» »

RTV naročnina in IP TV

RTV naročnina in IP TV

Nextor ::

Pozdravljeni!

Naročen sem na amisov IP TV (trojček), ker v bajti nimamo drugega televizorja kot tega, ki je priklopljen na IP TV me zanima če lahko dam skenslat rtv naročnino? Itak že amisu plačujem za rtv program...

veverrca ::

Kar js vem, se more naročnino plačevat posebaj..Js mam tud t2 televizijo in še zmeraj plačujem rtv naročnino.

gringo22 ::

komot ;) sam ne met kake antene pol na strehi k te bojo po možnosti pršli prečekirat ;)

Nextor ::

Prej smo imeli sobno anteno, ki sem jo že davno zabriso v kanto :)

@faby11car: kam pa moram poklicat oz. poslat dopis za odjavo?

AmokRun ::

Kolikor jaz vem, Amisu ne plačuješ rtv naročnine. Plačuješ naročnino za uporabo iptv omrežja, tako da rtv moraš še zraven plačat.

gokky ::

RTV naročnino si dolžan plačevati že, če imaš TV sprejemnik. Skrivanje anten ne bo pomagalo. RTV naročnina ni odvisna od načina, kako pridobiš TV SLO1/SLO2/SLO3. Sicer pa http://www.uradni-list.si/1/objava.jsp?... . Zate je zanimiv 31. člen.

Nextor ::

Ta mi je malo mimo! Kaj pa če nočem prejemati njihovega signala? V bajti res nimamo nobenega tv-ja razen tega preko IP TV, še radio/stolp je vezan preko amisa.

Bi še reko ok, pa bi plačeval, ampak za ta njihov beden program, ki ga furajo, mi pa se zdi res brezveze!

šernk ::

dobrodošel v pravni državi, kaj naj ti pa rečem...o tem je že bila debata na tem forumu...takrat sem jim osebno tudi na RTV poslal email ( mislim da je že kar nekaj mesecev šlo mimo) odgovora nisem nikoli videl
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

sese12 ::

Ta mi je malo mimo! Kaj pa če nočem prejemati njihovega signala? V bajti res nimamo nobenega tv-ja razen tega preko IP TV, še radio/stolp je vezan preko amisa.

Bi še reko ok, pa bi plačeval, ampak za ta njihov beden program, ki ga furajo, mi pa se zdi res brezveze!

Njihov signal prejemaš, ker ga maš že na modemu oz. od tvojega internetnega ponudika !

šernk ::

Ta mi je malo mimo! Kaj pa če nočem prejemati njihovega signala? V bajti res nimamo nobenega tv-ja razen tega preko IP TV, še radio/stolp je vezan preko amisa.

Bi še reko ok, pa bi plačeval, ampak za ta njihov beden program, ki ga furajo, mi pa se zdi res brezveze!

Njihov signal prejemaš, ker ga maš že na modemu oz. od tvojega internetnega ponudika !


in če se zmeniš da ti ta program blokirajo?
ker ne če plačuješ vseh programov...ti nekatere takoj zaklenejo...
In general, high velocity doesn't produce harmful injuries.
But what is dangerous is the high acceleration
or deceleration given at a certain time interval.

Opkow ::

Tezka bo... Se izgovarjajo se na to, da imas dostop do njihovih spletnih vsebin...

MadMicka ::

RTV davek je davek kot vsak drug davek. Reče se mu lahko namenski davek, se pravi, gre v določeno blagajno. Ampak, v osnovi in po bistvu gre za davek. Če RTV-ju denarja zmanjka, ga polni državna blagajna. Če tega davka ne bi bilo, bi pač bil kak drug davek za procent ali dva višji. Skratka nima to veze s pravno državo, kot to pravi šernk, ampak gre za državo, ki rabi sredstva, da deluje (povečini v dobro vseh nas).

mtosev ::

saj 11eur ni tak dosti. Tekme Slo reprezerance prenasajo. drugo pa tak ne gledam. :))
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

Nextor ::

Kaj pa če ne plačam položnice? A mi ga bojo pol odklopli? :))8-)

Samo kako ima pol amis to zmenjeno z RTV-jom? A RTV daje amisu zastojn šanso, da prenašajo njigove kanale? Ne verjamem...

sese12 ::

Če ne plačaš položnice, se ti spravijo na plačo in ti bodo tam trgali vstran.

Sicer pa je RTV naročnina vezana na elektro prikluček. Vsaka bajta, ki ma elektriko mora plačevati RTV naročnino. Razen če napišeš izjavo, da v bajti nimaš nobenega TV in radia, vključno z radiom v avtu. Vendar s tem ne boš uspel !

Pesimist ::

RTV narocnina je samo en nacin kako ta mafijska drzava krade denar. Kot so tudi razni sindikati in podobne bedarije.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

pingo76 ::

Hmm. Jaz resnično nimam televizorja omislil pa si bom projektor za filme (divx...). Radia nimam oz je na stolpu ampak ne lovi nič ker nima antene. Bo to dovolj? Čene se še tega znebim za navaden ojačevalec brez tunerja.

milko27 ::

Če imaš priključek za elektriko si dolžan plačevati TV naročnino

OK.d ::

nabavi še agregat:D
LPOK.d

Utk ::

Če imaš priključek za elektriko si dolžan plačevati TV naročnino


To ni res. Lahko si jo pa dolžan plačevat, tudi če nimaš električnega priključka.

madog ::

edini način da ne plačuješ RTV prispevka je ali da podaš izjavo da nimaš nikakršnih sprejemnikov v hiši ali pa živiš v eni globoki luknji kjer ne moreš normalno sprejemati SLO1 ali SLO2. To sta edina dva razloga da ne plačuješ prispevka, s tem da te pri prvem čekirajo skoraj vsake 14 dni. Pri rugem pa pride model od RTV in izmeri signale, če ni potem si rešen.

lp

Pesimist ::

Te si pa nabavi nekaj kaj blokira vse signal 100m okol tovje hise. Pol pa se ovega ko meritve dela konkretno narezi ker je prestopil prag tvoje hise.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Pesimist ()

hubertfast ::

Zdravo
Pred kratkim sem se preselil na novo lokacijo, tam kjer sem bil prej je bil RTV prispevek pisan na starše. Zdaj sem na svojem in gledam tv ter surfam preko internetnega ponudnika. RTV naročnine ne plačujem, ker je na tem naslovu ni bilo. A se moram RTV-ju sam javit ali me bodo sami kontaktirali? A mi lahko zaračunajo naročnino za nazaj?
Lara je zakon!!!

tony1 ::

Za nazaj ne morejo. Tiho bodi in uživaj - dokler bo trajalo...

zavajon ::

milko27 je izjavil:

Če imaš priključek za elektriko si dolžan plačevati TV naročnino

To ni res. RTV prispevek (in ne naročnino, ker gre za davek) si dolžan plačevati, če imaš kakršnokoli napravo, ki lahko sprejema radijski ali TV signal. Sem spada npr. tudi mp3 player ali telefon z radiom. Zveza z el. priklučkom je bila narejena le takrat, ko so to "uredili", tako da so dobili podatke o ljudeh iz baze elektrodistributerja in poslali vsem položnice. Lahko pa si poslal izjavo, da nimaš nobene take naprave in so te črtali. To sem storil sam ;)

huek111 ::

hubertfast je izjavil:

Zdravo
Pred kratkim sem se preselil na novo lokacijo, tam kjer sem bil prej je bil RTV prispevek pisan na starše. Zdaj sem na svojem in gledam tv ter surfam preko internetnega ponudnika. RTV naročnine ne plačujem, ker je na tem naslovu ni bilo. A se moram RTV-ju sam javit ali me bodo sami kontaktirali? A mi lahko zaračunajo naročnino za nazaj?


RTV-ja nisi dolžan in ga ne rabiš obveščat ali plačuješ ali ne! Tudi jaz jih nisem obvestil, vendar so mi po štirjih letih poslali domov papir, ki sem ga moral izpolnit(od takrat naprej plačujem in nič ni treba plačevat za nazaj).

Torej kot je dejal Tony1 uživaj dokler traja!

Invictus ::

Za nazaj nič ne terjajo.

Sem si kupil stanovanje in je položnica prišlanaprejšnjega lastnika. Seveda je nisem plačal.

Šele potem ko je prišla položnica na moje ime, sem začel plačevati.

LP I.

opeter ::

Že če imaš avtoradio, moraš plačevati RTV prispevka.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

urosh ::

kaj če bi naredili referendum, pa to skenslali? če niso sposobni preživeti z reklamami (kot ostali) pa naj propadejo...

finpol1 ::

huek111 je izjavil:

hubertfast je izjavil:

Zdravo
Pred kratkim sem se preselil na novo lokacijo, tam kjer sem bil prej je bil RTV prispevek pisan na starše. Zdaj sem na svojem in gledam tv ter surfam preko internetnega ponudnika. RTV naročnine ne plačujem, ker je na tem naslovu ni bilo. A se moram RTV-ju sam javit ali me bodo sami kontaktirali? A mi lahko zaračunajo naročnino za nazaj?


RTV-ja nisi dolžan in ga ne rabiš obveščat ali plačuješ ali ne! Tudi jaz jih nisem obvestil, vendar so mi po štirjih letih poslali domov papir, ki sem ga moral izpolnit(od takrat naprej plačujem in nič ni treba plačevat za nazaj).

Torej kot je dejal Tony1 uživaj dokler traja!


Torej se ni bati, da bi ti karkoli zaračunali (kazen...)? plačevati pač začneš, ko ti kaj pošljejo? kak razlog je dobr imet, če te vprašajo, zakaj se nisi sam prijavil? pač, da si pred kratkim dobil IP TV? Čeprav pomoje lahk pokličejo operaterja in preverijo? so že komu zaračunali kazen na ta način?

Tarzan ::

urosh je izjavil:

kaj če bi naredili referendum, pa to skenslali? če niso sposobni preživeti z reklamami (kot ostali) pa naj propadejo...

To je podobno, kot da bi razpisali referendum, da se tebi prepove dihat, če nisi sposoben preživet, pač pogineš...

Tak način financiranja imajo skoraj vse evropske države. Pri nas smo z zadnjimi spremembani zakona sicer precej zjebali RTV, tako da upam, da se sedaj zadevo sanira in se ponovno poviša kvaliteta programa (ki je mimogrede, žal, tudi v tem trenutku svetlobna leta pred slo komercialnimi TV postajami). Reklame nimajo na nacionalki kaj početi, se strinjam. IZ RTV Slovenija bi morali narediti slovenski BBC. V zadnjem času je največ izgubil dokumentarni program. Toliko lastnih dokumentarcev smo imeli včasih, sedaj pa samo sem in tja kaj ven prileze, pa še to je vprašljive kvalitete. Žal mi je tudi za informativni program, ki je v primerjavi s tistim izpred let le bleda senca, čeprav se stanje izboljšuje.

12 EUR je veliko, precej preveč, če vidiš v kaj je bil vržen denar (recimo, da ne omenjam sumljivih pogodb vodilnih ampak dejanske projekte, kot naprimer Bratu brat ali nesojena žajfnica). Kar se športa tiče, kulture in konec koncev dokumentarnega programa ter filmov neHollywoodske produkcije, pa je nacionalka zlata vredna.

Če bi imeli opcijo gledanja le Pink televizij in POP programov vseh izvedb, bi v par letih postali totalni debili. Žal ne migne nihče s prstom, ko gre za program, ki dejansko gledalcu pomaga napeti kako sivo celico. Za to je vredno investirati tistih 12 EUR.

PS: Da ne omenim Vala 202. Ta radio pri nas nima konkurence in je v vseh pogledih superioren vsem komercialnim programom.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

RTV naročnina (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
10327764 (22359) St235
»

Buzoranca s prisilno RTV naročnino- je to sploh v skladu s pravicami posasmeznika ? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
10218166 (15633) TESKAn
»

RTV naročnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
5820416 (14853) Volk|
»

T-2, SiOL IPTV in plačevanje RTV prispevka

Oddelek: Omrežja in internet
3910687 (8252) AtaStrudl
»

RTV Naročnina (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
9010864 (8868) Tilen

Več podobnih tem