» »

DVD-R mediji

DVD-R mediji

anja:o)) ::

Mene pa zanima, kakšno "življensko" dobo ima DVD-R prazen medij?
Jaz namreč vse filme si snemam na dvd-je in me včasih skrbi, da dvd ne bo naenkrat kar neuporaben. Uporabljam pa znamke traxdata, sony, verbatium.

aja, pa še to: z hyunday dvd pa nisem nič zadovoljna, vsak ta drugi mi ne posname vsebine....:(

chucki ::

Probaj nadgraditi firmware na pekaču in dvd ju. Glede kvalitete dvdjev... Dosti je tudi odvisno od kvalitete snemalnike, ki posname dvd. Se pa pri meni tudi najde kakšen dvd star 2 leti, ki nima nobenga poškodbe pa ga predvajalnik ne prebere več. :(

AngelOfDeath ::

uporabljaj + Medije
edit: Slovnica

anja:o)) ::

hvala in lp

stanks79 ::

anja midva nimava sreče, ti ne s CD-ji, jz ne z printerji, hehe

anja:o)) ::

očitno ne....

tempoFlow ::

DVD -ji, CD-ji in podobni optični mediji žal niso namenjeni trajnemu hranjenju informacij. Medtem, ko se da nekatere starejše CD-je še vedno prebrati (starost okoli 10 let), pa za novejše medije večinoma velja, je njihova življenjska doba manjša od 5 let (razen za tiste, ki so hranjeni v posebnih ovitkih stran od sončne ali kakšne druge svetlobe in na suhem mestu konstantne temperature).

laught ::

Uporabljaj verbatimove,so najbolši,pa še najdalj zdržijo.

bluefish ::

kot rečeno, kupuj kvalitetnejše medije ala Verbatim, TDK,... in jih hrani v škatlici na temnem in suhem mestu (omara, predal), pa bi morali zdržati precej časa.

fosil ::

Kar se tiče kvalitete medijev ne gledat blagovne znamke, ampak tovarno kjer so bili izdelani. Tako se pod isto blagovno znamko prodajajo mediji različne kvalitete.
Zelo solidni so recimo MCC mediji, ki so ponavadi Verbatimi, ki imajo oznako Made in Taiwan.
Tako je!

fulgur ::

Mene zanima razlika med DVD-R in DVD+R.... V čem hudimana je razlika.... Kateri so boljši? Kateri dalj časa držijo in so nasploh boljši?

Hvala

blackbfm ::

DVD+R je novejši in boljši standard. Nimaš pa zagotovljene kompatibilnosti s starejšimi napravami.

ST-777 ::

Difference between DVD-R and DVD+R

DVD-R:
Benefits: Better DVD playback compatiblity within home DVD players.
Drawbacks: Older technology and less money behind the format means that they come out with faster media and burner technology slower. You will frequently see DVD burners that will support (for instance) 16X DVD+R and only 8X DVD-R.

DVD+R:
Benefits: Faster speeds, more inovations like Double Layer discs (8.5 GB)
Drawbacks: Will not play is some home DVD players. If you know your home DVD player will play DVD+Rs then there is no reason to not use them.

fulgur ::

u hvala.... no saj sem kupil DVD+R... samo enkrat v bing bangu pred leti mi je prodajalec ko sem ga glede tega vprašal, rekel, da lahko pri enem od teh formatov (sem pozabil katerem) izrežeš reklame... češ da je to razlika.... pri enem se lahko kao nekaj reklame znebiš če recimo posnameš z dvd recorderjem ali kako točno je mislil.... :))


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

"DVD-R" vs. "XviD"

Oddelek: Pomoč in nasveti
203313 (2204) norcuron
»

Kje pa vi kupujete DVDR/DVDRW medije? (strani: 1 2 3 431 32 33 34 )

Oddelek: Kaj kupiti
169297224 (26326) pingo76
»

kaj je boljse dvd-r/dvd+r in pri tem dvd-rw/+rw

Oddelek: Strojna oprema
61697 (1541) krneki
»

Prvi DVD zapisovalnik, ki je cenejši od 100$

Oddelek: Novice / Optične enote / mediji
122505 (2505) freejack
»

dvd filmi

Oddelek: Zvok in slika
61322 (1244) Tr0n

Več podobnih tem