» »

DDR3 Rami za OC

DDR3 Rami za OC

51M3K ::

Doma imam Asus Rampage II extreme x58 in i7ko (920).
Sedaj pa iščem primerne rame, lahko bi kupil kr ene ampak mi je pomembna ena stvar..
Iščem torej rame ki so 2gb v eni sami ploščici, lahko bi kupil 6gb tri channel, kjer so 3x2gb ampak imam trenutno na razpolago 130€.
Mogoče še malo več če bi kupil potem 2 ploščici.. lahko bi kupil tudi 3gb tri channel ampak je pomoje bv da kupujem 1gb ploščice čeprav imam na razpolago 6 rež..

Lep večer, Simon
Loading...

Meizu ::

Am, elektronika.si, pa najdi takeMS rame ki so 115€ DDR3 3x1GB kit 1333Mhz, odlični navijalski rami, majo najnovejše čipe gor. Tudi sam sm jih imel ogledane, ampak mi budget ni dovolil nakupa.

51M3K ::

Glih v tem je problem da nebi rad imel 1gb ploščic ampak 2gb, pa magari za začetek samo eno ploščico.
Bi pogledal pri elektroniki ampak jih rabim čimprej in z računom. Tam pa se zna malo zavlečt al pa so kdaj kake komplikacije za račun kot vemo :)
Loading...

Meizu ::

Mja, dvomim da lahko dobiš triple channel rame posamezno. Četudi jih dobiš, spet dvomim da so deklarirani z nižjimi voltažami, za i7 proce...

Sam sem jih iskal, ker sm mel v mislih tudi jst najprej 2x2GB kit, ampak nisem našel nič.

51M3K ::

Misliš da če zdaj kupim 2 ploščici po 2gb, pa čez 1 mesec še eno da nebojo delale v triple channel?
Pri ddr2 sem kupo prvo 1gb pa čez 2 mesca še 1gb pa sta delali v dual channel dobro :D
Loading...

Meizu ::

Ne gre se za to, da ne bi delovala, problem je v tem, da ne dobiš (vsaj jst nisem našel, pa sm res dolgo iskal), samostojnih ploščic DDR3 rama, ki bi ble deklarirane za i7 proce. Kot sm gledal majo vse takšne ploščice nad 2v napetosti, kar je preveč za i7. 1,65v so pa deklarirani i7 rami. Te pa kot sem gledal po trgovinah, dobiš izključno v kitih po 3 ploščice.

Meizu ::

Jst sm takšnega mnenja - Kupiš cenejši 3GB triple channel kit (recimo pri elektroniki takšen ram kot ga mam jst) in počakaš da se 6gb kiti pocenijo na konkretne cene. In potem napadeš ;)

dzinks63 ::

npr: PATRIOT 2GB DDR3 ram, PC3-10600, 1333MHZ s hladilnikom delajo deklarirano na 1,5V, če ti ustrezajo pa sam najbolje veš, 3x2GB= 132€, za kakšne nenavite mašine so po moje sprejemljivi, za navijanje bi pa trebalo probat. Sicer pa je za sedaj še malo izkušenj z vsem tem, čez nekaj časa bo sigurno nekaj več tega, sploh če se bodo v tej smeri naredili kakšni testi, mogoče si bo M-XXX kaj domislil in malo pretestiral razno razne rame, pa ne samo v smislu performans, ampak tudi v smislu kompatibilnosti tudi teh ne pakiranih triple chanel kompletov.

Zgodovina sprememb…

  • spremenil: dzinks63 ()

51M3K ::

Ma ok, verjetno bom naredo tak da bom kupo 3x1gb triple channel za začetek pol pa bomo vidli :)
Loading...

_Dejan_ ::

DDR3 rami so deklalirani na 1.5V(večina) navijalski in tisti z nižjimi latencami pa rabijo višje voltaže...
ASUS P5E3, INTEL Q6600(3000Mhz 333x9), ATI HD 2600XT,
A-Data 4x2GB PC3-10700H(9-9-9-24-2T),LSI 9260-8i,
4x OCZ Vertex Turbo 30GB(RAID10), 3x1TB (RAID1+Spare)

Meizu ::

dzinks tiste trgovine pa začuda nisem preletel. Preostale trgovine (AGT, elektronika, pcplus, in še mnogo drugih znanih) pa nimajo na zalogi posameznih modulov z voltažo 1.5v. Vsaj takrat ko sm gledal ne.


Vredno ogleda ...

TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
TemaSporočilaOglediZadnje sporočilo
»

Nadgradnja rama in nov SSD

Oddelek: Kaj kupiti
404705 (4037) klinker
»

Ali je ram pravilno izbran za nadgradnjo

Oddelek: Strojna oprema
131958 (1692) solatko
»

Ripjaws (3x 2x2gb)?

Oddelek: Kaj kupiti
172336 (2089) psyke
»

Triple Channel pri DDR3 - Kako je sedaj s temu?

Oddelek: Strojna oprema
251903 (1166) stekar89
»

Latenca ali frekfenca DDR3

Oddelek: Strojna oprema
242674 (2126) allex

Več podobnih tem