» »

tv tuner-gigabyte GT P8000

tv tuner-gigabyte GT P8000

tony10 ::

torej iščem TV tuner, ki bi delal digitalno s mpeg-4 signalom (RTV SLO1,2). Ima kdo izkušnje s tem internim sprejemniokom, oz. katerega mi priporočate za sprejem digitalne TV??

specifikacije:

http://www.mimovrste.com/artikel/268002...
kruha in iger

tony10 ::

kaj res ni nobenga, ki bi to že stestiral??? Torej, a podpira mpeg-4 sprejem s slo kanali?
kruha in iger

CybeRoky ::

tudi mene zanima zadeva ... vidim da ima podporo za windows 7 64bit
ker trenutno imam neko analogno staro in ni podpore zato kupujem novo po možnosti digitalno ker je samo še letos analogni signal ...


ma kdo kj več izkušenj s tem ?

bandidosss ::

No, bi pa še mene zanimalo če kdo morda ve, kako se stvar obnese? :-)


Lp, Tadej

Realman ::

Podpira, bistvena je predvsem dobra zunanja antena. Ta tv tuner ima oboje analogno in digitalno po želji.Vendar lahko seveda samo 1 signal naenkrat uporabljaš. (analogon ali digitalen) Sam imam doma enega za prodat, isto kupljen na mimovrste še v garanciji, če koga zanima na zasebno.
Imam sedaj kabelsko od Ario in ne pride več v poštev.

CybeRoky ::

sam ta DIGITALNI mi baje nič ne koristi ker imam kabelski TV in tam rabiš baje podporo DVB-C :/
ki ga ni za dobit za PC tk da se bom zgleda mogu zadovoljit z analognim signalom :(

aljaz-selmer ::

Meni pa tale TV kartica zelo nagaja. Sprejemam digitalni signal. Zvok mi dela vredu ampak slika se zelo zatika. Nameščene imam zadnje driverje in software. Imam pa Win 7 x64.

Je kdo preizkušal kakšne alternativne možnosti?

CybeRoky ::

hvala enako
baje je kriva slaba podpora win7 OS

sam še nisem odkril rešitve ... slika mi po nekaj časa začne zaostajati za zvokom na kar kar na letem zamrzne in morem ponovno zagnat al aplikacijo ali pa celo rec rač. da je zopet normaln nekaj časa ... :/

delavec44 ::

Uporabljajte Windows Media Center. Sam nimam težav.

aljaz-selmer ::

Šteka mi samo pri POP TVju.

CybeRoky ::

opiši kako to zgleda
meni pri vseh programih prej al slej zmrzne slika :/

@seba44
WMC + gigabyte GT P8000 ?? kako ti je pa to dvoje uspelo skupaj združit?

__Devil__ ::

Tudi prijatelju dela OK na WMC. Potreben je bil samo 1 driver (nevem točno kateri)

delavec44 ::

Namestiš samo gonilnike za tuner z gigabytove uradne strani. Nato ti ga WMC avtomatsko zazna. Še daljinec funkcionira.

Verjetno se vsi tu strinjamo, da je priloženi PVR software neuporaben.

Zgodovina sprememb…

tony10 ::

najbolš program za dvb-t gledat je od ArcSoft-a -> Totalmedia 3.5

Zna premlet mpeg-4, nič ne šteka, dela daljinc na gigabyte TVkarticah, skratka dela u nulo. Sam sem probal že veliko programov pa noben ni bil dober razen tegale, priporočam.
kruha in iger

CybeRoky ::

mi lahko kdo opiše kako sedaj programu totalmedia dopovem da naj predvaja vsebino iz tv kartice?

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: CybeRoky ()

CybeRoky ::

ok sedaj se mi je posvetilo namestil sem si napačen program totalmedia zato nisem našel. Namestil sem namreč theatre namesto navadnega to sem sedaj popravil

ampak težava ostaja ista slika po nekaj sekundah zamrzne zvok pa deluje normalno dalje ... :/


probal bi tudi z WMC ampak se mi sploh ne zažene napaka: "Media Center has stopped working"
uglavnem začarana je tale TV kartica :(


eany ideas??

jest10 ::

Koliko pa imaš močan signal?

karneki ::

CybeRoky je izjavil:

ok sedaj se mi je posvetilo namestil sem si napačen program totalmedia zato nisem našel. Namestil sem namreč theatre namesto navadnega to sem sedaj popravil

ampak težava ostaja ista slika po nekaj sekundah zamrzne zvok pa deluje normalno dalje ... :/


probal bi tudi z WMC ampak se mi sploh ne zažene napaka: "Media Center has stopped working"
uglavnem začarana je tale TV kartica :(


eany ideas??


Meni tale totalmedia zaenkrat deluje ok, prej sem imel tezave pri POP TV, največ pri slovenskih odajah, zdaj moram se testirati. Z WMC pa nisem poskusal...

A mi lahko kdo pove kje dobim WMC za XP
hvala

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: karneki ()

karneki ::

delavec44 je izjavil:

Namestiš samo gonilnike za tuner z gigabytove uradne strani. Nato ti ga WMC avtomatsko zazna. Še daljinec funkcionira.

Verjetno se vsi tu strinjamo, da je priloženi PVR software neuporaben.


Kje lahko dobim WMC za os xp

Hvala

delavec44 ::

Windows Media Center @ Wikipedia

Tukaj je bilo drugače govora o Win7 64bit Ultimate, kjer je WMC že zraven.

karneki ::

tony10 je izjavil:

najbolš program za dvb-t gledat je od ArcSoft-a -> Totalmedia 3.5

Zna premlet mpeg-4, nič ne šteka, dela daljinc na gigabyte TVkarticah, skratka dela u nulo. Sam sem probal že veliko programov pa noben ni bil dober razen tegale, priporočam.


Instaliral sm totalmedia 3.5 vendar v meniju nima opciije DVD, na netu pa je print scrn tudi s tem menijem?? Kak predlog

Hvala


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

TV kartica GigaByte GT-U8000 in DVB-T MPEG-4

Oddelek: Pomoč in nasveti
196568 (1455) SandiX
»

TV kartica Gigabyte GT-U7000

Oddelek: Strojna oprema
162377 (893) BCSman
»

Katera programska oprema za DVB-T mpeg4 (strani: 1 2 3 4 5 6 )

Oddelek: Zvok in slika
27564755 (22463) k4vz0024
»

Tv tuner

Oddelek: Kaj kupiti
102678 (2055) neki4
»

Katero TV kartico kupiti? (strani: 1 2 )

Oddelek: Kaj kupiti
509832 (7641) edublin

Več podobnih tem