» »

Prehod na Windows 7

Prehod na Windows 7

Alirio ::

Pozdravljeni!

Mogoče na forumu že kdaj napisano vprašanje ampak zanima me, če je moja računalniška oprema dovolj dobra za poganjanje windowsa 7 ter igranje različnih novejših igre. Vse skupaj se gre zato ker sem pred parimi dnevi sistem nadgradil z novo grafo HD 5770 pa bi jo rad preizkusil v windows 7 in DX 11 modu. In sicer moj sistem je sledeč:

- Core2Duo E6750 @ 2,66 GHz
- 2GB RAM DDR 2 Geil
- PK5 Asus
- ATI HD 5770 1GB

Govorimo pa o igrah kot je nov COD, Assassin's creed 2, Mafia II, Dirt 2,...

Katero windows 7 izdajo pa priporočate v primeru, da je sistem sposoben poganjat vse skupaj?

Upam, da se bo našel kdo ki bo pripravljen odgovorit na vprašanje ter se že v naprej zelo lepo zahvaljujem za odgovore.

Lp.
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

zee ::

1. Nadgradi na 4 GB rama (delalo bo tudi z 2 GB , vendar ne tako spodobno kot s 4 GB).
2. Katerakoli 64-bitna verzija bo OK.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: zee ()

solatko ::

Sistem windows 7 bo lepo delal s to konfiguracijo, vendar bi za bolj lagodno delo in igranje moral nadgraditi RAM na 4GB, potem pa daš gor 64 bitno verzijo, za katero boš pač zbral denar.

jRk0 ::

z 2GB dela ze zelo lepo win7, tudi igre v vecini primerov, sicer bo pa res boljse 4gb za igre :)
You fuck up once, you loose two teeth.

hojnikb ::

Če maš solidno hlajenje, še navij malo proc.
#brezpodpisa

Lonsarg ::

Vse te nadgradnje, ki ti jih priporočajo so zaradi iger, ne zaradi windowsov. Razlike v FPSju med zdejšnimi ugibam XPji in Windows 7 ne boš opazil, zdavnaj zadosti dober komp.

Alirio ::

No kot pravim je vse skupaj več ali manj zaradi iger. Sepravi moram dokupit malo rama in brezskrbno namestim windows 7. Odločam pa se katere windowse 7 kupiti. A je 64 bitna verzija res ok? Pred časom sem poizkusil 64 bitno verzijo na XP-jih in sem bil kar nezadovoljen. Nisem tip, ki bi kaj navijal tako, da mogoče je 32 bitna dovolj?

hvala, lp.
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

bluefish ::

Če želiš izkoristiti vseh 4GB placa, potem je 64-bit še najboljša izbira. XP je imel težave s pomanjkanjem gonilnikom in zato najbrž nezadovoljstvo. Pri 7 se je stanje precej izboljšalo in manjkajo le gonilniki za kake bolj eksotične naprave.
Posamezne edicije lahko primerjaš tukaj: http://www.microsoft.com/windows/window...
Za večino uporabnikov zadošča Home Premium.

zee ::

Windows 7 Home Premium 64-bit je vrh glave dovolj.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

Enterprise ::

Spet si sposojam temo. O tem je blo že dosti govora ampak vseeno sprašujem šeenkrat.
Prijatelj ima laptopa, ki je že imel prednaložen original W7 Home Premium. Ima licenčno nalepko nima pa DVDja za namestitev.
Delal bi format - ali lahko to naredim s travniško verzijo W7 Ultimate, nato pa vnesem njegovo licenčno kodo, windows se downgreada in stvar postane licenčna?
Prosim za hiter odgovor.

JohanP ::

Itak ampak pazi, če boš dal kodo od WinXP do downgradalo na XPje.
/hec off

Kolega bi moral ob nakupu prebrati navodila, kjer piše kako v parih korakih narediš backup izvornega sistema na par DVDjev, ki ti nato služijo kot system restore. Nadalje obstaja opcija, da ima posebej Recovery particijo s katero lahko obnoviš sistem. Pa še par opcij je. Najprej prečekiratja navodila prenosnika, lahko da je kakšna easy rešitev.

Enterprise ::

mhm hvala.
ampak v najslabšem primeru je to ok? (mislm to s kodo)

švrk ::

@alirio
jst poganjam win7 in ostalo programje na 5 let starem laptopu hp nx6310 z 1gb rama in mi vse lepo teče. Tako, da za sam sistem in programski šoder(autocad, matlab, photoshop, office ...itd) je tud 1gb rama dovolj.
Edino težave sem imel z visto, na kateri mi je pa vse štekalo, tak da sem bil na xp do win7.

Lonsarg ::

@Enterprise

Glede legalnosti nobenega problema. Legalno je potegnih piratsko verzijo z interneta in jo uporabljat 30 dni, oziroma 90dni z rearm komando. čisto legalno. To je pač Trial verzija.

AMPAK windows se kolikor jaz vem ne more downgradat... Torej Ti moraš naložiti točno enako verzijo, za katero imaš serijsko, drugače ti ne bo prijelo. Večna Windows 7 DVDjev je takih, da te pred inštalacijo vprašajo za verzijo.

NazgulRR ::

Ja, ampak moraš pazit s kje dol potegneš..dosti windowsov s torrent trackerjev se avtomatsko cracka, zraven naloži cel kup nepotrebnih programov ipd.

Kar iščeš je windows 7 Home Premium OEM edition.. Na Retail verzijo koda ne bo prijela.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: NazgulRR ()

Enterprise ::

Smo malo prebrali navodila ... je pisalo d imajo eni modeli priložene DVDje z vso pripadajočo opremo, drugi pa imajo za to namenjen program da se windows povrne na prvotno stanje. in smo uporabili to drugo in spet dela k urca :)

Alirio ::

Pozdravljeni še 1x!

Na podjetju sem danes dobil Windows 7 Ultimate 64 bitno verzijo. Dokupil sem tudi 2GB rama vendar pa na zalost na morem in ne morem dobiti driverjev za mojo zvocno kartico Soun Blaster Live! 5.1 ter za matično ploščo Asus P5K. Za P5K chipset sem uporabil kar vista 64 driverje in dela OK. Vendar za LAN ne delajo istocasno pa tudi ne za on board zvocno kartico REALTEK. Sicer ne zazna mi zvocnikov 5.1. Nekako zazna da je realtek zvocna ampak delata le 2 zvocnika. Priklopljeno je vse prav...

Zaenkrat sem nad windowsi 7 zelo razocaran.

Upam, da mi lahko kdo pomaga in skupaj popravimo tole majhno zmesnjavo.

Hvala, lp.
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

jest10 ::

In kaj ima W7 s tem, da proizvajalci strojne opreme ne izdajo gonilnikov?

Alirio ::

jest10 je izjavil:

In kaj ima W7 s tem, da proizvajalci strojne opreme ne izdajo gonilnikov?


Mogoce sem se malo slabo izrazil... Pac razocaran sem nad tem, da proizvajalci niso izdali gonilnikov... Sepravi s tole plato si na W7 ne morem vec pomagat?
Asus P5K, Intel 2 Duo E6750 2.66MHz, NV8800 GT EVGA Overclocked, Geil 2x1GB Kit

jest10 ::

Daj vsaj glede LANa še malo poglej. Sigurno morajo biti kje gonilniki. Za realtek zvočno so pa 100%

Valvoline ::

Navij procesor.Se kar pozna.Z tem procesorjem na tej plati ziher stisneš ene 3.5ghz ali več za 24/7. Seveda rabiš boljši hladilnik za procesor.

jest10 ::

DeeCoy ::

Malo si naj sposodim temo.. Imam tegale laptopa: http://www.enaa.com/oddelki/racunalnist...

Imam pa Win7 ultimate 32-bit
A bo bolje delala 64 bitna različica kot 32?
In, ali je za to možna kakšna preprosta nadgraditev, da nebi bilo potrebno ponvono inštalirat vseh driverjev in programov??

DeeJay ::

64 bit je bolje, če boš kasneje dodajal še kak RAM.
Nadgraditev 32bit na 64bit pa mislim, da ni možna.... nisem pa 100%

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: DeeJay ()

DeeCoy ::

piše do 8GB.... pa še nekej.. a slučajno veste, zakaj mi piše samo 2.5GB uporabnega rama??

Tezaab ::

Predvidevam da zato, ker si od teh 3 giga ene 512 mega sposoja graficna kartica. 32-bitni winsi pri takih kolicinah RAMa ponavadi niso razlog.

Kot je rekel DeeJay, ce bos nadgrajeval (na 4 ali vec giga), potem uporabi 64-bitne winse. Ce bos ostal pri 3 giga, potem pusti stvar pri miru, ker ne bo ama nobene razlike.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Tezaab ()

lebang1 ::

Če bo vse delalo na win7 lahko preveriš tudi s tem programom.
Meni je delalo vse,razen spletno kamero sem moral novo kupit.

Damilko ::

Uu zakon za ta program pa nism vedo !!


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Win 7 starter SLO - kje dobiti?

Oddelek: Operacijski sistemi
212213 (1575) SkIDiver
»

Windows 7 na vrhu v ZDA (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
7016554 (14563) MrStein
»

odločanje med 32 in 64 bitnim windows 7 pro

Oddelek: Operacijski sistemi
141773 (1514) bluefish
»

Windows 7 razna vpraŠanja

Oddelek: Operacijski sistemi
486880 (5327) bosmla
»

Windows 7 je tu (za razvijalce in študente) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Novice / Operacijski sistemi
19825549 (14200) ;-)

Več podobnih tem