» »

Dilema! Vista ali xp za igre! Velik blo napisan sam vseen rabim pomoč!

Dilema! Vista ali xp za igre! Velik blo napisan sam vseen rabim pomoč!

mihastopar ::

Kot rečeno!
Velik sem prebral in se ne morem odločit! Eni pravjo tko, drugi tko! Najbol sprobat oboje pa videt - vem. Sam nisem nek mojster da bi vidu razliko zato rabim POMOČ!

Mam naslednjo konfiguracijo:
AMD ATHLON 64 X2 4200+
GIGABYTE M55S-S3
TEAM GROUP XTREEM DARK DDRII 800 4GB KIT
GEFORCE 7950GT 512 MB

Rač. je največ uporabljen za igranje iger. Ne morem se odločet kater OS bi dal gor.
XP PRO SP3 x64 ALI x32
ali
VISTA (katera: premium, ultimate,...) x64 ali x86

M-XXXX ::

bluefish ::

Če je računalnik izključno za igre, potem 32-bit XP, drugače pa se za tistih nekaj FPS manj na Visti tudi ne bi sekiral. Če se odločiš za Visto pa lahko tudi 64-bitno, izbira edicije pa je odvisna od potreb - za večino je dovolj Home Premium ali pa Business, Ultimate ima nekaj dodatkov, ki pa jih povprečen uporabnik ne rabi in opazi.

mihastopar ::

Js sm bol na 64-bit xp razmišljal, glede na to kaj sem prebral o RAM-u. Se bo kej poznal med 32-bit ali 64-bit glede na 4GB RAM-a v rač.?

blackbfm ::

64bit visto vzami pa bo mir.

bluefish ::

problem pri XP 64-bit je, da so mnogi gonilniki slabi ali pa jih je težko najti. Če že razmišljaš o 64-bitih, potem izberi Visto.

c00L3r ::

Ne dajaj gor XP x64. Razen če si želiš zaje*a*anja z OS, namesto igranja iger. Vista x64 pa mora vse delat. Sploh igre, ki so prišle ven v zadnjih 3 letih.

mihastopar ::

Torej! Js sm se odloču, da bom probu Visto Business 64-bit + SP1. Original pa še zaston! Če mi pa ne bo všeč, grem pa še vedno lahko nazaj na XP-je!

HVALA ZA POMOČ!

A se da za visto business dobit media center, tko k ma ultimate al pa home premium?

A se da dobit za visto business media center, tko k je pri ultimate ali pa home premium?

A se da dobit za visto business media center, tko k je pri ultimate ali pa home premium?

A se da dobit za visto business media center, tko k je pri ultimate ali pa home premium?

Zgodovina sprememb…

mihastopar ::

A se da dobit za visto business media center, tko k je pri ultimate ali pa home premium?

Se opravičujem k je tokrat napisan! Neki me zaj..... rač. Bo cajt za nov OS;)

Zgodovina sprememb…

bluefish ::

Ne.

T_F_7 ::

js si bi na tvojem mestu kupu konzolo;)
Pri spremembi podpisa lahko traja nekaj časa, da le-ta postane vidna.

mihastopar ::

Bi jo kupil, sam vseeno potrebujem osebni rač. zaradi faksa in službe! Sem pa razmišljal v tej smeri ampak enostavno ne gre brez.

Aston_11 ::

Call of duty 5: world at war. Na visti je delal slabo, na xp-jih je letel. ATI hd 3650, 2Gb, AMD x2 5600+.

barthalmani ::

nisem lih strokovnjak zato se vam bo mogoče zdel tale vprašanje mal smešen ampak vseen....kakšna je razlika med 32 ali 64bit xp in 32 ali 64bit vista...
naročil sem prenosnik HP Compaq 6830s 2,26GHz, 4gb ram, pa me zanima kater win bi bil najbol primeren...poudarek za uporabo prenosnika je predvsem produciranje glasbe...

blackbfm ::

32bit lahko uporablja max tam nekje 3gb rama, pri 64bit pa te omejitve ni. Probaj pač 64bit visto in boš vidu če ti bo vse delal, drugače daš pa 32 xp gor in to je to.

mihastopar ::

Problem pri zvočni v Visti!
Naložena je prov, naštiman je 5.1 a zvočniki ne delajo tko k treba. Mam realtek zvočno 5.1 in logitech x-530 zvočnike. Pri poslušanju v winamp-u delata samo prednja dva in woofer neki ''brenka''. Pri igrah ista zadeva. V nastavitvah zvočne mi delajo vsi zvičniki lepo, samo woofer je zelo tih. Gonilnike sem dvojne probu in pri obeh isto. Ko pa treba muziko zašpilat al pa igro pa zgleda da je 2.1 ;((

V xpjih ni blo problema z zvočno. Vse delalo brez problema.

JerryP ::

Tko pač je z realtek v visti. Edino kar lahko nardiš je da v nastavitvah naštimaš speaker fill, da ti ko predvajaš stereo signal del zvokov pošlje na zadnje zvočnike.

Sam to se še zmer ne sliš kot bi se mogl, zato pa js vztrajam že 7let na mojem game theatru, ki lahko stereo signal mp3jev predvaja tudi na zadnjih zvočnikih :D.

mihastopar ::

Tko pač je z realtek v visti. Edino kar lahko nardiš je da v nastavitvah naštimaš speaker fill, da ti ko predvajaš stereo signal del zvokov pošlje na zadnje zvočnike.

Sam to se še zmer ne sliš kot bi se mogl, zato pa js vztrajam že 7let na mojem game theatru, ki lahko stereo signal mp3jev predvaja tudi na zadnjih zvočnikih :D.



Kaj je to game theater? Nikol slišal.

dukenukem ::

miha a si naložil tazadne za realtek evo ti http://downloads.guru3d.com/Realtek-HD-... pa ac3 filter ,če nimaš ,men je na visti vse delal ok ,zdj mam nazaj xpsp3,če misliš igrat kašno starejšo igro ,maš manj problemov z xpji

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: dukenukem ()

JerryP ::

To je dodatna zvočna kartica, ki jo uporabljam namesto integrirane.

Če bi rad izkusil boljši zvok na prostorskih zvočnikih, ti priporočam da si raje omisliš ločeno zvočno kartico, če ti seveda dopuščajo finance.

Je pa to znan problem glede realtek zvočnih kartic integriranih na matičnih ploščah.
In tudi sam sem se soočil s tem da stereo signal ne predvaja na vseh zvočnikih enako. Zato sem tudi rekel da raje uporabljam mojo staro kartico kot pa novejšo integrirano.

mihastopar ::

Dukenukem - sem probal namestit gonilnike in ac3 pa še vedno isto 2.1 ;((

Zdej pa razmišljam da bi res mogoče nabavil ločeno kartico. Upam samo, da ne dnar vržen stran.

bluefish ::

Problem pri zvočni v Visti!
Naložena je prov, naštiman je 5.1 a zvočniki ne delajo tko k treba. Mam realtek zvočno 5.1 in logitech x-530 zvočnike. Pri poslušanju v winamp-u delata samo prednja dva in woofer neki ''brenka''. Pri igrah ista zadeva. V nastavitvah zvočne mi delajo vsi zvičniki lepo, samo woofer je zelo tih. Gonilnike sem dvojne probu in pri obeh isto. Ko pa treba muziko zašpilat al pa igro pa zgleda da je 2.1 ;((

V xpjih ni blo problema z zvočno. Vse delalo brez problema.

Si nastavljal zvočnike preko Win ali preko Soundman orodja?

mihastopar ::

Preko Winsov.

Bi mogu prek soundman-a? Je na googlu?

bluefish ::

jasno.
V taskbaru imaš ikonico na katero dvakrat klikneš in odpreš jeziček Speaker Configuration. Tam pa potem nastavljaš.

mihastopar ::

V raziskovalcu v Visti - a se da naštimat tko da ti z enim klikom na folder odpre subfolderje, tko k v xp-jih?

nina__ ::

Hey,

mi lahko kdo svetuje prosim... Nabavila sem hp 6830s pa sem po mnogih težavah uspela dati gor xpje... Zdaj sem si premislila in bi želela met visto. Imam dvd vista business 64bit, pa mi nikakor noče boot-at.. ko zaženem mi kar normalno dalje zlaufa v xpje... ko sem inštalirala xpje sem imela cd in je normalno sam dal ono opcijo press any key to boot from cd... nastavitev nisem vmes nič spremenila..
Zelo bi bila hvaležna za pomoč..

lp

bluefish ::

DVD morda ni bootable. Probelm je sploh pri raznih stvareh z neta.

nina__ ::

Hmm, kaj pa lahko naredim?:$ Je iz neta ja sicer..ampak je legalno, ker sem potegnila tam dol, ko imam legalni dostop prek univerze..

bluefish ::

s katerim programom pa si zapekla? Morda poskusi z ImgBurn, kamor le naložiš tisti .iso in program vse nastavi.

nina__ ::

aham. bom probala. zapekla sem sicer z nerotom ,ki je tudi kao sam vse nastavil. tam sem dala da odpre projekt, pa sem file "potegnila not" in potem je sam naredil image itd..

nina__ ::

Ok, zdaj sem dobila en koristen nasvet, da naj spremenim v boot nastavitvah na multibay. Sicer ni blo multibay na voljo ampak nekaj druga bay:).. ampak je šlo, zdaj inštalira.. bomo videli:)

hvala zaenkrat:)

c00L3r ::

nina__ glavno da si to z zagonom rešila. Sama namestitev Viste pa je dosti lažja od namestitve XP-ev. Tako, da če ti je uspelo XP-e gor spravit, ti bo uspelo tudi Visto.

nina__ ::

Ja, sj taki lolek pa nisem:D je šlo vse in zaenkrat vse dela normalno..
lp


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Prehod na Windows 7

Oddelek: Operacijski sistemi
272163 (1659) Damilko
»

[ Windows Vista ] Vprašanja in težave (strani: 1 2 3 476 77 78 79 )

Oddelek: Operacijski sistemi
3942264462 (64054) Seljak
»

Vista SP1 ali XP SP3? (strani: 1 2 )

Oddelek: Operacijski sistemi
615793 (4511) Revenant
»

Ali bi gonilniki za visto home/business/enterprise delali na visti ultimate? NUJNO či

Oddelek: Operacijski sistemi
81148 (1129) Glodko
»

Vista že na MSDN (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Ostala programska oprema
629976 (4209) neoto

Več podobnih tem