» »

Mleko

Mleko

1 2
3
4

Pyr0Beast ::

in kaj hočeš povedati? da so naše prehranske navade, dolge od gojenja živine naprej, napačne in jih ne smemo nadaljevati?
Najbrz to, da smo podlegli bolj komerciali kot lastnemu razmislanju.

Velik % je netolerantnih na lahkozo, pa tega sploh ne vejo, ker se ta toleranca ne kaze kako posebno.
Znaki so edinole manjse prebavne motnje (crvicenje) ter mogoce bolj tekoce blato.

Sam sem se zavedel, da sem netoleranten po cca. 12 letih pitja mleka ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

roberto111 ::

Ker ti manjka laktaze, pač laktoze ne prebaviš. Zato se na njej gostijo nekatere bakterije, ali pa gre neprebavljena ven.

Not a big deal!

Napihnjen problem.


Napihnjen trebuh.

Mislim, da je tu potrebno uporabljati le zdravo pamet oz. logiko.
Če se vprašam, kje katera odrasla žival še sesa mleko ?
Mleko je namenska hrana za mladiče, ne pa za odrasle živali.

Človeški um pa je pač podlegel manipuliranju in komerciali...


looooooool
in kaj hočeš povedati? da so naše prehranske navade, dolge od gojenja živine naprej, napačne in jih ne smemo nadaljevati?

Marsikatera navada je napačna. Pitje mleka spada zraven.

Niso pa vse navade napačne.

antonija ::

_Ce_ je kdo preobcutljiv na katerokoli zivilo se ga mora izogibati. Mleko, psenica, arasidi, etc. Nikakor pa zaradi preobcutljivih ljudi to ne pomeni da je uzivanje zgoraj omenjenih zivil slaba navada.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Pyr0Beast ::

In, kako ves, da si preobcutljiv ?

Poleg manjsega napihovanja nimas pri hrani nic posebnega za ugotavljati.
Ker si tako futran ze od rojstva se ti zdi to kot vsakdanje (slabo) pocutje in se sploh ne zavedas tezav.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

Gandalfar ::

Recimo tako, da ga nehas uzivat za nekaj casa in vidis, ce se obcutno boljse pocutis?

Pyr0Beast ::

Kako, ce ne ves, da je v tem tezava ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

antonija ::

Probas ce je? Grem stavit da se je ze vsakemu zgodilo da kak teden ni imel na razpolago mleka, takrat je imel idealno priliko pogruntat ali je preobcutljiv. Drugace pa: Ce sam ne opazis tezav pri uzivanju mleka... why bother?
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Pyr0Beast ::

Problem je ker imas tezave stalno oz. jih ne opazis. Sibke bolecine v trebuhu so vse, kar lahko cutis.
Jaz sem jih pripisoval pitju hladnega mleka, pac nekaj, kar sprejmes in se ne ukvarjas prevec s tem.

Kako ves, da je sploh kriva hrana ? Kako lahko sploh kaj ugotovis ce ne ves, kaj se dogaja ?

Sarc. eg.
Kaj pa ce moras iti nenadoma na stranisce ? Kako lahko ves, da nekdo ne nadzira tvojih misli in telesu sporoca iti na stranisce ?
Preprosto NE mores vedeti ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

roberto111 ::

Že samo zmanjšanje encima laktaze v odrasli dobi, bi lahko bil dokaz, da je treba zmanjšati uživanje mleka.

gruntfürmich ::

Problem je ker imas tezave stalno oz. jih ne opazis. Sibke bolecine v trebuhu so vse, kar lahko cutis.
Jaz sem jih pripisoval pitju hladnega mleka, pac nekaj, kar sprejmes in se ne ukvarjas prevec s tem.

Kako ves, da je sploh kriva hrana ? Kako lahko sploh kaj ugotovis ce ne ves, kaj se dogaja ?

Sarc. eg.
Kaj pa ce moras iti nenadoma na stranisce ? Kako lahko ves, da nekdo ne nadzira tvojih misli in telesu sporoca iti na stranisce ?
Preprosto NE mores vedeti ..


če pa sam ne veš kaj ti paše in kaj ne, potem pa si velikega pomilovanja vreden...
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Pyr0Beast ::

če pa sam ne veš kaj ti paše in kaj ne, potem pa si velikega pomilovanja vreden...
Kako se bos sploh zavedel, da je to problem, ce si bil ze vzgojen s takim nacinom prehranjevanja ?
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

gruntfürmich ::

če pa sam ne veš kaj ti paše in kaj ne, potem pa si velikega pomilovanja vreden...
Kako se bos sploh zavedel, da je to problem, ce si bil ze vzgojen s takim nacinom prehranjevanja ?

sj ni fora v tem da morš ti to nadaljevat. a ti sam od sebe nisi nikoli nehal ali začel kakšno stvar jesti/uživati? so ti jo vedno podturili starši? ko prideš k sebi in začneš s svojo glavo razmišljat si pa že lahko rečeš: fakof mleko, jst ga ne bom več pil ker mi ne paše!
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

Zgodovina sprememb…

Pyr0Beast ::

Da, sej, ko prides k sebi se res vprasas, ampak do takrat ..
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

roberto111 ::

če pa sam ne veš kaj ti paše in kaj ne, potem pa si velikega pomilovanja vreden...
Kako se bos sploh zavedel, da je to problem, ce si bil ze vzgojen s takim nacinom prehranjevanja ?

sj ni fora v tem da morš ti to nadaljevat. a ti sam od sebe nisi nikoli nehal ali začel kakšno stvar jesti/uživati? so ti jo vedno podturili starši? ko prideš k sebi in začneš s svojo glavo razmišljat si pa že lahko rečeš: fakof mleko, jst ga ne bom več pil ker mi ne paše!

Me zanima ali ti na primer počneš le tiste stvari, ki so dobre za tebe...

Povedati hočem to, da ni tako enostavno menjati navade in prepričanja. Večkrat ljudje raje gredo v grob, kot, da bi menjali navade ali način razmišljanja.

gruntfürmich ::

malo ste zgubili rdečo nit, fantje.
glede tega pa če delam stvari ki so samo dobre zame... tut jst ne pijem zjutraj sok sveže stisnjenih pomaranč, ker mi ne paše. in to ne paše verjetno še ostalim 30-50% sveta, ki pač imajo takšno prebavo (verjetno je to povezano s kislino v želodcu). pa še vseeno ne trobim na veliko da je treba đus prepovedat, ker ga pač dosti ljudi ne more uživat ker jih boli trebuh po tem itd itd...
tko da če določenim ljudem mleko ne paše, pač smola za njih, ne pa da hočejo na podlagi, ne dokazov, pač pa izmišljenih pričevanj, prepričat folk da je pač mleko škodljivo in naj ga nobeden ne pije zaradi nevemkakšnih sestavin...
samo to.
"Namreč, da gre ta družba počasi v norost in da je vse, kar mi gledamo,
visoko organizirana bebavost, do podrobnosti izdelana idiotija."
Psiholog HUBERT POŽARNIK, v Oni, o smiselnosti moderne družbe...

roberto111 ::

Jaz ne bi tako posploševal.

Telo ima seveda neke svoje zakonitosti. Obstaja hrana, ki mu ustreza in hrana, ki mu ne. Razlika med ljudmi ni tako grozna, saj v vsem nam potekajo približno isti kemični procesi.
Zato lahko nekdo popije več, nekdo manj mleka, da bo občutil težave. Mogoče pa nekdo ne čuti takoj težav, ampak se čez nekaj let pojavi neka bolezen, za katero pa je težko najti pravi vzrok.
Agrumi tudi niso le agrumi. Če bi uživali zrele agrume brez kemikalij tudi večine težav ne bi bilo.
Ogromno bolezni in težav je le zaradi tega, ker ne upoštevamo telesa oz. se sploh več ne zavedamo kakšne so naše potrebe telesa, dokler nas ne opozori z bolečino ali boleznijo.

Če obstaja toliko ljudi, ki ima težave z mlekom in ker se alergija na mleko razširja, potem bi se bilo pametno zamisliti nad uživanjem le-tega.

antonija ::

Če obstaja toliko ljudi, ki ima težave z mlekom in ker se alergija na mleko razširja, potem bi se bilo pametno zamisliti nad uživanjem le-tega.


Upam da locis med alergijo in preobcutljivostjo... razlika je namrec ogromna.
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Dr_M ::

Pred kratkim sem nekje bral, da so v eni drzavi prepovedali oglasevanje mleka kot zdravo zivilo, ker do zdej nobena raziskava ni pokazala pozitivnih ucinkov mleka.
The reason why most of society hates conservatives and
loves liberals is because conservatives hurt you with
the truth and liberals comfort you with lies.

MeGreat ::

potem lahko prepoveš tudi reklame za actimel(v bistvu mleko+cuker), margarine(trans maščobe) ipd

antonija ::

Ne mores prepovedat reklam, lahko samo zahtevas da ne zavajajo potrosnikov (oz. da pokazejo rezultate ki dajejo njim prav).
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Okapi ::

potem lahko prepoveš tudi reklame za actime

Natanko tako. In v ZDA so lani vložili tožbo proti Danonu, zaradi zavajajočih reklam za Actimel. Ki, mimogrede, ni mleko+cuker, ampak čisto navaden jogurt.

O.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Okapi ()

SmeskoSnezak ::

Prosim, da se vrnete na nek nivo debatiranja.
@ Pusti soncu v srce... @

antonija ::

Gremo Smeskota ubogat 8-)
Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Ramon dekers ::

mene pa nekaj zanima, ali si danes res lahko vsak idiot izmisli svoje teorijo?! recimo če si pogledam tale posnetek:

http://www.s12.si/component/content/467...

mi gre na bruhanje, res je da včasih niso imeli pripomočkov za fermentiranje, steriliziranje, dodajanje additov, ampak to še ne pomeni da je mleko v današnji obliki strupeno. In ravno zadnjič sem v žurnalu prebral da so ravno zaradi mleka nekateri narodi preživeli, saj je bilo velikansko pomankanje vode. Tisti ki pa se niso prilagodili (alergija na laktozo) so pač pomrli.

Te idioti si kar spomnijo svoje teorije in potem začnejo to nabijat narodu, da je še bolj butast!

Pa nebi rekel da teorije postavlja ženska ki je neka molekularna biologinja z nekimi dosežki, raziskavi, odkritji ali celo nagradami!

Okapi ::

da so ravno zaradi mleka nekateri narodi preživeli, saj je bilo velikansko pomankanje vode.
To je seveda bedarija. Krava popije precej več vode, kot da od sebe mleka. Mleko je v za človeka uporabno obliko predelana trava. Ljudje trave ne moremo jesti, ker ne moremo prebavljati celuloze, krave s svojimi prežvekovalskimi želodci in simbiontskimi organizmi v njih pa jo lahko. Prednost mleka je v njegovi hranilni vrednosti.

No, to o nevarnosti homogeniziranega mleka je pa prav tako BS. Ljudje si pač izmislijo najrazličnejše nore "teorije".

O.

Daren ::

Pojma nimam kaj teta misli s "zasluzi" toda tisto ko govori, da se dodaja kvazi dodatke in potem prodaja po višji ceni je on point. Ne da pa se mi poglabljat v dotični primer absorbcije kalcija. Mislim, da blodi glede homogenizacije. Na veliko. "ne obremenjuje nas s maščobami" ? Homogenizacija spreminja strukturo maščob ? No go.

Kakor razumem je homogenizacija razbijanje delčkov maščobe in čeprav je sam ne maram (nisem lipidofob in mi je všeč smetana na mleku) ne vidim neke hude nevarnosti. Če bi ljudje nehali uporabljati rastlinska olja bi naredili veliko več kot lahko z opuščanjem ali iskanjem "organskih" mlečnih izdelkov.

Moris: Ne da bi bil nerazumen toda nivo forumskega gostilničarskega razgrajanja je enako bedast kot teorije brez osnove. Če bi rad kaj povedal napiši argumentirano kritiko brez žalitev.

Glede fermentacije si pa preberi vsaj Wikipedio preden stresaš neumnosti.

EDIT: A ni tole bolj za v ložo ? Pa LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL modelu, ki je nalimal Protein Poisoning Symptoms kot nek kredibilen link.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Daren ()

Pyr0Beast ::

Brez olj-maščob mrkneš. So kar nujna za preživetje. Tak da včasih pa moraš jesti mastno hrano.
Some nanoparticles are more equal than others

Good work: Any notion of sanity and critical thought is off-topic in this place

guest #44 ::

Daren je izjavil:

Če bi ljudje nehali uporabljati rastlinska olja bi naredili veliko več kot lahko z opuščanjem ali iskanjem "organskih" mlečnih izdelkov.




My biochemistry is a bit rusty, care to explain why?

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: guest #44 ()

gendale ::

zaradi trans maščob

guest #44 ::

A niso transmaščobe bolj značilne za živalske maščobe?

Sicer pa od kje naj bi maščobo pol jemali?

gendale ::

ne, sicer je v živalskih maščobah nekaj malega trans maščob, ampak velika večina trans maščob v naši prehrani prihaja iz hidrogeniranih rastlinskih olji (to je tisto olje ki ga kupiš v trgovini, margarina, ...)

antonija ::

Statistically 3 out of 4 involved usually enjoy gang-bang experience.

Keyser Soze ::

Daren je izjavil:

EDIT: A ni tole bolj za v ložo ? Pa LOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOOL modelu, ki je nalimal Protein Poisoning Symptoms kot nek kredibilen link.

A lahko kar takole repliciram?

Daren je izjavil:

Ne da bi bil nerazumen toda nivo forumskega gostilničarskega razgrajanja je enako bedast kot teorije brez osnove. Če bi rad kaj povedal napiši argumentirano kritiko brez žalitev.


P.S.: Se človek že takoj mal vpraša o kredibilnosti avtorja. Ampak bomo rekli, da ima samo malo hujše "mood swinge".:)
OM, F, G!

Daren ::

KS: Lepa ;)

Se opravičujem. Prebral sem namreč stavek "The China Study is the single most complete and honest study of protein that has ever been written for the average person to read and understand how protein poisoning is related to the consumption of animal products" in jezo izlil na nič krivega posterja.

Kitajska študija je namreč daleč od iskrene ali kompletne (je pa podnaslov " The Most Comprehensive Study of Nutrition Ever"). Žalostno je, da sta dve najvplivnejši zdravstveni študiji produkt t.i. cherry pickinga oz. kreativnega računovodstva. Nekako "Hm, ne vemo če je to res drži ampak naj bo". Bonus knowledge, The seven countries study, ki je ponesla v svet mediteransko dieto in fobijo pred nasičenimi maščobami bi se morala imenovati 12 countries ampak potem se ne bi moglo vlečt zaključkov. I love my cherries, yum yum yum.

http://rawfoodsos.com/2010/07/07/the-ch... (plus tip na "review" strani od knjige na Amazonu)
http://perfecthealthdiet.com/?p=166
http://healthcorrelator.blogspot.com/20...

jverne : Omega 6 & trans. Maščobe lahko dobiš iz sira, sladke smetane, mesa, živalskih organov, ...

Goldee ::

Da ne odpiram nove teme bom kar to oživel. Nisem zasledil (ali pa sem površno prebral) zakaj po mleku zvija?

Sam sem recimo odraščal ob domačem, nepredelanem mleku in ga pil vsaj do 18 leta. Potem ga nekaj časa nisem pil. Včeraj pa sem si ga po dolgem času spet privoščil. Spil sem 3 dcl Alpskega mleka (3,5mm) - v istem trenutku me je dobesedno zvilo - trebuh me je začel bolet in v kratkem sem pristal na WCju. Po opravljeni potrebi sem bil v istem trenutnku spet ok, kot prej.

Ker sem v roku par ur spil samo tisto mleko sem 99% prepričan, da je za slabost bilo krivo le-to. Po drugi strani pa recimo, če pomislim - jogurt, skuto, sir itd vse normalno prebavljam.

Še kdo s podobno "težavo"? Kolikor slišim naj bi odrasli ljudje slabše prenašali mleko...?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

energetik ::

gzibret ::

Goldee - kot je energetik dal link. Verjetno si alergičen na laktozo. Ta se s starostjo razvije pri kar velikem % ljudi.
Vse je za neki dobr!

Goldee ::

Hvala za link.
Ja, to bo to. Ampak kot pravim, ostale mlečne proizvode (v članku - Dairy products) pa prebavljam brez problema. Zanimivo.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

Okapi ::

Vprašanje, če je to vzrok. Namreč, tisti gen za prebavljanje laktoze se izklopi, kadar se izklopi, konec otroštva, ne šele po 18. letu. Če si do takrat lahko pil mleko, potem ni nujno, da je to vzrok. Alergičnost na laktozo je pa nekaj čisto drugega, simptomi običajno niso prebavne motnje, ampak izpuščaji in podobno.

O.

Goldee ::

No, saj nisem rekel, da ne prebavljam več mleka odkar sem bil 18. Samo po 18-em ga nisem več pil, tako da ne vem kdaj se je gen "izklopil".

Milk, regular 250 ml 12 g
Yogurt, plain, low-fat 200 g 12 g
(zadnja vrednost je vsebnost laktoze)

Če spijem 3dcl mleka me zvije, če pa spijem 500g jogurt je pa vse ok, pa ubistvu vneseš 2x toliko laktoze. Alergičen na mleko/laktozo pa nisem, ker nisem opazil nobeh izpuščajev itd.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

energetik ::

Vprašanje, če je tista vrednost, ki si jo zapisal, res količina laktoze. Verjetno samo količina sladkorjev.

Men and women who are lactose-intolerant can consume yogurt without ill effects, because the lactose in the milk is converted to glucose and galactose, and partially fermented to lactic acid, by the bacterial culture.
Yogurt @ Wikipedia

RejZoR ::

Gre se najbolj za to al je mleko "surovo" ali pa je fermentirano (jogurt, kefir, kislo mleko). Večina bolje prenaša tadrugo kot pa čist navadno mleko.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

Okapi ::

Samo po 18-em ga nisem več pil, tako da ne vem kdaj se je gen "izklopil".
Gen se izklopi tam nekje najkasneje do 10. leta.

A large majority of humans show the typical loss of lactase expression early in life. This downward progression begins at 2 to 3 years of age and is generally complete by 5 to 10 years.


Če si pri 18. lahko normalno pil mleko, verjetno izklopljen gen ni kriv za tvoje sedanje težave.

O.

thramos ::

A ni tako, da se ob "neuporabi" zmanjša število encimov?

.:joco:. ::

No, marsikdo tut ne ve, da je laktozno intoleranten, ker vseeno relatovno dobro prenese mleko.
Praktično ni človeka, ki ne bi proizvajal čisto nič laktaze (encim za razgradnjo laktoze), tako da so zelo različne tolerance in simptomi.
Če ga redno pijejo, spodbujajo tudi rast bakterij v debelem črevesju, ki jim pomaga pri razgradnji.
V fermentiranih mlečnih izdelkhi (jogurtih, sirih ipd) bakterije proizvajajo laktazo, ki pomaga pri razgradnji.

Tko da čist možno, da je laktozna intoleranca. Je pa seveda nemogoče postavit diagnozo po danih podatkih. Pojdi k zdravniku, da boš vedel za ziher.
"Is science true?"
You don't get it.
Science is the process of trying to find out what's true.

Goldee ::

Za test sem si kupil mleko od Pomurskih mlekarn (mi je svetoval sodelavec), spil 3 dcl in "preživel" - nobenih (zgoraj opisanih) težav nisem imel.
Očitno sem "alergičen" samo na Alpsko mleko. Most strange.
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

jype ::

Alpsko mleko je UHT homogenizirano in ima not reči, na katere si lahko alergičen.

BigWhale ::

jype je izjavil:

Alpsko mleko je UHT homogenizirano in ima not reči, na katere si lahko alergičen.


Vse vrste trajnega mleka so v bistvu taksne.

videc ::

Že praktično celo življenje pijem, kadar ga, mleko od Celeia - Zelene doline, pa nikoli nisem imel težav. Očitno nimam laktozne intolerance.
Če nisi alergičen na laktozo, je kakšen jogurt z LCA bakterijami super zadeva, npr. Ego od Ljubljanskih mlekarn ali LCA jogurt - Zelene doline. Tudi kefir pride prav včasih.
Zadnjič sem videl, da mlekarna Celeia - Zelene doline dela mleko, ki ima certifikat, da je brez gensko spremenjenih organizmov (GSO)in počasi preklapljam na to mleko. Okus je super, drži tudi spodobno dolgo. Ostalo dolgotrajno mleko bom počasi dal na stranski tir.

Če ima pa kdo hude težave s prebavo, si pa naj nabavi kakšen tablete, ki uravnajo te azdeve, npr. Linex ali kaj podobnega. Pomagajo tudi pri okužbi z rotavirusom, pri driski.

Goldee ::

BigWhale je izjavil:

jype je izjavil:

Alpsko mleko je UHT homogenizirano in ima not reči, na katere si lahko alergičen.


Vse vrste trajnega mleka so v bistvu taksne.


Ok. Kaj je potem v Alpskem mleku, da ima človek takšne težave, če ga spije (ker očitno toleriram laktozo)?
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-
1 2
3
4


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater mlek kupujete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20425486 (12088) ales85
»

Homogenizirani mlecni izdelki telesu vzamejo več kalcija, kot ga vsebujejo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
666621 (5094) vostok_1
»

Mleko iz mlekomata (preverjeno) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18237690 (33123) Terman
»

Prehrana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20648177 (44511) Matev

Mleko, počasni ubijalec

Oddelek: Loža
235041 (4464) imagodei

Več podobnih tem