» »

Kater mlek kupujete

Kater mlek kupujete

1 2
3
4 5

cortez ::

Od 01.01. je šel mlek 30% gor. Lani se je še dobil mlek za 0,58 v hoferju (pomurske v hofer embalaži), sedaj pa je najcenejši v lidlu za 0,71 (rdeč ovitek) ko imajo 10% popusta na vse (penzion konec meseca).

Okoli 0,75 se je dobilo tudi mleko Mila (slovensko mleko polnjeno v Italiji) v Merkatorju, vendar ga sedaj ne vidim več.

Ljubljansko pod 1 ga ni....

matobeli ::

Nevem a rabiš sveže ali trajno. Sveže je tole čist OK.

https://www.spar.si/online/sveze-mleko-...
Mlekarna Celeia, 0.79€ lahko ga vzameš en kos na -25% kupon in te košta 0.59€ :))
ali pa več njih na -10% kupon in te pride 0.71€

cortez ::

en kos...a na karton 12 pa ne gre -25%?

V mercatorju ti dajo tudi na karton -25%.

matobeli ::

Itak da gre, sam ne vem če lahko svežega kupiš cel karton.

energetik ::

Ovseno Hofer je že ves čas cca. enaka cena, navadnega pa ne pijem. To je hrana za teličke, ne pa odrasle ljudi. Priznam, na vsake kvatre enkrat si nalijem žličko smetane v kavo. :P
vires in numeris

Miki N ::

Jao, kaj ne razumete, da je bila tema zgolj past (limanice) za sojboje? Takrat je bilo to aktualno.

Zgodovina sprememb…

  • spremenilo: Miki N ()

dexterboy ::

Vazelin je izjavil:

Meni osebno je 3.5% Alpsko Ljubljanskih mlekarn še vedno najboljše mleko. In običajno tudi med dražjimi. ;)

Rad pijem mleko. Nekje 2 litra tedensko
Sva že dva :) Ko si kuham kavo doma, je zraven 2+ dcl vročega melka obvezno, če ne še več.
Ko ne gre več, ko se ustavi, RESET Vas spet v ritem spravi.

Bostjan_321 ::

energetik je izjavil:

Ovseno Hofer je že ves čas cca. enaka cena, navadnega pa ne pijem. To je hrana za teličke, ne pa odrasle ljudi. Priznam, na vsake kvatre enkrat si nalijem žličko smetane v kavo. :P


Je pa pravo veliko boljše za kuho, kot ti nadomestki.

Pijem pa ne enega in ne drugega.

IL_DIAVOLO ::

dexterboy je izjavil:

Vazelin je izjavil:

Meni osebno je 3.5% Alpsko Ljubljanskih mlekarn še vedno najboljše mleko. In običajno tudi med dražjimi. ;)

Rad pijem mleko. Nekje 2 litra tedensko
Sva že dva :) Ko si kuham kavo doma, je zraven 2+ dcl vročega melka obvezno, če ne še več.


To sem jaz tudi delal, ko sem se barcaffe pil.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

ales85 ::

energetik je izjavil:

Ovseno Hofer je že ves čas cca. enaka cena, navadnega pa ne pijem. To je hrana za teličke, ne pa odrasle ljudi. Priznam, na vsake kvatre enkrat si nalijem žličko smetane v kavo. :P

Pogovarjamo se o mleku. Katera krava (ali koza ali ovca ali karkoli drugega) ti da ovseno mleko? :))

Gagatronix ::

Boljse vprasanje, kako pomolzes oves ? :)) Ali pa mandlje ? :))

PacificBlue ::

Težko.

ales85 ::

PacificBlue je izjavil:

Težko.

Ampak se pa da... :))

c3p0 ::

Saj je vse lepo razloženo:

energetik ::

V nevarne vode greš s tem nut milkingom :))
vires in numeris

ales85 ::

c3p0 je izjavil:

Saj je vse lepo razloženo:


Se posipam s pepelom? 8-O:))

DrainBead ::

energetik je izjavil:

Ovseno Hofer je že ves čas cca. enaka cena, navadnega pa ne pijem. To je hrana za teličke, ne pa odrasle ljudi. Priznam, na vsake kvatre enkrat si nalijem žličko smetane v kavo. :P

unpopular opinion: se strinjam, nismo telički.
Moram pa priznat, da so mi vsa ta ovsena/mandljeva/kokosova mleka več ali manj zanič, ampak se pomatram :))

z3ro ::

Kupujem večinoma riževo zaradi tamale (probal in mi je okus no go), čeprav bo počasi začela "tapravega" jest. Od navadnih pa kupim karkoli, ne gledam niti znamke niti cene, tudi neke razlike ne okusim tistih 1x na mesec kar si mogoče prikličem nazaj otroštvo in za zajtrk vžgem čokolino :D Moja ga sicer uživa nekaj bolj pogosto pa ni še za nobenega rekla ta je pa zanič.

ales85 ::

Neverjetno, zdaj gre pa "tapravo" mleko v narekovaje namesto tistih, ki to sploh niso.

DrainBead ::

ales85 je izjavil:

Neverjetno, zdaj gre pa "tapravo" mleko v narekovaje namesto tistih, ki to sploh niso.

haha :))
če že kupim pravo mleko, potem kupim nehomogeniziranega... meni je sicer vseeno, ampak parterica pravi, da je samo tak dober. verjetno mi je kdaj povedala razlog, samo se niti ne spomnim.

opeter ::

Jaz pa pijem bolj ali manj spodnje:

Lejko/lahko mleko iz Pomurskih mlekarn.


Občasno pa še:


ali pa to verzijo istega proizvajalca (Ljubljanske mlekarne):


Nekaj časa sem kupoval neko italijansko pol litersko čokoladno mleko v Eurospinu, samo ga ne prodajajo več. Bil je v plastični embalaži v obliki steklenice.
Hrabri mišek (od 2015 nova serija!) -> http://tinyurl.com/na7r54l
18. november 2011 - Umrl je Mark Hall, "oče" Hrabrega miška
RTVSLO: http://tinyurl.com/74r9n7j

z3ro ::

ales85 je izjavil:

Neverjetno, zdaj gre pa "tapravo" mleko v narekovaje namesto tistih, ki to sploh niso.

V narekovajih je zgolj zato ker dvomim da je tudi to dejansko tapravo mleko in da je prišlo iz krave. Delam v živilski industriji (sicer ne z mlekom/mlečnimi izdelki) ampak res dvomim da je vso to mleko v trgovini res cist naravno. Samo en primer iz moje službe..polnili vino iz neke italjanske kleti..šofer pojasnil, da je pripeljal manj vina ker bodo šele čez dva dni namešali preostalo količino rdečega:D

sdafsda ::

Sam sem, (gor sm pisal), laktozno intoleranten, ampak včasih vseen kupim brezlaktozno mleko. Ampak ugotavlam, da kr mal zaspan ratam po njem. Pa tut več folka, mi je že to omenilo,... A se ni učas topu mlek dajal otrokom, da so hitrej zaspal? :P

ales85 ::

z3ro je izjavil:

ales85 je izjavil:

Neverjetno, zdaj gre pa "tapravo" mleko v narekovaje namesto tistih, ki to sploh niso.

V narekovajih je zgolj zato ker dvomim da je tudi to dejansko tapravo mleko in da je prišlo iz krave. Delam v živilski industriji (sicer ne z mlekom/mlečnimi izdelki) ampak res dvomim da je vso to mleko v trgovini res cist naravno. Samo en primer iz moje službe..polnili vino iz neke italjanske kleti..šofer pojasnil, da je pripeljal manj vina ker bodo šele čez dva dni namešali preostalo količino rdečega:D

To za vino bi verjel, ker nekatera "rdeca" se pac mesajo, ala cvicek. Ali se pa goljufa... Ampak se vedno je vino, morda slabse kvalitete.

Pri mleku si pa ne znam predstavljati, kaj bi naredili. Morda vmesali vodo? Ampak mascobe je se vedno potrebno vzdrzevati.

z3ro ::

ales85 je izjavil:

z3ro je izjavil:

ales85 je izjavil:

Neverjetno, zdaj gre pa "tapravo" mleko v narekovaje namesto tistih, ki to sploh niso.

V narekovajih je zgolj zato ker dvomim da je tudi to dejansko tapravo mleko in da je prišlo iz krave. Delam v živilski industriji (sicer ne z mlekom/mlečnimi izdelki) ampak res dvomim da je vso to mleko v trgovini res cist naravno. Samo en primer iz moje službe..polnili vino iz neke italjanske kleti..šofer pojasnil, da je pripeljal manj vina ker bodo šele čez dva dni namešali preostalo količino rdečega:D

To za vino bi verjel, ker nekatera "rdeca" se pac mesajo, ala cvicek. Ali se pa goljufa... Ampak se vedno je vino, morda slabse kvalitete.

Pri mleku si pa ne znam predstavljati, kaj bi naredili. Morda vmesali vodo? Ampak mascobe je se vedno potrebno vzdrzevati.

No tisto vino- šlo je za tisto najcenejše vino, ki se prodaja v 2l plastenkah za 1,5€..v njem ziher ni bilo niti kapljice dejanskega vina:D Za mleko pa ne vem ampak res dvomim da je vsa ta količina mleka dejansko pomolzena. Če samo pomisliš - mleko v prahu…

ales85 ::

Kolikor vem, je vecina mleka v prahu dejansko mleko... Morda z dodatki vitaminov in mineralov, ampak se vedno mleko.

Ce ves kaj drugega, pa kar sporoci vir.

WhiteAngel ::

opeter je izjavil:

Jaz pa pijem bolj ali manj spodnje:

Lejko/lahko mleko iz Pomurskih mlekarn.



Tole je tudi meni d best.

z3ro je izjavil:

Za mleko pa ne vem ampak res dvomim da je vsa ta količina mleka dejansko pomolzena. Če samo pomisliš - mleko v prahu…


Mleko v prahu je pa iz česa?

Zgodovina sprememb…

IL_DIAVOLO ::

Mleko sem crtal, pijem pa ledeno kavo, ki ima 1.5% mascobe. 3.5% mi je skodovalo.
Con il Milan nel cuore!
https://www.youtube.com/watch?v=fS58IQczWWE&ab_channel=MariusMotora
Forza ragazzi!

janezvalva ::

jaz si kupim smetano za kavo spar 0.5l 10% cena 1.2€, potem pa zredčim z vodo v 1:3 na 3%, dobim 1.5l mleka za 1.2€
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

ales85 ::

janezvalva je izjavil:

jaz si kupim smetano za kavo spar 0.5l 10% cena 1.2€, potem pa zredčim z vodo v 1:3 na 3%, dobim 1.5l mleka za 1.2€

A to naj bi bilo potem ugodno?

dice7 ::

Cestitke, na mesec si prisparal 2e

ales85 ::

dice7 je izjavil:

Cestitke, na mesec si prisparal 2e

Mnja, odvisno kje kupujes. V Hoferju dobis 1l mleka za 85 centov, v Lidlu pa za 95 centov.

Pa se manj pokvarljivo in razredceno je kot pa ta mesana brozga.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: ales85 ()

PacificBlue ::

Pri mleku jemljejo vzorce iz skupne cisterne v zbirnih centrih, kamor ga kmetje vozijo. Ne vsak dan, 2 ali 3 krat mesecno. Vsaj bilo je tako, ne vem zadnjih par let kaj se dogaja.
So vcasih tud redki kmetje goljufali pa dodajali vodo. Ampak to sem slisal morda sam za en primer tle v okolici.
Kaj se pa potem z mlekom dogaja in ali pred rokom mleko vracajo iz trgovin nazaj za ponovno predelavo ali kaj. pojma nimam.

ales85 ::

Saj goljufanje je v vseh branzah. Ampak brez dokazov ni tole nic drugega kot rekla, kazala...

janezvalva ::

ales85 je izjavil:

janezvalva je izjavil:

jaz si kupim smetano za kavo spar 0.5l 10% cena 1.2€, potem pa zredčim z vodo v 1:3 na 3%, dobim 1.5l mleka za 1.2€

A to naj bi bilo potem ugodno?

ja. ker imam sočasno smetano in mleko.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

dice7 ::

Ja tudi barkafe ima na pakngi natisjeno cifro, ki nakazuje kvaliteto izdelka tako da skrbno preglejte preden
odvrzetee nakljucni skrnicelj v kosarico

janezvalva ::

dice7 je izjavil:

Cestitke, na mesec si prisparal 2e

hvala. prav pride.
IQ test: v enem vedru imaš 2l vode, v drugem 1l vode. koliko veder imaš?

Gagatronix ::

z3ro je izjavil:

ales85 je izjavil:

z3ro je izjavil:

ales85 je izjavil:

Neverjetno, zdaj gre pa "tapravo" mleko v narekovaje namesto tistih, ki to sploh niso.

V narekovajih je zgolj zato ker dvomim da je tudi to dejansko tapravo mleko in da je prišlo iz krave. Delam v živilski industriji (sicer ne z mlekom/mlečnimi izdelki) ampak res dvomim da je vso to mleko v trgovini res cist naravno. Samo en primer iz moje službe..polnili vino iz neke italjanske kleti..šofer pojasnil, da je pripeljal manj vina ker bodo šele čez dva dni namešali preostalo količino rdečega:D

To za vino bi verjel, ker nekatera "rdeca" se pac mesajo, ala cvicek. Ali se pa goljufa... Ampak se vedno je vino, morda slabse kvalitete.

Pri mleku si pa ne znam predstavljati, kaj bi naredili. Morda vmesali vodo? Ampak mascobe je se vedno potrebno vzdrzevati.

No tisto vino- šlo je za tisto najcenejše vino, ki se prodaja v 2l plastenkah za 1,5€..v njem ziher ni bilo niti kapljice dejanskega vina:D Za mleko pa ne vem ampak res dvomim da je vsa ta količina mleka dejansko pomolzena. Če samo pomisliš - mleko v prahu…


Pri tistih 2L plastenka vinih gre za mesanice makedonskih vin. Enako varianto je Mercator prodajal pred mnogimi leti, ko si dobil litro belega za 1 eur, je bila prav tako mesanica makedonskih kislic. Pac bottom shelf klosarska varianta.

PacificBlue ::

dice7 je izjavil:

Ja tudi barkafe ima na pakngi natisjeno cifro, ki nakazuje kvaliteto izdelka tako da skrbno preglejte preden
odvrzetee nakljucni skrnicelj v kosarico


Gor je kokr vem trikotnik in kvadrat. Sam to naj bi iz oznacevalo katera izmena je pakirala.

Groot ::

z3ro je izjavil:

No tisto vino- šlo je za tisto najcenejše vino, ki se prodaja v 2l plastenkah za 1,5€..v njem ziher ni bilo niti kapljice dejanskega vina:D Za mleko pa ne vem ampak res dvomim da je vsa ta količina mleka dejansko pomolzena. Če samo pomisliš - mleko v prahu…


Ah daj iz česa pa je po tvoje bilo, če ne iz grozdja? So ti drugi že lepo pojasnili, najbrž je šlo za mešanico različnih bottom of the line rdečih vin. Nič novega in posebnega. Sicer pa če se ti zdi 1,5 eur malo, pojdi na Dolenjsko, ti lokalci z veseljem prodajo liter domačega po 0,60 eur. Ampak ti ne garantiram užitkov pri pitju.

z3ro ::


z3ro je izjavil:

Za mleko pa ne vem ampak res dvomim da je vsa ta količina mleka dejansko pomolzena. Če samo pomisliš - mleko v prahu…


Mleko v prahu je pa iz česa?

Naj bi bilo iz mleka-dehidrirano…ampak dejansko verjameš da je iz tapravega mleka? Mislim saj če je je to super in sem impresioniran ampak glede na to kaj pri nas v službi mešamo skupaj sem 90% da tisti prah ni iz tapravega mleka tako kot dejansko mleko na policah ne. Nekaj videnih primerov iz prakse- aroma Poli, dišavna mešanica multivitamin, aroma frutek jabolko,… če bi kdo vedel kaj je v fruteku ga v življenju ne bi dal otroku.

Groot je izjavil:

z3ro je izjavil:

No tisto vino- šlo je za tisto najcenejše vino, ki se prodaja v 2l plastenkah za 1,5€..v njem ziher ni bilo niti kapljice dejanskega vina:D Za mleko pa ne vem ampak res dvomim da je vsa ta količina mleka dejansko pomolzena. Če samo pomisliš - mleko v prahu…


Ah daj iz česa pa je po tvoje bilo, če ne iz grozdja? So ti drugi že lepo pojasnili, najbrž je šlo za mešanico različnih bottom of the line rdečih vin. Nič novega in posebnega. Sicer pa če se ti zdi 1,5 eur malo, pojdi na Dolenjsko, ti lokalci z veseljem prodajo liter domačega po 0,60 eur. Ampak ti ne garantiram užitkov pri pitju.

Garantiram da tisto vino ni videlo grozdja. Potrjeno tudi s strani laboratorija…ampak misli kar hočeš. 1,5€/2l v trgovini, se pravi ga trgovec dobi za ~40 centov/liter

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: z3ro ()

ales85 ::

Vprasanje koliko ti ves/razumes kaj vi mesate v sluzbi.

dice7 ::

Ce bi kdo vedel kaj je v fruteku? Kaj je to kak misterij?

z3ro ::

ales85 je izjavil:

Vprasanje koliko ti ves/razumes kaj vi mesate v sluzbi.

Precej, velikokrat sem celo zraven. :D In ja, če misliš da je tukaj neka orng kontrola se motiš.

dice7 je izjavil:

Ce bi kdo vedel kaj je v fruteku? Kaj je to kak misterij?

Kemija pač, ni trend da se to ne daje komurkoli, sploh pa ne otrokom?

RUSSIAftw ::

To je tako kot "umetna gnojila", pac ne razumes kemije..

z3ro ::

RUSSIAftw je izjavil:

To je tako kot "umetna gnojila", pac ne razumes kemije..

Okej:D

FrRoSt ::

Ganon je izjavil:

imagodei je izjavil:

Ganon je izjavil:

Všeč mi je, ker ni homogenizirano. Res odlično mleko.


Kakšen poseben razlog, da ti je všeč nehomogenizirano mleko? Meni se zdi brez veze, da na začetku, ko odprem embalažo, pijem mleko s 4+% mlečne maščobe, na koncu pa vodo z 0,5% mlečne maščobe.


Boljši okus ima. Ga pa pred pitjem dobro premešam.


:)):)):))

Pred uporabo PRETRESI!! 8-)

Tole bi bilo verjetno najboljše mleko v sloveniji, če bi ga znali homogenizirati ali vsaj mikrofiltrirati!!

Pijem navadno ali pdelno posneto mleko! 8-)

Navadno mleko je nepasterizirano oz. NI trajno mleko, kot si to domišljajo nekateri mladinci! :))
Noben človek ni otok, popolnoma sam zase; smrt slehernega človeka vzame
del mene, ker pripadam človeški vrsti; in zato nikdar ne pošiljaj poizvedovat,
komu zvoni; zvoni tebi.

mr_chai ::

Drugače je baje zelo zdravilno osličje mleko. Cena pred krizo pa je bila cca 50 eur /L, sedaj je verjetno že kakih 80 eur/L.

Se mi pa poraja vprašanje, kam dajo vse te osle, ki se skotijo. Oslica je noseča 11-13 mesecev, prve 3 mesece po rojstvu mora biti mleko rezervirano izključno za oslička. Potem pa lahko oslico na roke molzemo še 3 mesece in v tem času pridobimo nekaj mleka. Tega mleka v 3 mesecih verjetno ni veliko. Če se skoti oslica jo obdržiš za bodoči harem, kaj pa če je osel, a gre to za meso ? Ker oplojevalcev itak ne rabiš toliko, dosti je da imaš enega ali dva.

A se kakšen kmet tukaj morda spozna na osle..

mr_chai ::

Sem pa bral, da so osli odlični čuvaji za drobnico. In to pred volkovi! :D Baje da osli ne prenašajo psov/volkov in ga kr takoj napadejo.

c3p0 ::

dice7 je izjavil:

Ja tudi barkafe ima na pakngi natisjeno cifro, ki nakazuje kvaliteto izdelka tako da skrbno preglejte preden
odvrzetee nakljucni skrnicelj v kosarico


Really? Kje pa? Kako so dobri, da sami priznajo svojo (ne)kvaliteto.

>> kaj pa če je osel, a gre to za meso ?

Verjetno tako, kar je tudi usoda mladih bikcev (nož). Za kako lasagno bo pa že...

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: c3p0 ()
1 2
3
4 5


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Homogenizirani mlecni izdelki telesu vzamejo več kalcija, kot ga vsebujejo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
666650 (5123) vostok_1
»

Kako pomnožiti probiotike doma?

Oddelek: Loža
426678 (2660) fosil
»

"Alpsko mleko" predvsem iz Madžarske? (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Loža
28947806 (39251) globalna80
»

Alpsko mleko ob kuhanju eksplodira? (strani: 1 2 3 )

Oddelek: Loža
11522312 (18967) echo
»

Mleko iz mlekomata (preverjeno) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18237787 (33220) Terman

Več podobnih tem