» »

Vlada v senci?

Vlada v senci?

imagodei ::

Kljik

Po mojem bi Dimsi Rupsi zdajle takoj moral odstopiti z mesta posebnega odposlanca...

[ self-censored rant]
- Hoc est qui sumus -

djordjevic ::

Meni je tale saj-ni-res-pa-je situacija pri nas že tako komična, da prav z veseljem pričakujem vsako novo 'rešitev' na tem področju.
No grave is deep enough to keep us in chains.

Icematxyz ::

Rupelj pa opet na 2 pozicijah.

A se sploh na svetu kje obstaja človek takšnega kova?

hendriks ::

Rupelj pa opet na 2 pozicijah.

A se sploh na svetu kje obstaja človek takšnega kova?


Seveda:



;)

Icematxyz ::

Pa res na S.vinjo sem pozabil. ;) Samo nevem... Njemu sem se vsaj odkritosrčno nasmejal...

Ruplja pa če bi dali na vislice iz balse mi nebi blo smešno. Ko bi izvedel da so z balse.

Vrjetno pri biologiji, ko smo se učili o dvoživkah niso mislili Ruplja?

Zgodovina sprememb…

Poldi112 ::

Simoniti, Mate in Rupel, sveta trojica strokovnega sveta barab.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Daedalus ::

He he. Sem že napisal, da se bu Rupsi Pahorju grdo maščeval... in evo ga. Spet malo tamo, pa onamo.
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

mtosev ::

Rupel mi je najljubsi politik v SLO. :)
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

drvo ::

Ja, pa kaj. Kje je tu problem? Vsaka stranka ima do tega pravico. Tudi prejšnja opozicija se je tega lotila a jim ni preveč uspevalo. Rupel je pač član SDS in je pač v strokovnem svetu stranke(kar pa ni uradna funkcija). Saj ne da mi je Rupel kaj preveč pri srcu ampak niste v prejšnjem mandatu Janši očitali da izključuje in deli na naše in vaše? Kaj vas torej sedaj moti, da je si je Pahor izbral "svetovalca"? Dali ste mu mandat da vodi Slovenijo naslednja štiri leta in ima pravico da si izbira sodelavce. Sicer pa so v tej državi pomembnejši problemi od Rupčija in njegove Marjetice, a nekateri zasleplejci še vedno kar naprej o njiju, kot da je od njega odvisna usoda naroda in to v času ko se Svet ubada, Slovenija pa se še bo z veliko gospodarsko krizo.

zee ::

Problem je v tem, da t.i. vlada v senci v principu nasprotuje delovanju vlade, ki je bila (bolj ali manj) demokraticno izvoljena. To JE problem.

Problem je v tem, da je v t.i. vladi v senci kot zunanji minister D. Rupel, ki je sicer posebni odposlanec za zunanje zadeve na trenutni vladi, ergo: ker je odposlanec trenutne vlade, mora delovati v skladu z delovanjem te vlade. ker je zunanji minister te sencne vlade, mora delovati v nasprotju s trenutno vlado. To JE problem.

D. Rupel bi moral odstopiti.
zee
Linux: Be Root, Windows: Re Boot
Giant Amazon and Google Compute Cloud in the Sky.

mtosev ::

@zee

mas clen kateri bi to prepovedoval?
Core i9 10900X, ASUS Prime X299 Edition 30, 32GB 4x8 3600Mhz G.skill, CM H500M,
ASUS ROG Strix RTX 2080 Super, Samsung 970 PRO, UltraSharp UP3017, Win 11 Pro
moj oče darko 1960-2016, moj labradorec max 2002-2013

WarpedGone ::

Zee:
Problem je v tem, da t.i. vlada v senci v principu nasprotuje delovanju vlade, ki je bila (bolj ali manj) demokraticno izvoljena. To JE problem.

???
Torej je problem tudi opozicija, saj ne dela drugega kot da nasprotuje vladi?
Tako si ti predstavljaš demokracijo? Takšne "demokracije" je blo konc kakih 20 let nazaj.

"Vlada v senci" je povsem neformalna stvar in nima nobenih pristojnosti sploh. Je le debatni krožek v katerega se povečini včlanijo pripadniki strank v opoziciji, da bi preko takšnega krožka morda dobili malo glasnejši glas, da bi se jih morda malo bolje slišalo.
Zbogom in hvala za vse ribe

Poldi112 ::

>ampak niste v prejšnjem mandatu Janši očitali da izključuje in deli na naše in vaše?

Um, ne? Nekako je logično da imaš postavljene ljudi, ki jim zaupaš. Narobe je če jim zaupaš da bodo dobro skrbeli zase in za stranko, namesto za državo.

Motilo me je (in mislim da večino drugih tudi), da postavljajo na pozicijo nekompetentne ljudi zgolj po strankaskem ključu - vse kar so očitali prejšnji vladi veliko bolj intenzivno.

Pa seveda ignoriranje zakonov za "naše" s pomočjo politizacije policije in tožilstva. Ni problem če "se ti dokumenti razpnejo ko padejo na tla", "da voziš ženo po nakupih v službenem avtu", ... itak bomo poskrbeli da bo preiskava obtičala.
Where all think alike, no one thinks very much.
Walter Lippmann, leta 1922, o predpogoju za demokracijo.

Daedalus ::

Problem je v tem, da je v t.i. vladi v senci kot zunanji minister D. Rupel, ki je sicer posebni odposlanec za zunanje zadeve na trenutni vladi, ergo: ker je odposlanec trenutne vlade, mora delovati v skladu z delovanjem te vlade. ker je zunanji minister te sencne vlade, mora delovati v nasprotju s trenutno vlado. To JE problem.


Problem je IMO v koliziji interesa. Ne moreš delat za vlado in opozicijo hkrati. Če bi lahko, pol brezveze, da opozicijo mamo, ane?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

drvo ::

Daedalus ne bo držalo. Ne gre ravno za kolizijo interesov, saj Rupel v strokovnem svetu ne deluje poklicno ampak prostvoljno ima pa Pahor pravico, da se odloči če ga to moti ali ne. Saj je tudi že pred tem vedel, da je Rupel v SDS-ju. Polek tega je to neformalna funkcija pri kateri rupel nima nobenega dejanskega vpliva, oziroma njegovo delovanje v strokovnem svetu Sloveniji ne more škoditi. Strokovni svet stranke je tisti, ki postavlja smernice, politiko stranke, podaja ideje, zakonske predloge itd...

drvo ::

"Ne moreš delat za vlado in opozicijo hkrati. Če bi lahko, pol brezveze, da opozicijo mamo, ane?"

Tudi to ni res. Rupel ima zgolj eno službo(svetovalec predsednika vlade), v strokovnem svetu deluje prostovoljno.

Kje pa piše, da morata biti pozicija in opozicija vedno na nasprotnih bregovih. Saj ni izključna naloga opozicije nasprotovanje vladi. Naloga opozicije je seveda tudi, da "gleda pod prste" aktualni vladi delovati pa mora, če je resna, v določenih trenutkih konstruktivno, torej, da podaja predloge, predlaga zakone, sodeluje z vlado pri ključnih projektih itd... In naloge strokovnih svetov strank so ponavadi polek tega da profilirajo program stranke tudi te, da služijo kot "bazen idej" stranke, za podajanje predlogov, zakonov in na koncu za delovanje stranke ...

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: drvo ()

Utk ::

Če bi bil Rupel pameten, bi svetoval Pahorju kaj neumnega, da bi ga tako čim prej zrušil. Dokler Pahor skapira, da je naredil narobe, je lahko prepozno. In kako bo to koristilo Sloveniji? Če Rupla ne bojo upoštevali, potem pa brez veze, da ga imajo.
No, sej v bistvu bo Pahorja res kmalu zrušil, nalašč ali ne. Že to s Hrvaško je lepo kašo skuhal, kar tako naprej pa bo kmalu spet samo v eni vladi.

drvo ::

Zee:
Problem je v tem, da t.i. vlada v senci v principu nasprotuje delovanju vlade, ki je bila (bolj ali manj) demokraticno izvoljena. To JE problem.

???
Torej je problem tudi opozicija, saj ne dela drugega kot da nasprotuje vladi?
Tako si ti predstavljaš demokracijo? Takšne "demokracije" je blo konc kakih 20 let nazaj.

"Vlada v senci" je povsem neformalna stvar in nima nobenih pristojnosti sploh. Je le debatni krožek v katerega se povečini včlanijo pripadniki strank v opoziciji, da bi preko takšnega krožka morda dobili malo glasnejši glas, da bi se jih morda malo bolje slišalo.


Zee očitno popolnoma ne razume pomena izraza" vlada v senci", PO napisanem sodeč bi si misli, da on misli, da je to nekašna mafiji podobna podtalna organizacija, ki služi spodkopavanju vlad.:)

drvo ::

Če bi bil Rupel pameten, bi svetoval Pahorju kaj neumnega, da bi ga tako čim prej zrušil. Dokler Pahor skapira, da je naredil narobe, je lahko prepozno. In kako bo to koristilo Sloveniji? Če Rupla ne bojo upoštevali, potem pa brez veze, da ga imajo.
No, sej v bistvu bo Pahorja res kmalu zrušil, nalašč ali ne. Že to s Hrvaško je lepo kašo skuhal, kar tako naprej pa bo kmalu spet samo v eni vladi.


Mislim, da je Rupel za Pahorja v tej vladi še najmanjši problem. Ukrotiti bo moral nekaj precej bolj problematičnih osebkov, ki so jim pretirano zrasli apetiti.

Daedalus ::

Tudi to ni res. Rupel ima zgolj eno službo(svetovalec predsednika vlade), v strokovnem svetu deluje prostovoljno.


Jajca. A pol je ok, če jaz v času službe delam za podjetje A, v svojem prostem času pa "prostovoljno" za podjetje B, ki je neposredni konkurent podjetja A?

Kolizija interesa. Rupla odžagat, pa naj dela, karkoli hoče. Ne moreš pa biti istočasno malo v vladi in malo v opoziciji. Razen če si p*zda brez hrbtenice in ti ostale p*zde brez hrbtenice to celo dovolijo. Kot recimo Pahor.

Strokovni svet stranke je tisti, ki postavlja smernice, politiko stranke, podaja ideje, zakonske predloge itd...


Ja sej. Podaja smernice, ideje, predloge, ki so konkurenčni onim od vlade. In ki pomenijo naskok na oblast, torej konkurenco vladi. Nobena pametna firma tega ne prenaša. Zakaj bi po tvojem mogla politika?
Man is condemned to be free; because once thrown into the world,
he is responsible for everything he does.
[J.P.Sartre]

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Daedalus ()

Karaya 52 ::

Daedalus> Razen če si p*zda brez hrbtenice in ti ostale p*zde brez hrbtenice to celo dovolijo. Kot recimo Pahor.

Pahor trenutno kaže tako pokončno držo da spravlja v obup celotno " tiho peto kolono" in Bad Blue Boyse na Hrvaškem.

Utk ::

Hja dokler je Janša tako prijazen, bo vredu... Si predstavljate kaj bi blo, če bi Janša delal scene kot jih Pahor? Njegove lutke bi zažigali po trgih. Hudiča, še njega bi enkrat zakurli.

imagodei ::

W1> "Torej je problem tudi opozicija, saj ne dela drugega kot da nasprotuje vladi? "

Spet mešaš Bramac opeko in banane.

V demokratičnih ureditvah je ena opcija na poziciji, druga pa v opoziciji. Ena opcija je zakonodajna in izvršna, druga pa to ni. Ena opcija ima moč, druga jo kritizira.

V demokratičnih ureditvah lahko opozicija ustanovi tudi t.i. vlado v senci. Ni problema.

Je pa problem, ko poslanec, minister ali posebni odposlanec ene opcije, malo pomaga še drugi opciji.

To je pa najmanj nehigienično, če ne neetično. Dvomim, da je tudi nelegalno, vsekakor pa velja, da si kaj takega brez posledic lahko privošči le Dimitrij Rupel v Sloveniji. Drugje po svetu bi bilo to podobno političnem samomoru.
- Hoc est qui sumus -

gzibret ::

Mene zanima, kaj ima tale Rupel v rokavu, da ga vsi ščitijo. Kakšne pikantne osebne podrobnosti, kakšne informacije, zrele za ovadbo, karkoli.... Kr to, kako on preživi v politiki, je že skoraj bajeslovno.
Vse je za neki dobr!

Utk ::

Še bolj bajeslovno je to, da ga nekateri zagovarjajo. Sej je lahko pameten, lep, sposoben, ampak zaboga, ni bil izvoljen. Ljudje ga večinoma ne prenašajo. Naj neha. Naj gre v kakšno dobro službo v ZN, če je tako strašno sposoben.

WarpedGone ::

Imago:
W1> "Torej je problem tudi opozicija, saj ne dela drugega kot da nasprotuje vladi? "Spet mešaš Bramac opeko in banane.

Ne. Ti zopet ne znaš brat. Drugič poskusi naglas, morda pomaga. Moj odgovor je letel na tole Zee-jevo izjavo:
Problem je v tem, da t.i. vlada v senci v principu nasprotuje delovanju vlade, ki je bila (bolj ali manj) demokraticno izvoljena. To JE problem.

Da ne more spat zarad Rupla je bilo nadaljnje dodatno izvajanje, česar pa nism komentiral.
Kakorkoli pa očitki zarad rupla bol sodijo ljubljenemu Pahorju kot Ruplu. Zakaj bi se on moral odpovedat dobri službi? Da boste vi lahko mirno spali? Zaposlil ga je Pahor. Pljuvajte Pahorja.
Zbogom in hvala za vse ribe

Utk ::

Saj ga. Pa tudi Janšo, ker še zmeraj prenaša tega Rupla.

imagodei ::

W1,

izjavo si iztrgal iz konteksta. Zee nadaljuje:
Problem je v tem, da je v t.i. vladi v senci kot zunanji minister D. Rupel, ki je sicer posebni odposlanec za zunanje zadeve na trenutni vladi, ergo: ker je odposlanec trenutne vlade, mora delovati v skladu z delovanjem te vlade. ker je zunanji minister te sencne vlade, mora delovati v nasprotju s trenutno vlado. To JE problem.


Men je iz celotne izjave čisto jasno, da se Zee ne pritožuje nad senčno vlado, ampak nad Ruplovo vlogo v njej. Ta je v direkt konfliktu z njegovo trenutno funkcijo.

Če se pa tebi zdi, da je Zee jamral nad samo senčno vlado, pa...
- Hoc est qui sumus -

WarpedGone ::

izjavo si iztrgal iz konteksta.

Ja, prvi odstavek sem ločil od drugega. Hudo trganje iz koneksta.

Če se pa tebi zdi, da je Zee jamral nad samo senčno vlado, pa...

Zee:
Problem je v tem, da t.i. vlada v senci v principu nasprotuje delovanju vlade, ki je bila (bolj ali manj) demokraticno izvoljena. To JE problem.

Ja, prav maš. Ni jamral...
Zbogom in hvala za vse ribe


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Dimitrij Rupel ošilil svinčnik... (strani: 1 2 )

Oddelek: Problemi človeštva
998646 (6750) www
»

Bo Ruplu vendarle uspelo ? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
544444 (3088) koyotee
»

Leteči veleposlanik (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20712711 (8012) Poldi112
»

Rupel (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Problemi človeštva
1438753 (6616) drejc
»

Lds-pot v brezno (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
745192 (4090) Thomas

Več podobnih tem