» »

"DVD-R" vs. "XviD"

"DVD-R" vs. "XviD"

cCleo ::

Imam ogromno filmov na DVD-R formatu, želel pa bi jih spremenit v XviD format;
saj le-ta zavzame bistveno manj. Sedaj pa dilema: s katerim programom se lahko to stori - v tem sem laik.

Prosim za odg.

kixs ::

Danes je to cisto brezveze. DVD-R so cisto poceni. Kvaliteta pa je neprimerno boljsa. Se posebej, ko bos gledal na kaksnem LCD TV-ju.

lp

cCleo ::

Drži kot pribito.

Ampak vseeno sprašujem za takšen program.
Kajti na DVD enoto bi namesto 1 "DVD-R" film lahko shranil kar 4 do 5 "XviD" filmov 8-)

cCleo ::

Pozabil sem omenit, da imam te DVD-R movie na trdem disku, želel pa bi jih pretvoriti v XviD format, in jih zapečt.

neres ::

Morda bi bilo bolj "future proof" prekodirat v format x264. Sam tega še nisem počel in ne vem kaka je podpora s strani samostoječih enot. Baje da se dobi ene, ki to podpirajo.

Sicer pa poglej kakšen postopek uporablja npr. Axxo. Maš tudi dvourne xvid filme v 700MB, ki zgledajo zelo dobro in delajo na vseh divx predvajalnikih.

Jaz se s kodiranjem ne ukvaram kaj dosti, ampak eden bolj simpatičnih programov mi je MediaCoder.

MadMax ::

Hm...
Recimo da imaš 100 DVDjev.
CD se peče kolk? 5 minut? Torej vsaj 8 ur porabiš izključno za peko.
Poleg tega te 100 CDjev stane cca 20EUR.
Pretvorba spet vzame čas. Pa tudi če daš en dvd pretvarjat preden greš v šolo/na šiht, drugega preden greš spat in še kakega vmes, bo trajalo slab mesec. Če se boš ukvarjal s pretvorbo intenzivno, bo treba vsaj en teden (ob ostalih obveznostih, če nisi ravno brezdelnik).

500GB zunanji disk dobiš že za 100EUR.
Ko odšteješ prazne CDje (ki zavzamejo veliko več prostora), ostane 80EUR.
Poleg tega izgubiš na kvaliteti.

Se splača?
Stvari so preproste, le ljudje smo neverjetni mojstri, da jih zakompliciramo.

neres ::

CD se peče...

zakaj bi pa kdorkoli peku na CDje??

cCleo ::

Če bi blo po moje, se sploh nebi ukvarjal oz. spraševal glede pretvorbe iz DVD-R v XviD format.
Caka je pač ta, da si filme potegnem dol na enem mestu, gledat pa bi si jih želel na drugem.

@MadMax: morda je res najboljša rešitev nakup zunanjega HDD, vendar je spet vprašljiv transport sem ter tja (ipd.)

Pa tudi sorodniki, ki pač niso vešči z downloudanjem moviev oz. nimajo niti te možnosti oz. časa se s tem ukvarjat; si želijo tu pa tam pogledat kakšen dober film...

@neres: hvala za nasvet glede MediaDecoderja. Bom probal pretvorit en DVD-R pa bom videl kolko časa je potrebno -> poročilo sledi naknadno 8-)

T-h-o-r ::

pač kvaliteta dvdjev proti xvidom je neprimerljiva na lcd tvju
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

cCleo ::

Se strinjam, da pretvarjanje iz formata "DVD-R" v format "XviD" traja preveč časa, vsaj z MediaCoder-jem.

neres ::

Lahko poskusiš še z AutoGK. Tukaj je en vodič.

Sicer pa konvertiranje vedno traja dolgo, oz. zelo obremeni CPU. Če imaš večjedrni CPU poskušaj najti program, ki to zna izkoristit. V najslabšem primeru pa provaš zalaufat več instanc programa, vsako na svojem jedru, torej kodiraš več filmov naenkrat.

dexterboy ::

hojla!
se strinjam z predhodniki; cena DVDjev JE poceni. Sploh pa ne smeš pozabiti na večkanalni zvok, ki je na dvd-ju. Osebno imam okoli 1200 dvdjev in jih nimam v škatlicah, ampak v torbah, ker mi to zavzame veliko manj placa. Res bi v tvojem primeru porabil manj ploščkov, ampak so te predhodniki že opozorili na to, da ti prekodiranje zavzame VELIKO časa. Na začetku bi še imel entuzijazem, proti koncu bi te počasi minevalo... :))
Aja, še program, ki bi ga jaz uporabil, se imenuje DVDFab Platinum.
Ima preprost uporabniški vmesnik, pa še avtomatično ti pretvori vsebino za PSP ali iPOD - ako si katerega od njiju lastiš, seveda 8-)
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

cCleo ::

Zasledil sem en zanimiv program:

"Ashampoo Movie.Shrink.and.Burn.3.v3.01"

kaj pravite? 8-)

cCleo ::

Pa še opis programa:

Has it ever happened to you? You have a movie on your hard drive and want to send a copy to a friend or relative – but it won’t fit on a CD! Ashampoo Movie Shrink & Burn 2 is an easy solution for this problem.

With Ashampoo Movie Shrink & Burn 2 you simply enter the target output size for your video file and tell the program to store it on your hard disk or burn it directly to a CD. It can read and compress any video file that you can open with Windows Media Player®, as well as MPEG-2 (.vob) and QuickTime (.mov) files. The CD burning function supports multi-session CDs and over 1,500 CD burners.

Many video compression programs ask you to set many confusing technical parameters yourself. This often means that you have to spend a lot of time experimenting until you find the right settings to produce the results you want. Ashampoo Movie Shrink & Burn 2 can adjust all the settings for you. All you have to do is decide how big you want the output file to be - the program then automatically calculates the right settings for producing the best quality at that file size.

The special highlights:

* Convert and compress your existing movie files into a selection of formats that can be played on PDAs and/or Handhelds!
* Formats for home DVD players are also available!
* Burn your movie files to CDs (supports Video CDs, Super Video CDs, DivX/Xvid CDs and normal file CDs)!
* Let the program automatically split your movies to multiple CDs if they are too big!
* Supports XVid/DivX AVIs, MPEG-1, MPEG-2, QuickTime, WMV, Video CDs, Super Video CDs, DivX/Xvid CDs!
* Convert/shrink unencrypted VOB files into smaller high-quality
formats!

Together with the integrated CD burning function this makes archiving videos and movies on CD easier than ever before. Just select your files and make two simple clicks, then lean back and relax. Ashampoo Movie Shrink & Burn 2 handles all the complicated settings for you in the background, and can also compress your movie so that it will fit on a single CD!

cCleo ::

Zanima me, če je kdo že uporabljal program "Ashampoo Movie.Shrink.and.Burn.3.v3.01",
ter kako se kaj obnese (v primerjavi s NERO-tom)...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: cCleo ()

fifika ::

Živjo!

Mene pa zanima (mogoče malo smešno vprašanje ampak vseeno) če si iz npr. Partisa zlowdam film v Xvid obliki .. in si to zapečem na DVD-R (cd) . Kaj mi bo na dvd predvajalniku vse normalno delovalo? ali si moram zlowdat DVD-R ?? ali nima nikakršne zveze? :)

T-h-o-r ::

delalo bo normalno, pač v divx kvaliteti (oz xvid al whatever)
Why have a civilization anymore
if we no longer are interested in being civilized?

opeter ::

@fifika: če ti DVD predvajalnik podpira Xvid/DivX kodek, potem bo predvajanje delovalo. Če imaš slučajno kakšen (predvsem starejši) predvajalnik, ki tega ne podpira, potem ne bo igralo.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

LedStorm+++ ::

Xilisoft DVD Ripper je en dober ripper in pretvori DVD filme (.vob) v Divxe. Jaz isključno Xilisoftovo opremo uporabljam, je najboljši. :)
Pingvin :-)

St235 ::

fifika je izjavil:

Živjo!

Mene pa zanima (mogoče malo smešno vprašanje ampak vseeno) če si iz npr. Partisa zlowdam film v Xvid obliki .. in si to zapečem na DVD-R (cd) . Kaj mi bo na dvd predvajalniku vse normalno delovalo? ali si moram zlowdat DVD-R ?? ali nima nikakršne zveze? :)



Odvisno kaj predvaja tvoj dvd predvajalnik. Če gre za izključno DVD predvajalnik potem ne bo delalo. Mora podpirat divx, pa še to mora bit avi, ki ga boš snel bolj kot ne standarden, saj se pri kakšnih čudnih kodekih hitro zgodi, da zvok ne dela ali ni usklajen z sliko.

Poglej kaj ti podpira dvd predvajalnik in boš vedel.

norcuron ::

Včasih tudi, če naprava podpira kodek in je bila kakšna "čudna"/redko uporabljena opcija vklopljena v divx/xvid kodeku ob kodiranju, bo no-go za gledat. Čeprav "scena" se drži kvazi standardov, ki so si jih sami postavili.
Great are mysteries of the mind ... or not?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: norcuron ()


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

[DivXviD] KISS predvajalniki (strani: 1 2 3 48 9 10 11 )

Oddelek: Zvok in slika
53885511 (18534) tomko030
»

Snemanje avi filmov

Oddelek: Pomoč in nasveti
373146 (2542) gruntfürmich
»

Kako posneti film iz digitalne kamere?

Oddelek: Zvok in slika
375332 (4160) m1h4
»

Pretvorba iz DivX, XviD v DVD

Oddelek: Zvok in slika
72171 (2079) raptor1
»

Katero kamero

Oddelek: Zvok in slika
111137 (1017) jype

Več podobnih tem