» »

Apple dosegel poravnavo za opraskane iPode

Apple dosegel poravnavo za opraskane iPode

The Register - Prva serije Applovih iPodov Nano, ki je izšla leta 2005, je bila občutljivejša, kot bi si to Apple in kupci želeli. Izkazalo se je, da je plastika tako občutljiva, da se lahko opraska že z brisanjem s papirnato brisačo in običajno uporabo. Naslednje izdaje je Apple opremil z zaščito, toda za prve kupce je bilo to bolj malo koristno. V skupinski tožbi, ki se je vlekla več kot tri leta, so dosegli poravnavo.

Izplen je za kupce sicer bolj klavrn, saj bodo lastniki prvih modelov brez zaščite dobili 25 dolarjev, lastniki tistih, ki so dobili še ovitke, pa 15 dolarjev. Javijo se lahko na tej strani, kjer tudi izpolnijo odškodninski zahtevek na podlagi serijske številke. Mimogrede, Apple pravi, da ne priznava nikakršne odgovornosti in da so se za poravnavo, ki jih bo stala 22,5 milijona dolarjev, odločili le v izogib dolgotrajnemu in dragemu pravdanju. S to potezo ne priznavajo, da bi ravnali kakorkoli napak ali da bi prekršili kakršenkoli zakon. Pravi samaritani torej. Klik!

22 komentarjev

[D]emon ::

Tole je pa dokaj mizeren benefit, po stirih letih izkasljati uporabniku $25, ki so dandanes tako ali tako vredni dosti manj kot pa pred stirimi leti. Sram te bilo, Apple, za svoje ovcice bi lahko lepse skrbel. :\

Zheegec ::

Čakaj - praske ne vplivajo na delovanje same naprave. Boš rekel, da je status fashion dodatka ene takšne majhne napravice vreden $25?
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

;-) ::

Sploh nebi nič dal nobenemu kaj ma veze praske gor ali dol. Veš kok stvari je takih ki se hitro opraskajo.

sheldon ::

Je kdo imel ta ipod?

Utk ::

Ja, ampak imaš neko populacijo, ki je posebej občutljiva na to. In če nekdo cilja na prav takšno populacijo, naj računa s posledicami. Tako kot če bi nekdo ciljal na istospolno usmerjene, potem pa tam nekaj zašuštral...pa ne pravim, da je to povezano :D

Dr_M ::

Ce bi se kej takega zgodilo Microsoftu, bi ga ze raztrgali.
Ampak ne, Apple je perfect... :\ :\
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

[D]emon ::

@ALIEn3001:

Ocitno bi moral odet celoten post v SARKAZEM tage >:D Do notice the "ovcice" part :D

Rauby ::

Tudi noveši iPodi se precej rajsajo. Moj 3gen iPod nano se je po nekaj dneh porajsal ko sem ga nosil v žepu, predvsem zadnja plast ki je iz brušenega aluminija.

Ja res je. Apple dela bedna stvari. Microsoft pa dobre. Samo jih noben ne razume. Škoda ker so Zuni tako dobri, samo rahlo majo probleme z uro med prestopnim leto.

borchi ::

nekaj podobnega se je zgodilo mojemu siemens c60 (?, mogoče se ne spomnim pravega naziva modela) telefonu. no, če povem po pravici, na telefonu je bla stvar hujša.

seveda so mi ga zamenjali, pa je bil že izven garancije. tudi sem dobil še za četrt novega telefona v kešu zraven kot opravičilo. v nemčiji se je direktor siemensa javno 42 dni zaporedoma posipal s pepelom in pihal v pojočo travico...

NOT!

(očitno je siemens na istem spisku kulsih firm kot apple)
l'jga

noraguta ::

ne ni simens je propadu r se tiče tega. c60 :~)
Pust' ot pobyedy k pobyedye vyedyot!

borchi ::

> c60 :~)

za en drek telefon, vem ja... nasledn je bil nokia 6230 (spet ne vem, če sem si prav zapomnil). še večji drek. po parih mesecih se je stvar vsaj 3-4x na teden odločila ugasnit. siemens M65, to je šele bil joke, telefon ima kovinsko ojačitev za ohišje, ta ojačitev pa je na ohišje pripeta s 3 mm plastike (trdote v rangu gumi medvedkov), ki se je razmajala in telefon sem imel naslednjje leto zlepljen skup z izolir trakom (pazi, gre za kao heavy duty verzijo telefona). na SE K610i je osvetlitev tipk postopoma v parih mesecih ugasnila...

point? za nobenega nisem dobil nobenega povračila, kaj šele da bi mi zamenjali, popravili... da moram bol pazit na stvari, pravijo...

(ampak nisem obupal, samo tile 4 bodo navrgli najmanj $100. ker če največji židi dajo $25, potem bodo dobrotniki s severa dajali po vsaj 10x toliko...)
l'jga

;-) ::

drugače siemens c60 sem imel 2 in še sedaj sta v predalu in oba delata kot morata. Oba pa sta zalo popraskana to je res. Tudi nokio 6230 sem imel zelo dolgo pa je bila ok. SE K610i sem tudi imel in je tudi delal ok edino hitro se je obtolkel in ker sem imel v žepu zraven neko kartico je ekran postal "mat" barve.

Mogoče pa neznaš z telefoni...

hcet ::

Jej, jaz mam ta ipod.. a v sloveniji se tudi da dobit ta poravnava?

PaX_MaN ::

Nej, samo Over-luža-mitohondriji.
NA GRMADO Z EPLOM!

borchi ::

> Jej, jaz mam ta ipod.. a v sloveniji se tudi da dobit ta poravnava?

ne. us only.

> Mogoče pa neznaš z telefoni...

čisto mogoče. pravzaprav je enako rekel apple tudi uporabnikom popraskanih ipodov. ampak glede na to, da najbolj zanikrna firma na svetu da $25, bodo pojmi kvalitete kot so nokia sigurno dali vsaj 3x toliko, ne?

(btw, žena ima prav tega 1gen nanota (brez ovitka). še vedno ga noče zamenjat za mojega 2gen nanota. čakam, da se ji dovolj spraska, mogoče bo potem bolj naklonjena menjavi...).
l'jga

mtosev ::

Nej, samo Over-luža-mitohondriji.
NA GRMADO Z EPLOM!

non-usa users got owned
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

N-E-O ::

Moj classic je tut čist popraskan zadaj.
Follow the white rabbit.

Smeagol ::

point? za nobenega nisem dobil nobenega povračila, kaj šele da bi mi zamenjali, popravili... da moram bol pazit na stvari, pravijo...

(ampak nisem obupal, samo tile 4 bodo navrgli najmanj $100. ker če največji židi dajo $25, potem bodo dobrotniki s severa dajali po vsaj 10x toliko...)


Primerjava ni cisto na mestu. Tu bos tezko dobil tudi teh 25$ od appla. V Ameriki pa. Take stvari so skoraj vedno USA in mogoce Kanada.

borchi ::

primerjava je čisto na mestu.

(verjamem pa, da je kdo parabolo vzel preveč dobesedno...)
l'jga

kitara8 ::

najjaći je shuffle, men je padu iz 3 nadstropja pa je delov naprej ko urca, pa nič popraskan.

zjebov sem ga šele ko je šu v prelni stroj. R.I.P.


jebiga

Zero0ne ::

sheldon je izjavil:

Je kdo imel ta ipod?


Ga imam od 2005, še vedno deluje, brez plašča, brez ene praske. Komur ga je uspelo spraskati (po možnosti še s plaščem) je ali idiot ali pa je upal na blazne vsote v sodni poravnavi.
uname -o

AngelOfDeath ::

borchi je izjavil:

nekaj podobnega se je zgodilo mojemu siemens c60 (?, mogoče se ne spomnim pravega naziva modela) telefonu. no, če povem po pravici, na telefonu je bla stvar hujša.

seveda so mi ga zamenjali, pa je bil že izven garancije. tudi sem dobil še za četrt novega telefona v kešu zraven kot opravičilo. v nemčiji se je direktor siemensa javno 42 dni zaporedoma posipal s pepelom in pihal v pojočo travico...

NOT!

(očitno je siemens na istem spisku kulsih firm kot apple)




Meni se je na motoroli s tipk odluščila barva. In sem dobil novi telefon.
edit: Slovnica


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo

Kitajske teritorialne zahteve (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
638514 (7356) zee
»

Apple, Google, Intel in Adobe sedaj ponujajo 415-milijonsko odškodnino

Oddelek: Novice / Tožbe
4911742 (9688) leiito
»

Apple se je poravnal v aferi Antennagate

Oddelek: Novice / Apple iPhone/iPad/iPod
3510166 (8479) Gregor P
»

Kitajsko sodišče v provinci Guangdong prepovedalo prodajo ipadov

Oddelek: Novice / Industrijska lastnina
258378 (6902) antonija
»

Kako je z avtorskimi pravicami na delu, ki ga ustvarijo živali? (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
7222392 (19353) BlueRunner

Več podobnih tem