» »

Prevare 419 še vedno uspešne

Prevare 419 še vedno uspešne

The Register - Čeprav je bilo o prevarah 419, ki so jih v 80-letih prejšnjega stoletja začeli Nigerijci in jih z razmahom interneta dodobra izpopolnili in internacionalizirali, prelitega že ogromno črnila, se še vedno najdejo posamezniki, ki jim obljube o lahkem zaslužku zameglijo trezno presojo. The Register tako poroča o Kanadčanu, ki je na tak način izgubil 150.000 dolarjev.

Johna Rempla je leta 2007 pričakala elektronska pošta, v kateri ga je domnevni odvetnik iz Londona obvestil, da je v bombnih napadih na London preminuli David Rempel zapustil 12,8 milijona dolarjev Johnu, ker ni imel nobenih sorodnikov in je želel, da denar ostane pri nekom, ki se vsaj enako piše. Dvaindvajsetletni opeharjenec je odprl račun v Londonu, nanj položil 5000 dolarjev in plačal razne dajatve in davke na dediščino, ki so si jih prevarantje izmišljevali sproti, stroške za transakcije, letalske vozovnice ipd. Denar za pot v London si je celo sposodil od strica iz Mehike. Skupni zapitek je na koncu znesel 55.000 od strica iz Mehike, 60.000 od staršev in 35.000 lastnih sredstev, skupaj torej izguba v višini 150.000 dolarjev.

48 komentarjev

NorK ::

Bedak.>:D

Zapitek? Saj denarja ni zapil.

antonija ::

Only two things are infinite, the universe and human stupidity, and I'm not sure about the former.

Albert Einstein
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

MacQ ::

Pa stric in starša tudi niso glih razsvetljeni.
Sicer pa lahko povem, da je na nekaj podobnega padla tudi moje šefica - notarka! Na srečo ni bilo nobenega odgovora, tako da je še dobro skozi prišla. :D

JebatGa ::

Na yahoo-jev mail dobim ogromno takih sporočilc, čeprav ne vem kako in včasih sem prav rad bral njihovo vsebino in bil prav presenečen kakšno domišljijo imajo ti ljudje.

Prospekt ::

Dost bumbar, da je mislil, da stane več kot 100.000$ da mu nakažejo 12M $. Zakaj ni raje začel odpirat pošto pri magic penis pills, bi ceneje dojel...

PaX_MaN ::

Zadnje čase se začenjajo pojavljati takale sporočila v slovenščino prevedena z gugl translejt. Instantna doza smeha zagotovljena.

artplant ::

Khmm .. a ni padu na to finto pred kratkim en pomemben finančnik iz ljubljanskega UKC-ja?

FireSnake ::

artplant: tako je. In taki dripci potem vodijo pomembne resorje. To, da je kradel denar, ki ga je nakazoval ni treba posebej omenjati. Vrli ekonomisti :P
Poglej in se nasmej: vicmaher.si

Personanonim ::

...ravno prejšnji teden sem "podedoval" denar,če se dobro spomnim je bilo celih 17,5 miljonov dolarjev( :O )od nekega američana z istim priimkom ..ni imel živih sorodnikov ,umrl je pa v tsunami valu ...ker sem tudi že vsaj 10 x zadel na lotu mi denar leze iz ušes:))...če kdo potrebuje denar naj pošlje ZS pa se kaj zmenimo: vse kar morate prispevati so vaši osebni podatki in potrebna plačila za stroške transakcije:D...


edit:..drugače je pa podoben spamer tudi v malih oglasih 8-O

Zgodovina sprememb…

ender ::

Assembly75: ne mi rečt, a tebe so tudi 4 leta iskali?! :)
There are only two hard things in Computer Science:
cache invalidation, naming things and off-by-one errors.

DJ MartiNi ::

Je bil en mali oglas ja, naslovljen s hiter zaslužek ali nekaj takega. Se mi je kar zdelo kaj bi to znalo biti, tako da tudi gledal nisem. Je pa ta oglas očitno že odletel.
1:Phenom II X3 720BE/ASRock 970M Pro3/2x8GB G.Skill Aegis/Radeon HD2600XT
2:Athlon X2 BE-2300/Foxconn A7DA-S/2x2GB A-Data PC2-6400/Radeon HD3300

Pithlit ::

Očitno se splača...

kuvertica


pisemce



'Podpisano' ročno s kulijem. So pa vidne sledi še najmanj dveh podpisov.
Life is as complicated as we make it...

Zgodovina sprememb…

  • zavaroval slike: OmegaBlue ()

Personanonim ::

..slovania :))

..I am in the financial system here and I know what is obtainable..



..I'm sold..where do I sign up?:D

..drugače pa če je kdo ekstremni športnik naj pogleda tole ;)

Zgodovina sprememb…

war-dog ::

v 80-letih prejšnjega stoletja? Takrat so nigerijci se tavali v grmovju ali pa obirali bombaž...
Object reference not set to an instance of an object.

Saladin ::

Meni je zgolj žal, da takim prevaram ponavadi nasedejo ljudje, ki si sploh ne morejo privoščit takih prevarh oz. takih izgub denarja.
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

techfreak :) ::

Meni je žal, da nimamo v šoli predmeta o Internetu, kjer bi nas poleg vsega ostalega naučili tudi kako prepoznati takšne prevare in kakšne posledice prinašajo, če jim nasedemo.

Drugače se pa strinjam, žal mi je za ljudi, ki so nasedli tem prevaram, vendar očitno je takšnih vedno več. Kako ljudje ne razumejo kaj je prevara in kaj ni???

MacQ ::

Eni očitno ne poznajo reka, da nekaj, kar je preveč lepo, da bi bilo res, ponavadi ni. Še posebej če ti nekdo hoče šekati 12 mio USD. Halo!

Šimpanz ::

Meni pa bedakov sploh ni nič žal. Če daš bedaku 10 miljonov evrov jih bo zagonu v nekaj letih. Dobili jih bodo pač tisti bolj pametni ali prefrigani. Tako je pač na svetu.
Tisti ki nasede takim bedarijam pač nima pravice do denarja.

Azrael ::

Kdor lahko skašlja toliko denarja, ga mora imeti, ali svojega, še večkrat raje tujega.
Nekoč je bil Slo-tech.

Jst ::

Sem bral članek, kako imajo Nigerijci postavljeno celo infrastrukturo za takšne scame. Dosti ljudem je dopizdilo, da morajo vedno nekaj dodati, se zakomplicira,itd, šlo dol in skrivnostno izginilo. Verjetno zato, ker so dobili denar... :/
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Jst ()

war-dog ::

Meni je žal, da nimamo v šoli predmeta o Internetu, kjer bi nas poleg vsega ostalega naučili tudi kako prepoznati takšne prevare in kakšne posledice prinašajo, če jim nasedemo.

Drugače se pa strinjam, žal mi je za ljudi, ki so nasedli tem prevaram, vendar očitno je takšnih vedno več. Kako ljudje ne razumejo kaj je prevara in kaj ni???

Ti to resno lol?
Glej, če sam ne skapiraš ko te kdo nateguje, potem ti niti šola ne pomaga :D
Object reference not set to an instance of an object.

Matev ::

zakaj bi pa morali to učiti v šolah

... greh je, če bedaku ne vzameš denarja

techfreak :) ::

Ja no. Če jih tako veliko nasede na te prevare, potem bi nas res morali o tem učiti.

antonija ::

No ja... ce nekdo pride do tebe in ti rece: Najprej dej ti men 5000 EUR, pol ti bom pa jst nazaj nakazu 12 mio EUR, bi sprejel in dal dnar? Bi ga dal ce ti najprej omenim 12 mio EUR in nato 5000 EUR? Bi sprejel ce me nikoli v lajfu nisi srecal/govoril z mano/bral mojih postov? Bi sprejel ce bi zvedel da sem doma iz nigerije (ali kake druge drzave bogu za hrbtom kjer 12 mio EUR sploh ne obstaja, ker je drzava prerevna)?

Tega v soli ne smejo ucit... ce kdo tolk glup da pade na take bedne fore (najbolj primitivna oblika pozresnosti in lenobe skupaj), potem se meni zdi cist prav da zgubi svoj denar. Storivca je pa tud treba prijet ker krsi zakone, ampak takrat denarja ponavadi ze ni vec.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Matev ::

nigerijsci so plenilci

evropejci so pa plen

kot ujame nek jamski pajek muho na svetlobno past
tako nigerijci ujamejo pohlepneža...

čisto tako kot v naravi

in črni rasi dma prav da se poslužuje tega

evolucija pač

naj se slab genski material izloči

antonija ::

J.S PILLAY AND ASSOCIATES
SOLICITOR AND ADVOCATES
NO. 24, JALAN MELAKA RAYA 31,
TAMAN MELAKA RAYA
MALAYSIA
TEL: +60178701635


I am Joseph Singaram Pillay,an attorney at law in Malaysia. A deceased client of mine,who shares the same last name as yours,died as the
result of a heart-related condition on March 12th 2005. His heart condition was due to the death of all then known members of his family in
the tsunami disaster on the 26th December 2004 in Sumatra Indonesia 2004 Indian Ocean earthquake. @ Wikipedia

I can be reached on (barr.joseph.s.pillay@gmail.com) for more information.My late Client has a deposit of Nineteen Million Dollars ( US$19 Million Dollars) left
behind.

Best regards,
Barrister Joseph Singaram Pillay,
Attorney at Law

Glih dons je prsu!!! Moj prvi 419 mail!!!8-) Kako ze dobim teh 19 mio USD....
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Matev ::

in če bi bil trapast
bi padel kot muha na muholovko

...

sicer pa: kako se pišeš?

mukombe?

Thomas ::

Me prov zanima, če bodo tile mojstri tolk izpilili tehniko, da bodo komu poslali kakšnega tisočaka vnaprej? V znak poštenih namenov?

To bo šele smrtonosen prijem!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Thomas ()

antonija ::

Do zdaj je folku uspelo dobit petake in desetake (v razlicnih valutah; usd, eur, gbp) "v znak zaupanja" od prevarantov. Vecjih zneskov pa se nisem zasledil. Najbolj zabavno je od njih zahtevat kaksno fotografijo "kot dokaz", pa zahtevat da na njej pocnejo kaj neumnega ali pa drzijo kaksen glup napis.

419eater in podobni site-i imajo kar lepe zapiske in komunikacije z goljufi.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Thomas ::

Se pravi, heroj bo tisti, ki bo od "Nigerijcev" prvi izvabil milijon $/€ od "dediščine" vnaprej!
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Saladin ::

Se pravi, heroj bo tisti, ki bo od "Nigerijcev" prvi izvabil milijon $/€ od "dediščine" vnaprej!

Potem so bodo našli prevaranti, ki bodo hoteli prevarati druge prevarante ;)
Dobro je kar nosi največ svobodne koristi/najmanj bolečine čim več sentientom
na najhitrejši, najvarnejši in najbolj moralen način za najdaljše obdobje.
"Utilitarianizem po Saladinovo"

Matev ::

milijona oni še vidl niso

DolLoad ::

milijona oni še vidl niso


Če bi ti meu 1 promil od tega denarja bi si lahko z Mirkotom rit obrisal.

balkanec ::

Se pravi, heroj bo tisti, ki bo od "Nigerijcev" prvi izvabil milijon $/€ od "dediščine" vnaprej!

Potem so bodo našli prevaranti, ki bodo hoteli prevarati druge prevarante ;)



Tud taki so se ze nasli.
Ti si ziher pozigalec !!!

Jst ::

>da bodo komu poslali kakšnega tisočaka vnaprej?

Target group: finančniki, borzni špekulanti,...

Povabijo jih v svojo državo, da spoznajo ljudi, s katerimi bodo izvedli posel, pošljejo limuzino, prideš v kakšen konzulat ali privat prostore pomembnih ljudi, da ljudje še bolj padejo v to, da mislijo, da je vse resnično. Njihova infrastruktura in organizacija sega od low level workerjev, ki ponoči, ko se zaprejo vrata in okna cyber barov, pošiljajo maile in iščejo tarče. Potem so pa še high society, seveda podkupljeni uradniki, kakšni lastniki,...

Zadeva pa uspeva preprosto zaradi tega, ker 99.99% ljudi tega sploh ne dobi več ali pa takoj izbriše, ostane pa tista desetina promila... ki je več kot dovolj, da se 419 splača, služi in v nigeriji predstavlja pošten, velik income.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

Thomas ::

Dear Sear!

I had the most successful 419 kind of worldwide operation here in Nigeria. Unfortunately I had a stroke last summer and I am no more able to continue in this industry.

There is where you come in. I decided to give it to you, Sear!

If you want to know why and how, let me know. I'll need a small amount of money, to arrange everything for you to become a new 419 CEO.

Yours, Mbugwati Musruba Sr.
Man muss immer generalisieren - Carl Jacobi

Jst ::

Zanimiva psihološki pomislek:

Kako bi to ljudje dojemali, da bi na listku, ki bi ga našli na tleh ali pač nekje zunaj (v poštnem nabiralniku) to prebrali?

Pomoje bi enak profil ljudi padel na to. Če gledamo statistično.
Islam is not about "I'm right, you're wrong," but "I'm right, you're dead!"
-Wole Soyinka, Literature Nobelist
|-|-|-|-|Proton decay is a tax on existence.|-|-|-|-|

veverrca ::

Živjo. Nisem našla druge teme za te nigerijce. V glavnem včeraj dobim eno pismo na gmail od nekega odvetnika iz Afrike. Bom prilimala je pa v angleščini. Podatki, ki so navedeni so izmišljeni. Pa fora je da mam res bratranca z imenom, ki ga je navedel samo drugačen priimk mava :) Sem mu pa mal zatežila nazaj in me zanima če mi bo še kej pisal :)) v glavnem pa sramota, da omenjajo smrt samo zato, da bi dobili denar.

"Yves POVIANOU
Law Office
081 BP 7027
Cotonou, République du Bénin
Telephone: +229 98 998 077


ATTN: Kranjc

I am Advocate Yves POVIANOU, the attorney to Late Ing. Martin Kranjc, a national of your country, who used to work as the Director of Produits pétroliers (TOTAL BÉNIN) in Benin Republic West Africa Here in after, shall be referred to as my client. On the 21st of April 2003, my client, His wife and their three Children were involved in a car accident Along Sagbama express-road. All occupants of the vehicle unfortunately lost their lives. Since then I have made several enquiries to your embassy to locate any of my clients extended relatives this has also proved Unsuccessful.

I have contacted you to assist in repatriating the money left behind by my client before they get confiscated or declared unserviceable by the Bank. These huge deposits were lodged particularly, with the (SOCIÉTÉ GÉNÉRALE DE BANQUES AU BÉNIN - SGBB) of Commercial Bank of Africa where the Deceased had an account valued at about $14.5 million dollars (fourteen Million Five Hundred Thousand United States Dollars.

The Bank has issued me a notice to provide the next of kin or have the account confiscated. Since I have been unsuccessful in Locating the relatives for over 6 years now I seek your consent To present you as the next of kin of the deceased since you have The same last name so that the proceeds of this account valued at $14.5 million dollars can be paid to you and then you and me can Share the money.50% for me and 50% for you I will procure all Necessary legal documents that can be used to back up any claim we may make. All I require is your honest cooperation to enable us seeing this Deal through.

I guarantee that this will be executed under a legitimate arrangement that will protect you from any breach of the law. And the way we are going to achieve this is I will need the following information from you,

Your Full Name and Address,
Your Age,
Occupation and Position,
Your Telephone/Mobile/Fax no, for Communication Purpose.
I patiently await your reply ASAP.

Best Regards,
Yves POVIANOU

antonija ::

Jst sem tud glih dons dobil da sem zadel 10mil GBP na neki loteriji. Sam podatke jim posljem, placam tistih nekaj 1000 funtov davkov in taks in sem bogat!!!!
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Matev ::

da mam res bratranca z imenom, ki ga je navedel samo drugačen priimk mava :) Sem mu pa mal zatežila nazaj in me zanima


ja to je čist res

ej nakaži teh 500$ pa boš zihr kaj dobila vn

ja
ja

veverrca ::

Živjo.
Matev zdaj pa če sem ženska še ne pomeni,da sem zabita in prosim, da se obnašaš malo bolj odraslo. In zaradi takih kot si ti, ki ne znajo normalno komentirat ta forum zgublja svojo vrednost.

Lep pozdrav.

Matev ::

ej oprosti

sem hotel
zgolj pokazati realno sliko teh 419 prevar

če ljudje ne bi bili naivni teh prevar ne bi bilo

denar pač zamegli razum

tistim ki denar hočejo

na tem temelji vsa ta zgodba

veverrca ::



če ljudje ne bi bili naivni teh prevar ne bi bilo



Oproščeno :) Za citiran stavek ti pa dam čisto prav. Kar sem mu pa sama pisala, niso bili nobeni podatki, samo dalo se mi je nekoga malo napiz... pa sem se na njega obesla :) sem mu še napisala pregovor "what goes around, comes around" na to foro, k mi hoče denar prodat s tem, da je nekdo umrl. Upam, da če je vsaj pol človeka, da se je mal zamislu, sam dvomim. Denar je denar. Drgač me pa ma da bi poklicala na tisto številko, kaj sploh reče k pokličeš, sam ne upam.

Lep pozdrav, VeVi

antonija ::

Pazi malo ce se zajebavas z 419 scammerji ker to so nenazadnje ljudje ki bojo naredil vse da pridejo do dnarja. Ce se ne motim je nekaj ljudi ze umrlo na ta racun. Ce jih mislis kontaktirat to pocni cimbolj anonimno.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Utk ::


ja to je čist res

ej nakaži teh 500$ pa boš zihr kaj dobila vn

ja
ja

No, ne vem če bi blo to kaj dosti bolj neumno kot klicarjenje na tiste telefonske igre na kanalu a. Pa očitno marsikdo kliče.

BigWhale ::

Jaz sem od ene zahteval naked, x-rated pictures. Sam nisem nic dobil. Sem bil kar mal razocaran. :>>
Je pa tukajle en lokalc ze izpolnjeval papirje, da bo eni 'mulatki' placal pot sem v slovenijo in z njo zivel.

Kar je najbolj bizarno, iz stanovanja je vrgel zeno in otroka, zato, da bo 'mulatka' lahko pri njem zivela!

TOP ::

Ja še veliko bedakov in konjev je na tem svetu,ki prazno verujejo.

veverrca ::

-antonija- ja sem rekla, da ne bom drezala. Brezveze. Unga lokalca od BigWhale bi ga pa ročno ene miljonkrat v rit brcnla. Da majo eni tok mal sivih celic v možganih. Drgač pa sto ljudi sto čudi.

lp, vevi


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Cene za ranljivosti v programski opremi rastejo

Oddelek: Novice / Varnost
65527 (4696) FTad
»

Podkupljiva preiskovalca v primeru Silk Road kriva

Oddelek: Novice / Kriptovalute
913776 (12344) leiito
»

Odpustki po 20 dolarjev na skladbo (strani: 1 2 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
6422805 (19734) M.B.
»

Za deljenje desetih filmov prek interneta poldrugi milijon dolarjev kazni (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Avtorsko pravo
10223160 (19938) jype
»

Dva milijona dolarjev za 24 skladb (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Tožbe
10812567 (9027) PrimozR

Več podobnih tem