas da se ga gdo loti. Je pa piratebay samo razprečevalnica vseh relisov, dana vsej javnosti, izvir pravih (večinskih) scenskh relisov se nahaja na mnogo bolj privatnih trackerjih, ki še zdaleč nebodo šli dol. Zato ne bluzite.


In tvoji podatki ter ugotovitve temeljijo na?

Meni se zdi ... bluzenju.


Hahha... to pa me je nasmejalo. ROFLMAO... privat trackerji, da so na njih prvič scenski releasi? Človek, scenski releasi še zdaleč ne pridejo prvo na privat trackerje. Vsi, ki nimate pojma , si lepo počasi preberite tole.
@ Pusti soncu v srce... @

gumby ::

Offtopic ste, precej
my brain hurts

jenrej ::

Pa o kakšnih privatnih trackerjih vi govorite.

privatni tracker je tracker, kjer torrenti niso dostopni vsem uporabnikom. Torej se je treba registrirat, če si hočeš kaj dol cuknit.

public trackerji pa so tisti, kjer so vsi torrenti dostopni vsem.

To kar pa uporabljajo release grupe, so pa privatni FTP!!! strežniki, vendar močno dvomim, da ima kdo od tu dostop do kakšnega strežnika takšne vrste.

Bistri007 ::

jype:
Slo-One> 1. To ni kraja, to je kopiranje. In pri kopiranju lastniku ne delam škode.

Kar se lastnika tiče si ga obral za vsaj toliko, za kolikor prodaja "originalni" izdelek.

jype, in za koliko sem "obral" lastnika vsebine, ki mi "originalnega" izdelka sploh ne ponuja oz. se mu ga ne splača meni ponujati?

Cene za veliko vsebine na TPB boš težko dobil - koliko bi te stalo, če bi si jih pridobil po poti, s katero se strinja njihov producent oz. distributer. Ampak pazi, tvoj naslov je v .si, edini dovoljen jezik komunikacije za sklenitev transakcije pa slovenščina.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

Poldi112 ::

>Kdo pa pravi, da moraš gledat? Boš gledal takrat, ko bo HD ponudba tudi pri nas. Do tačas pa se to smatra za ilegalno početje.

Ne vem v katerem svetu ti živiš - očitno v svetu diktature ponudnikov. Si mazohist ali kaj? Za nas potrošnike regije niso dobre. In če ponudnika stane to mene nič ne gane. Naj jih pa ukine. Ker dokler so vsebine tako lahko dostopne, legalno pa tako težko dobavljive, ne morem obsoditi piratstva. Je nelegalen, je pa posledica stanja na trgu.

In tu ima bistri čisto prav - ne moreš reči da je založnik prikrajšan za denar, ki ga itak noče od tebe.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

bluefish ::

Glede HD vsebin nekaterih nanizank se strinjam.
Zakaj bi čakal, da se naši ponudniki zmigajo in po eni ali dveh sezonah šele pričnejo predvajati pri nas? Do takrat pa naj kaj? Si preko Appla le ogledujem napovednike in kratke izseke? Pa še to bi kdo rekel, da ni legalno, saj moram na iTunes opraviti registracijo kot da sem iz US, da dobim dostop do vsebin, ki se predvajajo čez lužo.

WildChild ::

The Pirate Bay naj kar še naprej živijo. Se čisto strinjam ko pravijo kaj predstavljajo. V enem njihovem postu na blogu je bilo rečeno, da tudi, če ne zmagajo na sodišču bo stran seveda stala saj naj bi imeli serverje locirane različno po svetu, kjer noben od vzdrževalcev strani nebi vedel kje se nahajajo zaradi varnosti. Bomo videli v ponedeljek :)
Vsi tisti, ki dajete butaste primerjave, če si zloadaš neko datoteko prek torrent protokola češ da vkradeš BMW ja in podobna jajca.... Kakšna pa je dejanska škoda za proizvajalca, ki naj bi bil škodovan za BMW -ja v našem primeru za recimo nek film ? Nikakršna, saj film, ki ga prenseš/"ukradeš" nima nikakršne vrednosti, torej proizvajalec BMW -jov/tega filma ni bil dejansko oškodovan.

P.S. Me prav zanima koliko je na tem forumu takih, ki niso prenesli nobene vsebine prek torrent protokola, ki ni bila prenešena legalno po vašem mnenju.
in da mood

Tr0n ::

Pa o kakšnih privatnih trackerjih vi govorite.

privatni tracker je tracker, kjer torrenti niso dostopni vsem uporabnikom. Torej se je treba registrirat, če si hočeš kaj dol cuknit.

Privatni tracker:

# invite only (povabi te samo nekdo, ki te pozna ali ti poznas njega)
# ni javno oglasevan ali poznan
# HTTPS, certifikati
# uporaba dodatnega enkripcijskega kljuca pri izmenjavi torrent paketov
# zakljucena skupnost, 90% je internal, ostalo je klasicen "scene"

Public tracker:

# vsak tracker, ki je ali open-public (ni potrebno registracije) ali z registracijo
# vsebina je po vecini "scene" related
# nobene posebne enkripcije ali dodatne zascite

jype ::

Bistri007> jype, in za koliko sem "obral" lastnika vsebine, ki mi "originalnega" izdelka sploh ne ponuja oz. se mu ga ne splača meni ponujati?

Za še višjo ceno - lastnik se je namreč odločil, da tebi _noče_ prodati, podariti, ali ti kakorkoli drugače dati na voljo njegovega izdelka.

Jebiga, tako je v kapitalizmu - in nič drugače ne more biti.

PrimozR ::

zaptre strani!? pa da so bolj varne vsebine!? lahko to bolj razložiš??
ampak če ni veliko folka pa res mora biti veliko stvari gor, pa še več resoursov za dolvleko :)):D še na muli ni nekaterih stvari za dobit, ne pa da bi bli na zaprtih trekerjih....


Napaka, sploh dandanes, ko je mula potonila v pozabo. Ogormno glasbe se na muli ne najde (več), medtem ko je istih primerov na private trackerju 90%. Še vedno se najde kaj, kar ne obstaja, a verjemi, presenečen bi bil, kaj vse SE dobi :>

Tr0n: Kontrolirani v smislu vsebine. Tukaj ne gre samo za imenjavo vsebin, ampak za skupnost, kjer se pozna insiderje in se ve od kot prihaja dolocena vsebina.

Kaj te mene briga od kot prihaja kaksna vsebina. Pa ce jo rus v hlevu kuje mi je vseeno, dokler je to kaj iscem. In zaenrkat se nisem nikdar nic durga dobo kot to kaj pise v naslovu z PirateBaysa ki je 100x bolsi kot kaksni drugi trejkeri. Hitrosti downloada so pa tudi vedno na zelo dobrem nivoju.


50 kB/s na 24 Mbit liniji je pa RES ODLIČNA hitrost ja. Medtem ko gre ista epizoda na privatnem trackerju tudi 1 MB/s ali več.

"Tron: KTrackerji tipa piratebay, mininova in podobni crap so pa open public, ki so najslabsa in najmanj varna alternativa."

Toti trejkeri so ravno najbol varni. Ker niso hostani na slovenskih providerih. Ko bo nekdo slovenski trejker zasedo bo mel vse podatke za vsakega uporabnika posebej kar na frontpejgu. Niti malo se nebo rabo trudit. Celo vse torente bo mel nastete na profuli. Tak da ne govori takih bedarij.


Kdo govori o slovenskih privatnih trackerjih? Itak ni nobenega pametnega. Maš partis in to je to.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: PrimozR ()

jenrej ::

Tr0n toplo ti priporočam, da vsaj malo pogledaš tisto kar je že SmeskoSnezak napisal.

http://scenereleases.info/2006/06/the-w...

Sicer pa takšnih torrent trackerjev, kjer bi se vsi uporabniki med sabo poznali NI!

https, enkripcijo in ostale zadeve pa ima že itak polovica tvoji t.i. "public trackerjev".

PrimozR ::

Slo-One> 1. To ni kraja, to je kopiranje. In pri kopiranju lastniku ne delam škode.

Kar se lastnika tiče si ga obral za vsaj toliko, za kolikor prodaja "originalni" izdelek.

Poleg tega je trditev, da se lastnik ne sme odločati o tem, komu in pod kakšnimi pogoji bo izdelek prodal, smešna.

Vsekakor zakonodaja evropske unije zahteva, da se na vseh trgih unije izdelki prodajajo pod istimi pogoji (zato še vedno upam, da bomo tudi v Sloveniji nekega dne smeli kupovati v apple store uk, kjer je bil nedavno zaradi zelo majhne vrednosti funta nakup več kot ugoden), vendar to po drugi strani pomeni zgolj to, da se bodo ameriški ponudniki zabavnih vsebin na evropski trg podajali še z večjo zamudo kot so se zdaj.


Jure seveda da mu narediš škodo, saj je vsakokrat prenešen fajl potencialna prodaja, torej 10 fajlov stane avtorja za 10 prodanih recimo DVDjev. Ampak če bi kradli DVDje, je avtor še veliko bolj na zgubi, ker bi iz svojega žepa plačal še printanje DVDja in ovitka ter shipping. No, ni avtor ampak lokalni prodajalec, ampak sej veš kaj hočem povedati. ne pavim da je piratiziranje kul, pravim le, da je za prodajalce/avtorje/kogarkoli vseeno ceneje kot pa kraja fizičnih medijev ;)

Manu ::

Bistri torej pravi, da če v štacuni ne more dobit Persila po 3 evre na kanto, ga bo kr ukradu.

Bistri007> In če za nas preprosto ukinejo trg, oziroma sploh nam ne prodajajo teh stvari - kako se imajo sploh pravico pritoževati?

_NJIHOVO JE_ ! Oni se odločijo, ali bodo tebi prodali, ali ne. Lahko ti, lahko pa vljudno rečejo da se jebi.

To dejstvo piratiziranja njihove lastnine ne naredi nič manj kaznivega.


S tem se ne bi strinjal. Trg je že zdavnaj globalen. Ko ti enkrat daš na trg nek svoj izdelek, nimaš te pravice odločati, kdo bo tvoj izdelek kupil in kdo ne. To je že diskriminacija na podlagi državljanstva ali lokacije. Želje ljudi po določenem izdelku niso omejene z nobenimi zakoni in geografskim položajem. Če si nekdo nekaj želi, lahko to tudi kupi, če hoče... če je na voljo na trgu. Nihče mu to ne more preprečit, tudi proizvajalec oz. lastnik izdelka ne.

Pri programski opremi, filmski in glasbeni ind. je to toliko bolj izrazito. Ker dostop do njega omejuje zgolj dostop do interneta (ne samo fizičnih medijev).

Preprosto: trg ne sledi razvoju tehnologije!

Proizvajalci, predvsem progr. opreme, filmov in glasbe, bi se že zelo zdavnaj lahko zavedali in omogočali, da vsakdo na svetu lahko kupi njihove izdelke na spletni strani in da jo dajo na voljo vsem enako (zakaj diskriminacija?).

Šele potem naj tožijo tiste, ki omogočajo piratstvo in tiste, ki piratizirajo. Če nekdo nima možnosti kupit nekega filma, le kako ga lahko tožiš? Trg in zakonodaja ne sledita tehnologiji. In to je največji problem.

Seveda smo vsi proti kraji, ker nihče ne bi rad, da bi tudi njega okradli.

Pirate Bay in njemu podobni samo omogočajo to, kar trg ni sposoben ponuditi, pa ima vse možnosti. Trg nima posluha za ljudi in njihove želje.

(pa pustimo to ob strani, da bo nekaj piratstva vedno obstojalo, mogoče zaradi kakšnih drugih razlogov - revne države, navade (do zdaj so kradli nekaznovano) itd..., ampak vse to se lahko spremeni s pravim pristopom do množic)

jype ::

Manu> Ko ti enkrat daš na trg nek svoj izdelek, nimaš te pravice odločati, kdo bo tvoj izdelek kupil in kdo ne.

Res?

Komot rečeš, da tvojga beef jerkyja pa črnci in židje ne smejo kupovat. Ljudje se bodo sicer zgražali, ampak kot _lastnik_ imaš to _pravico_.

Problem koncepta intelektualne lastnine se tu seveda ne neha - ko legalno kupiš DVD, si vsebino dejansko najel in ni tvoja - nimaš lastniških pravic do vsebine na DVDju in tako tudi ne moreš odločati o tem, kaj boš z rečjo počel. Lastnik ti je prodal izključno pravico do zasebnega ogleda, nikakor pa ne tudi preprodaje, javnega predvajanja in tako dalje. Tako črnec in žid niti od tebe ne morete legalno kupiti vsebine (medij seveda lahko), čeprav si ti zanjo plačal!

Manu> Proizvajalci, predvsem progr. opreme, filmov in glasbe, bi se že zelo zdavnaj lahko zavedali in omogočali, da vsakdo na svetu lahko kupi njihove izdelke na spletni strani in da jo dajo na voljo vsem enako (zakaj diskriminacija?).

Bom razložil, čemu pride do diskriminacije. V Burkini Faso nihče ne bo kupil filma za $15, ker je to povprečna mesečna plača. Tam se torej film prodaja za $0.29, od česar je $0.25 dobička, ki se razdeli med prodajalca, prevoznika, producenta in ustvarjalca, približno. V EU in ZDA se ista reč prodaja za $15, od česar je $15 dobička, ki si ga razdelijo približno isti fantje. Jasno je, da se ne bodo odpovedali niti $15 dobička, niti $0.25 dobička, dokler bodo lahko legalno to počeli. Prav tako jim je jasno, da si Burkina Faso tudi zasluži dostop do vsebin, čeprav je tam standard nižji.

No, žal je vse, razen seveda zasledovanja dobička, bullshit - proizvajalci ne omogočajo enostavnega dostopa do svojih izdelkov zgolj zato, ker so nesposobni. Saj tisti, ki niso, že omogočajo dostop, ali pa je onemogočanje dostopa do izdelkov njihova tržna strategija (think Apple).

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: jype ()

Bistri007 ::

jype, zdi se mi, da je tvoja naloga na tem forumu, kot moderator, da prihajaš s stališči, ki nasprotujejo večinskemu pogledu. Samo za to, da debata ostane živa. Ne morem resno jemati večine tega, kar praviš - ker je vse brezkompromisno pri tebi.
Največja napaka desetletja je bila narejena 4. novembra 2008
Oni so goljufali in Alah je goljufal, Alah je najboljši prevarant. (Koran 3:54)
Citiraj svetega očeta Benedikta XVI. in postani "persona rudis"...

jype ::

Če te kaj potolaži - jaz tudi kradem vsebine, ker jih legalno sploh ne morem dobiti. Tudi jaz se strinjam, da je sistem pokvarjen in bedast in da bi lahko vsi veliko več zaslužili, če ne bi bili tako zagamani.

Ampak dejstvo ostaja, da dokler se ne potrudimo sistema spremeniti, so pravila taka kot so. Če jih kršimo, moramo seveda sprejeti tudi odgovornost in potencialno kazen.

techfreak :) ::

Se strinjam z jype, vendar še vseeno uporabljam p2p za serije. Če je kakšna epizoda dobra pa jo tudi kupim preko iTunes Store (kar spet ni legalno).

Bi pa vsekakor raje plačeval mesečno naročnino in bi lahko te stvari gledal legalno. Ampak dokler se to ne spremeni so torrenti in iTunes Store edini vir takšnega materiala ... razen če čakaš prb. 2 leti, da pride k nam (če sploh).

T-h-o-r ::

Če te kaj potolaži - jaz tudi kradem vsebine, ker jih legalno sploh ne morem dobiti. Tudi jaz se strinjam, da je sistem pokvarjen in bedast in da bi lahko vsi veliko več zaslužili, če ne bi bili tako zagamani.

Ampak dejstvo ostaja, da dokler se ne potrudimo sistema spremeniti, so pravila taka kot so. Če jih kršimo, moramo seveda sprejeti tudi odgovornost in potencialno kazen.



dvomim, da bodo kakšne pol milijarde zemljanov spravili v zapor....
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

jype ::

Ja, saj zato sem napisal potencialno, predvsem pa gre za to, da se zavedaš odgovornosti. V kombinaciji z vedno večjim nadzorom je črna pika, ki ti jo nalimajo zaradi zabeleženega piratstva, vedno bolj zoprno dejstvo.

Saj zate je dovolj škode že da zgolj zamudiš letalo ali dve, medtem ko te varnostno osebje zaslišuje o "torrentih".

Ziga Dolhar ::

S tem se ne bi strinjal. Trg je že zdavnaj globalen. Ko ti enkrat daš na trg nek svoj izdelek, nimaš te pravice odločati, kdo bo tvoj izdelek kupil in kdo ne. To je že diskriminacija na podlagi državljanstva ali lokacije.


Obligacijski zakonik:

Prosto urejanje obligacijskih razmerij

3. člen

Udeleženci prosto urejajo obligacijska razmerja, ne smejo pa jih urejati v nasprotju z ustavo, s prisilnimi predpisi ali z moralnimi načeli.


In other words - stranke prosto oblikujejo razmerja, kar pomeni, da v razmerja tudi vstopajo zgolj, če si tega želijo.

Obvezno kontrahiranje (beri: "mora mi prodat film!") je možno le, če je kot takšno predpisano. Sicer pa njegova dobra volja.

Obvezna sklenitev in obvezna vsebina pogodbe

17. člen

(1) Če mora nekdo po zakonu skleniti pogodbo, lahko zainteresirana oseba zahteva, da se takšna pogodba nemudoma sklene.
(2) Določbe predpisov, s katerimi je delno ali v celoti določena vsebina pogodb, so sestavni del teh pogodb in jih dopolnjujejo ali pa stopajo na mesto pogodbenih določil, ki niso v skladu z njimi.


In še nekaj - diskriminacija je načeloma seveda dovoljena. EU ne zahteva, da kdor vzpostavi prodajo znotraj ene države članice, da bi moral vzpostavit še v drugih. Pač pa zahteva, da ko je izdelek na trgu, lahko prosto prehaja znotraj gospodarskega prostora, in tega gibanja uvoznik/proizvajalec/prodajalec ne more onemogočit. In a nutshell.
https://dolhar.si/

Manu ::


Komot rečeš, da tvojga beef jerkyja pa črnci in židje ne smejo kupovat. Ljudje se bodo sicer zgražali, ampak kot _lastnik_ imaš to _pravico_.


Če ti prodajaš neko glasbo na cd-ju, nimaš pravice določati, kdo jo bo kupil in kdo ne. Ko enkrat odpreš trgovino, lahko v njo pride kdorkoli hoče in kupi tvoje izdelke. Nimaš pravice prodajati na diskriminatoren način: temu ja, temu ne.

N primer: pride afričan iz Slonokoščene obale v Slovenijo in vstopi v tvojo trgovino s cd-ji, lahko kupi tvojo glasbo, četudi ne zna slovensko in četudi ima drugačno barvo kože in drugo državljanstvo in čeprav je oblečen v svojo narodno nošo. Nimaš mu pravice reči: ti pa mojo glasbo ne boš poslušal in zato ti je ne bom prodal.


Če pa prodajaš glasbo na spletu, jo lahko ravno tako kupi kdorkoli pride na tvojo stran, če omogočaš (kar je tehnološko mogoče) dolvleko svoje glasbe. Lahko so kakšne omejitve zaradi zakonodaje, zaradi monetarne politike itd... ampak ne moreš pa reči na podlagi rase, nacionalnosti, premoženja, videza, spola itd... da nekdo ne sme kupit tvoje glasbe.



To sem hotel reči: danes tehnologija omogoča, da ponudiš svoj film v istem trenutku CELEMU SVETU preko spleta. Ni nobenih omejitev (razen tehnoloških (da se zabaše tvoj server) ali političnih - embargo itd...).

Trg pa zavzeto lovi pirate, a se ne potrudi, da bi izkoristil to isto tehnologijo, ki omogoča piratstvo, v svojo korist.

Ne opravičujem piratstva, a obsojam totalno nesposobnost in neprilagodljivost tistih, ki nerazumno ne omogočajo enakost v prodaji svojih izdelkov (še posebej pri glasbi, filmu itd...)

Razmah piratstva vidim le kot kanal skozi katerega se izraža želja množic, a se ponudniki ne znajo prodajat.

Danes ni lahko biti avtor ali lastnik. Ker moč prehaja v množice (javno mnenje, navada kupovanja, želja po zabavi itd...). Kdo se lahko upre množicam? Nihče. Edino kar lahko narediš je, da inteligentno preusmeriš to energijo množic v svojo korist. Boriti se proti njim je jalovo početje.

Lahko sodniki obtožijo Pirate Bay, ampak se bo odprla nova pipca. Tudi sodišča trepetajo pred javnim mnenjem kljub zakonom in pravnemu redu. Seveda, da ne bo prišlo do kaosa, ampak bo prišlo do močnega preobrata v korist množic. Zakoni se bodo spreminjali, trg se bo spremenil, ampak v korist avtorja in PREDVSEM kupca.

Avtorji in založbe gledajo samo na lasten ogromen dobiček, a množice se požvižgajo na to.

Jaz se na njihovem mestu ne bi upiral množicam, ampak bi raje šel v toku z njimi in izkoristil globalizacijo trga in globalizacijo tehnologije.

Gregor P ::

... a sem res prebral, da lahko nekdo oz. neko podjetje v neki demokratični pravni državi prepove samo črncem, da kupujejo njihove produkte?!? Preprosto ne morem verjeti8-O

... in pa otrok lahko vtakne v žep karkoli in mu ne bodo storili prav nič (pravno gledano) ;)
The main failure in computers is usually located between keyboard and chair.
You read what you believe and you believe what you read ...
Nisam čit'o, ali osudjujem (nisem bral, a obsojam).

Ziga Dolhar ::

Če ti prodajaš neko glasbo na cd-ju, nimaš pravice določati, kdo jo bo kupil in kdo ne.


Seveda imaš. Kupil jo bo, komur jo boš prodal. K prodaji te ne more nihče prisilit.

Ko enkrat odpreš trgovino, lahko v njo pride kdorkoli hoče in kupi tvoje izdelke. Nimaš pravice prodajati na diskriminatoren način: temu ja, temu ne.


Ko imaš trgovino in na ogled postaviš cede s ceno, gre za ponudbo. Ponudba je načeloma trdna in jo lahko mimoprišli temnopolti gobavi žid sprejme, ti pa si s tem sprejemom zavezan.

Če pa ga vidiš, kako se približuje, in hitro zakleneš vrata / umakneš cdje / morebiti celo prilepiš nalepko "racist bastard inside, won't sell to /../", se pa možnosti potencialnega kupca (v tvoji trgovini) precej hitro spremene.
https://dolhar.si/

opeter ::

Gregor P: ja, pravilno si prebral.
Nekateri enostavno ne razumete dejstva, kako trenutno sistem deluje.


Če ti prodajaš neko glasbo na cd-ju, nimaš pravice določati, kdo jo bo kupil in kdo ne. Ko enkrat odpreš trgovino, lahko v njo pride kdorkoli hoče in kupi tvoje izdelke. Nimaš pravice prodajati na diskriminatoren način: temu ja, temu ne.

N primer: pride afričan iz Slonokoščene obale v Slovenijo in vstopi v tvojo trgovino s cd-ji, lahko kupi tvojo glasbo, četudi ne zna slovensko in četudi ima drugačno barvo kože in drugo državljanstvo in čeprav je oblečen v svojo narodno nošo. Nimaš mu pravice reči: ti pa mojo glasbo ne boš poslušal in zato ti je ne bom prodal.


Halo? Od kje si pa ti padel? Sam se bom odločil, komu in kdaj bom želel prodati nek izdelek. Ne mešat globalni trg s prodajno politiko.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: opeter ()

Ziga Dolhar ::

... a sem res prebral, da lahko nekdo oz. neko podjetje v neki demokratični pravni državi prepove samo črncem, da kupujejo njihove produkte?!? Preprosto ne morem verjeti


No, mal drugače. Ne more nikomur "prepovedati nakupa", lahko pa mu pač ne proda. (Tako kot mobitel ne želi skleniti Džabest razmerja z mojo staro mamo, in NLB povečati mojega limita na tolk, kot ga ma direktor Petrola. In tako, kot jest ne želim sklenit donatorske pogodbe z ono tečno žensko, ki hodi gorindol po Ljubljani s fotko trimesečnega otroka, ki v roku dveh tednov nuca operacijo sicer ... In to že vsaj pet let.)

Kamot pa mu proda kdo drug.
https://dolhar.si/

Okapi ::

! Oni se odločijo, ali bodo tebi prodali, ali ne. Lahko ti, lahko pa vljudno rečejo da se jebi.

Ja, ampak če ti nočejo prodati, tudi ne morejo reči, da so oškodovani, če si ti to od nekoga skopiraš. Ker od tebe niso hoteli denarja, lahko sicer rečejo, da si kršil zakon, ne morejo pa reči, da so finančno oškodovani zaradi tvojega dejanja. Ker dejansko niso.

O.

Tr0n ::

Tr0n toplo ti priporočam, da vsaj malo pogledaš tisto kar je že SmeskoSnezak napisal.

http://scenereleases.info/2006/06/the-w...

Sicer pa takšnih torrent trackerjev, kjer bi se vsi uporabniki med sabo poznali NI!

https, enkripcijo in ostale zadeve pa ima že itak polovica tvoji t.i. "public trackerjev".

Na zalost se motis.

Zelo dobro poznam "sceno", ki se je v zadnjih letih precej spremenila.

jype ::

Okapi> Ja, ampak če ti nočejo prodati, tudi ne morejo reči, da so oškodovani, če si ti to od nekoga skopiraš.

Ni jim treba - dejanje je z zakonom prepovedano in zato za pregon ne potrebujejo posebnega pravnega interesa, al kako pravniki temu rečejo.

Skratka, ni prav veliko možnosti, da te bo okradeni tožil, komot pa te prijavi policiji, država ti pa potem eventuelno naloži kazen.

Okapi ::

Jebiga, tako je v kapitalizmu - in nič drugače ne more biti.

Jype, ti bi, če bi živel v tistih časih, zagovarjal suženjstvo? Eni bi ti razlagali, kako sužnji trpijo, ti bi pa rekel - jebiga, tako je v sužnjelastništvu, in nič drugače ne more biti. Ali pa v fevdalizmu - jebiga, kmet nima pravic, grof je njegov gospodar, tako je v fevdalizmu in nič drugače ne more biti.
Primerjava je res malo groba, ampak če meni kapitalist določa, kaj lahko gledam, in česa ne smem, je moja moralna pravica, da mu rečem, jebise, sam si kriv, če kopiram.

O.

techfreak :) ::

Jebiga, tako je v kapitalizmu - in nič drugače ne more biti.

Jype, ti bi, če bi živel v tistih časih, zagovarjal suženjstvo? Eni bi ti razlagali, kako sužnji trpijo, ti bi pa rekel - jebiga, tako je v sužnjelastništvu, in nič drugače ne more biti. Ali pa v fevdalizmu - jebiga, kmet nima pravic, grof je njegov gospodar, tako je v fevdalizmu in nič drugače ne more biti.
Primerjava je res malo groba, ampak če meni kapitalist določa, kaj lahko gledam, in česa ne smem, je moja moralna pravica, da mu rečem, jebise, sam si kriv, če kopiram.

O.

Lastnik materiala lahko določa kdo ga sme videti in kdo ne.
1
2
3 4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

The Pirate Bay se vrača kot Feniks (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Omrežja / internet
5022519 (16944) antonija
»

Ustanovitelji ThePirateBay.com dokončno obsojeni .. pomoči (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / NWO
17867097 (59716) ]Fusion[
»

The Pirate Bay odrezan od internetnega sveta

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
277093 (3994) mojsterleo
»

Sojenje The Pirate Bayu dalje brez presenečenj (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
12513211 (8434) Ziga Dolhar
»

ThePirateBay se je vrnil

Oddelek: Novice / Varnost
328706 (7235) Tilen

Več podobnih tem