» »

Kako vzpostaviti wireless povezavo

Kako vzpostaviti wireless povezavo

Ryker ::

OK, torej, bi bil kdo tako prijazen in mi povedal po korakih, kako vzpostavim wireless povezavo? Doma že imam računalnik povezan preko modema in switcha, sedaj bi pa želel dodati še wireless router, tako da bi ta računalnik ostal na "fizični" povezavi, kar se neta tiče, ostali - laptopi - bi pa imeli dostop preko wirelessa. Kaj moram narediti z routerjem? :) Ne bi rad sam preveč sprobaval, da ne bi zjebal te že obstoječe konfiguracije in povezave.

ttommy ::

A router že imaš?
V routerju samo omogočiš wireless in določiš kakšno vrsto varnosti boš imel.V windowsih pa samo določiš,da Windows upravlja z brezžično povezavo.
Gamer

Ryker ::

Misliš takega, ki omogoča brezžično povezavo? Ja, sem nabavil, trenutno stanje opreme brez njega pa je tako:
. Torej, kam naj priklopim novi router, kaj naj izklopim, kako omogočim wireless, kako določim stopnjo varnosti (katera je priporočljiva) ter kje storim to v Windowsih (imam Visto)? :)

R-S-LoVe ::

A imaš dostop do neta preko SIOL?
Povej več informacij potem pa sprašuj!
Fear Is The Path To The Dark Side, Fear Leads To Anger,
Anger Leads To Hate, Hate Leads To Suffering!

Ryker ::

Ja, prek SiOL-a mam, ADSL 2Mbit/384kbps. Nisem vedel, da ima to kaki vpliv na kaj pa zato nisem takoj navedel.

ttommy ::

Odstrani switch in namesto njega poveži router.
Zakaj v bistvu imaš switch?
Praksa je taka:
modem-router-računalniki.
Katero firmo routerja si pa nabavil?
V routerju moraš samo omogočiti wireless način,ostalo pa narediš potem na računalnikih..
Gamer

Ryker ::

OK, kar se tiče wirelessa, sem zrihtal, hvala, nekako tudi zaščito, mi pa ne dela nekaj drugega. Povezano je z razlogom, zakaj sem sploh imel switch, to pa je, da ma tudi sestra priklopljen računalnik v drugi sobi. In sedaj po namestitvi routerja (Linksys WRT54GL) z njenega računalnika ne gre dostopati do interneta, ampak se ustavi pri tistem "vzpostavljanje povezave preko WAN Miniport". Ve kdo, kaj bi tu bil problem? Nastavitev na njenem računalniku nisem spreminjal.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: Ryker ()

hellomania ::

problem je v tem, ker preko routerja ne boš mogel vzpostaviti pppoe povezave... more se router povezat namesto računalnika... probaj samo odpreti brkljalnik pa bi moralo delati...če ne bo pa v internetnih možnostih nastavi, da se nej računalnik ne povezuje preko siol povezave..

Lp

Ryker ::

No, nekako sem zrihtal, problem pa je bil v tem, da je bilo na sestrinem računalniku nastavljeno, da se bo LAN povezal preko proxy-ja (nimam pojma, kdo je to nastavil, verjetno Telekomovci, ko so prvič prišli "vgradit" switch in pa rihtat povezavo tudi njej), ki je pa mel seveda drugačen IP naslov, kot pa tisti, ki bi ga računalniku dodelil router. Po odpravi tega deluje kot treba, hvala bogu.

Bi pa še postavil to dodatno vprašanje, in sicer se tiče zaščite wireless omrežja. Naštimal sem enkripcijo z WPA2 Personal, problem pa je v tem, da recimo mamin laptop operatuje v XP-ju, tam pa je pri njeni mrežni kartici možno izbrati samo WEP ali pa WPA zaščito. Je to kompatibilno, če pustim nastavitve v routerju na WPA2 ali bi lahko bili kaki problemi ali pa nižja zaščita potem? Ker recimo na mojem laptopu pa se da čist v redu izbrati WPA2 in ni nobenih problemov.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
!

Postavitev domacega omrezja in deljenje internet povezave (strani: 1 2 3 433 34 35 36 )

Oddelek: Omrežja in internet
1766544815 (111) PrimozR
!

[Router] Kako forwardirat oz. odpret porte (strani: 1 2 3 4 5 6 7 8 )

Oddelek: Omrežja in internet
372327103 (27559) ignats
»

Linksys WRT54G In Tomato Firmware (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7418211 (11148) Hayabusa
»

Kronično vdiranje v router - problem. (strani: 1 2 )

Oddelek: Omrežja in internet
7416620 (14114) Vanadium
»

linksys WRT54GL, problem pri instalaciji

Oddelek: Omrežja in internet
162387 (2165) teoo

Več podobnih tem