» »

ali nas lahko nategujejo z dvb-t mpeg 4?

ali nas lahko nategujejo z dvb-t mpeg 4?

detroit ::

http://www.mimovrste.com/katalog/produc...


moti me predvsem splošni opis: Z vgrajenim DVB-T sprejemnikom omogoča sprejem signala digitalne zemeljske televizije za ogled ali snemanje. Tako ne boste potrebovali dodatnega pretvornika ali kablov.

Kakor jst vem ta sprejemnik ne dekodira 4 ampak mpeg2 če pa se motim mi povejta (da ga grem kupit:D)

Torej kako je s tem, je zakonsko zavajanje kupcev dovoljeno?
Skero

misek ::

Saj niso napisali, da lahko v SLO gledaš DVB-T [:D] Pač niso eksplicitno napisali. Trgovci pač.

Zheegec ::

To pri spletni trgovini ni ravno pametno, ker potem večina ljudi zadevo preprosto vrne. Razen tisti, ki mislijo, da bodo to lahko uporabljali "nekoč".

Ali pa preprosto ne vedo, da obstaja MPEG2 in MPEG4.
"božja zapoved pravi; <Spoštuj očeta in mater>,
ne govori pa o spoštovanju sodstva."
Janez Janša, 29.04.2014

dzinks63 ::

Tole z DVB-T je nekaj kratkoročnega, kaj kmalu ne bo več zanimiv. Net je skoraj že v vsaki hiši (žično ali brezžično). Hitrosti prenosa se povečujejo. Kvaliteta slike bo šla še samo navzgor. Samo vprašanje časa je, kdaj bomo sposobni množičnega prenosa podatkov po netu za predvajanje HD ali celo full HD kvalitete? 10let? 5let? ...?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

sakkra ::

Ja to je zavajanje. Točno vejo, da bo kupec iz slovenije, kjer bo lahko gledal samo nekatere programe iz hrvaške in avstrije, če je dovolj blizu meje. Tistim TV, ki majo MPEG4 vgrajen, to gotovo omenijo. Če pa tega nima pa napišejo tako da ni jasno ali bo delalo.

detroit ::

peezda tv mi je ušeč....ne spoznam se pa tok da bi vedu če ga lahk nadgradim če ima neko CI režo whatever that is....sj ni problema bom pa kasnej še tist dokupu če je možno brez kakih glupih set top boxu....ker ne rabim 20škatl pri teveju glede na to da ga bom na steno dau kmal po nabavi...divx, digitalna satelitska, pa še ta mpeg4 dekoder zdj al kva:S



hehe sej veste recesija študent= no cash za stran metat
Skero

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: detroit ()

Vikij ::

Če nimaš nobenih drugih možnosti je nuja mpeg4. Tako kot jaz ko nimam nobene druge možnostin,ne za adsl,kabelsko,vsaj še 5let je to nuja.

mtosev ::

V BB isto oglasujejo ce je mpeg2 pise samo dvb-t ce je mpeg4 pa dvb-t mpeg4. :D
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

mtosev ::

peezda tv mi je ušeč....ne spoznam se pa tok da bi vedu če ga lahk nadgradim če ima neko CI režo whatever that is....sj ni problema bom pa kasnej še tist dokupu če je možno brez kakih glupih set top boxu....ker ne rabim 20škatl pri teveju glede na to da ga bom na steno dau kmal po nabavi...divx, digitalna satelitska, pa še ta mpeg4 dekoder zdj al kva:S



hehe sej veste recesija študent= no cash za stran metat

5500 ma mpeg4.
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro,
Enermax Platimax 1700W | moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

detroit ::

žal pa je tudi 50hz
Skero

residual ::

Če so ljudje primorani plačevat RTV zaradi el. priključka na hiši, potem jim je treba dostavit vsaj RTV 1, 2, 3.. ostalo je želja komercialnih tv postaj.. je že teko da je TV izven glavnih mest še vedno zelo pomemben oglaševalski medij. Internet pa na vasi še ni standard, žal.

DVB je pač en korak naprej, posledično bo treba zamenjat opremo (TV, kupit dekoder) antene pač pogojno. Sam da se služi in vrti krog...

Da ima SLO mpeg4, nevem zakaj, sosedje imajo MPEG2... itak imajo pa TVji z vgrajenim mpeg 4 tudi slot za kartico za drug dekoder (mpeg2) in lahko spremljamo vse dostopne kanale.

misek ::

residual, TV z mpeg-4 ponavadi znajo dekodirati tudi mpeg-2. Ne znajo pa to vsi sprejemniki. V obratni smeri pa žal to velja še manj. Tista kartica je ravno namenjena mpeg-2 dekoderjem, da znajo dekodirati tudi mpeg-4.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

digitalni sprejemnik (DVB-C) za TV

Oddelek: Zvok in slika
3418473 (9947) mysterio
»

DVB-T (mpeg4) pri nas (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
26957756 (34468) Alexius Heristalski
»

philips 47pfl9603d/10 - digitalni sprejm - pomoč

Oddelek: Zvok in slika
133923 (3578) hodu63
»

vgrajen DVB-T sprejemnik

Oddelek: Zvok in slika
399468 (6376) Alexius Heristalski
»

ZDRad: Prehod v digitalno (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Novice / Znanost in tehnologija
1429434 (9430) gruntfürmich

Več podobnih tem