» »

Mleko

Mleko

1 2 3
4
»

energetik ::

Povsem enake stvari kot v navadnem mleku.

Goldee ::

Ok, potem bom pa tako vprašal - v čem se razlikuje mleko Ljubljanskih mlekarn od mleka Pomurskih mlekarn? Eno prenašam bp, drugo pa ne.
Ma še kdo podobne izkušnje?
Sej zaključek je, da ne bom več pil Alpskega mleka, ampak zgornje me pa vseeno zanima ...
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

RejZoR ::

Lahko je samo postopek obdelave drugačen, pa bo drugačen tud okus, struktura mleka in toleranca pri občutljivih ljudeh.
Angry Sheep Blog @ www.rejzor.com

WarpedGone ::

Že praktično celo življenje pijem, kadar ga, mleko od Celeia - Zelene doline, pa nikoli nisem imel težav. Očitno nimam laktozne intolerance.

Bolj pravilno bi blo "Očitno še nimam laktozne intolerance".
Sploh pa ta reč ni On/Off ampak je gradient občutljivosti i.e. kako velika količina ti povzroči kako velike težave.
S staranjem pri vseh ljudeh občutljivost na to reč narašča, razlika je le kako hitro. Nekaterim že deci mleka pri 15 letih totalno razsuje prebavo in driskajo dva dni skup, drugi pa pri 50ih še vedno lahko spijejo pol litra pa bo vse b.p. Js sm včasih lahko spil cel litr mleka na eks b.p., sedaj je ta količina nekje okol pol litra. Litr že nardi štalo.
Zbogom in hvala za vse ribe

energetik ::

Zakaj bi se sploh matral in pil nekaj, kar ti nardi štalo s prebavo?
Poleg tega obstajajo alternative.

Zgodovina sprememb…

  • zavarovalo slike: gzibret ()

fosil ::

Probaj tistega iz mlekomata.
Tako je!

ales85 ::

energetik to so pač pijače/napitki, ne pa mleko :) Če imaš rad okus mleka, to pač ni alternativa.

gzibret ::

Kako pa je s temi fitoestrogeni v soji. Bojda bi naj ob rednem uživanju moškim začeli rasti joški in rit. Brez heca....
Vse je za neki dobr!

energetik ::

gzibret je izjavil:

Kako pa je s temi fitoestrogeni v soji. Bojda bi naj ob rednem uživanju moškim začeli rasti joški in rit. Brez heca....
Zaenkrat mi še niso, pa redno pijem sojino mleko ene 3 leta. :D
No, v bistvu je mešanica riževega in sojinega.

BigWhale ::

gzibret je izjavil:

Kako pa je s temi fitoestrogeni v soji. Bojda bi naj ob rednem uživanju moškim začeli rasti joški in rit. Brez heca....


Verjetno je priblizno tako kot s hormoni v navadnem mleku. Jaz bi se bolj bal, da mi zrastejo vimena. ;>

martincek1 ::

Kaj pa če bi še enkrat popil 3dl Aplskega mleka? Mogoče je bil pa čez rok, alpa kaj drugega ...

Goldee ::

Ni bil čez rok in je prav lepo dišal :)
And Now for Something Completely Different...

-two things I like about UK -Monty Python & Pink Floyd-

killa bee ::

Zanima me če je v siru, ki ga kupimo v trgovinah homogenizirano mleko ali nehomogenizirano ?

BigWhale ::

Verjetno slednje, saj delajo sir iz svezega mleka.
1 2 3
4
»


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Kater mlek kupujete (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20425617 (12219) ales85
»

Homogenizirani mlecni izdelki telesu vzamejo več kalcija, kot ga vsebujejo? (strani: 1 2 )

Oddelek: Loža
666645 (5118) vostok_1
»

Mleko iz mlekomata (preverjeno) (strani: 1 2 3 4 )

Oddelek: Loža
18237779 (33212) Terman
»

Prehrana (strani: 1 2 3 4 5 )

Oddelek: Loža
20648290 (44624) Matev

Mleko, počasni ubijalec

Oddelek: Loža
235055 (4478) imagodei

Več podobnih tem