» »

LG 37LG5030 in mpeg4

LG 37LG5030 in mpeg4

dreamteam ::

zdravo

doma imam televizor LG 37LG5030, ki pa ima vgrajen mpeg2 sprejemnik. na televizorju je reža za PCMCIA kartico, pa me zanima ali obstaja kakšna možnost, da bi se v tole režo vstavil mpeg4 dekoder oz. da bi lahko potem spremljal programe u mpeg4...(nekje sem zasledil da je pri sony-ju to mogoče...mislim da je to nekaj takega če sem prav razumel: link
je to možno ali bom mogel dokupiti še eno "škatlo" oz. zunanji mpeg4 dekoder, kar pa pomeni še en daljinksi upravljalnik več.

lp

OldSkul ::

mislim,da potem po zaslonu pleše napiS "HD storitve", skratka tečna zadeva...

dreamteam ::

am kaj to če kupiš PCMCIA kartico?....a mogoče veš kakšno kartico bi moral kupiti oz. kje bi bilo to možno kupit, da bi se lahko naprej pozanimal

20sdfj093f ::

Verjetno bo treba počakat, da začne LG prodajat svojo MPEG4 kartico, s katero se boš izognu tistemu napisu? Če je še ne prodaja...

Ampak baje vse te kartice itak dela samo en izdelovalec in se potem samo lepi gor različne nalepke?

LPd

dreamteam ::

aha...kaj pa tole: link
a mislite da bi tole delovalo?
drugače mi pa televizija najde DTV programe vendar mi napiše ni signala, razen pri htv1 in 2 se sicer neki slika pokaže vendar se ne razloči kaj je kaj ker je tako popačeno

20sdfj093f ::

Malo bo treba prevetrit antenski sistem (smer anten, nastavitev vrtljivih kondičev v filtrih ipd).

Po besedah OldSkula ta TV deluje z Neotion MPEG4 kartico, ampak prikazuje "HD storitve". Mislim da je bilo že nekje drugje po tem forumu govora o tem, poišči.

Verjetno pa bi bilo smiselno, da se obrneš direkt na LG ampak mislim, da so nekateri tudi to že poskusili in niso rešili ničesar. Razen če je kakšna nova informacija, ki je ne poznam.

LPd

dreamteam ::

am ko sm jst na tvju spremenil državo...mi je potem najdlo 10 DTV programov...in pri slovenskih programih skače tist napis "hd storitve"....tak da nwm če je za tole kriva kartica...
kaj pa če bi se kupo zunanji dekoder...a potem bi tist napis izginil?
lp

20sdfj093f ::

Torej ti že imaš MPEG4 od Neotiona.

Ja z zunanjim dekoderjem ne bi bilo več napisa, ampak boš zagonil 100€+ in boš imel en dodaten daljinski upravljalec.

LPd

dreamteam ::

am ne nimam MPEG4...sam mi pa televizija najde 10 digitalnih programov ki jih hrvaška in naša televizija oddajajo preko anten...mi kaže spored sam slike mi ne odkodira tako da je črno...kartice mpeg4 pa nimam...
samo mi pa napis hd storitev vseeno napiše....
am neki še glede zunanjega dekoderja...za kaj je potem tisti daljinec...a tistim potem spet morš posebi programe prestavlat al kak...ker že zej mam 5 daljincev, pa ne rabim še enega :P
pa zanime me še kje u sloveniji se naj obrnem na direktno na LG

Zgodovina sprememb…

20sdfj093f ::

Ja tisto je dodaten box, ki ti na HDMI vhod pripelje sliko... kanale preklapljaš na boxu in ne na TVju (TV imaš vedno na tistem HDMI vhodu od boxa, ne glede na gledani kanal).

Če kupiš MPEG4 kartico (Neotion) potem boš lahko gledal tudi sliko, vendar bo tisti napis še vedno prisoten. Košta pa mislim da 65€. Če bi pa želel TV za spremljanje MPEG4, bi moral kupiti 37LG5500.

http://www.ceneje.si/CX000967DD_-_lg-lc...

LPd

dreamteam ::

hja vem ja....sam takrat sploh nism vedu da že oddajajo digitalno pa da bom zej mel take probleme...sam zej ne morm več nč nardit...kar smo kupl smo kupl
hm...tole mi sam ne gre u glavo zakaj ta napis...kr neki :P
kukr sm gledo se ga tut izklopit ne da

20sdfj093f ::



Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Usb port na lcd tv lg (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Zvok in slika
392103297 (43741) kitka77
»

HD Storitev 37LG5000

Oddelek: Zvok in slika
62648 (757) oton
»

lcd tv lg 32lg3000 "hd storitev" napis

Oddelek: Pomoč in nasveti
213782 (2758) kmetek
»

LG 42LG5000 DTV problem...

Oddelek: Zvok in slika
61572 (1499) Infinity
»

POP TV in A KANAL sta danes začela z oddajanjem v 1. MUXU!

Oddelek: Zvok in slika
475798 (3998) Hardstyle

Več podobnih tem